Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wielobój indywidualny mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wielobój indywidualny mężczyzn.

Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wielobój indywidualny mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Gimnastyka
Wielobój indywidualny mężczyzn
Królestwo Włoch (1861–1946) Alberto Braglia
Wielka Brytania Walter Tysall
Francja Louis Ségura
Gimnastyka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Wielobój indywidualny mężczyźni
System szwedzki drużynowo mężczyźni


Wielobój indywidualny mężczyzn był jedną z konkurencji kolarskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 w Londynie odbyła się w dniach 14-15 lipca 1908. Uczestniczyło 97 zawodników z 12 krajów.

Zawody obejmowały następujące konkurencje:

  • Drążek kołysząc
  • Drążek powoli
  • Poręcze
  • Obręcze kołysząc
  • Obręcze stacjonarnie
  • Skok przez konia
  • Wspinaczka na linie

Wyniki

Nazwiska części zawodników startujących w zawodach nie są znane.

Miejsce Zawodnik Państwo Wynik
1 Alberto Braglia  Włochy 317
2 Walter Tysall  Wielka Brytania 312
3 Louis Ségura  Francja 297
4 Curt Steuernagel  Cesarstwo Niemieckie 273,5
5 Friedrich Wolf  Cesarstwo Niemieckie 267
6 Samuel Hodgetts  Wielka Brytania 266
7 Marcel Lalu  Francja 258,75
8 Robert Diaz  Francja 258,5
9 Edward Potts  Wielka Brytania 252,5
10 Jules Rolland  Francja 249,5
11 François Nidal  Francja 249
12 George Bailey  Wielka Brytania 246
Karl Borchert  Cesarstwo Niemieckie 246
14 Antoine Costa  Francja 241,75
15 János Nyisztor  Węgry 236
16 Franklin Dick  Wielka Brytania 233,5
Arthur Hodges  Wielka Brytania 233,5
18 Georges Thurnherr  Francja 232
19 Jean Castigliano  Francja 227
20 Guido Romano  Włochy b.d
21 b.d b.d
22 b.d b.d
23 b.d b.d
24 b.d b.d
25 Josef Čada  Bohemia b.d
26 b.d b.d
27 b.d b.d
28 b.d b.d
29 b.d b.d
30 b.d b.d
31 b.d b.d
32 b.d b.d
33 b.d b.d
34 Kálmán Szabó  Węgry b.d
35 b.d b.d
36 Bohumil Honzátko  Bohemia b.d
37 b.d b.d
38 b.d b.d
39 Imre Gellért  Węgry b.d
40 b.d b.d
41 b.d b.d
42 b.d b.d
43 b.d b.d
44 b.d b.d
45 Mihály Antos  Węgry b.d
46 b.d b.d
47 b.d b.d
48 b.d b.d
49 Michel Biet  Holandia 187,5
50 b.d b.d
51 b.d b.d
52 b.d b.d
53 b.d b.d
54 b.d b.d
55 b.d b.d
56 b.d b.d
57 b.d b.d
58 b.d b.d
59 Allan Keith  Kanada b.d
60 Gerardus Wesling  Holandia 165
61 Reinier Blom  Holandia 160,5
62 Isidore Goudeket  Holandia 159
63 Johannes Stikkelman  Holandia 159
64 Emanuel Brouwer  Holandia 158
65 b.d b.d
66 Johannes Posthumus  Holandia 155,5
67 b.d b.d
68 b.d b.d
69 Dirk Janssen  Holandia 153,5
70 b.d b.d
71 Cornelus Becker  Holandia 152,5
72 Jan Janssen  Holandia 150,5
73 b.d b.d
74 Jan Jacob Kieft  Holandia 149,5
75 Riku Korhonen  Wlk. Ks. Finlandii b.d
76 b.d b.d
77 b.d b.d
78 Abraham Mok  Holandia 141
79 b.d b.d
80 Orville Elliott  Kanada b.d
81 b.d b.d
82 b.d b.d
83 Hendricus Thijsen  Holandia 127
84 b.d b.d
85 b.d b.d
86 b.d b.d
87 b.d b.d
88 b.d b.d
89 b.d b.d
90 Johann Flemer  Holandia 118,5
91 b.d b.d
92 b.d b.d
93 Constantijn van Daalen  Holandia 116,5
94 b.d b.d
95 Herman van Leeuwen  Holandia 101
96 Jonas Slier  Holandia 96
97 Frigyes Gráf  Węgry DNF

Zawodnicy niesklasyfikowani

51 zawodników, których wyniki nie są znane.

Zawodnik Państwo
E. Aspinall  Wielka Brytania
Oliver Bauscher  Wielka Brytania
Edouard Boislevé  Francja
Antoine de Buck  Belgia
Otello Capitani  Włochy
Conrad Carlsrud  Norwegia
Auguste Castille  Francja
Ferdinand Castille  Francja
Georges Charmoille  Francja
Joseph Cook  Wielka Brytania
S. Domville  Wielka Brytania
Victor Dubois  Francja
E. Dyson  Wielka Brytania
August Ehrlich  Cesarstwo Niemieckie
W. Fergus  Wielka Brytania
Paul Fischer  Cesarstwo Niemieckie
Dominique Follacci  Francja
A. Ford  Wielka Brytania
E. Gauthier  Francja
J. Graham  Wielka Brytania
Jean van Guysse  Belgia
R. Hanley  Wielka Brytania
Leonard Hanson  Wielka Brytania
Petter Hol  Norwegia
Eugen Ingebretsen  Norwegia
Ole Iversen  Norwegia
Per Mathias Jespersen  Norwegia
Georg Karth  Cesarstwo Niemieckie
Wilhelm Kaufmann  Cesarstwo Niemieckie
Carl Klæth  Norwegia
Carl Körting  Cesarstwo Niemieckie
Eetu Kosonen  Wlk. Ks. Finlandii
Josef Krämer  Cesarstwo Niemieckie
F. Lekim  Francja
Justinien Lux  Francja
G. Meade  Wielka Brytania
Mr. Moullos  Turcja
G. Mounier  Francja
Frithjof Olsen  Norwegia
Iivari Partanen  Wlk. Ks. Finlandii
Georges Ratelot  Francja
Jaska Saarivuori  Wlk. Ks. Finlandii
Heinrich Siebenhaar  Cesarstwo Niemieckie
John Skrataas  Norwegia
C.H. Smith  Wielka Brytania
Ferenc Szüts  Węgry
David Teivonen  Wlk. Ks. Finlandii
J.A. Walters  Wielka Brytania
W. Watters  Wielka Brytania
Wilhelm Weber  Cesarstwo Niemieckie

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wielobój indywidualny mężczyzn
Listen to this article