Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1976
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Zawody lekkoatletyczne podczas igrzysk olimpijskich w Montrealu rozegrano w dniach 23–31 lipca 1976 z udziałem 1006 sportowców z 79 krajów[1].
W pięcioboju kobiet dwie reprezentantki NRD (Siegrun Siegl oraz Christine Laser) uzyskały taką samą liczbę punktów – 4745 (według starej punktacji). Zgodnie z regulaminem, o zwycięstwie Siegl zdecydowały lepsze rezultaty w 3 spośród 5 rozegranych konkurencji[2].
100 m
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | RFN | Annegret Richter | 11,08 |
2. | NRD | Renate Stecher | 11,13 |
3. | RFN | Inge Helten | 11,17 |
4. | Australia | Raelene Boyle | 11,23 |
5. | Stany Zjednoczone | Evelyn Ashford | 11,24 |
6. | Stany Zjednoczone | Chandra Cheeseborough | 11,31 |
7. | Wielka Brytania | Andrea Lynch | 11,32 |
8. | NRD | Marlies Oelsner | 11,34 |
Zamknij
200 m
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Bärbel Eckert | 22,37 |
2. | RFN | Annegret Richter | 22,39 |
3. | NRD | Renate Stecher | 22,47 |
4. | NRD | Carla Bodendorf | 22,64 |
5. | RFN | Inge Helten | 22,68 |
6. | ZSRR | Tetiana Proroczenko | 23,03 |
7. | Australia | Denise Robertson | 23,05 |
8. | Francja | Chantal Réga | 23,09 |
Zamknij
400 m
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Polska | Irena Szewińska | 49,29 |
2. | NRD | Christina Brehmer | 50,51 |
3. | NRD | Ellen Streidt | 50,55 |
4. | Finlandia | Pirjo Häggman | 50,56 |
5. | Stany Zjednoczone | Rosalyn Bryant | 50,65 |
6. | Australia | Sheila Ingram | 50,90 |
7. | Finlandia | Riitta Salin | 50,98 |
8. | Stany Zjednoczone | Debra Sapenter | 51,66 |
Zamknij
800 m
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | ZSRR | Tatjana Kazankina | 1:54,94 |
2. | Bułgaria | Nikolina Szterewa | 1:55,42 |
3. | NRD | Elfi Zinn | 1:55,60 |
4. | NRD | Anita Weiss | 1:55,74 |
5. | ZSRR | Swietłana Styrkina | 1:56,44 |
6. | Bułgaria | Swetła Złatewa | 1:57,21 |
7. | NRD | Doris Gluth | 1:58,99 |
8. | Rumunia | Mariana Suman | 2:02,31 |
Zamknij
1500 m
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | ZSRR | Tatjana Kazankina | 4:05,48 |
2. | NRD | Gunhild Hoffmeister | 4:06,02 |
3. | NRD | Ulrike Klapezynski | 4:06,09 |
4. | Bułgaria | Nikolina Szterewa | 4:06,57 |
5. | ZSRR | Ludmiła Bragina | 4:07,20 |
6. | Włochy | Gabriella Dorio | 4:07,27 |
7. | RFN | Ellen Wellmann | 4:07,91 |
8. | Stany Zjednoczone | Janice Merrill | 4:08,54 |
Zamknij
100 m ppł
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Johanna Schaller | 12,77 |
2. | ZSRR | Tatjana Anisimowa | 12,78 |
3. | ZSRR | Natalja Lebiediewa | 12,80 |
4. | NRD | Gudrun Berend | 12,82 |
5. | Polska | Grażyna Rabsztyn | 12,96 |
6. | Izrael | Esther Rot | 13,04 |
7. | Rumunia | Valeria Ştefănescu | 13,35 |
8. | Włochy | Ileana Ongar | 13,51 |
Zamknij
4 × 100 m
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczki | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Marlies Oelsner Renate Stecher Carla Bodendorf Bärbel Eckert |
42,55 wyr |
2. | RFN | Elvira Possekel Inge Helten Annegret Richter Annegret Kroniger |
42,59 |
3. | ZSRR | Tetiana Proroczenko Ludmiła Masłakowa Wiera Anisimowa Nadieżda Biesfamilna |
43,09 |
4. | Kanada | Margaret Howe Patty Loverock Joanne McTaggert Marjorie Bailey |
43,17 |
5. | Australia | Barbara Wilson Debbie Wells Denise Robertson Raelene Boyle |
43,18 |
6. | Jamajka | Leleith Hodges Rosie Allwood Carol Cummings Jackie Pusey |
43,24 |
7. | Stany Zjednoczone | Martha Watson Evelyn Ashford Debra Armstrong Chandra Cheeseborough |
43,35 |
8. | Wielka Brytania | Wendy Clarke Denise Ramsden Sharon Colyear Andrea Lynch |
43,79 |
Zamknij
4 × 400 m
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczki | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Doris Maletzki Brigitte Rohde Ellen Streidt Christina Brehmer |
3:19,23 |
2. | Stany Zjednoczone | Debra Sapenter Sheila Ingram Pamela Jiles Rosalyn Bryant |
3:22,81 |
3. | ZSRR | Inta Kļimoviča Ludmyła Aksionowa Natalja Sokołowa Nadieżda Iljina |
3:24,24 |
4. | Australia | Judy Canty Verna Burnard Charlene Rendina Beth Nail |
3:25,56 |
5. | RFN | Claudia Steger Dagmar Fuhrmann Elke Barth Rita Wilden |
3:25,71 |
6. | Finlandia | Marika Lindholm Pirjo Häggman Mona-Lisa Pursiainen Riitta Salin |
3:25,87 |
7. | Wielka Brytania | Liz Barnes Gladys Taylor Verona Elder Donna Murray |
3:28,01 |
8. | Kanada | Marg Stride Joyce Yakubowich Rachelle Campbell Yvonne Saunders |
3:28,91 |
Zamknij
skok we wzwyż
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Rosemarie Ackermann | 1,93 |
2. | Włochy | Sara Simeoni | 1,91 |
3. | Bułgaria | Jordanka Błagoewa | 1,91 |
4. | Czechosłowacja | Mária Mračnová | 1,89 |
5. | Stany Zjednoczone | Joni Huntley | 1,89 |
6. | ZSRR | Tatiana Szliachto | 1,87 |
7. | Szwecja | Annette Tånnander | 1,87 |
8. | Rumunia | Cornelia Popa | 1,87 |
Zamknij
skok w dal
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Angela Voigt | 6,72 |
2. | Stany Zjednoczone | Kathy McMillan | 6,55 |
3. | ZSRR | Lidija Ałfiejewa | 6,60 |
4. | NRD | Siegrun Siegl | 6,59 |
5. | Węgry | Ildikó Szabó | 6,57 |
6. | Czechosłowacja | Jarmila Nygrýnová | 6,54 |
7. | NRD | Heidemarie Wycisk | 6,39 |
8. | Rumunia | Elena Vintilă | 6,38 |
Zamknij
pchnięcie kulą
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Bułgaria | Iwanka Christowa | 21,16 |
2. | ZSRR | Nadieżda Cziżowa | 20,96 |
3. | Czechosłowacja | Helena Fibingerová | 20,67 |
4. | NRD | Marianne Adam | 20,55 |
5. | NRD | Ilona Schoknecht | 20,54 |
6. | NRD | Margitta Droese | 19,79 |
7. | RFN | Eva Wilms | 19,29 |
8. | Bułgaria | Elena Stojanowa | 18,89 |
Zamknij
rzut dyskiem
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Evelin Schlaak | 69,00 |
2. | Bułgaria | Marija Wergowa | 67,30 |
3. | NRD | Gabriele Hinzmann | 66,84 |
4. | ZSRR | Faina Mielnik | 66,40 |
5. | NRD | Sabine Engel | 65,88 |
6. | Rumunia | Argentina Menis | 65,38 |
7. | Kuba | María Cristina Betancourt | 63,86 |
8. | ZSRR | Natalja Gorbaczowa | 63,46 |
Zamknij
rzut oszczepem
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Ruth Fuchs | 65,94 |
2. | RFN | Marion Becker | 64,79 |
3. | Stany Zjednoczone | Kate Schmidt | 63,96 |
4. | NRD | Jacqueline Hein | 63,84 |
5. | NRD | Sabine Sebrowski | 63,08 |
6. | ZSRR | Swietłana Babicz | 59,42 |
7. | ZSRR | Nadzieja Jakubowicz | 59,16 |
8. | Stany Zjednoczone | Karin Smith | 57,50 |
Zamknij
pięciobój
Więcej informacji Lp., Państwo ...
Lp. | Państwo | Zawodniczka | Wynik |
---|---|---|---|
1. | NRD | Siegrun Siegl | 4745 |
2. | NRD | Christine Laser | 4745 |
3. | NRD | Burglinde Pollak | 4740 |
4. | ZSRR | Ludmiła Popowska | 4700 |
5. | ZSRR | Nadieżda Tkaczenko | 4669 |
6. | Kanada | Diane Jones | 4582 |
7. | Stany Zjednoczone | Jane Frederick | 4566 |
8. | Węgry | Margit Papp | 4535 |
Zamknij