Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018.

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018
2017 2019
Data 1–10 listopada 2018
Gospodarz Aszchabad
Organizator IWF
Liczba konkurencji 20
Liczba zawodników 604
Liczba reprezentacji 88

Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018 – 84. edycja mistrzostw świata w podnoszeniu ciężarów, która odbyła się między 1 a 10 listopada 2018 roku w stolicy Turkmenistanu Aszchabadzie.

Medaliści

Mężczyźni

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
55 kg rwanie Korea Północna Om Yun-chol 120 Kazachstan Arli Czontiej 120 Hiszpania Josué Brachi 115
podrzut Korea Północna Om Yun-chol 162 Wietnam Lại Gia Thành 142 Tajlandia Teerapat Chomchuen 141
dwubój Korea Północna Om Yun-chol 282 Kazachstan Arli Czontiej 258 Włochy Mirco Scarantino 252
61 kg rwanie Indonezja Eko Yuli Irawan 143 Chińska Republika Ludowa Li Fabin 142 Chińska Republika Ludowa Qin Fulin 139
podrzut Indonezja Eko Yuli Irawan 174 Chińska Republika Ludowa Qin Fulin 169 Kolumbia Francisco Mosquera 142
dwubój Indonezja Eko Yuli Irawan 317 Chińska Republika Ludowa Li Fabin 310 Chińska Republika Ludowa Qin Fulin 308
67 kg rwanie Chińska Republika Ludowa Huang Minhao 152 Chińska Republika Ludowa Chen Lijun 150 Wenezuela Julio Mayora 147
podrzut Chińska Republika Ludowa Chen Lijun 182 Uzbekistan Doston Yoqubov 169 Kolumbia Óscar Figueroa 142
dwubój Chińska Republika Ludowa Chen Lijun 332 Chińska Republika Ludowa Huang Minhao 323 Wenezuela Julio Mayora 322
73 kg rwanie Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong 164 Białoruś Wadzim Licharad 156 Chińska Republika Ludowa Feng Lüdong 155
podrzut Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong 196 Korea Południowa Won Jeong-sik 195 Kazachstan Nicat Rəhimov 190
dwubój Chińska Republika Ludowa Shi Zhiyong 360 Korea Południowa Won Jeong-sik 344 Białoruś Wadzim Licharad 343
81 kg rwanie Egipt Mohamed Ihab 173 Chińska Republika Ludowa Lü Xiaojun 172 Chińska Republika Ludowa Li Dayin 168
podrzut Chińska Republika Ludowa Li Dayin 204 Chińska Republika Ludowa Lü Xiaojun 202 Egipt Mohamed Ihab 200
dwubój Chińska Republika Ludowa Lü Xiaojun 374 Egipt Mohamed Ihab 373 Chińska Republika Ludowa Li Dayin 372
89 kg rwanie Chile Arley Méndez 169 Białoruś Pawieł Chadasiewicz 169 Kolumbia Jhor Moreno 168
podrzut Rosja Artiom Okułow 206 Armenia Hakop Mykyrtczian 205 Wenezuela Keydomar Vallenilla 204
dwubój Rosja Artiom Okułow 372 Białoruś Pawieł Chadasiewicz 371 Gruzja Rewaz Dawitadze 371
96 kg rwanie Iran Sohrab Moradi 186 Chińska Republika Ludowa Tian Tao 181 Białoruś Jauhienij Cichancou 180
podrzut Iran Sohrab Moradi 230 Chińska Republika Ludowa Tian Tao 226 Katar Faris Ibrahim 217
dwubój Iran Sohrab Moradi 416 Chińska Republika Ludowa Tian Tao 407 Rumunia Nicolae Onică 391
102 kg rwanie Uzbekistan Akbar Djurayev 180 Iran Ali Haszemi 179 Ukraina Dmytro Czumak 176
podrzut Iran Reza Bejralwand 218 Ukraina Dmytro Czumak 217 Iran Ali Haszemi 217
dwubój Iran Ali Haszemi 396 Ukraina Dmytro Czumak 393 Iran Reza Bejralwand 393
109 kg rwanie Chińska Republika Ludowa Yang Zhe 196 Armenia Simon Martirosjan 195 Rosja Rodion Boczkow 190
podrzut Armenia Simon Martirosjan 240 Polska Arkadiusz Michalski 228 Uzbekistan Ruslan Nurudinov 227
dwubój Armenia Simon Martirosjan 435 Chińska Republika Ludowa Yang Zhe 419 Polska Arkadiusz Michalski 403
+109 kg rwanie Gruzja Lasza Talachadze 217 Armenia Gorr Minasjan 205 Gruzja Irakli Turmanidze 203
podrzut Gruzja Lasza Talachadze 257 Armenia Gorr Minasjan 245 Uzbekistan Rustam Djangabayev 245
dwubój Gruzja Lasza Talachadze 474 Armenia Gorr Minasjan 450 Uzbekistan Rustam Djangabayev 447

Kobiety

Konkurencja Złoto Wynik Srebro Wynik Brąz Wynik
45 kg rwanie Tajlandia Thunya Sukcharoen 80 Tajlandia Chiraphan Nanthawong 76 Turkmenistan Ýulduz Jumabaýewa 75
podrzut Tajlandia Thunya Sukcharoen 106 Tajlandia Chiraphan Nanthawong 95 Turkmenistan Ýulduz Jumabaýewa 94
dwubój Tajlandia Thunya Sukcharoen 186 Tajlandia Chiraphan Nanthawong 171 Turkmenistan Ýulduz Jumabaýewa 169
49 kg rwanie Chińska Republika Ludowa Hou Zhihui 93 Tajlandia Sopita Tanasan 93 Chińska Republika Ludowa Jiang Huihua 92
podrzut Tajlandia Chayuttra Pramongkhol 120 Chińska Republika Ludowa Hou Zhihui 115 Chińska Republika Ludowa Jiang Huihua 114
dwubój Tajlandia Chayuttra Pramongkhol 209 Chińska Republika Ludowa Hou Zhihui 208 Chińska Republika Ludowa Jiang Huihua 206
55 kg rwanie Tajlandia Sukanya Srisurat 105 Chińska Republika Ludowa Li Yajun 102 Chińska Republika Ludowa Zhang Wanqiong 101
podrzut Tajlandia Sukanya Srisurat 127 Chińska Republika Ludowa Zhang Wanqiong 115 Rumunia Cristina Iovu 114
dwubój Tajlandia Sukanya Srisurat 232 Chińska Republika Ludowa Li Yajun 225 Chińska Republika Ludowa Zhang Wanqiong 225
59 kg rwanie Chińskie Tajpej Kuo Hsing-chun 105 Wietnam Hoàng Thị Duyên 103 Łotwa Rebeka Koha 103
podrzut Chińska Republika Ludowa Chen Guiming 133 Chińskie Tajpej Kuo Hsing-chun 132 Japonia Mikiko Andō 131
dwubój Chińskie Tajpej Kuo Hsing-chun 237 Chińska Republika Ludowa Chen Guiming 231 Łotwa Rebeka Koha 227
64 kg rwanie Chińska Republika Ludowa Deng Wei 112 Rumunia Loredana Toma 110 Kazachstan Karina Goriczewa 107
podrzut Chińska Republika Ludowa Deng Wei 140 Tajlandia Rattanawan Wamalun 137 Korea Północna Rim Un-sim 134
dwubój Chińska Republika Ludowa Deng Wei 252 Korea Północna Rim Un-sim 239 Tajlandia Rattanawan Wamalun 239
71 kg rwanie Chińska Republika Ludowa Zhang Wangli 115 Kazachstan Nadieżda Lichaczowa 112 Egipt Sara Ahmed 111
podrzut Chińska Republika Ludowa Zhang Wangli 152 Egipt Sara Ahmed 141 Stany Zjednoczone Mattie Rogers 133
dwubój Chińska Republika Ludowa Zhang Wangli 267 Egipt Sara Ahmed 252 Kazachstan Nadieżda Lichaczowa 242
76 kg rwanie Korea Północna Rim Jong-sim 119 Chińska Republika Ludowa Wang Zhouyu 118 Ekwador Neisi Dajomes 117
podrzut Chińska Republika Ludowa Zhang Wangli 152 Korea Północna Rim Jong-sim 150 Kolumbia Leydi Solís 146
dwubój Chińska Republika Ludowa Wang Zhouyu 270 Korea Północna Rim Jong-sim 269 Ekwador Neisi Dajomes 259
81 kg rwanie Hiszpania Lidia Valentín 113 Kazachstan Rauszan Mieszytchanowa 108 Białoruś Darja Naumawa 108
podrzut Białoruś Darja Naumawa 137 Ekwador Tamara Salazar 137 Hiszpania Lidia Valentín 136
dwubój Hiszpania Lidia Valentín 249 Białoruś Darja Naumawa 245 Ekwador Tamara Salazar 242
87 kg rwanie Chińska Republika Ludowa Ao Hui 117 Dominikana Crismery Santana 116 Korea Północna Kim Un-ju 111
podrzut Korea Północna Kim Un-ju 152 Chińska Republika Ludowa Ao Hui 151 Chile María Fernanda Valdés 140
dwubój Chińska Republika Ludowa Ao Hui 268 Korea Północna Kim Un-ju 263 Dominikana Crismery Santana 254
+87 kg rwanie Rosja Tatjana Kaszyrina 145 Chińska Republika Ludowa Meng Suping 143 Korea Północna Kim Kuk-hyang 130
podrzut Rosja Tatjana Kaszyrina 185 Chińska Republika Ludowa Meng Suping 184 Tajlandia Duangaksorn Chaidee 167
dwubój Rosja Tatjana Kaszyrina 330 Chińska Republika Ludowa Meng Suping 327 Tajlandia Duangaksorn Chaidee 296

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Świata w Podnoszeniu Ciężarów 2018
Listen to this article