Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2014 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2014.

Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2014
2013 2015
Data 25 – 26 stycznia 2014
Gospodarz Łotwa Sigulda
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Rosja Natalja Choriewa
Jedynki mężczyzn Włochy Armin Zöggeler
Dwójki mężczyzn Włochy Christian Oberstolz
Patrick Gruber
Drużynowo  Rosja

45. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2014 odbyły się w dniach 2526 stycznia w łotewskiej Siguldzie. W tym mieście mistrzostwa kontynentu zostały rozegrane po raz trzeci (poprzednio w 1996 oraz 2010). Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w zawodach drużynowych.

Terminarz

Data Miejscowość Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
25 stycznia 2014 Łotwa Sigulda Jedynki kobiet Rosja Natalja Choriewa Rosja Tatjana Iwanowa Niemcy Dajana Eitberger
26 stycznia 2014 Łotwa Sigulda Jedynki mężczyzn Włochy Armin Zöggeler Niemcy Johannes Ludwig Włochy Dominik Fischnaller
25 stycznia 2014 Łotwa Sigulda Dwójki mężczyzn Włochy Włochy
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
Rosja Rosja
Władisław Jużakow
Władimir Machnutin
Austria Austria
Andreas Linger
Wolfgang Linger
26 stycznia 2014 Łotwa Sigulda Drużynowe Rosja Rosja
Natalja Choriewa
Albert Diemczenko
Władisław Jużakow
Władimir Machnutin
Łotwa Łotwa
Elīza Tīruma
Mārtiņš Rubenis
Andris Šics
Juris Šics
Włochy Włochy
Sandra Gasparini
Armin Zöggeler
Christian Oberstolz
Patrick Gruber

Wyniki

Jedynki kobiet

  • Data / Początek: Sobota 25 stycznia 2014
Medal Zawodniczka Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Natalja Choriewa  Rosja 42,176 41,979 1:24,155
Tatjana Iwanowa  Rosja 42,159 42,166 1:24,325 +0,170
Dajana Eitberger  Niemcy 42,333 42,111 1:24,444 +0,289
4. Jekatierina Baturina  Rosja 42,312 42,138 1:24,450 +0,295
5. Aleksandra Rodionowa  Rosja 42,313 42,179 1:24,492 +0,337
6. Natalie Burkhardt  Niemcy 42,464 42,145 1:24,609 +0,454
7. Elīza Tīruma  Łotwa 42,423 42,189 1:24,612 +0,457
8. Sandra Gasparini  Włochy 42,424 42,213 1:24,637 +0,482
9. Martina Kocher  Szwajcaria 42,479 42,173 1:24,652 +0,497
10. Miriam Kastlunger  Austria 42,522 42,211 1:24,733 +0,578
... ... ... ... ... ... ...
16. Ewa Kuls  Polska 43,083 42,858 1:25:941 +1,786

Jedynki mężczyzn

  • Data / Początek: Niedziela 26 stycznia 2014
Medal Zawodnik Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Armin Zöggeler  Włochy 47,969 47,944 1:35,913
Johannes Ludwig  Niemcy 47,988 48,031 1:36,019 +0,106
Dominik Fischnaller  Włochy 48,073 48,153 1:36,226 +0,313
4. Mārtiņš Rubenis  Łotwa 48,220 48,143 1:36,363 +0,450
5. Siemion Pawliczenko  Rosja 48,312 48,170 1:36,482 +0,569
6. Aleksandr Pierietiagin  Rosja 48,348 48,195 1:36,543 +0,630
7. Jozef Ninis  Słowacja 48,447 48,149 1:36,597 +0,684
8. Thor Haug Nørbech  Norwegia 48,361 48,246 1:36,607 +0,694
9. Wolfgang Kindl  Austria 48,485 48,179 1:36,664 +0,751
10. Manuel Pfister  Austria 48,525 48,173 1:36,698 +0,785
... ... ... ... ... ... ...
25. Maciej Kurowski  Polska 48,629 48,380 1:37,534 +1,621

Dwójki mężczyzn

  • Data / Początek: Sobota 25 stycznia 2014
Medal Zawodnicy Narodowość 1. zjazd 2. zjazd Czas Strata
Christian Oberstolz
Patrick Gruber
 Włochy 41,696 41,692 1:23,388
Władisław Jużakow
Władimir Machnutin
 Rosja 41,697 41,737 1:23,434 +0,046
Andreas Linger
Wolfgang Linger
 Austria 41,775 41,692 1:23,467 +0,079
4. Peter Penz
Georg Fischler
 Austria 41,890 41,725 1:23,615 +0,227
5. Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 41,857 41,785 1:23,642 +0,254
6. Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Rosja 41,808 41,886 1:23,694 +0,306
7. Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 41,812 42,079 1:23,891 +0,503
8. Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa 42,500 41,824 1:24,324 +0,936
9. Lukáš Brož
Antonín Brož
 Czechy 42,245 42,259 1:24,504 +1,116
10. Robin Geueke
David Gamm
 Niemcy 42,284 42,282 1:24,566 +1,178
... ... ... ... ... ... ...
15. Artur Gędzius
Jakub Kowalewski
 Polska 42,931 42,923 1:25,854 +2,466
16. Artur Petyniak
Adam Wanielista
 Polska 43,301 42,863 1:26,164 +2,776

Drużynowe

  • Data / Początek: Niedziela 26 stycznia 2014
Medal Zawodnicy Narodowość Czas Strata
Natalja Choriewa/Albert Diemczenko/Władisław Jużakow/Władimir Machnutin  Rosja 2:13,485 -
Elīza Tīruma/Mārtiņš Rubenis/Andris Šics/Juris Šics  Łotwa 2:13,835 +0,350
Sandra Gasparini/Armin Zöggeler/Christian Oberstolz/Patrick Gruber  Włochy 2:13,847 +0,362
4. Miriam Kastlunger/Wolfgang Kindl/Andreas Linger/Wolfgang Linger  Austria 2:14,113 +0,628
5. Viera Gbúrová/Jozef Ninis/Marián Zemaník/Jozef Petrulak  Słowacja 2:15,695 +2,210
6. Dajana Eitberger/Johannes Ludwig/Robin Geueke/David Gamm  Niemcy 2:15,914 +2,429
7. Ołena Szchumowa/Andrij Kiś/Ołeksandr Obołonczyk/Roman Zacharkiw  Ukraina 2:17,964 +4,479
DSQ Vendula Kotenová/Ondřej Hyman/Lukáš Brož/Antonín Brož  Czechy
DSQ Ewa Kuls/Maciej Kurowski/Artur Gędzius/Jakub Kowalewski  Polska

Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 2 2 0 4
2.  Włochy 2 0 2 4
3.  Niemcy 0 1 1 2
4.  Łotwa 0 1 0 1
5.  Austria 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2014
Listen to this article