Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2020.

Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2020
2019 2021
Data 18 – 19 stycznia 2020
Gospodarz Norwegia Lillehammer
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa
Jedynki mężczyzn Włochy Dominik Fischnaller
Dwójki mężczyzn  Rosja
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
Drużynowo  Austria
Madeleine Egle
David Gleirscher
Thomas Steu
Lorenz Koller

51. Mistrzostwa Europy w saneczkarstwie 2020 zostały rozegrane w dniach 18 – 19 stycznia 2020 roku w norweskim Lillehammer. Mistrzostwa odbyły się w ramach zawodów zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata w sezonie 2019/2020. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: jedynkach kobiet, jedynkach mężczyzn, dwójkach mężczyzn oraz w sztafecie mieszanej.

Terminarz

Data Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
18 stycznia 2020 Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa Niemcy Julia Taubitz Rosja Wiktoria Diemczenko
19 stycznia 2020 Jedynki mężczyzn Włochy Dominik Fischnaller Rosja Siemion Pawliczenko Rosja Roman Riepiłow
18 stycznia 2020 Dwójki mężczyzn  Rosja
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Rosja
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
19 stycznia 2020 Sztafeta mieszana  Austria
Madeleine Egle
David Gleirscher
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Włochy
Andrea Vötter
Dominik Fischnaller
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Łotwa
Ulla Zirne
Kristers Aparjods
Andris Šics
Juris Šics

Wyniki

Jedynki mężczyzn

Pozycja Numer startowy Zawodnik Kraj Przejazd 1 Pozycja Przejazd 2 Pozycja Czas Strata
30 Dominik Fischnaller  Włochy 48.763 2 48.974 1 1:37.737
25 Siemion Pawliczenko  Rosja 48.761 (rekord toru) 1 49.150 4 1:37.911 +0.174
32 Roman Riepiłow  Rosja 48.889 3 49.076 2 1:37.965 +0.228
4 28 David Gleirscher  Austria 48.944 4 49.260 6 1:38.204 +0.467
5 23 Kevin Fischnaller  Włochy 49.003 5 49.407 9 1:38.410 +0.673
6 15 Stiepan Fiodorow  Rosja 49.015 6 49.425 12 1:38.440 +0.703
7 20 Johannes Ludwig  Niemcy 49.032 7 49.438 13 1:38.470 +0.733
8 24 Wolfgang Kindl  Austria 49.305 9 49.262 7 1:38.567 +0.830
9 29 Kristers Aparjods  Łotwa 49.206 8 49.418 11 1:38.624 +0.887
10 27 Jonas Müller  Austria 49.386 11 49.320 8 1:38.706 +0.969
11 21 Max Langenhan  Niemcy 49.341 10 49.412 10 1:38.753 +1.016
12 22 Maksim Arawin  Rosja 49.558 15 49.258 5 1:38.816 +1.079
13 26 Felix Loch  Niemcy 49.668 18 49.149 3 1:38.817 +1.080
14 10 Nico Gleirscher  Austria 49.541 14 49.486 15 1:39.027 +1.290
15 13 Riks Kristens Rozītis  Łotwa 49.441 13 49.564 16 1:39.095 +1.358
16 16 Jozef Ninis  Słowacja 49.656 17 49.484 14 1:39.140 +1.403
17 19 Inārs Kivlenieks  Łotwa 49.436 12 49.795 19 1:39.231 +1.494
18 6 Arturs Dārznieks  Łotwa 49.600 16 49.883 20 1:39.483 +1.746
19 5 Valentin Crețu  Rumunia 49.742 20 49.765 18 1:39.507 +1.770
20 17 Sebastian Bley  Niemcy 49.675 19 50.067 22 1:39.742 +2.005
21 4 Svante Kohala  Szwecja 49.853 22 50.193 23 1:40.046 +2.309
22 3 Mateusz Sochowicz  Polska 49.800 21 50.435 24 1:40.235 +2.498
23 9 Jakub Simonak  Słowacja 50.511 24 49.757 17 1:40.268 +2.531
24 1 Leon Felderer  Włochy 50.606 25 50.546 25 1:41.152 +3.415
25 7 Andrij Mandzij  Ukraina 50.040 23 1:13.166 26 2:03.206 +25.469
26 12 Anton Dukacz  Ukraina 1:16.012 26 49.977 21 2:05.989 +28.252
DNS Aleksander Melaas  Norwegia Nie wystartowali
Jan Čežík  Czechy
Lukas Gufler  Włochy
Kacper Tarnawski  Polska
Andrei Turea  Rumunia
Michael Lejsek  Czechy
Mirza Nikolajev  Bośnia i Hercegowina
Cwetelin Iwanow  Bułgaria
Anel Čirkinagić  Bośnia i Hercegowina
Zlatan Jakić  Bośnia i Hercegowina

Jedynki kobiet

Pozycja Numer startowy Zawodniczka Kraj Przejazd 1 Pozycja Przejazd 2 Pozycja Czas Strata
28 Tatjana Iwanowa  Rosja 47.826 3 47.656 1 1:35.482
24 Julia Taubitz  Niemcy 47.753 1 47.871 3 1:35.624 +0.142
25 Wiktoria Diemczenko  Rosja 47.758 2 47.894 4 1:35.652 +0.170
4 23 Andrea Vötter  Włochy 47.937 5 47.912 5 1:35.849 +0.367
5 14 Madeleine Egle  Austria 47.837 4 48.024 7 1:35.861 +0.379
6 26 Jekaterina Katnikowa  Rosja 48.009 7 47.854 2 1:35.863 +0.381
7 17 Ulla Zirne  Łotwa 47.967 6 48.143 8 1:36.110 +0.628
8 19 Jessica Tiebel  Niemcy 48.082 8 48.200 10 1:36.282 +0.800
9 20 Kendija Aparjode  Łotwa 48.130 9 48.263 13 1:36.393 +0.911
10 21 Elīza Cauce  Łotwa 48.204 10 48.207 11 1:36.411 +0.929
11 27 Anna Berreiter  Niemcy 48.684 18 47.932 6 1:36.616 +1.134
12 18 Natalie Maag  Szwajcaria 48.405 13 48.317 14 1:36.722 +1.240
13 15 Raluca Strămăturaru  Rumunia 48.535 16 48.215 12 1:36.750 +1.268
14 13 Nina Zöggeler  Włochy 48.702 19 48.162 9 1:36.864 +1.382
15 12 Ołena Stećkiw  Ukraina 48.547 17 48.372 16 1:36.919 +1.437
16 9 Marion Oberhofer  Włochy 48.358 11 48.652 19 1:37.010 +1.528
17 6 Elīna Ieva Vītola  Łotwa 48.532 15 48.568 18 1:37.100 +1.618
18 5 Vilde Tangnes  Norwegia 48.423 14 48.717 20 1:37.140 +1.658
19 11 Cheyenne Rosenthal  Niemcy 48.862 21 48.363 15 1:37.225 +1.743
20 8 Olesia Michajlenko  Rosja 49.117 23 48.483 17 1:37.600 +2.118
21 1 Hannah Prock  Austria 48.749 20 49.061 22 1:37.810 +2.328
22 2 Klaudia Domaradzka  Polska 49.067 22 48.819 21 1:37.886 +2.404
DNF 10 Katarína Šimoňáková  Słowacja 48.376 12 Nie ukończyła drugiego przejazdu
34 Verena Hofer  Włochy Nie ukończyła pierwszego przejazdu
DNS Michaela Maršíková  Czechy Nie wystartowała
Ołena Smaha  Ukraina
Tove Kohala  Szwecja
Daria Obratov  Holandia
Dania Obratov  Holandia

Dwójki mężczyzn

Pozycja Numer startowy Zawodnicy Kraj Przejazd 1 Pozycja Przejazd 2 Pozycja Czas Strata
18 Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Rosja 47.779 1 47.806 1 1:35.585
16 Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria 47.815 2 47.870 2 1:35.685 +0.100
12 Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
 Rosja 49.688 4 47.880 3 1:35.757 +0.172
4 4 Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Włochy 47.908 7 47.954 4 1:35.862 +0.277
5 13 Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
 Włochy 47.842 3 48.156 9 1:35.998 +0.413
6 9 Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 48.082 11 48.040 5 1:36.122 +0.537
7 17 Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy 47.982 9 48.144 8 1:36.126 +0.541
8 19 Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy 47.922 8 48.229 10 1:36.151 +0.566
9 11 Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy 48.082 11 48.090 7 1:36.172 +0.587
10 20 Robin Johannes Geueke
David Gamm
 Niemcy 48.182 14 48.089 6 1:36.271 +0.686
11 21 Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 47.896 6 48.406 12 1:36.302 +0.717
12 8 Kristens Putins
Imants Marcinkēvičs
 Łotwa 48.026 10 48.351 11 1:36.377 +0.792
13 15 Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa 48.108 13 48.479 13 1:36.587 +1.002
14 3 Ihor Stachiw
Andrij Lisiecki
 Ukraina 48.714 17 48.886 15 1:37.600 +2.015
15 10 Ihor Hoi
Myrosław Lewkowicz
 Ukraina 49.457 19 48.797 14 1:38.254 +2.669
16 2 Filip Vejdělek
Zdeněk Pěkný
 Czechy 49.298 18 49.577 16 1:38.875 +3.290
17 6 Yannick Müller
Armin Frauscher
 Austria 48.361 15 53.305 17 1:41.666 +6.081
18 14 Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 47.884 5 56.029 18 1:43.913 +8.328
DNF 7 Tomáš Vaverčák
Matej Zmij
 Słowacja 48.574 16 Nie ukończyli drugiego przejazdu

Drużynowo

Pozycja Numer startowy Zawodnicy Kraj Jedynki kobiet Jedynki mężczyzn Dwójki Czas Strata
8-1
8-2
8-3
Madeleine Egle
David Gleirscher
Thomas Steu / Lorenz Koller
 Austria 51.218 52.658 53.036 2:36.912 (rekord toru)
11-1
11-2
11-3
Andrea Vötter
Dominik Fischnaller
Ivan Nagler / Fabian Malleier
 Włochy 51.289 52.648 53.083 2:37.020 + 0.108
7-1
7-2
7-3
Ulla Zirne
Kristers Aparjods
Andris Šics / Juris Šics
 Łotwa 51.309 52.749 53.485 2:37.543 + 0.631
4 10-1
10-2
10-3
Julia Taubitz
Johannes Ludwig
Tobias Wendl / Tobias Arlt
 Niemcy 51.485 52.975 53.109 2:37.569 + 0.657
5 9-1
9-2
9-3
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Aleksandr Dienisjew / Władisław Antonow
 Rosja 52.385 52.524 53.314 2:38.223 + 1.311
6 6-1
6-2
6-3
Katarína Šimoňáková
Jozef Ninis
Tomáš Vaverčák / Matej Zmij
 Słowacja 51.912 53.226 54.482 2:39.620 + 2.708
7 3 -1
3-2
3-3
Klaudia Domaradzka
Mateusz Sochowicz
Wojciech Chmielewski / Jakub Kowalewski
 Polska 52.127 53.496 54.299 2:39.922 + 3.010
8 5-1
5-2
5-3
Ołena Stećkiw
Anton Dukacz
Ihor Stachiw / Andrij Lisiecki
 Ukraina 53.020 53.335 54.753 2:41.108 + 4.196
9 4-1
4-2
4-3
Michaela Maršíková
Jan Čežík
Filip Vejdělek / Zdeněk Pěkný
 Czechy 52.403 55.297 54.841 2:42.541 + 5.629



Klasyfikacja medalowa

Miejsce Państwo
Razem
1.  Rosja 2 1 3 6
2.  Austria 1 1 0 2
2.  Włochy 1 1 0 2
4.  Niemcy 0 1 0 1
5.  Łotwa 0 0 1 1

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2020
Listen to this article