עונת 2012/2013 בליגה האירופית - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for עונת 2012/2013 בליגה האירופית.

עונת 2012/2013 בליגה האירופית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הליגה האירופית 2012/2013
מארחת אמסטרדם ארנה, אמסטרדם, הולנד (משחק הגמר)
תאריך התחלה 3 ביולי 2012
תאריך סיום 15 במאי 2013
מספר משתתפות 48
(מתוך 161 משתתפות שנרשמו)
הזוכה אנגליהאנגליה צ'לסי
מספר משחקים 205
מספר שערים 521 (2.54 בממוצע למשחק)
מספר צופים 4,174,756 (20,365 בממוצע למשחק)
מלך השערים צ'כיהצ'כיה ליבור קוז'אק (8 שערים)

עונת 2012/2013 בליגה האירופית הייתה העונה ה-42 בה מתקיים טורניר הכדורגל האירופאי השני בחשיבותו של אופ"א, והעונה הרביעית שהתקיימה במתכונת הנוכחית.

גמר הליגה האירופית 2013 התקיים ב-15 במאי 2013 באמסטרדם ארנה באמסטרדם, הולנד[1]. במשחק גברה צ'לסי האנגלית על בנפיקה ליסבון הפורטוגלית בתוצאה 1–2, וזכתה בתואר בפעם הראשונה בתולדותיה[2].

צ'לסי, אלופת אירופה המכהנת, נכנסה לטורניר בשלב הנוקאאוט, לאחר שסיימה שלישית בשלב הבתים של ליגת האלופות. בעקבות זכייתה, הייתה למועדון האירופי הרביעי (אחרי יובנטוס, אייאקס ובאיירן מינכן) והאנגלי הראשון שמשלים זכייה בכל שלושת התארים המרכזיים של אופ"א (ליגת האלופות, גביע אירופה למחזיקות גביע והליגה האירופית). האלופה המכהנת, אתלטיקו מדריד, הודחה כבר בשלב הנוקאאוט הראשון על ידי רובין קאזאן.

בעונה זו נכנסו לתוקף שני שינויים עיקריים:

  • מחזיקות הגביע משש המדינות המדורגות במקומות הראשונים בדירוג אופ"א זכו בכרטיס כניסה אוטומטי לשלב הבתים.
  • מועדי שני המחזורים האחרונים של שלב הבתים לא זכו עוד לשבועות ייחודיים, ושוחקו באותו השבוע עם שני מחזורי הסיום בשלב הבתים של ליגת האלופות.

ארבע קבוצות ישראליות לקחו חלק בטורניר:

  • מכבי נתניה הצטרפה והודחה בסיבוב המוקדמות השני.
  • בני יהודה תל אביב הצטרפה בסיבוב המוקדמות השני והודחה בסיבוב המוקדמות השלישי.
  • הפועל תל אביב הצטרפה בשלב הפלייאוף של המוקדמות והעפילה לשלב הבתים, בסיומו הודחה מהמפעל.
  • עירוני קריית שמונה הצטרפה ישירות לשלב הבתים לאחר הדחתה בשלב הפלייאוף של מוקדמות ליגת האלופות, ובסיומו הודחה מהמפעל.

לוח זמנים

כל ההגרלות התקיימו במשרדי אופ"א בניון, שווייץ, למעט אם נאמר אחרת

שלב סיבוב תאריך הגרלה מחזור ראשון מחזור שני
מוקדמות שלב המוקדמות הראשון 25 ביוני 2012 5 ביולי 2012 12 ביולי 2012
שלב המוקדמות השני 19 ביולי 2012 26 ביולי 2012
שלב המוקדמות השלישי 20 ביולי 2012 2 באוגוסט 2012 9 באוגוסט 2012
פלייאוף פלייאוף 10 באוגוסט 2012 23 באוגוסט 2012 30 באוגוסט 2012
שלב הבתים מחזור 1 31 באוגוסט 2013
(מונקו)
20 בספטמבר 2013
מחזור 2 4 באוקטובר 2012
מחזור 3 25 באוקטובר 2012
מחזור 4 8 בנובמבר 2012
מחזור 5 22 בנובמבר 2012
מחזור 6 6 בדצמבר 2012
שלב הנוקאוט סיבוב ראשון 20 בדצמבר 2012 14 בפברואר 2013 21 בפברואר 2013
שמינית הגמר 7 במרץ 2013 14 במרץ 2013
רבע הגמר 15 במרץ 2013 4 באפריל 2013 11 באפריל 2013
חצי הגמר 12 באפריל 2013 25 באפריל 2013 2 במאי 2013
הגמר 15 במאי 2013, אמסטרדם ארנה, אמסטרדם

שלב המוקדמות

שלב המוקדמות הראשון

ההגרלה נערכה ב-25 ביוני 2012. הסיבוב הראשון נערך ב-3 וב-5 ביולי, והסיבוב השני נערך ב-10 וב-12 ביולי 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
אסטוניהאסטוניה נרבה טרנס 0 - 7[3] אזרבייג'ןאזרבייג'ן אינטר באקו 0 - 5 0 - 2
הונגריההונגריה מ.ט.ק. בודפשט 2 - 3[3] סלובקיהסלובקיה סניצה 1 - 1 1 - 2
אלבניהאלבניה קיי אף טירנה 2 - 0 לוקסמבורגלוקסמבורג גרבנמכר 2 - 0 0 - 0
גאורגיהגאורגיה טורפדו כותאיסי 1 - 2 קזחסטןקזחסטן אקטובה 1 - 1 0 - 1
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה בוראץ באניה לוקה 3 - 3 (ש) מונטנגרומונטנגרו צ'ליק ניקשיץ' 2 - 2 1 - 1
אזרבייג'ןאזרבייג'ן באקו 0 - 2 סלובניהסלובניה מורה 05 0 - 0 0 - 2
שוודיהשוודיה אלפסבורג 12 - 0 מלטהמלטה פלוריאנה 8 - 0 4 - 0
מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית רנובה ג'פששטה 8 - 0 סן מרינוסן מרינו ליברטס 4 - 0 4 - 0
אנדורהאנדורה סנטה קולומה 1 - 4 קרואטיהקרואטיה אוסייק 0 - 1 1 - 3
סרביהסרביה יגודינה 0 - 1 קזחסטןקזחסטן אורדבסי שימקנט 0 - 1 0 - 0
לוקסמבורגלוקסמבורג דיפרדנג' 03 6 - 0 איי פארואיי פארו NSI רונוויק 3 - 0 3 - 0
צפון אירלנדצפון אירלנד קרוסיידרס 0 - 4[3] נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 0 - 3 0 - 1
ויילסויילס קוון דרואידס 0 - 5[3] פינלנדפינלנד מייפה 0 - 0 0 - 5
אסטוניהאסטוניה לבדיה טאלין 2 - 2 (ש)[3] ליטאליטא שיאוליאי 1 - 0 1 - 2
אירלנדאירלנד בוהמיאנס 1 - 5 איסלנדאיסלנד ת'ור אקוריירי 0 - 0 1 - 5
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סרייבו 9 - 6 מלטהמלטה פאולה היברניאנס 5 - 2 4 - 4
הולנדהולנד טוונטה 9 - 0 אנדורהאנדורה UE סנטה קולומה 6 - 0 3 - 0
מונטנגרומונטנגרו רודאר פלייבליה 1 - 2 ארמניהארמניה שיראק 0 - 1 1 - 1
אלבניהאלבניה פלמורטרי ולורה 0 - 3 הונגריההונגריה בודפשט הונבד 0 - 1 0 - 2
רומניהרומניה דאצ'יה קישינב 2 - 0 סלובניהסלובניה צליה 1 - 0 1 - 0
ליטאליטא סודובה מריאמפולה 3 - 3 (ש) לטביהלטביה דאוגבה דאוגבפילס 0 - 1 3 - 2
פינלנדפינלנד קופס 3 - 2 ויילסויילס לנלי 2 - 1 1 - 1
צפון אירלנדצפון אירלנד קליפטונוויל 1 - 4[3] שוודיהשוודיה קאלמאר 1 - 0 0 - 4
איי פארואיי פארו ויקינגור גוטה 0 - 10 בלארוסבלארוס הומל 0 - 6 0 - 4
איסלנדאיסלנד הפנרפיירדיר 3 - 1 ליכטנשטייןליכטנשטיין אשן/מאורן 2 - 1 1 - 0
פוליןפולין לך פוזנן 3 - 1 קזחסטןקזחסטן ז'טיסו 2 - 0 1 - 1
אזרבייג'ןאזרבייג'ן חזר לנקראן 4 - 2 אסטוניהאסטוניה נומה קאליו 2 - 2 2 - 0
מלטהמלטה בירקירקארה 2 - 2 (ש) מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית מטאלורג סקופיה 2 - 2 0 - 0
ארמניהארמניה פיוניק ירוואן 2 - 4[3] מונטנגרומונטנגרו זטה 0 - 3 2 - 1
אלבניהאלבניה טאוטה דורס 1 - 9 גאורגיהגאורגיה אולימפי רוסתווי 0 - 3 1 - 6
סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה 6 - 0 לוקסמבורגלוקסמבורג ז'נס אש 3 - 0 3 - 0
איי פארואיי פארו סטריימור 3 - 3 (ש) ארמניהארמניה גנדזסר קפאן 3 - 1 0 - 2
אירלנדאירלנד סנט פטריק אתלטיק 2 - 2 (ש) איסלנדאיסלנד איי. בי. וי. 1 - 0 1 - 2‏ה
סן מרינוסן מרינו לה פיוריטה 0 - 6[3] לטביהלטביה ליאפייס מטאלורגס 0 - 2 0 - 4
פינלנדפינלנד י.י.ק. יובסקילה 4 - 3 נורווגיהנורווגיה סטאבק 2 - 0 2 - 3
ויילסויילס בנגור סיטי 1 - 2[3] מולדובהמולדובה זימברו קישינב 0 - 0 1 - 2
מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית שקנדיה טטובו 1 - 2 צפון אירלנדצפון אירלנד פורטדאון 0 - 0 1 - 2
הערות
  • מודגש =ניצח

שלב המוקדמות השני

הסיבוב הראשון נערך ב-19 ביולי, והסיבוב השני נערך ב-26 ביולי 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
אזרבייג'ןאזרבייג'ן חזר לנקראן 1 - 2 פוליןפולין לך פוזנן 1 - 1 0 - 1
טורקיהטורקיה אסקישהירספור 3 - 1 סקוטלנדסקוטלנד סט. ג'ונסטון 2 - 0 1 - 1
קרואטיהקרואטיה היידוק ספליט 2 - 1 לטביהלטביה סקונטו ריגה 2 - 0 0 - 1
שוודיהשוודיה א.י.ק סולנה 2 - 1 איסלנדאיסלנד הפנרפיירדיר 1 - 1 1 - 0
מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית רנובה ג'פששטה 1 - 2 בלארוסבלארוס הומל 0 - 2 1 - 0
בלארוסבלארוס נפטן נובופולוצק 6 - 7 סרביהסרביה הכוכב האדום בלגרד 3 - 4 3 - 3
סרביהסרביה וויבודינה נובי סאד 5 - 1 ליטאליטא סודובה מריאמפולה 1 - 1 4 - 0
פינלנדפינלנד י.י.ק. יובסקילה 3 - 3 (ש) מונטנגרומונטנגרו זטה 3 - 2 0 - 1
שווייץשווייץ יאנג בויז ברן 1 - 1 (4 - 1) (פ) מולדובהמולדובה זימברו קישינב 1 - 0 0 - 1‏ה
בולגריהבולגריה לוקומוטיב פלובדיב 5 - 7 הולנדהולנד ויטסה ארנהם 4 - 4 1 - 3
אלבניהאלבניה קיי אף טירנה 1 - 6 נורווגיהנורווגיה אולסון 1 - 1 0 - 5
אוקראינהאוקראינה מטאלורג דונצק 11 - 2 מונטנגרומונטנגרו צ'ליק ניקשיץ' 7 - 0 4 - 2
ישראלישראל מכבי נתניה 2 - 2 (ש) פינלנדפינלנד קופס 1 - 2 1 - 0
צ'כיהצ'כיה מלאדה בולסלאב 4 - 0 איסלנדאיסלנד ת'ור אקוריירי 3 - 0 1 - 0
אסטוניהאסטוניה לבדיה טאלין 1 - 6 קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה 1 - 3 0 - 3
מולדובהמולדובה מילסאמי אורחיי 4 - 5 קזחסטןקזחסטן אקטובה 4 - 2 0 - 3
קרואטיהקרואטיה סלאבן בלופו 10 - 2 צפון אירלנדצפון אירלנד פורטדאון 6 - 0 4 - 2
שווייץשווייץ סרבט ז'נבה 5 - 1 ארמניהארמניה גנדזסר קפאן 2 - 0 3 - 1
הולנדהולנד טוונטה 6 - 1 פינלנדפינלנד אינטר טורקו 1 - 1 5 - 0
ליטאליטא ז'לגיריס וילנה 2 - 6 אוסטריהאוסטריה אדמירה ואקר מדלינג 1 - 1 1 - 5
קרואטיהקרואטיה אוסייק 1 - 6 שוודיהשוודיה קאלמאר 1 - 3 0 - 3
סלובקיהסלובקיה סלובן ברטיסלאבה 1 - 1 (ש) הונגריההונגריה וידאוטון 1 - 1 0 - 0
רומניהרומניה ראפיד בוקרשט 5 - 1 פינלנדפינלנד מייפה 3 - 1 2 - 0
גאורגיהגאורגיה אולימפי רוסתווי 1 - 5[3] צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 1 - 3 0 - 2
סלובניהסלובניה מורה 05 1 - 1 (ש) בולגריהבולגריה צסק"א סופיה 0 - 0 1 - 1
אזרבייג'ןאזרבייג'ן אינטר באקו 2 - 2 (2 - 4) (פ) יווןיוון אסטרס טריפוליס 1 - 1 1 - 1‏ה
לוקסמבורגלוקסמבורג דיפרדנג' 03 2 - 4[3] בלגיהבלגיה גנט 0 - 1 2 - 3
רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 5 - 0 הונגריההונגריה בודפשט הונבד 1 - 0 4 - 0
בולגריהבולגריה לבסקי סופיה 2 - 3 בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סרייבו 1 - 0 1 - 3
לטביהלטביה ליאפייס מטאלורגס 3 - 7 פוליןפולין לגיה ורשה 2 - 2 1 - 5
בלארוסבלארוס שחטיור סליהורסק 1 - 1 (ש) אוסטריהאוסטריה ריד 1 - 1 0 - 0
ישראלישראל בני יהודה תל אביב 3 - 0 ארמניהארמניה שיראק 2 - 0 1 - 0
נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 4 - 3 קזחסטןקזחסטן אורדבסי שימקנט 2 - 2 2 - 1
סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 4 - 2 אירלנדאירלנד סלייגו רוברס 3 - 1 1 - 1
רומניהרומניה דאצ'יה קישינב 1 - 2 שוודיהשוודיה אלפסבורג 1 - 0 0 - 2
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה שירוקי ברייג 2 - 3 אירלנדאירלנד סנט פטריק אתלטיק 1 - 1 1 - 2‏ה
קפריסיןקפריסין אפואל ניקוסיה 3 - 0 סלובקיהסלובקיה סניצה 2 - 0 1 - 0
פוליןפולין רוך חוז'וב 6 - 1 מקדוניה הצפוניתמקדוניה הצפונית מטאלורג סקופיה 3 - 1 3 - 0
דנמרקדנמרק אורהוס 2 - 5 גאורגיהגאורגיה דילה גורי 1 - 2 1 - 3
סלובניהסלובניה אולימפיה ליובליאנה 0 - 1 נורווגיהנורווגיה טרומסה 0 - 0 0 - 1‏ה
הערות
  • מודגש =ניצח

שלב המוקדמות השלישי

ההגרלה נערכה ב-20 ביולי 2012. הסיבוב הראשון נערך ב-2 באוגוסט, והסיבוב השני נערך ב-9 באוגוסט 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
הונגריההונגריה וידאוטון 4 - 0 בלגיהבלגיה גנט 1 - 0 3 - 0
שוודיהשוודיה א.י.ק סולנה 3 - 1 פוליןפולין לך פוזנן 3 - 0 0 - 1
טורקיהטורקיה אסקישהירספור 1 - 4 צרפתצרפת אולימפיק מרסיי 1 - 1 0 - 3
סרביהסרביה הכוכב האדום בלגרד 0 - 0 (6 - 5) (פ) קפריסיןקפריסין אומוניה ניקוסיה 0 - 0 0 - 0‏ה
בוסניה והרצגובינהבוסניה והרצגובינה סרייבו 2 - 2 (ש) מונטנגרומונטנגרו זטה 2 - 1 0 - 1
אוסטריהאוסטריה אדמירה ואקר מדלינג 2 - 4 צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 0 - 2 2 - 2
שוודיהשוודיה קאלמאר 1 - 3 שווייץשווייץ יאנג בויז ברן 1 - 0 0 - 3
סקוטלנדסקוטלנד דנדי יונייטד 2 - 7 רוסיהרוסיה דינמו מוסקבה 2 - 2 0 - 5
אוקראינהאוקראינה ארסנל קייב 2 - 3 סלובניהסלובניה מורה 05 0 - 3[4] 2 - 0
פינלנדפינלנד קופס 1 - 6[3] טורקיהטורקיה בורסאספור 1 - 0 0 - 6
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 3 - 1 סלובקיהסלובקיה ספרטק טרנבה 0 - 1 3 - 0
בלארוסבלארוס הומל 0 - 4 אנגליהאנגליה ליברפול 0 - 1 0 - 3
אוסטריהאוסטריה ריד 3 - 4 פוליןפולין לגיה ורשה 2 - 1 1 - 3
אירלנדאירלנד סנט פטריק אתלטיק 0 - 5 גרמניהגרמניה הנובר 96 0 - 3 0 - 2
שווייץשווייץ סרבט ז'נבה 1 - 1 (ש) נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 1 - 1 0 - 0
ספרדספרד אתלטיק בילבאו 4 - 3 קרואטיהקרואטיה סלאבן בלופו 3 - 1 1 - 2
רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 4 - 0 הולנדהולנד ויטסה ארנהם 2 - 0 2 - 0
יווןיוון אסטרס טריפוליס 1 - 1 (ש) פורטוגלפורטוגל מאריטימו 1 - 1 0 - 0
הולנדהולנד הירנפיין 4 - 1[3] רומניהרומניה ראפיד בוקרשט 4 - 0 0 - 1
פוליןפולין רוך חוז'וב 0 - 7 צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 0 - 2 0 - 5
דנמרקדנמרק הורסנס 4 - 3 שוודיהשוודיה אלפסבורג 1 - 1 3 - 2
קפריסיןקפריסין אפואל ניקוסיה 3 - 1 נורווגיהנורווגיה אולסון 2 - 1 1 - 0
קרואטיהקרואטיה היידוק ספליט 2 - 3[3] איטליהאיטליה אינטר מילאנו 0 - 3 2 - 0
סרביהסרביה וויבודינה נובי סאד 2 - 3 אוסטריהאוסטריה ראפיד וינה 2 - 1 0 - 2
בלגיהבלגיה ראסינג גנק 4 - 2 קזחסטןקזחסטן אקטובה 2 - 1 2 - 1
נורווגיהנורווגיה טרומסה 2 - 1 אוקראינהאוקראינה מטאלורג דונצק 1 - 1 1 - 0
הולנדהולנד טוונטה 4 - 0 צ'כיהצ'כיה מלאדה בולסלאב 2 - 0 2 - 0
ישראלישראל בני יהודה תל אביב 1 - 6 יווןיוון פאוק סלוניקי 0 - 2 1 - 4
גאורגיהגאורגיה דילה גורי 3 - 1 קפריסיןקפריסין אנורתוסיס פמגוסטה 0 - 1 3 - 0[5]
הערות
  • מודגש =ניצח

שלב הפלייאוף

ההגרלה נערכה ב-10 באוגוסט 2012. הסיבוב הראשון נערך ב-22 וב-23 באוגוסט והסיבוב השני נערך ב-28 וב-30 באוגוסט 2012.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 6 - 0 הולנדהולנד א.ז. אלקמאר 1 - 0 5 - 0
אזרבייג'ןאזרבייג'ן נפטצ'י באקו 4 - 2[3] קפריסיןקפריסין אפואל ניקוסיה 1 - 1 3 - 1
יווןיוון אטרומיטוס 1 - 2 אנגליהאנגליה ניוקאסל יונייטד 1 - 1 0 - 1
נורווגיהנורווגיה טרומסה 3 - 3 (ש) סרביהסרביה פרטיזן בלגרד 3 - 2 0 - 1
רומניהרומניה וסלוי 2 - 4 איטליהאיטליה אינטר מילאנו 0 - 2 2 - 2
סקוטלנדסקוטלנד הארט אוף מידלות'יאן 1 - 2 אנגליהאנגליה ליברפול 0 - 1 1 - 1
ספרדספרד אתלטיק בילבאו 9 - 3 פינלנדפינלנד ה.י.ק. הלסינקי 6 - 0 3 - 3
פורטוגלפורטוגל מאריטימו 3 - 0 גאורגיהגאורגיה דילה גורי 1 - 0 2 - 0
נורווגיהנורווגיה מולדה 4 - 1 הולנדהולנד הירנפיין 2 - 0 2 - 1
הונגריההונגריה דברצן ו.ס.ק. 1 - 7 בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 0 - 3 1 - 4
מולדובהמולדובה שריף טירספול 1 - 2 צרפתצרפת אולימפיק מרסיי 1 - 2 0 - 0
טורקיהטורקיה טרבזונספור 0 - 0 (2 - 4) (פ) הונגריההונגריה וידאוטון 0 - 0 0 - 0‏ה
דנמרקדנמרק מיטיולן 2 - 3 שווייץשווייץ יאנג בויז ברן 0 - 3 2 - 0
פוליןפולין שלוסק ורוצלב 4 - 10 גרמניהגרמניה הנובר 96 3 - 5 1 - 5
רומניהרומניה דינמו בוקרשט 1 - 4 אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 0 - 2 1 - 2
דנמרקדנמרק הורסנס 1 - 6 פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 1 - 1 0 - 5
לוקסמבורגלוקסמבורג F91 דודלאנג' 1 - 7[3] ישראלישראל הפועל תל אביב 1 - 3 0 - 4
הולנדהולנד פיינורד 2 - 4 צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 2 - 2 0 - 2
סקוטלנדסקוטלנד מאת'רוול 0 - 3 ספרדספרד לבאנטה 0 - 2 0 - 1
סרביהסרביה הכוכב האדום בלגרד 2 - 3 צרפתצרפת בורדו 0 - 0 2 - 3
בלגיהבלגיה לוקרן 2 - 2 (ש) צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 2 - 1 0 - 1
סלובניהסלובניה מורה 05 1 - 5[3] איטליהאיטליה לאציו 0 - 2 1 - 3
שוודיהשוודיה א.י.ק סולנה 2 - 1 רוסיהרוסיה צסק"א מוסקבה 0 - 1 2 - 0
פוליןפולין לגיה ורשה 2 - 3 נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 1 - 1 1 - 2
טורקיהטורקיה בורסאספור 4 - 5 הולנדהולנד טוונטה 3 - 1 1 - 4‏ה
ליטאליטא אקרנאס 0 - 5[3] רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 0 - 2 0 - 3
צ'כיהצ'כיה סלובן ליברץ 4 - 6 אוקראינהאוקראינה דניפרו 2 - 2 2 - 4
גרמניהגרמניה שטוטגרט 3 - 1 רוסיהרוסיה דינמו מוסקבה 2 - 0 1 - 1
יווןיוון פאוק סלוניקי 2 - 4 אוסטריהאוסטריה ראפיד וינה 2 - 1 0 - 3
שווייץשווייץ לוצרן 2 - 3 בלגיהבלגיה ראסינג גנק 2 - 1 0 - 2
מונטנגרומונטנגרו זטה 0 - 14 הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 0 - 5 0 - 9
הערות
  • מודגש =ניצח

שלב הבתים

הגרלת שלב הבתים נערכה במונקו ב-31 באוגוסט 2012. 48 קבוצות חולקו ל-4 דרגים, לפי מיקומם בדירוג אופ"א לקבוצות. הקבוצות הוגרלו ל-12 בתים כאשר בכל בית 4 קבוצות, אחת מכל דרג, כאשר שתי קבוצות מאותה מדינה לא יכולות לשחק באותו בית. בכל בית נפגשו הקבוצות פעמיים (בית וחוץ).

25 מדינות זכו לייצוג בשלב הבתים של המפעל.

הבתים

בית א'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אנגליהאנגליה ליברפול 6 3 1 2 11 9 2+ 10
רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 6 3 1 2 7 5 2+ 10
שווייץשווייץ יאנג בויז ברן 6 3 1 2 14 13 1+ 10
איטליהאיטליה אודינזה 6 1 1 4 7 12 5- 4

* ליברפול, אנז'י מחצ'קלה ויאנג בויז ברן מוקמו על פי הטבלה הפנימית של משחקיהן ראש בראש.

בית ב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 6 4 1 1 11 4 7+ 13
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 6 4 0 2 7 4 3+ 12
פורטוגלפורטוגל אקדמיקה דה קוימברה 6 1 2 3 6 9 3- 5
ישראלישראל הפועל תל אביב 6 1 1 4 4 11 7- 4
בית ג'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 6 4 1 1 10 7 3+ 13
גרמניהגרמניה בורוסיה מנשנגלדבך 6 3 2 1 11 6 5+ 11
צרפתצרפת אולימפיק מרסיי 6 1 2 3 9 11 2- 5
קפריסיןקפריסין א.א.ל. לימסול 6 1 1 4 4 10 6- 4
בית ד'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
צרפתצרפת בורדו 6 4 1 1 10 5 5+ 13
אנגליהאנגליה ניוקאסל יונייטד 6 2 3 1 7 5 2+ 9
פורטוגלפורטוגל מאריטימו 6 1 3 2 4 6 2- 6
בלגיהבלגיה קלאב ברוז' 6 1 1 4 6 11 5- 4
בית ה'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 6 3 2 1 9 9 0 11
גרמניהגרמניה שטוטגרט 6 2 2 2 9 6 3+ 8
דנמרקדנמרק פ.צ. קופנהגן 6 2 2 2 5 6 1- 8
נורווגיהנורווגיה מולדה 6 2 0 4 6 8 2- 6
בית ו'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אוקראינהאוקראינה דניפרו 6 5 0 1 16 8 8+ 15
איטליהאיטליה נאפולי 6 3 0 3 12 12 0 9
הולנדהולנד פ.ס.וו. איינדהובן 6 2 1 3 8 7 1+ 7
שוודיהשוודיה א.י.ק סולנה 6 1 1 4 5 14 9- 4
בית ז'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
בלגיהבלגיה ראסינג גנק 6 3 3 0 9 4 5+ 12
שווייץשווייץ פ.צ. בזל 6 2 3 1 7 4 3+ 9
הונגריההונגריה וידאוטון 6 2 0 4 6 8 2- 6
פורטוגלפורטוגל ספורטינג ליסבון 6 1 2 3 4 10 6- 5
בית ח'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
רוסיהרוסיה רובין קאזאן 6 4 2 0 10 3 7+ 14
איטליהאיטליה אינטר מילאנו 6 3 2 1 11 9 2+ 11
סרביהסרביה פרטיזן בלגרד 6 0 3 3 3 8 5- 3
אזרבייג'ןאזרבייג'ן נפטצ'י באקו 6 0 3 3 4 8 4- 3
בית ט'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
צרפתצרפת אולימפיק ליון 6 5 1 0 14 8 6+ 16
צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 6 2 3 1 9 6 3+ 9
ספרדספרד אתלטיק בילבאו 6 1 2 3 7 9 2- 5
ישראלישראל עירוני קריית שמונה 6 0 2 4 6 13 7- 2
בית י'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
איטליהאיטליה לאציו 6 3 3 0 9 2 7+ 12
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 6 2 4 0 8 4 4+ 10
יווןיוון פנאתינאיקוס 6 1 2 3 4 11 7- 5
סלובניהסלובניה מריבור 6 1 1 4 6 10 4- 4
בית יא'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 6 4 1 1 9 3 6+ 13
גרמניהגרמניה באייר לברקוזן 6 4 1 1 9 2 7+ 13
נורווגיהנורווגיה רוזנבורג 6 2 0 4 7 10 3- 6
אוסטריהאוסטריה ראפיד וינה 6 1 0 5 4 14 10- 3
בית יב'
קבוצה משחקים ניצחונות תיקו הפסדים שערי זכות שערי חובה הפרש שערים נקודות
גרמניהגרמניה הנובר 96 6 3 3 0 11 8 3+ 12
ספרדספרד לבאנטה 6 3 2 1 10 5 5+ 11
שוודיהשוודיה הלסינגבורג 6 1 1 4 9 12 3- 4
הולנדהולנד טוונטה 6 0 4 2 5 10 5- 4

שלב הנוק אאוט

32 האחרונות

לשלב 32 האחרונות מגיעות שתי הקבוצות הראשונות מכל בית (בסך הכול 24 קבוצות), אליהן מצטרפות שמונה הקבוצות שסיימו במקום השלישי בביתן בשלב הבתים של ליגת האלופות.

32 הקבוצות שהעפילו לשלב זה יחולקו לשני דרגים על פי ניקוד של קבוצות מדורגות (12 הקבוצות שסיימו במקום הראשון משלב הבתים וארבע הקבוצות הטובות מהמקום שלישי בליגת האלופות) ולא מדורגות (12 הקבוצות שסיימו במקום השני משלב הבתים וארבע הקבוצות הנוספות מהמקום השלישי בליגת האלופות). הקבוצות המדורגות בהגרלה אירחו את משחק הגומלין. קבוצות שנפגשו בשלב הבתים, או קבוצות מאותה המדינה, לא יכולות להיפגש ביניהן בשלב זה.

הגרלת הסיבוב נערכה ב-20 בדצמבר 2012. הסיבוב הראשון נערך ב-14 בפברואר, והסיבוב השני ב-21 בפברואר 2013.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
בלארוסבלארוס באטה בוריסוב 0 - 1 טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 0 - 0 0 - 1
איטליהאיטליה אינטר מילאנו 5 - 0 רומניהרומניה צ'.פ.ר. קלוז' 2 - 0 3 - 0
ספרדספרד לבאנטה 4 - 0 יווןיוון אולימפיאקוס 3 - 0 1 - 0
רוסיהרוסיה זניט סנקט פטרבורג 3 - 3 (ש) אנגליהאנגליה ליברפול 2 - 0 1 - 3
אוקראינהאוקראינה דינמו קייב 1 - 2 צרפתצרפת בורדו 1 - 1 0 - 1
גרמניהגרמניה באייר לברקוזן 1 - 3 פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון 0 - 1 1 - 2
אנגליהאנגליה ניוקאסל יונייטד 1 - 0 אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 0 - 0 1 - 0
גרמניהגרמניה שטוטגרט 3 - 1 בלגיהבלגיה ראסינג גנק 1 - 1 2 - 0
ספרדספרד אתלטיקו מדריד 1 - 2 רוסיהרוסיה רובין קאזאן 0 - 2 1 - 0
הולנדהולנד אייאקס 2 - 2 (2 - 4) (פ) רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 2 - 0 0 - 2‏ה
שווייץשווייץ פ.צ. בזל 3 - 1 אוקראינהאוקראינה דניפרו 2 - 0 1 - 1
רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 4 - 2 גרמניהגרמניה הנובר 96 3 - 1 1 - 1
צ'כיהצ'כיה ספרטה פראג 1 - 2 אנגליהאנגליה צ'לסי 0 - 1 1 - 1
גרמניהגרמניה בורוסיה מנשנגלדבך 3 - 5 איטליהאיטליה לאציו 3 - 3 0 - 2
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 3 - 2 צרפתצרפת אולימפיק ליון 2 - 1 1 - 1
איטליהאיטליה נאפולי 0 - 5 צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 0 - 3 0 - 2

שמינית הגמר

הסיבוב הראשון נערך ב-7 במרץ, והסיבוב השני ב-14 במרץ 2013.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 1 - 2 טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 0 - 1 1 - 1
פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון 4 - 2 צרפתצרפת בורדו 1 - 0 3 - 2
רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 0 - 1 אנגליהאנגליה ניוקאסל יונייטד 0 - 0 0 - 1
גרמניהגרמניה שטוטגרט 1 - 5 איטליהאיטליה לאציו 0 - 2 1 - 3
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 4 - 4 (ש) איטליהאיטליה אינטר מילאנו 3 - 0 1 - 4‏ה
ספרדספרד לבאנטה 0 - 2 רוסיהרוסיה רובין קאזאן 0 - 0 0 - 2‏ה
שווייץשווייץ פ.צ. בזל 2 - 1 רוסיהרוסיה זניט סנקט פטרבורג 2 - 0 0 - 1
רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 2 - 3 אנגליהאנגליה צ'לסי 1 - 0 1 - 3

רבע הגמר

הגרלת הסיבוב נערכה ב-15 במרץ 2013. הסיבוב הראשון נערך ב-4 באפריל, הסיבוב השני ב-11 באפריל 2013.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
אנגליהאנגליה צ'לסי 5 - 4 רוסיהרוסיה רובין קאזאן 3 - 1 2 - 3
אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 4 - 4 (1 - 4) (פ) שווייץשווייץ פ.צ. בזל 2 - 2 2 - 2‏ה
טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 3 - 1 איטליהאיטליה לאציו 2 - 0 1 - 1
פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון 4 - 2 אנגליהאנגליה ניוקאסל יונייטד 3 - 1 1 - 1

חצי הגמר

הגרלת חצי הגמר והגמר (לקביעת הקבוצה "המארחת" בגמר מסיבות אדמיניסטרטיביות) נערכה ב-12 באפריל 2013. הסיבוב הראשון נערך ב-25 באפריל, והסיבוב שני נערך ב-2 במאי 2013.

קבוצה א' תוצאה קבוצה ב' סיבוב ראשון סיבוב שני
טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 2 - 3 פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון 1 - 0 1 - 3
שווייץשווייץ פ.צ. בזל 2 - 5 אנגליהאנגליה צ'לסי 1 - 2 1 - 3

גמר

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – גמר הליגה האירופית 2013

משחק הגמר נערך ב-15 במאי 2013 באמסטרדם ארנה, אמסטרדם, הולנד[2].


15 במאי 2013 אנגליהאנגליה צ'לסי 2 - 1 פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון אמסטרדם ארנה, אמסטרדם, הולנד
צופים: 46,163
שיפוט: הולנדהולנד ביורן קויפרס
פרננדו טורס הובקע שער בדקה ה- 60' 60'
ברניסלב איבנוביץ' הובקע שער בדקה ה- 90+3' 90+3'
(סיקור) אוסקר קרדוסו הובקע שער בדקה ה- 68' 68' (פ)

סטטיסטיקות

מלך השערים

מקום שחקן קבוצה שערים דקות משחק
1 צ'כיהצ'כיה ליבור קוז'אק איטליהאיטליה לאציו 8 613
2 אורוגוואיאורוגוואי אדינסון קבאני איטליהאיטליה נאפולי 7 462
פרגוואיפרגוואי אוסקר קרדוסו פורטוגלפורטוגל בנפיקה ליסבון 585
4 ארגנטינהארגנטינה רודריגו פלאסיו איטליהאיטליה אינטר מילאנו 6 436
ספרדספרד פרננדו טורס אנגליהאנגליה צ'לסי 810
6 ארגנטינהארגנטינה ראול בובאדייה שווייץשווייץ יאנג בויז ברן 5 535
ונצואלהונצואלה סלומון רונדון רוסיהרוסיה רובין קאזאן 976
8 קרואטיהקרואטיה מרקו ליבאיה איטליהאיטליה אינטר מילאנו 4 416
ניגריהניגריה ויקטור מוזס אנגליהאנגליה צ'לסי 426
אנגליהאנגליה ג'ונג'ו שלבי אנגליהאנגליה ליברפול 481
מאלימאלי צ'ייק דיאבאטה צרפתצרפת בורדו 509
סרביהסרביה ניקולה ג'ורג'יץ' שוודיהשוודיה הלסינגבורג 540
איטליהאיטליה סרג'יו פלוקארי איטליהאיטליה לאציו 562
אנגליהאנגליה ג'רמיין דפו אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 614
ברזילברזיל קלייטון שאבייר אוקראינהאוקראינה מטאליסט חרקוב 630
רומניהרומניה ראול רוססקו רומניהרומניה סטיאווה בוקרשט 661
סנגלסנגל פאפיס סיסה אנגליהאנגליה ניוקאסל יונייטד 676
קמרוןקמרון סמואל אטו רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 900
שווייץשווייץ מרקו שטרלר שווייץשווייץ פ.צ. בזל 949
טורקיהטורקיה גוקדניז קרדניז רוסיהרוסיה רובין קאזאן 1066
הולנדהולנד דירק קאוט טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 1105
שווייץשווייץ פביאן שר שווייץשווייץ פ.צ. בזל 1147

מלך הבישולים

מקום שחקן קבוצה בישולים דקות משחק
1 ספרדספרד חוסה בארקרו ספרדספרד לבאנטה 6 477
ספרדספרד חואן מאטה אנגליהאנגליה צ'לסי 6 491
3 קולומביהקולומביה פרדי גוארין איטליהאיטליה אינטר מילאנו 4 568
אנגליהאנגליה פרנק למפארד אנגליהאנגליה צ'לסי 4 619
מצריםמצרים מוחמד סלאח שווייץשווייץ פ.צ. בזל 4 948
6 צרפתצרפת קלמאן גרנייה צרפתצרפת אולימפיק ליון 3 331
צ'כיהצ'כיה יאן קובאריק צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 3 360
גרמניהגרמניה לארס שטינדל גרמניהגרמניה הנובר 96 3 398
חוף השנהבחוף השנהב לאסינה טראורה רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 3 411
אוקראינהאוקראינה יבהן סלזניוב אוקראינהאוקראינה דניפרו 3 443
טורקיהטורקיה אמרה בלוזוגלו ספרדספרד אתלטיקו מדריד 3 467
צרפתצרפת ז'וליין גוריוס בלגיהבלגיה ראסינג גנק 3 556
איטליהאיטליה אנטוניו קסאנו איטליהאיטליה אינטר מילאנו 3 574
הונגריההונגריה סאבולץ' הוסטי גרמניהגרמניה הנובר 96 3 683
מרוקומרוקו מבארכ בוסופא רוסיהרוסיה אנז'י מחצ'קלה 3 696
אנגליהאנגליה סטיוארט דאונינג אנגליהאנגליה ליברפול 3 701
איטליהאיטליה אנטוניו קאנדרבה איטליהאיטליה לאציו 3 705
ויילסויילס גארת' בייל אנגליהאנגליה טוטנהאם הוטספר 3 716
פינלנדפינלנד רומן יריומנקו רוסיהרוסיה רובין קאזאן 3 768
רומניהרומניה סטפן ראדו איטליהאיטליה לאציו 3 776
יפןיפן גוטוקו סאקאי גרמניהגרמניה שטוטגרט 3 784
צ'כיהצ'כיה ראדים רזניק צ'כיהצ'כיה ויקטוריה פלזן 3 900
ברזילברזיל הרנאנס איטליהאיטליה לאציו 3 908
ישראלישראל ביברס נאתכו רוסיהרוסיה רובין קאזאן 3 1018
ברזילברזיל כריסטיאן טורקיהטורקיה פנרבחצ'ה 3 1074

ראו גם

הערות שוליים

  1. ^ באתר אופ"א
  2. ^ 1 2 צ'לסי זכתה בליגה האירופית, באתר וואלה! NEWS‏, 15 במאי 2013
  3. ^ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 סדר המשחקים המקורי שונה לאחר ההגרלה
  4. ^ מורה 05 זכתה בניצחון 3-0 בעקבות שיתופו שלא כחוק של אריק מטוקו המושעה. תוצאת המשחק המקורי הייתה 3-0 לארסנל קייב
  5. ^ המשחק הופסק בדקה ה-82 בעקבות התפרעות אוהדים. דילה גורי הובילה 3-0 עד לאותה הדקה, תוצאה שאושרה על ידי אופ"א כתוצאה הסופית


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
עונת 2012/2013 בליגה האירופית
Listen to this article