Franziska Hildebrand - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Franziska Hildebrand.

Franziska Hildebrand

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Franziska Hildebrand
Data i miejsce urodzenia 24 marca 1987
Halle (Saale)
Klub WSV Clausthal-Zellerfeld
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Niemcy
Mistrzostwa świata
złoto Kontiolahti 2015 sztafeta
złoto Hochfilzen 2017 sztafeta
srebro Oslo 2016 szt. mieszana
brąz Oslo 2016 sztafeta
Mistrzostwa świata juniorów
złoto Martello 2007 sztafeta
złoto Ruhpolding 2008 sztafeta
Mistrzostwa Europy
złoto Otepää 2010 sztafeta
brąz Otepää 2010 b. indywidualny
brąz Ridnaun 2011 sztafeta
Uniwersjada
srebro Erzurum 2011 b.indywidualny
brąz Harbin 2009 b.indywidualny

Franziska Hildebrand (ur. 24 marca 1987 w Halle (Saale)) – niemiecka biathlonistka, mistrzyni świata w sztafecie oraz srebrna medalistka w sztafecie mieszanej, dwukrotna mistrzyni świata juniorów w sztafecie, mistrzyni Europy w sztafecie oraz brązowa medalistka w biegu indywidualnym i sztafecie.

Osiągnięcia

Zimowe igrzyska olimpijskie

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2014 Soczi 38. 28. 11.

Mistrzostwa świata

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2012 Ruhpolding 29. 47.
2013 Nové Město na Moravě 51. 13. 17. 22. 5.
2015 Kontiolahti 10. 10. 6. 6. 1.
2016 Oslo 6. 10. 4. 14. 3. 2.
2017 Hochfilzen 31. 19. 28. 27. 1.
2019 Östersund 31. 40. 22. 21. 4.

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2011/2012 23.
2012/2013 27.
2013/2014 14.
2014/2015 5.
2015/2016 5.
2016/2017 9.
2017/2018 9.
2018/2019 16.
2019/2020 86.

Zwycięstwa indywidualne w zawodach

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Pudła Czas biegu Przypisy
1. 11 grudnia 2015 Austria Hochfilzen Sprint na 7,5 km 0+0 20:04.1
2. 8 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Sprint na 7,5 km 0+0 19:46.5

Zwycięstwa drużynowe w zawodach

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Pudła Czas biegu Przypisy
1. 20 stycznia 2013 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 0+10 1:13:02.1 Miriam Gössner / Nadine Horchler / Andrea Henkel
2. 12 grudnia 2013 Francja Annecy Sztafeta 4 × 6 km 0+3 1:06:27.8 Franziska Preuß / Andrea Henkel / Laura Dahlmeier
3. 8 stycznia 2014 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 1+5 1:09:48.4 Franziska Preuß / Evi Sachenbacher-Stehle / Laura Dahlmeier
4. 13 grudnia 2014 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 0+8 1:11:40.4 Luise Kummer / Vanessa Hinz / Franziska Preuß
5. 25 stycznia 2015 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 2+10 1:18:47.7 Franziska Preuß / Luise Kummer / Laura Dahlmeier
6. 13 marca 2015 Finlandia Kontiolahti Sztafeta 4 × 6 km 0+6 1:11:54.6 Franziska Preuß / Vanessa Hinz / Laura Dahlmeier
7. 7 lutego 2016 Kanada Canmore Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 0+4 1:05:38.8 Franziska Preuß / Arnd Peiffer / Simon Schempp
8. 11 grudnia 2016 SłoweniaPokljuka Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:11:31.1 Vanessa Hinz / Maren Hammerschmidt / Laura Dahlmeier
9. 22 stycznia 2017 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 0+12 1:09:12.4 Vanessa Hinz / Maren Hammerschmidt / Laura Dahlmeier
10. 17 lutego 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:11:16.6 Vanessa Hinz / Maren Hammerschmidt / Laura Dahlmeier
11. 5 marca 2017 Korea Południowa Pjongczang Sztafeta 4 × 6 km 1+7 1:07:35.6 Nadine Horchler / Maren Hammerschmidt / Denise Herrmann
12. 10 grudnia 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:14:36.4 Vanessa Hinz / Maren Hammerschmidt / Laura Dahlmeier
13. 13 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 0+9 1:08:47.0 Franziska Preuß / Denise Herrmann / Laura Dahlmeier

Miejsca na podium indywidualnie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 7 lutego 2015 Czechy Nové Město na Moravě Sprint na 7,5 km 2. 0+0 21:34,4 + 1,0 Laura Dahlmeier
2. 6 grudnia 2015 Szwecja Östersund Bieg pościgowy na 10 km 3. 0+0+0+0 30:48,4 + 3,3 Kaisa Mäkäräinen
3. 11 grudnia 2015 Austria Hochfilzen Sprint na 7,5 km 1. 0+0 20:04,1
4. 18 grudnia 2015 Słowenia Pokljuka Sprint na 7,5 km 3. 0+0 20:30,8 + 13,0 Marie Dorin Habert
5. 8 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Sprint na 7,5 km 1. 0+0 19:46,5
6. 16 stycznia 2016 Niemcy Ruhpolding Bieg masowy na 12,5 km 2. 0+0+0+1 41:27,1 + 13,9 Gabriela Soukalová
7. 9 marca 2018 Finlandia Kontiolahti Sprint na 7,5 km 2. 0+0 20:57,3 + 0,5 Darja Domraczewa
8. 14 lutego 2019 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Sprint na 7,5 km 3. 0+0 20:09,0 + 21,4 Marte Røiseland
9. 16 lutego 2019 Stany Zjednoczone Soldier Hollow Bieg pościgowy na 10 km 2. 0+0+0+1 28:07,6 + 4,2 Denise Herrmann

Miejsca na podium drużynowo

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 3 stycznia 2013 Niemcy Oberhof Sztafeta 4 × 6 km 3. 2+8 1:22:03.4 +1:47.3 Ukraina Ukraina
2. 20 stycznia 2013 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+10 1:13:02.1 NiemcyNiemcy
3. 7 grudnia 2013 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 2. 1+7 1:14:05.5 +56.3 UkrainaUkraina
4. 12 grudnia 2013 Francja Annecy Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+3 1:06:27.8 NiemcyNiemcy
5. 8 stycznia 2014 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 1. 1+5 1:09:48.4 NiemcyNiemcy
6. 30 listopada 2014 SzwecjaÖstersund Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 3. 0+9 1:15:05.7 +0.2 FrancjaFrancja
7. 13 grudnia 2014 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+8 1:11:40.4 NiemcyNiemcy
8. 14 stycznia 2015 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 3. 1+6 1:25:37.0 +1:39.3 CzechyCzechy
9. 25 stycznia 2015 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 1. 2+10 1:18:47.7 NiemcyNiemcy
10. 13 marca 2015 Finlandia Kontiolahti Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+6 1:11:54.6 NiemcyNiemcy
11. 29 listopada 2015 SzwecjaÖstersund Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 2. 0+7 1:12:16.2 +33.6 NorwegiaNorwegia
12. 13 grudnia 2015 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 2. 0+7 1:05:32.8 +0.2 Włochy Włochy
13. 7 lutego 2016 Kanada Canmore Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 1. 0+4 1:05:38.8 NiemcyNiemcy
14. 3 marca 2016 NorwegiaOslo Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 2. 0+7 1:14:05.3 +4.3 FrancjaFrancja
15. 11 marca 2016 NorwegiaOslo Sztafeta 4 × 6 km 3. 0+4 1:07:38.6 +28.6 NorwegiaNorwegia
16. 27 listopada 2016 SzwecjaÖstersund Sztafeta mieszana 2 × 6 + 2 × 7,5 km 2. 0+6 1:11:30.8 +33.7 NorwegiaNorwegia
17. 11 grudnia 2016 SłoweniaPokljuka Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:11:31.1 NiemcyNiemcy
18. 22 stycznia 2017 Włochy Anterselva Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+12 1:09:12.4 NiemcyNiemcy
19. 17 lutego 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:11:16.6 NiemcyNiemcy
20. 5 marca 2017 Korea Południowa Pjongczang Sztafeta 4 × 6 km 1. 1+7 1:07:35.6 NiemcyNiemcy
21. 10 grudnia 2017 Austria Hochfilzen Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:14:36.4 NiemcyNiemcy
22. 13 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding Sztafeta 4 × 6 km 1. 0+9 1:08:47.0 NiemcyNiemcy

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

Sezon 2011/2012

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

SP

MS

IN

SP

PU

SP

MS

SP

PU

MS

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS
punkty
6 18 27 - - 25 23 43 26 10 62 - 12 25 13 12 15 45 43 29 47 - - 26 22 14 356
Sezon 2012/2013

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

SP

MS

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS

IN

SP

SP

PU

MS
punkty
14 53 41 - - 13 DNF - 42 29 21 - 39 19 13 17 51 22 27 15 26 30 DNS 14 14 25 318
Sezon 2013/2014

IN

SP

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

IN

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

SP

PU

SP

PU

MS
punkty
12 22 31 35 6 16 18 20 10 4 13 38 17 49 DNF 15 8 26 28 54 30 25 415
Sezon 2014/2015

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

MS

SP

MS

SP

PU

SP

PU

IN

SP

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS
punkty
6 9 10 - - - - - 26 11 6 14 6 4 2 50 8 26 10 6 10 6 22 11 9 757
Sezon 2015/2016

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

MS

IN

MS

SP

PU

SP

MS

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU
punkty
10 17 3 1 4 3 12 17 1 9 17 4 2 19 27 43 5 - - 10 4 6 16 11 13 793
Sezon 2016/2017

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS
punkty
25 16 19 5 8 15 10 21 17 12 6 6 18 9 21 19 28 31 27 7 6 17 33 35 29 5 621
Sezon 2017/2018

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS
punkty
13 10 35 8 28 42 35 10 4 11 17 19 9 18 15 2 15 6 14 29 29 14 539
Sezon 2018/2019

IN

SP

PU

SP

PU

SP

PU

MS

SP

PU

SP

MS

SP

PU

MS

IN

SP

PU

SP

PU

IN

MS

SP

PU

MS
punkty
22 38 23 13 9 21 46 16 40 24 18 23 27 18 27 4 3 2 40 22 31 21 25 19 25 491
Sezon 2019/2020

SP

IN

SP

PU

SP

PU

MS

SP

MS

SP

PU

IN

MS

SP

PU

IN

MS

SP

MS

SP

PU
punkty
54 43 50 33 - - - 61 - - - - - - - - - 65 - - - 8
Legenda
1 2 3 4-10 11-40 poniżej 40

– zawodnik nie wystartował

SP – sprint IN – bieg indywidualny PU – bieg pościgowy MS – bieg masowy

Mistrzostwa świata juniorów

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2006 Presque Isle DNS 10. 7. nd. nd.
2007 Martell 6. 22. 14. nd. 1. nd.
2008 Ruhpolding 11. 19. 17. nd. 1. nd.

Mistrzostwa Europy

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2010 Otepää 3. DNS nd. 1. nd.
2011 Ridnaun 7. 14. 4. nd. 3. nd.

Uniwersjada

2011 Erzurum (Turcja) 2. miejsce (IN)

Puchar IBU

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2007/2008 123
2009/2010 5

Miejsca na podium chronologicznie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 9 stycznia 2010 Niemcy Altenberg Sprint na 7,5 km 3. 0+1 25:32.2 +39.9 Sabrina Buchholz
2. 14 marca 2010 Słowenia Pokljuka Sprint na 7,5 km 3. 0+0 22:03.4 +23.3 Sabrina Buchholz
3. 12 grudnia 2010 Włochy Martell Sprint na 7,5 km 2. 1+0 24:37.3 +1:17.3 Natalja Sorokina
4. 8 stycznia 2011 Czechy Nové Město na Moravě Bieg indywidualny na 15 km 2. 0+0+0+0 47:20.8 +4.9 Natalja Burdyga

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Franziska Hildebrand
Listen to this article