Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – solistki – rywalizacja w jednej z konkurencji łyżwiarstwa figurowego – jeździe indywidualnej kobiet rozgrywanej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbyła się 24 i 25 lutego w hali Pacific Coliseum .
Szybkie fakty Data, Miejscowość ...
Zamknij
Więcej informacji Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 ...
Zamknij
Mistrzynią olimpijską została Koreanka Kim Yu-na z przewagą 23,06 pkt nad wicemistrzynią olimpijską Japonką Mao Asadą . Brązowy medal olimpijski zdobyła reprezentantka gospodarzy Joannie Rochette . Rochette zdecydowała się wystąpić pomimo nagłej śmierci jej matki Thérèse, która zmarła 21 lutego 2010 roku na atak serca w wieku lat 55 w szpitalu w Vancouver po przybyciu do miasta, aby obejrzeć olimpijski występ córki[1] . Kanadyjka pobiła swoje wszystkie rekordy życiowe i zadedykowała swój sukces matce[2] .
Tabela prezentuje rekordy świata w konkurencji solistek przed rozpoczęciem zawodów olimpijskich:
Więcej informacji Segment, Zawodnicy ...
Segment
Zawodnicy
Punkty
Data
Zawody
Nota łączna
Kim Yu-na
210,03
17 października 2009
Trophée Éric Bompard 2009
Program dowolny
133,95
Program krótki
76,28
14 listopada 2009
Skate America 2009
Zamknij
W trakcie zawodów olimpijskich ustanowiono następujące rekordy świata:
Więcej informacji Segment, Zawodnicy ...
Segment
Zawodnicy
Punkty
Data
Nota łączna
Kim Yu-na
228,56
25 lutego 2010
Program dowolny
150,06
Program krótki
78,50
23 lutego 2010
Zamknij
Więcej informacji Data, Segment ...
Data
Segment
Godzina rozpoczęcia
Czas CET
Czas lokalny
24 lutego Program krótki 00:30 16:30
25 lutego Program dowolny 01:00 17:00
Zamknij
Program krótki
Więcej informacji Poz., Zawodniczka ...
Zawodniczka
Reprezentacja
Elementy oceny[3]
1
Kim Yu-na
Korea Południowa
78,50
44,70
33,80
8,60
7,90
8,60
8,40
8,75
0,00
23
2
Mao Asada
Japonia
73,78
41,50
32,28
8,25
7,40
8,40
8,10
8,20
0,00
22
3
Joannie Rochette
Kanada
71,36
39,20
32,16
8,10
7,70
8,15
7,95
8,30
0,00
26
4
Miki Andō
Japonia
64,76
34,80
29,96
7,70
7,00
7,60
7,50
7,65
0,00
30
5
Rachael Flatt
Stany Zjednoczone
64,64
36,80
27,84
7,00
6,60
7,05
6,95
7,20
0,00
28
6
Mirai Nagasu
Stany Zjednoczone
63,76
37,00
26,76
6,85
6,40
6,75
6,70
6,75
0,00
11
7
Carolina Kostner
Włochy
63,02
33,34
29,68
7,70
7,15
7,35
7,50
7,40
0,00
29
8
Alona Leonowa
Rosja
62,14
33,90
28,24
7,15
6,70
7,25
7,00
7,20
0,00
25
9
Elene Gedewaniszwili
Gruzja
61,92
35,80
26,12
6,60
6,05
6,75
6,55
6,70
0,00
16
10
Laura Lepistö
Finlandia
61,36
32,88
28,48
7,20
6,80
7,25
7,15
7,20
0,00
21
11
Akiko Suzuki
Japonia
61,02
33,10
27,92
7,25
6,70
7,05
6,95
6,95
0,00
24
12
Ksienija Makarowa
Rosja
59,22
35,46
23,76
6,20
5,55
6,10
5,85
6,00
0,00
8
13
Júlia Sebestyén
Węgry
57,46
30,70
26,76
6,90
6,30
6,80
6,70
6,75
0,00
27
14
Cynthia Phaneuf
Kanada
57,16
31,80
26,36
6,75
6,25
6,65
6,50
6,80
1,00
15
15
Sarah Meier
Szwajcaria
56,70
30,70
26,00
6,60
6,10
6,65
6,45
6,70
0,00
17
16
Kwak Min-jung
Korea Południowa
53,16
31,40
21,76
5,65
5,05
5,65
5,40
5,45
0,00
9
17
Kiira Korpi
Finlandia
52,96
27,72
26,24
6,75
6,30
6,50
6,60
6,65
1,00
19
18
Cheltzie Lee
Australia
52,16
30,72
21,44
5,45
5,00
5,65
5,40
5,30
0,00
5
19
Liu Yan
Chińska Republika Ludowa
51,74
29,94
21,80
5,65
5,10
5,45
5,45
5,60
0,00
6
20
Jelena Glebova
Estonia
50,80
27,20
23,60
6,05
5,60
5,90
5,85
6,10
0,00
18
21
Tuğba Karademir
Turcja
50,74
28,74
22,00
5,60
5,20
5,50
5,50
5,70
0,00
7
22
Sonia Lafuente
Hiszpania
49,74
28,94
20,80
5,40
4,90
5,25
5,25
5,20
0,00
1
23
Sarah Hecken
Niemcy
49,04
27,04
22,00
5,80
5,25
5,55
5,45
5,45
0,00
20
24
Anastasiya Gimazetdinova
Uzbekistan
49,02
27,94
21,08
5,50
4,95
5,40
5,20
5,30
0,00
14
Nie awansowały do programu dowolnego
25
Isabelle Pieman
Belgia
46,10
26,26
19,84
5,10
4,60
5,15
4,90
5,05
0,00
12
26
Miriam Ziegler
Austria
43,84
24,80
20,04
5,25
4,75
4,90
5,15
5,00
1,00
3
27
Teodora Poštič
Słowenia
43,80
23,80
20,00
5,10
4,65
5,15
5,00
5,10
0,00
13
28
Ivana Reitmayerová
Słowacja
41,94
22,66
19,28
5,00
4,60
4,85
4,90
4,75
0,00
2
29
Jenna McCorkell
Wielka Brytania
40,64
20,08
21,56
5,60
5,15
5,25
5,50
5,45
1,00
10
30
Anna Jurkiewicz
Polska
36,10
16,78
19,32
5,05
4,65
4,75
4,85
4,85
0,00
4
Zamknij
Program dowolny
Więcej informacji Poz., Zawodniczka ...
Zawodniczka
Reprezentacja
Elementy oceny[4]
1
Kim Yu-na
Korea Południowa
150,06
78,30
71,76
9,05
8,60
9,15
8,95
9,10
0,00
21
2
Mao Asada
Japonia
131,72
64,68
67,04
8,55
7,85
8,50
8,45
8,55
0,00
22
3
Joannie Rochette
Kanada
131,28
62,80
68,48
8,60
8,30
8,55
8,65
8,70
0,00
23
4
Laura Lepistö
Finlandia
126,61
63,89
62,72
7,95
7,50
7,80
7,95
8,00
0,00
16
5
Mirai Nagasu
Stany Zjednoczone
126,39
65,83
60,56
7,75
7,25
7,70
7,55
7,60
0,00
24
6
Miki Andō
Japonia
124,10
62,50
61,60
7,95
7,25
7,75
7,70
7,85
0,00
20
7
Akiko Suzuki
Japonia
120,42
60,98
59,44
7,40
7,05
7,55
7,50
7,65
0,00
14
8
Rachael Flatt
Stany Zjednoczone
117,85
59,37
58,48
7,40
6,95
7,45
7,35
7,40
0,00
19
9
Ksienija Makarowa
Rosja
112,69
58,77
53,92
6,95
6,40
6,85
6,80
6,70
0,00
17
10
Alona Leonowa
Rosja
110,32
55,84
54,48
7,05
6,60
6,80
6,75
6,85
0,00
13
11
Kiira Korpi
Finlandia
108,61
54,93
53,68
6,85
6,45
6,75
6,70
6,80
0,00
8
12
Kwak Min-jung
Korea Południowa
102,37
53,57
48,80
6,25
5,80
6,15
6,15
6,15
0,00
12
13
Cynthia Phaneuf
Kanada
99,46
48,94
51,52
6,65
6,00
6,55
6,45
6,55
1,00
7
14
Sarah Meier
Szwajcaria
96,11
43,87
52,24
6,60
6,30
6,50
6,55
6,70
0,00
10
15
Sarah Hecken
Niemcy
94,90
50,98
43,92
5,75
5,30
5,45
5,50
5,45
0,00
6
16
Júlia Sebestyén
Węgry
93,80
41,32
52,48
6,90
6,30
6,60
6,55
6,45
0,00
11
17
Elene Gedewaniszwili
Gruzja
93,32
40,64
53,68
6,95
6,50
6,60
6,75
6,75
1,00
18
18
Liu Yan
Chińska Republika Ludowa
91,73
49,33
42,40
5,50
5,00
5,30
5,45
5,25
0,00
3
19
Carolina Kostner
Włochy
88,88
34,84
57,04
7,55
6,95
6,70
7,30
7,15
3,00
15
20
Cheltzie Lee
Australia
86,00
42,44
44,56
5,85
5,30
5,60
5,65
5,45
1,00
9
21
Sonia Lafuente
Hiszpania
83,77
43,97
40,80
5,25
4,75
5,15
5,20
5,15
1,00
2
22
Jelena Glebowa
Estonia
83,39
39,11
45,28
5,85
5,55
5,50
5,65
5,75
1,00
4
23
Anastasiya Gimazetdinova
Uzbekistan
82,63
41,47
42,16
5,55
5,05
5,15
5,30
5,30
1,00
5
24
Tuğba Karademir
Turcja
78,80
37,64
42,16
5,45
4,95
5,30
5,40
5,25
1,00
1
Zamknij
Klasyfikacja końcowa
Mistrzyni olimpijska Kim Yu-na z medalem
Mistrzyni olimpijska Kim Yu-na (KOR) – program krótki
Brązowa medalistka olimpijska Joannie Rochette (CAN) – program krótki
Więcej informacji Poz., Zawodniczka ...
Zawodniczka
Reprezentacja
Nota łączna[5]
01 !
Kim Yu-na
Korea Południowa
228,56
78,50
1
150,06
1
02 !
Mao Asada
Japonia
205,50
73,78
2
131,72
2
03 !
Joannie Rochette
Kanada
202,64
71,36
3
131,28
3
4
Mirai Nagasu
Stany Zjednoczone
190,15
63,76
6
126,39
5
5
Miki Andō
Japonia
188,86
64,76
4
124,10
6
6
Laura Lepistö
Finlandia
187,97
61,36
10
126,61
4
7
Rachael Flatt
Stany Zjednoczone
182,49
64,64
5
117,85
8
8
Akiko Suzuki
Japonia
181,44
61,02
11
120,42
7
9
Alona Leonowa
Rosja
172,46
62,14
8
110,32
10
10
Ksienija Makarowa
Rosja
171,91
59,22
12
112,69
9
11
Kiira Korpi
Finlandia
161,57
52,96
17
108,61
11
12
Cynthia Phaneuf
Kanada
156,62
57,16
14
99,46
13
13
Kwak Min-jung
Korea Południowa
155,53
53,16
16
102,37
12
14
Elene Gedewaniszwili
Gruzja
155,24
61,92
9
93,32
17
15
Sarah Meier
Szwajcaria
152,81
56,70
15
96,11
14
16
Carolina Kostner
Włochy
151,90
63,02
7
88,88
19
17
Júlia Sebestyén
Węgry
151,26
57,46
13
93,80
16
18
Sarah Hecken
Niemcy
143,94
49,04
23
94,90
15
19
Liu Yan
Chińska Republika Ludowa
143,47
51,74
19
91,73
18
20
Cheltzie Lee
Australia
138,16
52,16
18
86,00
20
21
Jelena Glebowa
Estonia
134,19
50,80
20
83,39
22
22
Sonia Lafuente
Hiszpania
133,51
49,74
22
83,77
21
23
Anastasiya Gimazetdinova
Uzbekistan
131,65
49,02
24
82,63
23
24
Tuğba Karademir
Turcja
129,54
50,74
21
78,80
24
Nie awansowały do programu dowolnego
25
Isabelle Pieman
Belgia
46,10
46,10
25
26
Miriam Ziegler
Austria
43,84
43,84
26
27
Teodora Poštič
Słowenia
43,80
43,80
27
28
Ivana Reitmayerová
Słowacja
41,94
41,94
28
29
Jenna McCorkell
Wielka Brytania
40,64
40,64
29
30
Anna Jurkiewicz
Polska
36,10
36,10
30
Zamknij