Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - ski cross mężczyzn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - ski cross mężczyzn.

Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - ski cross mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Ski cross mężczyzn na ZIO 2010
Złoty medal
Szwajcaria Michael Schmid
Srebrny medal
Austria Andreas Matt
Brązowy medal
Norwegia Audun Grønvold

Mężczyźni w debiutującej konkurencji na ZIO czyli w Ski Crossie rywalizowali o medale 21 lutego w Cypress Mountain Resort położonym o 20km na północ od Vancouver. Pierwszym w historii Ski cross-u mistrzem olimpijskim został Szwajcar Michael Schmid, wicemistrzostwo wywalczył Austriak Andreas Matt, a brązowy medal przypadł Norwegowi Audunowi Grønvoldowi.

Wyniki

Kwalifikacje

Pozycja Nr Zawodnik Kraj Czas Uwagi
1. 4 Michael Schmid Szwajcaria SUI 1:12.53 Q
2. 6 Christopher Del Bosco Kanada CAN 1:12.89 Q
3. 13 Xavier Kuhn Francja FRA 1:12.91 Q
4. 5 Andreas Matt Austria AUT 1:13.13 Q
5. 14 Audun Grønvold Norwegia NOR 1:13.23 Q
6. 2 Thomas Zangerl Austria AUT 1:13.44 Q
7. 31 Filip Flisar Słowenia SLO 1:13.46 Q
8. 1 Simon Stickl Niemcy GER 1:13.49 Q
9. 27 Errol Kerr Jamajka JAM 1:13.71 Q
10. 11 Stanley Hayer Kanada CAN 1:13.74 Q
11. 7 Tomáš Kraus Czechy CZE 1:13.75 Q
12. 33 Scott Kneller Australia AUS 1:13.85 Q
13. 20 Enak Gavaggio Francja FRA 1:13.90 Q
14. 17 Sylvain Miaillier Francja FRA 1:13.91 Q
14. 16 Conradign Netzer Szwajcaria SUI 1:13.91 Q
16. 8 Ted Piccard Francja FRA 1:14.10 Q
17. 29 Anders Rekdal Norwegia NOR 1:14.17 Q
18. 12 Casey Puckett Stany Zjednoczone USA 1:14.35 Q
19. 9 Lars Lewén Szwecja SWE 1:14.44 Q
20. 25 Jegor Korotkow Rosja RUS 1:14.54 Q
21. 32 Michael Forslund Szwecja SWE 1:14.66 Q
21. 23 Juha Haukkala Finlandia FIN 1:14.66 Q
23. 22 Tommy Eliasson Szwecja SWE 1:14.73 Q
24. 15 Daron Rahlves Stany Zjednoczone USA 1:14.91 Q
25. 10 Davey Barr Kanada CAN 1:14.98 Q
26. 21 Hiroomi Takizawa Japonia JPN 1:15.03 Q
27. 19 Richard Spalinger Szwajcaria SUI 1:15.12 Q
28. 18 Patrick Koller Austria AUT 1:15.22 Q
29. 24 Martin Fiala Niemcy GER 1:15.88 Q
30. 26 Markus Wittner Austria AUT 1:15.91 Q
31. 3 Beni Hofer Szwajcaria SUI 1:16.18 Q
32. 30 Eric Iljans Szwecja SWE 1:16.34 Q
28 Zdeněk Šafář Czechy CZE DNF

Runda Eliminacyjna

1/8 Finału

Do 1/8 Finału zakwalifikowało się 32 zawodników

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 1 Michael Schmid Szwajcaria SUI Q
2. 32 Eric Iljans Szwecja SWE Q
3. 24 Daron Rahlves Stany Zjednoczone USA
4. 16 Ted Piccard Francja FRA DNF
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 9 Errol Kerr Jamajka JAM Q
2. 25 Davey Barr Kanada CAN Q
3. 8 Simon Stickl Niemcy GER
4. 17 Anders Rekdal Norwegia NOR DNF
Zjazd 3
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 11 Tomáš Kraus Czechy CZE Q
2. 27 Richard Spalinger Szwajcaria SUI Q
3. 6 Thomas Zangerl Austria AUT
4. 19 Lars Lewén Szwecja SWE
Zjazd 4
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 13 Enak Gavaggio Francja FRA Q
2. 4 Andreas Matt Austria AUT Q
3. 29 Martin Fiala Niemcy GER
4. 21 Michael Forslund Szwecja SWE
Zjazd 5
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 14 Sylvain Miaillier Francja FRA Q
2. 30 Markus Wittner Austria AUT Q
3. 22 Juha Haukkala Finlandia FIN
4. 3 Xavier Kuhn Francja FRA DNF
Zjazd 6
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 5 Audun Grønvold Norwegia NOR Q
2. 12 Scott Kneller Australia AUS Q
3. 20 Jegor Korotkow Rosja RUS
4. 28 Patrick Koller Austria AUT
Zjazd 7
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 7 Filip Flisar Słowenia SLO Q
2. 10 Stanley Hayer Kanada CAN Q
3. 26 Hiroomi Takizawa Japonia JPN
4. 18 Casey Puckett Stany Zjednoczone USA
Zjazd 8
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 2 Christopher Del Bosco Kanada CAN Q
2. 23 Tommy Eliasson Szwecja SWE Q
3. 15 Conradign Netzer Szwajcaria SUI
4. 31 Beni Hofer Szwajcaria SUI

1/4 Finału

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 1 Michael Schmid Szwajcaria SUI Q
2. 25 Davey Barr Kanada CAN Q
3. 9 Errol Kerr Jamajka JAM
4. 32 Eric Iljans Szwecja SWE
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 13 Enak Gavaggio Francja FRA Q
2. 4 Andreas Matt Austria AUT Q
3. 11 Tomáš Kraus Czechy CZE
4. 27 Richard Spalinger Szwajcaria SUI
Zjazd 3
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 5 Audun Grønvold Norwegia NOR Q
2. 12 Scott Kneller Australia AUS Q
3. 14 Sylvain Miaillier Francja FRA
4. 30 Markus Wittner Austria AUT
Zjazd 4
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 2 Christopher Del Bosco Kanada CAN Q
2. 7 Filip Flisar Słowenia SLO Q
3. 23 Tommy Eliasson Szwecja SWE
4. 10 Stanley Hayer Kanada CAN

1/2 Finału

Zjazd 1
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 1 Michael Schmid Szwajcaria SUI Q
2. 4 Andreas Matt Austria AUT Q
3. 25 Davey Barr Kanada CAN
4. 13 Enak Gavaggio Francja FRA
Zjazd 2
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1. 5 Audun Grønvold Norwegia NOR Q
2. 2 Christopher Del Bosco Kanada CAN Q
3. 12 Scott Kneller Australia AUS
4. 7 Filip Flisar Słowenia SLO

Finały

Mały Finał
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
5. 13 Enak Gavaggio Francja FRA
6. 25 Davey Barr Kanada CAN
7. 12 Scott Kneller Australia AUS
8. 7 Filip Flisar Słowenia SLO DNF
Finał
Pozycja Nr Zawodnik Kraj Uwagi
1 Michael Schmid Szwajcaria SUI
4 Andreas Matt Austria AUT
5 Audun Grønvold Norwegia NOR
4. 2 Christopher Del Bosco Kanada CAN DNF

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - ski cross mężczyzn
Listen to this article