Dania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Dania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Dania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Dania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Dania
Kod MKOl DEN
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Sophie Fjellvang-Sølling
Liczba zawodników 18 w 16 konkurencjach w 7 dyscyplinach
Medale Złoto
0
Srebro
0
Brąz
0
Razem
0
Reprezentacja Danii podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich
Reprezentacja Danii podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich

Danię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało osiemnastu zawodników.

Narciarstwo alpejskie

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Slalom gigant Slalom specjalny
Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Yina Moe-Lange 1:24,68 1:18,99 2:43,67 47. 1:02,75 1:01,95 2:04,70 52.

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Supergigant Slalom gigant
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1. przejazdu Czas 2. przejazdu Czas łączny Pozycja
Johnny Albertsen 2:00,12 53. 1:35,69 40.
Markus Kilsgaard Dyskwalifikacja w 1. przejeździe

Biathlon

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas biegu Kary Pozycja
Øystein Slettemark Sprint mężczyzn 30:55,8 7 86.
Bieg indywidualny 1:01:12,9 8 88.

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Jonas Thor Olsen Bieg na 15 km 39:01,8 76.
Bieg na 50 km 2:25:00,9 48.
Bieg łączony Nie ukończył biegu

Curling

Angelina Jensen, skip reprezentacji Danii
Angelina Jensen, skip reprezentacji Danii

Kobiety - 5. miejsce

Imię i nazwisko
Angelina Jensen
Madeleine Dupont
Denise Dupont
Camilla Jensen
Ane Håkansson Hansen
# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Kanada 8 1 56 37
2  Szwecja 7 2 56 52
3  Chiny 6 3 61 47
4  Szwajcaria 6 3 67 48
5  Dania 4 5 49 61
6  Niemcy 3 6 52 56
7  Wielka Brytania 3 6 54 59
8  Japonia 3 6 64 70
9  Rosja 3 6 53 60
10  Stany Zjednoczone 2 7 43 65


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 1 0 0 2 0 0 5
 Szwecja 0 0 0 1 0 2 0 0 2 1 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Rosja 0 0 1 0 0 2 0 1 1 2 7
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 2 0 0 1 0 0 0 3


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Dania 1 1 0 0 0 1 3 0 1 0 7
 Stany Zjednoczone Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 1 1 0 0 1 0 1 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Chiny Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 2 1 2 0 5 x x x x 11
 Dania 0 0 0 0 1 0 x x x x 1


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A  Dania 0 1 0 0 0 2 0 0 0 1 0 4
 Kanada Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 1 0 0 0 1 1 0 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 2 1 0 2 0 0 1 1 0 0 7
 Szwajcaria 0 0 2 0 2 1 0 0 2 1 8


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Niemcy 0 0 1 0 0 0 1 0 3 0 5
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 3 0 0 0 1 0 1 0 1 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Wielka Brytania 0 3 0 2 0 1 0 1 0 1 8
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 2 0 1 0 3 0 2 0 9


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Japonia 0 0 0 2 0 2 0 0 1 x 5
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 3 0 1 0 0 3 0 x 0


Mężczyźni - 9. miejsce

Imię i nazwisko
Ulrik Schmidt
Johnny Frederiksen
Bo Jensen
Lars Vilandt
Mikkel Poulsen
# Kraj Mecze Kamienie
W P W P
1  Kanada 9 0 75 36
2  Norwegia 7 2 64 43
3  Szwajcaria 6 3 53 44
4  Szwecja 5 4 50 52
4  Wielka Brytania[1] 5 4 57 44
6  Niemcy 4 5 48 60
7  Francja 3 6 37 63
8  Chiny 2 7 52 60
9  Dania 2 7 45 63
10  Stany Zjednoczone 2 7 43 59


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Szwajcaria Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 0 1 1 0 4 0 0 0 6
 Dania 0 0 0 0 0 1 0 2 1 1 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
C  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 1 0 0 0 0 0 x x x 1
 Chiny 1 0 3 2 1 0 1 x x x 8


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
A  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 2 0 1 0 0 1 1 0 1 1 7
 Stany Zjednoczone 0 1 0 2 0 0 2 0 0 1 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Wielka Brytania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 2 0 1 0 0 3 0 3 9
 Dania 0 1 0 1 0 2 0 0 2 0 6


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 1 0 1 0 x x x x 3
 Kanada 0 2 0 5 0 3 x x x x 10


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
A  Norwegia 0 1 0 2 0 0 0 3 0 x 6
 Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 0 0 1 0 1 0 0 0 1 x 3


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
D  Dania Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 0 0 4 1 0 2 0 1 x 9
 Niemcy 0 2 0 0 0 2 0 1 0 x 0


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ogółem
B  Francja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 1 1 0 2 0 0 0 0 1 0 1 6
 Dania 0 0 1 0 3 0 0 0 0 1 5


Tor Kraj 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Ogółem
B  Szwecja Przywilej ostatniego kamienia w pierwszym endzie 3 0 2 1 0 0 0 0 0 1 7
 Dania 0 1 0 0 2 1 1 0 1 0 6

Narciarstwo dowolne

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Sophie Fjellvang-Sølling Skicross 1:20,41 20. - 3. Nie awansowała 21.

Snowboard

Kobiety

Konkurencja Zawodniczka Kwalifikacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Czas 1. zjazdu Czas 2. zjazdu Najlepszy czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Cross Julie Wendel Lundholdt 1:31,29 1:44,62 1:31,29 15. - 4. Nie awansowała 15.

Łyżwiarstwo szybkie

Kobiety

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 3000 m Bieg na 5000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce
Cathrine Grage 4:20,93 27. 7:23,83 14.

Przypisy

  1. O awansie do półfinału decydował dodatkowy mecz

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Dania na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article