Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – sprint kobiet - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – sprint kobiet.

Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – sprint kobiet

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Vancouver
2010
Kobiety
Biathlon na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Sprint
Indywidualny mężczyźni kobiety
Dystanse
Bieg pościgowy mężczyźni kobiety
Bieg indywidualny mężczyźni kobiety
Bieg masowy mężczyźni kobiety
Sztafety mężczyźni kobiety

Biathlonowy sprint kobiet na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 na dystansie 7,5 km odbył się 13 lutego w Whistler Olympic Park. Była to pierwsza kobieca konkurencja biathlonowa podczas tych igrzysk.

Medalistki poprzednich igrzysk

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Francja Florence Baverel-Robert
Francja (FRA)
Szwecja Anna Carin Zidek
Szwecja (SWE)
Ukraina Lilija Jefremowa
Ukraina (UKR)

Medalistki Igrzysk Olimpijskich 2010 - Vancouver

Konkurencja Złoto Srebro Brąz
Słowacja Anastasija Kuźmina
Słowacja (SVK)
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Francja Marie Dorin
Francja (FRA)

Wyniki

Anastasija Kuźmina - mistrzyni olimpijska w sprincie
Anastasija Kuźmina - mistrzyni olimpijska w sprincie
Ranking Nr Zawodnik Państwo Czas Strata Pudła
19 Anastasija Kuźmina Słowacja SVK 19:55,6 - 1 (1+0)
31 Magdalena Neuner Niemcy GER 19:57,1 + 1,5 1 (0+1)
10 Marie Dorin Francja FRA 20:06,5 + 10,9 0 (0+0)
4. 47 Anna Bułygina Rosja RUS 20:07,7 + 12,1 0 (0+0)
5. 29 Jelena Chrustalewa Kazachstan KAZ 20:20,4 + 24,8 0 (0+0)
6. 67 Marie-Laure Brunet Francja FRA 20:23,3 + 27,7 0 (0+0)
7. 25 Olga Zajcewa Rosja RUS 20:23,4 + 27,8 0 (0+0)
8. 37 Darja Domraczawa Białoruś BLR 20:27,4 + 31,8 0 (0+0)
DSQ[1] 44 Teja Gregorin Słowenia SLO 20:29,2 + 33,6 0 (0+0)
9. 63 Ann Kristin Aafedt Flatland Norwegia NOR 20:29,7 + 34,1 1 (0+1)
10. 60 Oksana Chwostenko Ukraina UKR 20:38,9 + 43,3 0 (0+0)
11. 50 Helena Jonsson Szwecja SWE 20:42,5 + 46,9 0 (0+0)
12. 15 Swietłana Slepcowa Rosja RUS 20:43,1 + 47,5 0 (0+0)
13. 27 Éva Tófalvi Rumunia RUM 20:45,1 + 49,5 0 (0+0)
14. 28 Sandrine Bailly Francja FRA 20:45,3 + 49,7 2 (1+1)
15. 71 Anna Maria Nilsson Szwecja SWE 20:45,5 + 49,9 0 (0+0)
16. 70 Ludmiła Kalinczik Białoruś BLR 20:46,1 + 50,5 0 (0+0)
17. 75 Ołena Pidhruszna Ukraina UKR 20:47,3 + 51,7 1 (0+1)
18. 18 Magda Rezlerová Czechy CZE 20:51,0 + 55,4 0 (0+0)
19. 43 Anna Carin Zidek Szwecja SWE 20:53,5 + 57,9 1 (1+0)
20. 81 Krystyna Pałka Polska POL 20:54,3 + 58,7 0 (0+0)
21. 49 Olga Miedwiedcewa Rosja RUS 20:01,6 + 1:06,0 1 (1+0)
22. 32 Wałentyna Semerenko Ukraina UKR 21:08,3 + 1:12,7 2 (0+2)
23. 58 Veronika Vítková Czechy CZE 21:10,9 + 1:15,3 0 (0+0)
24. 21 Diana Rasimovičiūtė Litwa LIT 21:11,2 + 1:15,6 2 (1+1)
25. 11 Simone Hauswald Niemcy GER 21:14,1 + 1:18,5 2 (1+1)
26. 56 Andrea Henkel Niemcy GER 21:15,7 + 1:20,1 2 (1+1)
27. 84 Nadzieja Skardzina Białoruś BLR 21:17,6 + 1:22,0 0 (0+0)
28. 89 Sylvie Becaert Francja FRA 21:21,6 + 1:26,0 2 (1+1)
29. 38 Kati Wilhelm Niemcy GER 21:27,2 + 1:31,6 3 (2+1)
30. 20 Andreja Mali Słowenia SLO 21:32,6 + 1:37,0 0 (0+0)
31. 86 Song Chaoqing Chińska Republika Ludowa CHN 21:38,2 + 1:42,6 2 (1+1)
32. 45 Tora Berger Norwegia NOR 21:42,1 + 1:46,5 2 (1+1)
33. 13 Wiktorija Semerenko Ukraina UKR 21:42,3 + 1:46,7 3 (0+3)
34. 73 Magdalena Gwizdoń Polska POL 21:48,9 + 1:53,3 2 (0+2)
35. 26 Weronika Nowakowska-Ziemniak Polska POL 21:49,4 + 1:53,8 3 (0+3)
36. 41 Dijana Grudiček-Ravnikar Słowenia SLO 21:49,7 + 1:54,1 1 (0+1)
37. 59 Katja Haller Włochy ITA 21:51,0 + 1:55,4 1 (0+1)
38. 87 Mihaela Purdea Rumunia RUM 21:52,2 + 1:56,6 1 (0+1)
39. 66 Jana Gereková Słowacja SVK 21:54,0 + 1:58,4 3 (1+2)
40. 12 Sofia Domeij Szwecja SWE 21:55,0 + 1:59,4 1 (0+1)
41. 54 Agnieszka Cyl Polska POL 24:55,2 + 1:59,6 2 (0+2)
42. 46 Michela Ponza Włochy ITA 21:55,7 + 2:00,1 2 (1+1)
43. 51 Fuyuko Suzuki Japonia JPN 21:58,0 + 2:02,4 1 (1+0)
44. 65 Sara Studebaker Stany Zjednoczone USA 22:05,3 + 2:09,7 1 (0+1)
45. 76 Megan Tandy Kanada CAN 22:07,7 + 2:12,1 0 (0+0)
46. 5 Karin Oberhofer Włochy ITA 22:08,9 + 2:13,3 3 (1+2)
47. 80 Gerda Krūmiņa Łotwa LAT 22:09,3 + 2:13,7 1 (0+1)
48. 62 Dana Plotogea Rumunia RUM 22:12,3 + 2:16,7 2 (0+2)
49. 74 Wang Chunli Chińska Republika Ludowa CHN 22:13,4 + 2:17,8 3 (3+0)
50. 39 Liu Xianying Chińska Republika Ludowa CHN 22:14,6 + 2:19,0 3 (1+2)
51. 24 Anna Lebiediewa Kazachstan KAZ 22,15,1 + 2:19,5 2 (0+2)
52. 3 Natalia Lewczenkowa Mołdawia MDA 22:18,2 + 2:22,6 2 (1+1)
53. 35 Martina Halinárová Słowacja SVK 22:19,0 + 2:23,4 2 (1+1)
54. 68 Eveli Saue Estonia EST 22:23,3 + 2:27,7 2 (1+1)
55. 57 Selina Gasparin Szwajcaria SUI 22:23,4 + 2:27,8 4 (2+2)
56. 16 Madara Līduma Łotwa LAT 22:23,8 + 2:28,2 4 (2+2)
57. 85 Marina Lebiediewa Kazachstan KAZ 22:27,0 + 2:31,4 1 (0+1)
58. 69 Kaisa Mäkäräinen Finlandia FIN 22:27,3 + 2:31,7 3 (0+3)
59. 53 Zdeňka Vejnarová Czechy CZE 22:28,5 + 2:32,9 2 (1+1)
60. 6 Kong Yingchao Chińska Republika Ludowa CHI 22:30,9 + 2:35,3 2 (1+1)
61. 7 Nina Klenowska Bułgaria BUL 22:32,4 + 2:36,8 3 (1+2)
62. 17 Mun Ji-hee Korea Południowa KOR 22:34,1 + 2:38,5 2 (1+1)
63. 48 Kadri Lehtla Estonia EST 22:34,2 + 2:38,6 2 (2+0)
64. 64 Zina Kocher Kanada CAN 22:35,8 + 2:40,2 3 (1+2)
65. 83 Gro Marit Istad-Kristiansen Norwegia NOR 22:41,0 + 2:45,4 5 (3+2)
66. 61 Ljubow Filimonowa Kazachstan KAZ 22:44,4 + 2:48,8 2 (1+1)
67. 52 Mari Laukkanen Finlandia FIN 22:45,0 + 2:49,4 4 (3+1)
68. 36 Līga Glazere Łotwa LAT 22:47,7 + 2:52,1 1 (0+1)
69. 23 Liv-Kjersti Eikeland Norwegia NOR 22:51,9 + 2:56,3 4 (1+3)
70. 77 Veronika Zvaricová Czechy CZE 22:52,9 + 2:57,3 2 (0+2)
71. 22 Rosanna Crawford Kanada CAN 23:04,6 + 3:09,0 0 (0+0)
72. 78 Roberta Fiandino Włochy ITA 23:11,6 + 3:16,0 4 (3+1)
73. 1 Olga Nazarowa Białoruś BLR 23:11,7 + 3:16,1 3 (0+3)
74. 55 Tadeja Brankovič-Likozar Słowenia SLO 23:13,3 + 3:17,7 4 (1+3)
75. 30 Megan Imrie Kanada CAN 23:17,0 + 3:21,4 3 (1+2)
76. 9 Laura Spector Stany Zjednoczone USA 23:18,1 + 3:22,5 2 (1+1)
77. 82 Lanny Barnes Stany Zjednoczone USA 23:26,0 + 3:30,4 1 (1+0)
78. 72 Žanna Juškāne Łotwa LAT 23:32,4 + 3:36,8 3 (1+2)
79. 33 Haley Johnson Stany Zjednoczone USA 23:35,4 + 3:39,8 4 (1+3)
80. 79 Ľubomíra Kalinová Słowacja SVK 23:47,2 + 3:51,6 5 (3+2)
81. 34 Sarah Murphy Nowa Zelandia NZL 23:49,7 + 3:54,1 3 (2+1)
82. 2 Kristel Viigipuu Estonia EST 23:57,1 + 4:01,5 2 (0+2)
83. 88 Sirli Hanni Estonia EST 23:57,8 + 4:02,2 2 (2+0)
84. 4 Alexandra Stoian Rumunia RUM 24:04,6 + 4:09,0 4 (3+1)
85. 40 Panagiota Tsakiri Grecja GRE 24:28,8 + 4:33,2 3 (1+2)
86. 42 Victoria Padial Hernández Hiszpania ESP 24:55,5 + 4:59,9 2 (1+1)
87. 8 Tanja Karišik Bośnia i Hercegowina BIH 25:24,1 + 5:28,5 2 (2+0)
DNS 14 Andrijana Stipaničić Chorwacja CRO DNS

Bibliografia

Zobacz wiadomość w serwisie Wikinews pt. Biathlon: Anastazja Kuzmina mistrzynią olimpijską w sprincie

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – sprint kobiet
Listen to this article