Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 20 km mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 20 km mężczyzn.

Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 20 km mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Kolarstwo
Wyścig na 20 km mężczyzn
Wielka Brytania Clarence Kingsbury
Wielka Brytania Benjamin Jones
Belgia Joseph Werbrouck
Kolarstwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
660 jardów mężczyźni
5000 m mężczyźni
20 km mężczyźni
100 km mężczyźni
Sprint mężczyźni
Tandemy mężczyźni
Drużynowo mężczyźni

Wyścig na 20 km mężczyzn był jedną z konkurencji kolarskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 w Londynie odbyła się 14 lipca 1908. Uczestniczyło 44 zawodników z 10 krajów.

Limit czasu wynosił 40 minut.

Wyniki

Półfinały

Do finału awansowali zwycięzcy każdego półfinału i zawodnicy, którzy prowadzili przez największa liczbę okrążeń z trzech najszybszych biegów.

Półfinał 1

Miejsce Zawodnik Państwo Czas
1 Leon Meredith  Wielka Brytania 33:21,0
2 Hermann Martens  Cesarstwo Niemieckie 33:21,2
3 Joseph Werbrouck  Belgia 33:21,4
4 André Lapize  Francja b.d
5 Georgius Damen  Holandia b.d
6 Frederick McCarthy  Kanada b.d
7-8 Pierre Hostein  Francja b.d
Rudolf Katzer  Cesarstwo Niemieckie b.d
Daniel Flynn  Wielka Brytania DNF

Półfinał 2

Pozycja Zawodnik Państwo Czas
1 Clarence Kingsbury  Wielka Brytania 32:33,8
2 Colin Brooks  Wielka Brytania 32:34,0
3 Floris Venter Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa 32:34,4
4 Georges Lutz  Francja b.d
5 Gerard Bosch van Drakenstein  Holandia b.d
6 François Bonnet  Francja b.d
7-9 Walter Andrews  Kanada b.d
Jean van Benthem  Belgia b.d
Paul Schulze  Cesarstwo Niemieckie b.d

Półfinał 3

Pozycja Zawodnik Państwo Czas
1 Louis Weintz  Stany Zjednoczone 33:39,8
2 Frank Shore Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa 33:40,0
3 Harry Young  Kanada 33:45,2
4 Herbert Bouffler  Wielka Brytania b.d
5 Max Triebsch  Cesarstwo Niemieckie b.d
6-7 Henri Cunault  Francja b.d
Dorus Nijland  Holandia b.d
Frederick Hamlin  Wielka Brytania DNF

Półfinał 4

Pozycja Zawodnik Państwo Czas
1 Benjamin Jones  Wielka Brytania 32:39,0
2 George Cameron  Stany Zjednoczone 32:39,2
3 T. H. E. Passmore Wielka Brytania Kolonia Przylądkowa 32:39,4
4 Octave Lapize  Francja b.d
5 Henri Baumler  Francja b.d
6-7 Alwin Boldt  Cesarstwo Niemieckie b.d
Johannes van Spengen  Holandia b.d
W. Lower  Wielka Brytania DNF

Półfinał 5

Pozycja Zawodnik Państwo Czas
1 Andrew Hansson  Szwecja 34:53,6
2 David Robertson  Wielka Brytania 34:53,8
3 William Anderson  Kanada 34:55,6
Ioannis Santorinaios  Grecja DNF
Pierre Texier  Francja DNF

Półfinał 6

Pozycja Zawodnik Państwo Czas
1 Arthur J. Denny  Wielka Brytania 33:40,6
2 Charles Avrillon  Francja 33:40,8
3 Gustaf Westerberg  Szwecja 33:41,4
4 Guglielmo Morisetti  Włochy b.d
Léon Couckelberg  Belgia DSQ

Finał

Pozycja Zawodnik Państwo Czas
1 Clarence Kingsbury  Wielka Brytania 34:13,6
2 Benjamin Jones  Wielka Brytania b.d
3 Joseph Werbrouck  Belgia b.d
4 Louis Weintz  Stany Zjednoczone b.d
5-9 François Bonnet  Francja b.d
Arthur Denny  Wielka Brytania b.d
Andrew Hansson  Szwecja b.d
Octave Lapize  Francja b.d
Leon Meredith  Wielka Brytania b.d

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – wyścig na 20 km mężczyzn
Listen to this article