Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – superkombinacja mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – superkombinacja mężczyzn.

Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – superkombinacja mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Superkombinacja mężczyzn na ZIO 2010
2006 2014
Miejsce Vancouver
Złoty medal
Stany Zjednoczone Bode Miller
Srebrny medal
Chorwacja Ivica Kostelić
Brązowy medal
Szwajcaria Silvan Zurbriggen
Narciarstwo alpejskie na
Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Zjazd mężczyźni kobiety
Superkombinacja mężczyźni kobiety
Supergigant mężczyźni kobiety
Slalom gigant mężczyźni kobiety
Slalom mężczyźni kobiety

Superkombinacja panów miała zostać rozegrana 16 lutego na trasie Whistler Creekside, jednak ze względu na wysoką temperaturę powietrza, przeniesiono ją na 21 lutego. Złota olimpijskiego bronił Ted Ligety. Mistrzem olimpijskim został Amerykanin Bode Miller, tuż zanim uplasował się Chorwat Ivica Kostelić, a brązowy medal trafił do Szwajcara Silvana Zurbriggena.

Wyniki

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Zjazd Miejsce Slalom Miejsce Łącznie Strata
20 Bode Miller Stany Zjednoczone USA 1:53.91 7 51.01 3 2:44.92
22 Ivica Kostelić Chorwacja CRO 1:54.20 9 51.05 6 2:45.25 +0.33
16 Silvan Zurbriggen Szwajcaria SUI 1:53.88 6 51.44 10 2:45.32 +0.40
4 17 Carlo Janka Szwajcaria SUI 1:53.65 3 51.89 12 2:45.54 +0.62
5 3 Ted Ligety Stany Zjednoczone USA 1:55.06 15 50.76 1 2:45.82 +0.90
6 21 Benjamin Raich Austria AUT 1:54.70 12 51.43 9 2:46.13 +1.21
7 9 Ondřej Bank Czechy CZE 1:55.17 16 51.02 4 2:46.19 +1.27
8 8 Christof Innerhofer Włochy ITA 1.54.55 10 51.90 13 2:46.45 +1.53
9 12 Kjetil Jansrud Norwegia NOR 1:55.44 18 51.06 7 2:46.50 +1.58
10 33 Will Brandenburg Stany Zjednoczone USA 1:56.28 27 50.78 2 2:47.06 +2.14
11 6 Andrew Weibrecht Stany Zjednoczone USA 1:55.23 17 52.35 19 2:47.58 +2.66
12 26 Adrien Théaux Francja FRA 1:55.05 14 52.92 24 2:47.97 +3.05
13 29 Dominik Paris Włochy ITA 1:53.54 2 54.45 29 2:47.99 +3.07
14 15 Sandro Viletta Szwajcaria SUI 1:55.72 21 52.47 20 2:48.19 +3.27
15 4 Ryan Semple Kanada CAN 1:56.13 26 52.13 16 2:48.26 +3.34
16 24 Markus Larsson Szwecja SWE 1:56.51 30 51.79 11 2:48.30 +3.38
17 25 Kryštof Krýzl Czechy CZE 1:56.06 23 52.25 18 2:48.31 +3.39
18 11 Julien Lizeroux Francja FRA 1:57.18 35 51.18 8 2:48.36 +3.44
19 7 Thomas Mermillod Blondin Francja FRA 1:56.50 29 52.12 15 2:48.62 +3.70
20 18 Natko Zrnčić-Dim Chorwacja CRO 1:54.87 13 53.99 27 2:48.86 +3.94
21 28 Aleksandr Choroszyłow Rosja RUS 1:56.77 34 52.51 21 2:49.28 +4.36
22 38 Truls Ove Karlsen Norwegia NOR 1:57.32 37 51.99 14 2:49.31 +4.39
23 45 Stiepan Zujew Rosja RUS 1:57.23 36 52.52 22 2:49.75 +4.83
24 23 Stephan Keppler Niemcy GER 1:56.09 24 53.70 25 2:49.79 +4.87
25 40 Roger Vidosa Andora AND 1:57.48 38 52.85 23 2:50.33 +5.41
26 48 Michael Janyk Kanada CAN 1:59.75 43 51.02 4 2:50.77 +5.85
27 32 Andrej Jerman Słowenia SLO 1:56.06 22 54.81 31 2:50.84 +5.92
28 41 Filip Trejbal Czechy CZE 1:58.62 41 52.23 17 2:50.85 +5.93
29 36 Edward Drake Wielka Brytania GBR 1:56.63 33 54.28 28 2:50.91 +5.99
30 35 Louis-Pierre Hélie Kanada CAN 1:56.58 31 55.00 32 2:51.58 +6.66
31 34 Martin Vráblík Czechy CZE 1:58.54 40 53.92 26 2:52.46 +7.54
32 43 Tyler Nella Kanada CAN 1:56.60 32 56.05 33 2:52.65 +7.73
33 49 Igor Zakurdajew Kazachstan KAZ 1:58.95 42 57.25 34 2:56.20 +11.28
34 51 Stefan Georgiew Bułgaria BUL 2:02.77 46 54.64 30 2:57.41 +12.49
39 Andrej Križaj Słowenia SLO 1:56.48 28 DNF
44 Ferran Terra Hiszpania ESP 1:56.12 25 DNF
30 Lars Elton Myhre Norwegia NOR 1:55.44 18 DNF
27 Andrej Šporn Słowenia SLO 1:54.56 11 DNF
1 Peter Fill Włochy ITA 1:54.15 8 DNF
2 Hans Olsson Szwecja SWE 1:53.83 5 DNF
10 Didier Défago Szwajcaria SUI 1:53.69 4 DNF
13 Aksel Lund Svindal Norwegia NOR 1:53.15 1 DNF
14 Manfred Moelgg Włochy ITA 1:58.29 39 DNF
46 Cristian Javier Simari Birkner Argentyna ARG 2:00.58 44 DNF
42 Andreas Romar Finlandia FIN 2:00.89 45 DNF
31 Georg Streitberger Austria AUT 1:55.55 20 DNS
5 Johan Clarey Francja FRA DNF
19 Romed Baumann Austria AUT DNF
37 Ivan Ratkić Chorwacja CRO DNF
47 Jaroslav Babušiak Słowacja SVK DNF
50 Kevin Esteve Rigail Andora AND DNF
52 Roberts Rode Łotwa LVA DNF


Zobacz wiadomość w serwisie Wikinews pt. Narciarstwo alpejskie: Bode Miller wywalczył złoto w superkombinacji
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 – superkombinacja mężczyzn
Listen to this article