Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2010.

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2010
2009 2011
Data 2 marca - 7 marca 2010
Gospodarz Estonia Otepää
Zwycięzcy
Sprint Ukraina Wałentyna Semerenko

Niemcy Daniel Böhm
Bieg indywidualny Niemcy Kathrin Hitzer

Niemcy Christoph Knie
Bieg na dochodzenie Ukraina Wita Semerenko

Rosja Aleksiej Wołkow
Sztafeta
Sztafeta  Niemcy (kobiety)

 Niemcy (mężczyźni)

Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2010 odbyły się w estońskiej miejscowości Otepää, w dniach 2 marca - 7 marca 2010 roku. Rozegrane zostało 5 konkurencji: bieg indywidualny, bieg sprinterski, bieg pościgowy dla mężczyzn i kobiet seniorów oraz juniorów, sztafeta kobiet i mężczyzn oraz sztafeta mieszana juniorów. W sumie odbyło się 15 biegów.

Wyniki kobiet

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wałentyna Semerenko  Ukraina 0+0 21:58.5
Diana Rasimovičiūtė  Litwa 1+0 22:27.5 +29.0
Wita Semerenko  Ukraina 0+1 22:34.9 +36.4
... ... ... ... ... ...
9. Paulina Bobak  Polska 0+0 23:07.1 +1:08.6
27. Karolina Pitoń  Polska 1+1 24:27.7 +2:29.2
43. Patrycja Hojnisz  Polska 1+4 26:03.4 +4:04.9

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Wita Semerenko  Ukraina 1+0+0+0 31:47.20
Kathrin Hitzer  Niemcy 0+0+1+2 32:50.50 +1:03.3
Jekaterina Szumiłowa  Rosja 0+0+0+2 32:56.37 +1:09.1
... ... ... ... ... ...
7. Paulina Bobak  Polska 0+0+0+1 33:37.17 +1:49.9
32. Karolina Pitoń  Polska 2+0+4+1 38:38.04 +6:50.8
36. Patrycja Hojnisz  Polska 0+1+2+1 38:56.70 +7:09.5

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Kathrin Hitzer  Niemcy 1+0+0+0 50:14.0
Diana Rasimovičiūtė  Litwa 0+1+0+0 50:51.9 +37.9
Franziska Hildebrand  Niemcy 0+2+0+0 51:21.1 +1:07.1
... ... ... ... ... ...
14. Paulina Bobak  Polska 1+0+1+0 55:07.0 +4:53.0
32. Patrycja Hojnisz  Polska 1+2+2+2 59:34.7 +9:20.7
46. Karolina Pitoń  Polska 1+2+3+2 1:02:24.7 +12:10.7

Bieg sztafetowy – 4 × 6 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Stefanie Hildebrand
Juliane Döll
Franziska Hildebrand
Kathrin Hitzer
0+2 0+0
0+0 0+0
0+1 0+0
0+1 0+0
0+0 0+0
1:15:15.46
 Ukraina
Ołena Pidhruszna
Wałentyna Semerenko
Swietłana Krykonczuk
Wita Semerenko
0+2 0+6
0+0 0+1
0+0 0+3
0+1 0+2
0+1 0+0
1:15:35.87 +20.4
 Rosja
Olga Wiłuchina
Jekatierina Jurłowa
Jekaterina Glazyrina
Jekaterina Szumiłowa
0+3 0+6
0+0 0+1
0+0 0+0
0+3 0+2
0+0 0+3
1:15:41.87 +26.4
... ... ... ... ...
7.  Polska
Paulina Bobak
Monika Hojnisz
Patrycja Hojnisz
Karolina Pitoń
0+2 1+10
0+0 0+1
0+0 0+3
0+2 1+3
0+0 0+3
1:21:36.14 +6:20.7

Wyniki kobiet (juniorki)

Bieg sprinterski – 7,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Tiril Eckhoff  Norwegia 0+1 22:49.5
Anastasija Kalina  Rosja 0+1 22:51.4 +1.9
Synnøve Solemdal  Norwegia 1+2 23:35.9 +46.4
... ... ... ... ... ...
10. Monika Hojnisz  Polska 0+1 24:08.2 +1:18.7
23. Maria Bukowska  Polska 0+0 25:32.2 +2:42.7
40. Katarzyna Leja  Polska 2+1 26:56.2 +4:06.7
43. Magdalena Kępka  Polska 1+1 27:07.6 +4:18.1

Bieg pościgowy – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Synnøve Solemdal  Norwegia 0+1+2+0 32:36.56
Anastasija Kalina  Rosja 1+2+0+0 32:36.59 +0.03
Tiril Eckhoff  Norwegia 0+1+2+1 33:06.23 +29.7
... ... ... ... ... ...
11. Monika Hojnisz  Polska 2+2+1+0 36:16.89 +3:40.3
26. Maria Bukowska  Polska 0+0+2+0 38:42.98 +6:06.4
28. Katarzyna Leja  Polska 0+0+1+1 39:45.01 +7:08.5
37. Magdalena Kępka  Polska 2+0+0+3 42:20.37 +9:43.8

Bieg indywidualny – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Monika Hojnisz  Polska 1+0+0+0 44:16.0
Kaia Wøien Nicolaisen  Norwegia 1+0+1+0 44:48.0 +32.0
Tiril Eckhoff  Norwegia 2+0+1+0 44:56.7 +40.7
... ... ... ... ... ...
13. Maria Bukowska  Polska 1+0+0+0 48:14.5 +3:58.5
25. Magdalena Kępka  Polska 0+2+1+1 51:30.0 +7:14.0
41. Katarzyna Leja  Polska 4+0+5+3 57:29.5 +13:13.5

Wyniki mężczyzn

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Daniel Böhm  Niemcy 0+1 26:29.4
Aleksiej Wołkow  Rosja 0+1 26:48.5 +19.1
Ronny Hafsås  Norwegia 0+3 26:56.7 +27.3
... ... ... ... ... ...
35. Łukasz Witek  Polska 1+1 28:35.0 +2:05.6
41. Mirosław Kobus  Polska 1+2 29:06.3 +2:36.9
47. Adam Kwak  Polska 1+3 29:27.1 +2:57.7
56. Sebastian Witek  Polska 3+3 30:06.1 +3:36.7

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Aleksiej Wołkow  Rosja 0+1+0+0 35:19.64
Erik Lesser  Niemcy 2+0+0+1 36:10.26 +50.6
Christoph Knie  Niemcy 0+1+2+0 36:20.35 +1:00.7
... ... ... ... ... ...
36. Mirosław Kobus  Polska 2+0+2+1 40:10.79 +4:51.1
37. Adam Kwak  Polska 1+0+1+2 40:11.65 +4:52.0
43. Łukasz Witek  Polska 2+2+1+2 41:15.75 +5:56.1
44. Sebastian Witek  Polska 1+2+0+1 41:28.10 +6:08.5

Bieg indywidualny – 20 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Christoph Knie  Niemcy 1+0+0+0 59:48.0
Ołeh Bereżny  Ukraina 0+0+1+0 1:00:03.3 +15.3
Aleksiej Wołkow  Rosja 0+1+0+0 1:00:09.0 +21.0
... ... ... ... ... ...
11. Łukasz Witek  Polska 0+1+0+1 1:02:51.2 +3:03.2
35. Mirosław Kobus  Polska 0+2+2+2 1:06:43.6 +6:55.6
39. Adam Kwak  Polska 1+2+1+1 1:07:36.4 +7:48.4
42. Sebastian Witek  Polska 0+2+0+0 1:08:23.0 +8:35.0

Bieg sztafetowy – 4 × 7,5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Niemcy
Simon Schempp
Erik Lesser
Daniel Böhm
Christoph Knie
0+2 0+1
0+1 0+0
0+0 0+0
0+0 0+1
0+1 0+0
1:20:20.59
 Rosja
Aleksiej Wołkow
Dmitrij Małyszko
Władimir Siemakow
Wiktor Wasiljew
0+5 0+5
0+0 0+0
0+3 0+1
0+2 0+2
0+0 0+2
1:22:02.37 +1:41.8
 Francja
Tanguy Roche
Jean-Guillaume Béatrix
Arnaud Langel
Vincent Porret
0+7 0+2
0+0 0+1
0+2 0+0
0+3 0+0
0+2 0+1
1:22:38.17 +2:17.6
... ... ... ... ...
7.  Polska
Łukasz Witek
Mirosław Kobus
Adam Kwak
Sebastian Witek
1+6 0+9
0+0 0+1
0+1 0+2
1+3 0+3
0+2 0+3
1:26:22.40 +6:01.9

Wyniki mężczyzn (juniorzy)

Bieg sprinterski – 10 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Maksim Burtasow  Rosja 1+0 27:45.1
Jewgienij Petrow  Rosja 1+1 28:04.9 +19.8
Uładzimir Alaniszka  Białoruś 0+1 28:06.6 +21.5
... ... ... ... ... ...
15. Łukasz Słonina  Polska 0+0 29:32.0 +1:46.9
24. Rafał Lepel  Polska 0+1 30:00.4 +2:15.3
46. Mateusz Matusik  Polska 2+0 31:39.9 +3:54.8
49. Grzegorz Jakubowicz  Polska 1+2 32:19.0 +4:33.9

Bieg pościgowy – 12,5 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andrij Wozniak  Ukraina 0+0+1+0 35:38.65
Maksim Burtasow  Rosja 1+1+1+1 36:09.42 +30.8
Uładzimir Alaniszka  Białoruś 0+0+1+1 36:55.82 +1:17.2
... ... ... ... ... ...
21. Łukasz Słonina  Polska 2+0+1+0 39:59.98 +4:21.3
29. Rafał Lepel  Polska 0+2+1+1 41:27.12 +5:48.5
45. Grzegorz Jakubowicz  Polska 0+0+3+0 44:31.50 +8:52.9
46. Mateusz Matusik  Polska 0+3+1+2 44:31.81 +8:53.2

Bieg indywidualny – 15 km

Medal Zawodnik Narodowość Strzelanie Wynik Strata
Andriej Turgieniew  Rosja 1+1+0+0 45:11.2
Andrij Wozniak  Ukraina 1+1+0+0 46:37.3 +1:26.1
Rémy Borgeot  Francja 1+1+1+0 47:46.6 +2:35.4
... ... ... ... ... ...
27. Grzegorz Jakubowicz  Polska 0+0+2+2 52:08.7 +6:57.5
41. Mateusz Matusik  Polska 1+1+2+3 54:51.4 +9:40.2
45. Rafał Lepel  Polska 3+2+1+2 55:18.5 +10:07.3
50. Łukasz Słonina  Polska 1+2+3+2 56:27.1 +11:15.9

Wyniki sztafety mieszanej

Bieg sztafety mieszanej juniorów – 2 × 6 km + 2 × 7.5 km

Medal Drużyna Strzelanie Wynik Strata
 Francja
Leslie Mercier
Sophie Boilley
Yann Guigonnet
Rémy Borgeot
0+5 0+2
0+0 0+1
0+3 0+0
0+1 0+1
0+1 0+0
1:20:34.81
 Rosja
Łarisa Kuzniecowa
Anastasija Kalina
Jewgienij Pietrow
Maksim Burtasow
0+3 2+10
0+1 0+3
0+0 0+3
0+2 2+3
0+0 0+1
1:20:42.89 +8.0
 Rumunia
Réka Ferencz
Diana Mihalache
Stefan Gavrila
Roland Gerbacea
2+4 0+6
0+1 0+1
0+0 0+1
2+3 0+2
0+0 0+2
1:23:40.31 +3:05.5
... ... ... ... ...
8.  Polska
Maria Bukowska
Katarzyna Leja
Grzegorz Jakubowicz
Mateusz Matusik
0+1 0+3
0+0 0+1
0+1 0+0
0+0 0+1
0+0 0+1
1:27:02.78 +6:27.9

Tabela medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Niemcy 5 2 2 9
2.  Rosja 3 7 3 13
3.  Ukraina 3 3 1 7
4.  Norwegia 2 1 4 7
5.  Francja 1 2 3
6.  Polska 1 1
7.  Litwa 2 2
8.  Białoruś 2 2
9.  Rumunia 1 1

Przypisy

  1. Wyniki sprintu seniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  2. Wyniki biegu pościgowego seniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2010].
  3. Wyniki biegu indywidualnego seniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  4. Wyniki sztafet seniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  5. Wyniki sprintu juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  6. Wyniki biegu pościgowego juniorek (ang.). [dostęp 7 marca 2010].
  7. Wyniki biegu indywidualnego juniorek (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  8. Wyniki sprintu seniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  9. Wyniki biegu pościgowego seniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2010].
  10. Wyniki biegu indywidualnego seniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  11. Wyniki sztafet seniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  12. Wyniki sprintu juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  13. Wyniki biegu pościgowego juniorów (ang.). [dostęp 7 marca 2010].
  14. Wyniki biegu indywidualnego juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
  15. Wyniki sztafety mieszanej juniorów (ang.). [dostęp 6 marca 2010].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Biathlonie 2010
Listen to this article