Agnieszka Cyl - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Agnieszka Cyl.

Agnieszka Cyl

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Agnieszka Cyl (Grzybek)
Data i miejsce urodzenia 28 lutego 1984
Jelenia Góra
Klub MKS Karkonosze Jelenie Góra
Debiut w PŚ 29 listopada 2007 w Kontiolahti
(62. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 28 lutego 2008 w Pjongczangu
(24. miejsce – 7,5 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Polska
Mistrzostwa Europy Juniorów
srebro Nowosybirsk 2005 sztafeta
Uniwersjada
brąz Harbin 2009 sprint

Agnieszka Cyl z domu Grzybek (ur. 28 lutego 1984 w Jeleniej Górze[1]) – polska biathlonistka.

W sezonie 2007/2008 zajęła 64. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zdobywszy 13 punktów w koreańskim Pjongczangu. Na mistrzostwach świata w Östersund wywalczyła razem z koleżankami siódme miejsce w sztafecie. W 2005 zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy juniorów w sztafecie. Jest wielokrotną złotą medalistką mistrzostw Polski[2].

Ukończyła szkołę mistrzostwa sportowego w Szklarskiej Porębie.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
42. 13 lutego 2010 Kanada Whistler Olympic Park 7,5 km – sprint 0+2 24:55.2 min +1:59.6 min Anastasija Kuźmina
25. 16 lutego 2010 Kanada Whistler Olympic Park 12,5km – bieg Pościgowy 1+0+0+0 33:08.4 min +2:52.4 min Magdalena Neuner
7. 18 lutego 2010 Kanada Whistler Olympic Park 15 km – bieg indywidualny 0+1+0+0 41:57.5 min +1:04.7 min Tora Berger
23. 21 lutego 2010 Kanada Whistler Olympic Park 12,5 km – bieg masowy 0+1+2+2 37:54,7 min +2:35,1 min Magdalena Neuner
12. 23 lutego 2010 Kanada Whistler Olympic Park 4 × 6 km – sztafeta kobiet[a] 0+5+1+7 1:12:54.3 min (17:27,2 min) +3:18,0 min Rosja

Mistrzostwa Świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
66. 7 lutego 2008 Szwecja Östersund 7,5 km – sprint 0+2 22:59.6 min +3:16.5 min Andrea Henkel
79. 14 lutego 2008 Szwecja Östersund 15 km – bieg indywidualny 5+0+2+1 57:09.0 min +12:45.2 min Jekatierina Jurjewa
7. 17 lutego 2008 Szwecja Östersund 4 × 6 km – sztafeta kobiet[b] 0+2+0+0 1:12:28.0 min (18:31,1 min) +2:15.4 min Niemcy
40. 14 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang 7,5 km – sprint 1+2 23:47.7 min +2:36.6 min Kati Wilhelm
33. 15 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang 10 km – bieg pościgowy 2+2+1+1 37:59.0 min +3:46.7 min Helena Jonsson
20. 18 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang 15 km – bieg indywidualny 1+1+0+1 47:18.1 min +3:15.0 min Kati Wilhelm
8. 19 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang 2x6+2x7.5 km – sztafeta mieszana[c] 0+1+0+0 1:12:06.2 min (18:17,9 min) +1:36.2 min Francja
6. 21 lutego 2009 Korea Południowa Pjongczang 4 × 6 km – sztafeta kobiet[a] 0+1+0+1 1:16:08.7 min (18:27,0 min) +2:55.8 min Rosja
17. 3 marca 2011 Rosja Chanty-Mansyjsk 2x6+2x7.5 km – sztafeta mieszana[d] 0+0+1+0 1:21:27.9 min (19:30,2 min) +7:05.4 min Norwegia
13. 5 marca 2011 Rosja Chanty-Mansyjsk 7.5 km – sprint 0+0 22:17.8 min +1:46.6 min Magdalena Neuner
27. 6 marca 2011 Rosja Chanty-Mansyjsk 10 km – bieg pościgowy 1+1+1+2 35:11.4 min +5:11.3 min Kaisa Mäkäräinen
22. 9 marca 2011 Rosja Chanty-Mansyjsk 15 km – bieg indywidualny 1+2+0+0 53:04.1 min +5:55.8 min Helena Ekholm
19. 11 marca 2011 Rosja Chanty-Mansyjsk 12.5 km – bieg masowy 1+0+1+0 38:50.2 min +2:01.7 min Magdalena Neuner
10. 13 marca 2011 Rosja Chanty-Mansyjsk 4 × 6 km – sztafeta kobiet[e] 0+0+0+0 1:18:26.6 min (18:45,2 min) +4:55.5 min Niemcy
30. 3 marca 2012 Niemcy Ruhpolding 7.5 km – sprint 0+1 23:34.5 min +2:27.5 min Magdalena Neuner
38. 4 marca 2012 Niemcy Ruhpolding 10 km – bieg pościgowy 1+0+2+0 34:34.4 min +4:54.8 min Darja Domraczawa
9. 11 marca 2012 Niemcy Ruhpolding 4 × 6 km – sztafeta kobiet[f] 0+2 0+2 1:13:19.7 min (18:18,1 min) +3:46.7 min Niemcy

Mistrzostwa Europy

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Strzelanie Czas biegu Strata Zwycięzca
28. 21 lutego 2007 Bułgaria Bansko 15 km – bieg indywidualny 2+1+0+1 58:33,5 min +5:13,2 min Oksana Jakowlewa
26. 22 lutego 2007 Bułgaria Bansko 7,5 km – sprint 1+1 28:35,4 min +3:26,2 min Darja Domraczawa
24. 24 lutego 2007 Bułgaria Bansko 10 km – bieg pościgowy 2+3+0+1 36:03,86 min +7:45,0 min Olga Kudraszowa
10. 25 lutego 2007 Bułgaria Bansko 4 × 6 km – sztafeta kobiet[g] 1+3+2+3 1:14:16,97 min (?,? min) +6:18,5 min Białoruś

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2007/2008 64.
2008/2009 53.
2009/2010 32.
2010/2011 22.
2011/2012 44.
2012/2013 40.*
  • stan na 11 stycznia 2013

Miejsca w zawodach

Konkurencja Bieg indywidualny Sprint Bieg pościgowy Bieg masowy Sztafeta Razem
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
1
1
Top 10
1
15
16
Punktowała
6
18
17
5
19
64
Starty
11
36
23
5
20
91
  • stan na 06 stycznia 2013

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Sezon 2007/2008

IN

SP

PU

SP

PU

IN

SP

SP

MS

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

MS
punkty
62 52 50 56 45 32 34 - - 78 q 64 q q 66 q 79 q 24 25 42 DNS q 54 LAP q 13
Sezon 2008/2009

IN

SP

PU

SP

PU

IN

SP

SP

MS

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

IN

MS

IN

SP

SP

PU

MS

SP

PU

MS
punkty
DNS - q 49 DNS 21 85 40 q 34 40 27 40 q 40 33 20 q 42 26 70 q q 44 43 q 99
Sezon 2009/2010

IN

SP

SP

PU

IN

SP

PU

SP

MS

SP

MS

IN

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU

SP

PU

MS

SP

MS
punkty
52 14 40 30 31 27 14 54 21 - - 16 12 16 42 25 7 23 40 35 39 25 - 38 - 287
Sezon 2010/2011

IN

SP

PU

SP

PU

IN

SP

SP

MS

IN

SP

PU

SP

MS

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS
punkty
17 15 29 39 34 14 18 17 27 28 - - 45 18 6 11 32 14 11 13 27 22 19 - - - 412
Sezon 2011/2012

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

SP

MS

IN

SP

PU

SP

MS

SP

PU

MS

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS
punkty
19 55 19 19 16 29 - - - - - - 25 q 41 39 - 57 DNS 30 38 - - - - - 135
Sezon 2012/2013

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

SP

MS

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS

IN

SP

SP

PU

MS
punkty
- - - 55 39 19 29 30 - - DNS - DNS - - - 49 - - - - - - - - - 47
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Uwagi

  1. a b Skład zespołu: Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska-Ziemniak, Agnieszka Cyl (Grzybek)
  2. Skład zespołu: Krystyna Pałka, Paulina Bobak, Magdalena Gwizdoń, Agnieszka Cyl (Grzybek)
  3. Skład zespołu: Agnieszka Cyl (Grzybek), Weronika Nowakowska-Ziemniak, Krzysztof Pływaczyk, Tomasz Sikora
  4. Skład zespołu: Agnieszka Cyl (Grzybek), Magdalena Gwizdoń, Krzysztof Pływaczyk, Mirosław Kobus
  5. Skład zespołu:Paulina Bobak , Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Agnieszka Cyl (Grzybek)
  6. Skład zespołu: Agnieszka Cyl (Grzybek), Krystyna Pałka , Weronika Nowakowska-Ziemniak , Magdalena Gwizdoń
  7. Skład zespołu: Krystyna Pałka, Paulina Bobak, Agnieszka Cyl (Grzybek), Magdalena Gwizdoń

Przypisy

  1. Agnieszka Cyl Biographical information and Olympic Results [dostęp 2020-08-04] (ang.).
  2. MP w biathlonie: W sprincie najlepsi Sikora i Cyl, SporoweFakty.pl [dostęp 2011-03-21] (pol.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Agnieszka Cyl
Listen to this article