Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg indywidualny kobiet - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg indywidualny kobiet.

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg indywidualny kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Vancouver
2010
Kobiety
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety

Biathlonowy bieg indywidualny kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 odbył się 18 lutego w Whistler Olympic Park. Była to trzecia kobieca konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk.

Medaliści poprzednich igrzysk

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Bieg Indywidualny Rosja Swietłana Iszmuratowa
Rosja (RUS)
Niemcy Martina Glagow
Niemcy (DEU)
Rosja Albina Achatowa
Rosja (RUS)

Medaliści obecnych igrzysk

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Bieg Indywidualny Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)
Kazachstan Jelena Chrustalewa
Kazachstan (KAZ)
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)

Wyniki

Tora Berger – mistrzyni olimpijska w biegu indywidualnym kobiet
Tora Berger – mistrzyni olimpijska w biegu indywidualnym kobiet
Pozycja Bib Zawodniczka Ilość pudeł Czas Strata
2 Norwegia Tora Berger 1 (0+0+0+1) 40:52,8 -
7 Kazachstan Jelena Chrustalewa 0 (0+0+0+0) 41:13,5 +20,7
34 Białoruś Darja Domraczawa 1 (0+1+0+0) 41:21,0 +28,2
4. 52 Niemcy Kati Wilhelm 1 (0+0+1+0) 41:57,3 +1:04,5
5. 71 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 1 (0+0+0+1) 41:57,5 +1:04,7
6. 26 Niemcy Andrea Henkel 2 (0+0+1+1) 42:32,4 +1:39,6
7. 15 Polska Agnieszka Cyl 1 (0+1+0+0) 42:32,5 +1:39,7
8. 3 Ukraina Oksana Chwostenko 0 (0+0+0+0) 42:38,6 +1:45,8
9. 53 Białoruś Ludmiła Kalinczik 1 (0+1+0+0) 42:39,1 +1:46,3
10. 18 Niemcy Magdalena Neuner 3 (1+2+0+0) 42:42,1 +1:49,3
11. 14 Rumunia Éva Tófalvi 1 (0+0+0+1) 42:43,4 +1:50,6
12. 8 Francja Marie-Laure Brunet 2 (0+1+0+1) 42:44,4 +1:51,6
13. 62 Ukraina Wałentyna Semerenko 1 (0+0+0+1) 42:44,5 +1:51,7
14. 35 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 2 (0+1+1+0) 43:06,4 +2:13,6
15. 51 Polska Krystyna Pałka 1 (0+1+0+0) 43:09,6 +2:16,8
16. 81 Białoruś Olga Kudraszowa 0 (0+0+0+0) 43:11,3 +2:18,5
17. 11 Szwecja Anna Carin Zidek 2 (1+0+0+1) 43:12,1 +2:19,3
18. 40 Włochy Katja Haller 0 (0+0+0+0) 43:12,4 +2:19,6
19. 9 Słowenia Andreja Mali 0 (0+0+0+0) 43:14,4 +2:21,6
20. 11 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 2 (1+0+0+1) 43:16,2 +2:23,4
21. 49 Rosja Olga Miedwiedcewa 2 (2+0+0+0) 43:25,9 +2:33,1
22. 78 Ukraina Wiktorija Semerenko 2 (1+0+0+1) 43:30,8 +2:38,0
23. 66 Stany Zjednoczone Lanny Barnes 0 (0+0+0+0) 43:31,8 +2:39,0
24. 38 Szwecja Anna Maria Nilsson 1 (1+0+0+0) 43:44,0 +2:51,2
25. 16 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 3 (1+0+1+1) 43:46,3 +2:53,5
26. 4 Rosja Olga Zajcewa 3 (2+1+0+0) 43:46,8 +2:54,0
27. 22 Włochy Michela Ponza 1 (0+0+0+1) 43:54,4 +3:01,6
28. 63 Białoruś Nadzieja Skardzina 1 (0+0+1+0) 44:09,4 +3:16,6
29. 54 Niemcy Martina Beck 2 (0+2+0+0) 44:12,0 +3:19,2
30. 33 Litwa Diana Rasimovičiūtė 3 (1+0+1+1) 44:13,2 +3:20,4
30. 86 Francja Sylvie Becaert 3 (1+1+1+0) 44:13,2 +3:20,4
32. 46 Ukraina Ołena Pidhruszna 2 (0+2+0+0) 44:15,9 +3:23,1
33. 37 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 3 (0+2+0+1) 44:18,0 +3:25,2
34. 1 Stany Zjednoczone Sara Studebaker 1 (0+0+1+0) 44:27,3 +3:34,5
35. 41 Słowenia Dijana Grudiček-Ravnikar 2 (1+0+0+1) 44:27,4 +3:34,6
DSQ[1] 28 Słowenia Teja Gregorin 3 (0+1+0+2) 44:29,1 +3:36,3
36. 13 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 2 (0+1+1+0) 44:34,9 +3:42,1
37. 36 Kazachstan Anna Lebiediewa 2 (0+0+0+2) 44:36,3 +3:43,5
38. 27 Słowacja Anastasija Kuźmina 5 (2+1+1+1) 45:16,0 +4:23,2
39. 17 Szwajcaria Selina Gasparin 3 (0+1+0+2) 45:23,6 +4:30,8
40. 68 Rumunia Mihaela Purdea 3 (0+2+0+1) 45:27,7 +4:34,9
41. 5 Estonia Eveli Saue 2 (1+0+0+1) 45:27,9 +4:35,1
42. 42 Finlandia Mari Laukkanen 3 (1+0+1+1) 45:36,4 +4:43,6
43. 73 Słowacja Martina Halinárová 3 (0+1+0+2) 45:38,7 +4:45,9
44. 45 Estonia Kadri Lehtla 2 (1+0+1+0) 45:43,0 +4:50,2
45. 30 Słowacja Jana Gereková 4 (1+0+1+2) 45:46,4 +4:53,6
46. 50 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 4 (2+1+1+0) 45:46,4 +4:53,6
47. 10 Bułgaria Nina Klenowska 3 (0+1+1+1) 45:49,8 +4:57,0
48. 6 Szwecja Helena Jonsson 4 (1+2+0+1) 45:52,9 +5:00,1
49. 44 Kanada Megan Tandy 3 (1+1+0+1) 46:04,3 +5:11,5
50. 70 Francja Marie Dorin 4 (2+1+0+1) 46:17,7 +5:24,9
51. 43 Francja Sandrine Bailly 5 (1+0+3+1) 46:28,8 +5:36,0
52. 12 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 4 (1+1+0+2) 46:30,3 +5:37,5
52. 58 Japonia Fuyuko Suzuki 3 (1+1+0+1) 46:30,3 +5:37,5
54. 59 Czechy Zdeňka Vejnarová 4 (2+1+1+0) 46:38,0 +5:45,2
55. 57 Rosja Jana Romanowa 4 (1+0+2+1) 46:41,0 +5:48,2
56. 64 Kazachstan Lubow Filimonowa 3 (0+1+1+1) 46:45,4 +5:52,6
57. 83 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 4 (0+2+1+1) 46:46,2 +5:53,4
58. 74 Polska Magdalena Gwizdoń 4 (0+3+1+0) 46:46,7 +5:53,9
59. 84 Czechy Gabriela Soukalová 2 (1+0+0+1) 46:49,8 +5:57,0
60. 82 Norwegia Solveig Rogstad 4 (2+1+0+1) 46:55,1 +6:02,3
61. 69 Kanada Megan Imrie 4 (2+1+0+1) 47:05,8 +6:13,0
62. 60 Słowenia Tadeja Brankovič-Likozar 4 (1+1+2+0) 47:09,5 +6:16,7
63. 56 Czechy Magda Rezlerová 5 (0+3+1+1) 47:13,1 +6:20,3
64. 77 Stany Zjednoczone Laura Spector 2 (0+0+0+2) 47:19,3 +6:26,5
65. 39 Stany Zjednoczone Haley Johnson 4 (2+1+0+1) 47:19,4 +6:26,6
66. 25 Łotwa Madara Līduma 6 (0+3+1+2) 47:30,2 +6:37,4
67. 21 Czechy Veronika Vítková 4 (0+2+1+1) 47:33,4 +6:40,6
68. 47 Łotwa Gerda Krūmiņa 4 (0+3+1+0) 48:00,1 +7:07,3
69. 67 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 5 (0+1+1+3) 48:00,7 +7:07,9
70. 79 Kazachstan Marina Lebiediewa 3 (0+0+2+1) 48:04,9 +7:12,1
71. 32 Kanada Zina Kocher 6 (1+0+0+5) 48:19,3 +7:26,5
72. 19 Korea Południowa Mun Ji-hee 5 (0+0+2+3) 48:53,9 +8:01,1
73. 87 Rumunia Reka Ferencz 4 (2+0+1+1) 48:54,9 +8:02,1
74. 61 Włochy Karin Oberhofer 7 (0+1+2+4) 49:18,6 +8:25,8
75. 85 Kanada Rosanna Crawford 4 (1+2+0+1) 49:22,1 +8:29,3
76. 72 Szwecja Elisabeth Högberg 4 (1+1+0+2) 49:46,5 +8:53,7
77. 65 Łotwa Līga Glāzere 5 (3+0+1+1) 50:20,3 +9:27,5
78. 80 Włochy Christa Perathoner 5 (1+1+1+2) 50:23,3 +9:30,5
79. 75 Słowacja Ľubomíra Kalinová 7 (2+0+2+3) 50:38,7 +9:45,9
80. 55 Rumunia Dana Plotogea 7 (1+3+1+2) 51:01,1 +10:08,3
81. 48 Nowa Zelandia Sarah Murphy 6 (1+2+0+3) 52:54,9 +12:02,1
82. 20 Chorwacja Andrijana Stipaničić 5 (1+3+0+1) 53:06,1 +12:13,3
83. 76 Łotwa Žanna Juškāne 7 (3+1+1+2) 53:36,4 +12:43,6
84. 23 Grecja Panagiota Tsakiri 7 (1+2+1+3) 54:36,3 +13:43,5
85. 24 Hiszpania Victoria Padial Hernández 8 (1+4+0+3) 56:41,8 +15:49,0
DNF 29 Bośnia i Hercegowina Tanja Karišik (1+1+2+DNS) DNF

Bibliografia

Zobacz wiadomość w serwisie Wikinews pt. Biathlon: złoto Tory Berger, Weronika Nowakowska piąta na 15 km

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – bieg indywidualny kobiet
Listen to this article