אתלטיקה באולימפיאדת מוסקבה (1980) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for אתלטיקה באולימפיאדת מוסקבה (1980).

אתלטיקה באולימפיאדת מוסקבה (1980)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אולימפיאדת מוסקבה (1980) נערכה במוסקבה, ברית המועצות. תחרויות האתלטיקה נערכו בין 24 ביולי ל-1 באוגוסט 1980. נערכו 38 תחרויות באתלטיקה במשחקים אלו (14 לנשים ו-24 לגברים), בהשתתפות 960 משתתפים (266 נשים ו-694 גברים) מ-70 מדינות.

אירועים בולטים

ברית המועצות (ברית המועצותברית המועצות) זכתה במקום הראשון עם 15 מדליות זהב ו-41 מדליות בסך הכול. האתלטים מבריטניה, איטליה, אוסטרליה, הולנד, ספרד וצרפת יוצגו עם הדגל האולימפי ולא עם דגל ארצם בשל החרם שהובילה ארצות הברית שנעדרה מהמשחקים.

בתחרויות האתלטיקה נשברו שישה שיאי עולם וחמישה שיאים אולימפיים.

האתלטיות הבולטות

ברבל ווקל (מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה) שזכתה בשתי מדליות זהב. טטיאנה קזנקינה (ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות) שהגנה על תוארה בריצת 1500 מטר ואוולין יאל (מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה) שהגנה על תוארה בזריקת דיסקוס.

האתלטים הבולטים

מירוטס ייפטר (אתיופיהאתיופיה  אתיופיה) שזכה בשתי מדליות זהב. ולדמאר סירפינסקי (מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה) שהגן על תוארו בריצת מרתון ויורי סדיך (מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה) שהגן על תוארו ביידוי פטיש.

טבלת המדליות

מקום מדינה  זהב   כסף ארד סך הכול  
1 ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות 15 14 12 41
2 מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה 11 8 10 29
3
בריטניה
4 2 4 10
4
איטליה
3 0 1 4
5 פוליןפולין  פולין 2 4 1 7
6 אתיופיהאתיופיה  אתיופיה 2 0 2 4
7 קובהקובה  קובה 1 2 1 4
8 צ'כוסלובקיהצ'כוסלובקיה  צ'כוסלובקיה 0 2 0 2
טנזניהטנזניה  טנזניה 0 2 0 2
10 בולגריהבולגריה  בולגריה 0 1 1 2
פינלנדפינלנד  פינלנד 0 1 1 2
12
אוסטרליה
0 1 0 1
הולנד
0 1 0 1
ספרד
0 1 0 1
15 ג'מייקהג'מייקה  ג'מייקה 0 0 2 2
16 ברזילברזיל  ברזיל 0 0 1 1
צרפת
0 0 1 1

הזוכים במדליות

נשים

מקצועות המסלול

התחרות

ריצת 100 מטר לודמילה קונדרצבה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
11.06 שניות מרליס גר
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
11.07 שניות אינגריד אוארסוולד
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
11.14 שניות
ריצת 200 מטר ברבל ווקל
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
22.03 שניות
שיא אולימפי
נטליה בוצ'ינה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
22.19 שניות מרלין אוטי
ג'מייקהג'מייקה  ג'מייקה
22.20 שניות
ריצת 400 מטר מריטה קוך
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
48.88 שניות
שיא אולימפי
ירמילה קרטוכווילובה
צ'כוסלובקיהצ'כוסלובקיה  צ'כוסלובקיה
49.46 שניות כריסטינה ברמר-לתן
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
49.66 שניות
ריצת 800 מטר נדז'דה אוליזרנקו
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
1:53.43 דקות
שיא עולם
אולגה מינייבה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
1:54.81 דקות טטיאנה פרובידוכינה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
1:55.46 דקות
ריצת 1500 מטר טטיאנה קזנקינה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
3:56.56 דקות
שיא אולימפי
כריסטיאנה ורטנברג
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
3:57.71 דקות נדז'דה אוליזרנקו
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
3:59.52 דקות
ריצת 100 מטר משוכות ורה קומיסובה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
12.56 שניות
שיא אולימפי
יוהנה שאלר-קליר
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
12.63 שניות לוצינה לנגר
פוליןפולין  פולין
12.65 שניות
ריצת שליחות 4x100 מטר מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
רומי מילר
ברבל ווקל
אינגריד אוארסוולד
מרליס גר
41.60 שניות
שיא עולם
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
ורה קומיסובה
לודמילה מסלקובה
ורה אניסימובה
נטליה בוצ'ינה
42.10 שניות
בריטניה
הית'ר האנט
קתי שמאלווד-קוק
בוורלי גודארד
סוניה לנמן
42.43 שניות
ריצת שליחות 4x400 מטר ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
טטיאנה פרורוצ'נקו
טטיאנה גוישיק
נינה זיוסקובה
אירינה נזרובה
3:20.12 דקות מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
ברברה קרוג
גבריאלה לווה
כריסטינה ברמר-לתן
מריטה קוך
3:20.35 דקות
בריטניה
לינזי מקדונלד
מישל סקאט
ג'וסלין הויט-סמית'
דונה הרטלי
3:27.74 דקות

מקצועות השדה

התחרות

קפיצה לרוחק טטיאנה קולפאקובה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
7.06 מטר בריגיטה וויאק
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
7.04 מטר טטיאנה סקאצ'קו
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
7.01 מטר
קפיצה לגובה שרה סימיוני
איטליה
1.97 מטר אורסולה קילן
פוליןפולין  פולין
1.94 מטר יוטה קירסט
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
1.94 מטר
הדיפת כדור ברזל אילונה סלופיאנק
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
22.41 מטר
שיא אולימפי
סבטלנה קרצ'בסקאיה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
21.42 מטר מרגיטה פופה
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
21.20 מטר
זריקת דיסקוס אוולין יאל
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
69.96 מטר מריה פטקובה
בולגריהבולגריה  בולגריה
67.90 מטר טטיאנה לסובאיה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
67.40 מטר
הטלת כידון מריה קארידד קולון
קובהקובה  קובה
68.40 מטר סעידה גומבה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
67.76 מטר אוטה הומולה
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
66.56 מטר
קרב חמש נדז'דה טקצ'נקו
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
5083 נק'
שיא עולם
(5213 נק')
אולגה רוקבישניקובה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
4937 נק'
(5051 נק')
אולגה קורגינה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
4875 נק'
(4964 נק')

בקרב 5, חלוקת המדליות נעשתה לפי שיטת ניקוד משנת 1977. התוצאות בסוגריים זהו עדכון הניקוד משנת 1985.

גברים

מקצועות המסלול

התחרות

ריצת 100 מטר אלן ולס
בריטניה
10.25 שניות סילביו לאונרד
קובהקובה  קובה
10.25 שניות פטר פטרוב
בולגריהבולגריה  בולגריה
10.42 שניות
ריצת 200 מטר פייטרו מניאה
איטליה
20.19 שניות אלן ולס
בריטניה
20.21 שניות דון קווארי
ג'מייקהג'מייקה  ג'מייקה
20.29 שניות
ריצת 400 מטר ויקטור מרקין
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
44.60 שניות ריק מיטשל
אוסטרליה
44.84 שניות פרנק שפר
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
44.87 שניות
ריצת 800 מטר סטיב אובט
בריטניה
1:45.40 דקות סבסטיאן קו
בריטניה
1:45.85 דקות ניקולאי קירוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
1:45.94 דקות
ריצת 1500 מטר סבסטיאן קו
בריטניה
3:38.40 דקות יורגן שטראוב
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
3:38.80 דקות סטיב אובט
בריטניה
3:38.99 דקות
ריצת 5000 מטר מירוטס ייפטר
אתיופיהאתיופיה  אתיופיה
13:20.91 דקות סולימאן ניאמבוי
טנזניהטנזניה  טנזניה
13:21.60 דקות קרלו מנינקה
פינלנדפינלנד  פינלנד
13:22.00 דקות
ריצת 10000 מטר מירוטס ייפטר
אתיופיהאתיופיה  אתיופיה
27:42.69 דקות קרלו מנינקה
פינלנדפינלנד  פינלנד
27:44.28 דקות מוחמד קדיר
אתיופיהאתיופיה  אתיופיה
27:44.64 דקות
ריצת מרתון ולדמאר סירפינסקי
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
2:11:03 שעות חרארד נייבור
הולנד
2:11:20 שעות סטימקול דז'ומנזרוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
2:11:35 שעות
20 ק"מ הליכה מאוריציו דמילנו
איטליה
1:23:35.5 שעות פיוטר פוצ'ינצוק
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
1:25:45.4 שעות רולנד וייזר
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
1:25:58.2 שעות
50 ק"מ הליכה הרטוויג גודר
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
3:49.24 שעות חורחה ליופרט
ספרד
3:51.25 שעות יבגני יבצ'נקו
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
3:56.32 שעות
ריצת 110 מטר משוכות תומאס מונקלט
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
13.39 שניות אלחנדרו קסנייאס
קובהקובה  קובה
13.40 שניות אלכסנדר פוצ'קוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
13.44 שניות
ריצת 400 מטר משוכות פולקר בק
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
48.70 שניות וסילי ארכיפנקו
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
48.86 שניות גארי אוקס
בריטניה
49.11 שניות
ריצת 3000 מטר מכשולים ברוניסלב מלינובסקי
פוליןפולין  פולין
8:09.70 דקות פילברט ביי
טנזניהטנזניה  טנזניה
8:12.48 דקות אשטו טורה
אתיופיהאתיופיה  אתיופיה
8:13.57 דקות
ריצת שליחים 4x100 מטר ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
ולדימיר מורבייב
ניקולאי סידורוב
אנדריי פרוקופייב
אלכסנדר אקסינין
38.26 שניות פוליןפולין  פולין
זנון ליצנרסקי
לשק דונצקי
מריאן וורונין
קשישטוף זבולינסקי
38.33 שניות
צרפת
פטריק ברה
פסקל ברה
הרמן פנזו
אנטואן רישאר
38.53 שניות
ריצת שליחים 4x400 מטר ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
ויקטור מרקין
רמיגיוס וליוליס
מיכאיל לינגה
ניקולאי צ'רנצקי
3:01.08 דקות מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
קלאוס תילה
אנדריאס קנבל
פרנק שפר
פולקר בק
3:01.26 דקות
איטליה
רוברטו טוצי
מאורו ז'וליאני
סטפנו מלינברני
פייטרו מניאה
3:04.54 דקות

מקצועות השדה

התחרות

קפיצה לרוחק לוץ דומברובסקי
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
8.54 מטר פרנק פסקק
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
8.21 מטר ולרי פודלוז'ני
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
8.18 מטר
קפיצה משולשת יאק אודמאה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
17.35 מטר ויקטור סנייב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
17.24 מטר ז'ואאו קארלוס דה אוליווירה
ברזילברזיל  ברזיל
17.22 מטר
קפיצה לגובה גרד וסיג
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
2.36 מטר
שיא עולם
יאצק ושולה
פוליןפולין  פולין
2.31 מטר ירג פריימוט
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
2.31 מטר
קפיצה במוט ולדיסלב קוזקייביץ'
פוליןפולין  פולין
5.78 מטר
שיא עולם
קונסטנטין וולקוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
תדיאוש שלוסרסקי
פוליןפולין  פולין
5.65 מטר
הדיפת כדור ברזל ולדימיר קיסילב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
21.35 מטר אלכסנדר ברישניקוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
21.08 מטר אודו באייר
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
21.06 מטר
זריקת דיסקוס ויקטור רשופקין
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
66.64 מטר אימריש בוגאר
צ'כוסלובקיהצ'כוסלובקיה  צ'כוסלובקיה
66.38 מטר לואיס דליס
קובהקובה  קובה
66.32 מטר
יידוי פטיש יורי סדיך
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
81.80 מטר
שיא עולם
סרגיי ליטבינוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
80.64 מטר יורי טם
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
78.96 מטר
הטלת כידון דניס קולה
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
91.20 מטר אלכסנדר מקרוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
89.64 מטר וולפגנג הניש
מזרח גרמניהמזרח גרמניה  מזרח גרמניה
86.72 מטר
קרב עשר דיילי תומפסון
בריטניה
8495 נק'
(8522 נק')
יורי קוצנקו
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
8331 נק'
(8369 נק')
סרגיי ז'לנוב
ברית המועצותברית המועצות  ברית המועצות
8135 נק'
(8135 נק')
  • בקרב 10, חלוקת המדליות נעשתה לפי שיטת ניקוד משנת 1977. התוצאות בסוגריים זהו עדכון הניקוד משנת 1985.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
אתלטיקה באולימפיאדת מוסקבה (1980)
Listen to this article