אליפות אירופה בשחייה 1954
תחרות שחייה / ויקיפדיה האנציקלופדיה encyclopedia
אליפות אירופה השמינית בשחייה נערכה בטורינו שבאיטליה מ-31 עד 5 בספטמבר 1954.
- 4 שחיינים מהונגריה (), 2 שחייניות ו-2 שחיינים זכו ב-2 מדליות זהב כל אחד באליפות זו: קטלין סוקה, אגותה שבו, אימרה ניקי, וגאורג צ'ורדש.
- הקופץ למים היהודי רומן ברנר (ברית המועצות ברית המועצות) זכה בשתי מדליות זהב.
עובדות מהירות ענף, ארגון מפעיל ...
ענף | שחייה תחרותית |
---|---|
ארגון מפעיל | LEN |
תקופת התחרות | 31 באוגוסט 1954 – 5 בספטמבר 1954 (6 ימים) |
מספר תחרות | 8 |
עיר מארחת | Monumentale Stadium |
סגירה
עיינו גם בפורטל פורטל השחייה הוא שער לכל הערכים והנושאים הקשורים לשחייה תחרותית. הפורטל מציג את כל האלופים האולימפיים, אלופי העולם, את שיאי העולם, את אליפויות אירופה וכן את כל שחייני העלית הישראלים לדורותיהם. |
מידע נוסף מקום, מדינה ...
מקום | מדינה | זהב | כסף | ארד | סך הכל |
---|---|---|---|---|---|
1 | הונגריה | 9 | 6 | 3 | 18 |
2 | ברית המועצות ברית המועצות | 4 | 3 | 4 | 11 |
3 | מזרח גרמניה מזרח גרמניה | 2 | 0 | 0 | 2 |
4 | הולנד הולנד | 1 | 2 | 1 | 4 |
5 | צרפת צרפת | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | מערב גרמניה מערב גרמניה | 1 | 0 | 2 | 3 |
7 | שוודיה שוודיה | 0 | 2 | 1 | 3 |
8 | איטליה איטליה (מארחת) | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | יוגוסלביה יוגוסלביה | 0 | 1 | 1 | 2 |
10 | דנמרק דנמרק | 0 | 1 | 0 | 1 |
10 | פולין פולין | 0 | 1 | 0 | 1 |
12 | בריטניה בריטניה | 0 | 0 | 3 | 4 |
13 | אוסטריה אוסטריה | 0 | 0 | 1 | 1 |
סך הכל | 18 | 18 | 18 | 54 |
סגירה
נשים
מידע נוסף התחרות, מקפצה גמישה מ-3 מטר ...
התחרות | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
מקפצה גמישה מ-3 מטר | ולנטינה צ'ומיצ'בה ברית המועצות ברית המועצות | 129.45 נקודות | בירטה כריסטופרסן שוודיה שוודיה | 127.79 נקודות | ליובוב ז'יגלובה ברית המועצות ברית המועצות | 125.30 נקודות |
פלטפורמה קשיחה מ-10 מטר | טטיאנה קאראקאשיאן ברית המועצות ברית המועצות | 79.86 נקודות | בירטה כריסטופרסן שוודיה שוודיה | 72.17 נקודות | אווה פארופר אוסטריה אוסטריה | 65.68 נקודות |
סגירה
גברים
מידע נוסף התחרות, מקפצה גמישה מ-3 מטר ...
התחרות | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
מקפצה גמישה מ-3 מטר | רומן ברנר ברית המועצות ברית המועצות | 153.26 נקודות | גנדי אודלוב ברית המועצות ברית המועצות | 141.16 נקודות | כריסטיאן פירה צרפת צרפת | 136.97 נקודות |
פלטפורמה קשיחה מ-10 מטר | רומן ברנר ברית המועצות ברית המועצות | 144.01 נקודות | מיכאיל צ'צ'בה ברית המועצות ברית המועצות | 142.06 נקודות | פיטר היטלי בריטניה בריטניה | 133.59 נקודות |
סגירה
נשים
מידע נוסף התחרות ...
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
100 מטר חופשי | קטלין סוקה הונגריה | 1:05.8 דקות | יהודית תמש הונגריה | 1:06.7 דקות | חירטייה וילימה הונגריה | 1:07.3 דקות |
400 מטר חופשי | אגתה שבו הונגריה | 5:14.4 דקות | ולריה ג'נגה הונגריה | 5:16.3 דקות | אסה ליגוריו יוגוסלביה יוגוסלביה | 5:18.7 דקות |
100 מטר גב | חירטייה וילימה הולנד הולנד | 1:13.2 דקות | יוקה דה קורטה הולנד הולנד | 1:13.6 דקות | פט סימונס בריטניה בריטניה | 1:17.3 דקות |
200 מטר חזה | אורסולה האפה מערב גרמניה מערב גרמניה | 2:54.9 דקות | ייטה הנסן דנמרק דנמרק | 2:55.0 דקות | קלרה קילרמן הונגריה | 2:55.8 דקות |
100 מטר פרפר | יוטה לנגנאו מזרח גרמניה מזרח גרמניה | 1:16.6 דקות שיא עולם |
מריה ליטומריצקי הונגריה | 1:18.6 דקות | אורסולה האפה מערב גרמניה מערב גרמניה | 1:18.9 דקות |
4x100 מטר חופשי | הונגריה ולריה ג'נגה אגתה שבו יהודית תמש קטלין סוקה | 4:30.6 דקות | הולנד הולנד לואז זנדפליט יוקה דה קורטה הטי בלקננדה חירטייה וילימה | 4:33.2 דקות | מערב גרמניה מערב גרמניה קתה יהנסן גיזלה פון בריגיט קלומפ אליזבת רכלין | 4:37.2 דקות |
סגירה
גברים
מידע נוסף התחרות ...
התחרות |
||||||
---|---|---|---|---|---|---|
100 מטר חופשי | אימרה ניקי הונגריה | 57.8 שניות | לב באלאנדין ברית המועצות ברית המועצות | 58.2 שניות | גז'ה קאדאש הונגריה | 58.3 שניות |
400 מטר חופשי | גאורג צ'ורדש הונגריה | 4:38.8 דקות | אנג'לו רומאני איטליה איטליה | 4:40.4 דקות | פר-אולוף אסטרנד שוודיה שוודיה | 4:40.9 דקות |
1500 מטר חופשי | גאורג צ'ורדש הונגריה | 18:57.8 דקות | גאורג שוסטר הונגריה | 19:05.6 דקות | ולדימיר לווריננקו ברית המועצות ברית המועצות | 19:10.6 דקות |
100 מטר גב | ז'ילבר בוזו צרפת צרפת | 1:05.1 דקות | לאסלו מגיאר הונגריה | 1:05.3 דקות | ג'ון ברוקוואי בריטניה בריטניה | 1:05.9 דקות |
200 מטר חזה | קלאוס בודינגר מזרח גרמניה מזרח גרמניה | 2:40.9 דקות | מארק פטרוסביץ' פולין פולין | 2:42.5 דקות | שאנדור אוטאשי הונגריה | 2:43.8 דקות |
200 מטר פרפר | גאורג טומפק הונגריה | 2:32.2 דקות | ז'ולט פאייר הונגריה | 2:35.1 דקות | ואדים מרטינצ'יק ברית המועצות ברית המועצות | 2:36.3 דקות |
4x200 מטר חופשי | הונגריה לאסלו טיל ז'ולטן דמטר גז'ה קאדאש אימרה ניקי | 8:47.8 דקות | צרפת צרפת ז'אן בואטו ז'ילבר בוזו גי מונסרט אלדו אמיננט | 8:54.1 דקות | ברית המועצות ברית המועצות ניקולאי סוהורוקוב ויאצ'סלב קורנוי יורי אבוביאן לב באלאנדין | 8:55.9 דקות |
סגירה
- כל המנצחות באליפות אירופה בשחייה, באתר gbrathletics (באנגלית)
- כל המנצחים באליפות אירופה בשחייה, באתר gbrathletics (באנגלית)