Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Niemcy
Kod MKOl GER
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży André Lange
Liczba zawodników 152 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
10
Srebro
13
Brąz
7
Razem
30
Reprezentacja Niemiec podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Reprezentacja Niemiec podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało 152 zawodników.

Medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Felix Loch
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Złoto
Magdalena Neuner
Biathlon
Bieg pościgowy kobiet
Złoto
Tatjana Hüfner
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Złoto
Maria Riesch
Narciarstwo alpejskie
Superkombinacja kobiet
Złoto
Magdalena Neuner
Biathlon
Bieg masowy kobiet
Złoto
André Lange
Kevin Kuske
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Złoto
Evi Sachenbacher-Stehle
Claudia Nystad
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
Złoto
Viktoria Rebensburg
Narciarstwo alpejskie
Slalom gigant kobiet
Złoto
Maria Riesch
Narciarstwo alpejskie
Slalom kobiet
Złoto
Daniela Anschütz-Thoms
Stephanie Beckert
Anni Friesinger-Postma
Katrin Mattscherodt
Łyżwiarstwo szybkie
Bieg drużynowy kobiet
Srebro
Magdalena Neuner
Biathlon
Sprint kobiet
Srebro
Stephanie Beckert
Łyżwiarstwo szybkie
3000 m kobiet
Srebro
David Möller
Saneczkarstwo
Jedynki mężczyzn
Srebro
Jenny Wolf
Łyżwiarstwo szybkie
500 m kobiet
Srebro
Kerstin Szymkowiak
Skeleton
Kobiety
Srebro
Tobias Angerer
Biegi narciarskie
Bieg łączony mężczyzn
Srebro
Thomas Florschütz
Richard Adjei
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Srebro
Michael Neumayer
Andreas Wank
Martin Schmitt
Michael Uhrmann
Skoki narciarskie
Konkurs drużynowy
Srebro
Tim Tscharnke
Axel Teichmann
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym mężczyzn
Srebro
Stephanie Beckert
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m kobiet
Srebro
Katrin Zeller
Evi Sachenbacher-Stehle
Miriam Gössner
Claudia Nystad
Biegi narciarskie
Sztafeta kobiet
Srebro
André Lange
René Hoppe
Kevin Kuske
Martin Putze
Bobsleje
Dwójki mężczyzn
Srebro
Axel Teichmann
Biegi narciarskie
50 km stylem klasycznym mężczyzn
Brąz
Alona Sawczenko
Robin Szolkowy
Łyżwiarstwo figurowe
Pary sportowe
Brąz
Natalie Geisenberger
Saneczkarstwo
Jedynki kobiet
Brąz
Patric Leitner
Alexander Resch
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Brąz
Anja Huber
Skeleton
Kobiety
Brąz
Simone Hauswald
Biathlon
Bieg masowy kobiet
Brąz
Simone Hauswald
Kati Wilhelm
Martina Beck
Andrea Henkel
Biathlon
Sztafeta kobiet
Brąz
Johannes Rydzek
Tino Edelmann
Eric Frenzel
Björn Kircheisen
Kombinacja norweska
Konkurs drużynowy

Wyniki reprezentantów Niemiec

Biathlon

Mężczyźni

sprint 10 km - 23. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 13. miejsce
bieg indywidualny - 12. miejsce
bieg masowy - 15. miejsce
sprint 10 km - 21. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 5. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
bieg masowy - 10. miejsce
sprint 10 km - 37. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 37. miejsce
bieg masowy 12,5 km - 17. miejsce
sprint 10 km - 19. miejsce
bieg pościgowy 12,5 km - 30. miejsce
bieg indywidualny - 29. miejsce
bieg masowy - 23. miejsce
bieg indywidualny - 24. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Kobiety

bieg indywidualny 15 km - 29. miejsce
sprint 7,5 km - 26. miejsce
bieg pościgowy 10 km - 16. miejsce
bieg masowy 12,5 km -
sprint 7,5 km - 27. miejsce
bieg pościgowy 10 km - 10. miejsce
bieg indywidualny 15 km - 6. miejsce
bieg masowy 12,5 km - 9. miejsce
sprint 7,5 km - 30. miejsce
bieg pościgowy 10 km - 12. miejsce
bieg indywidualny 15 km - 4. miejsce
bieg masowy 12,5 km - 25. miejsce
sprint 7,5 km -
bieg pościgowy 10 km -
bieg indywidualny 15 km - 10. miejsce
bieg masowy 12,5 km -
sztafeta -

Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem dowolnym - 7. miejsce
Bieg łączony -
50 km stylem klasycznym - 4. miejsce
Bieg łączony - 6. miejsce
50 km stylem klasycznym - 16. miejsce
15 km stylem dowolnym - 46. miejsce
Bieg łączony - 35. miejsce
15 km stylem dowolnym - 36. miejsce
Bieg łączony - 21. miejsce
50 km stylem klasycznym - 21. miejsce
15 km stylem dowolnym - 44. miejsce
50 km stylem klasycznym -
Sprint stylem klasycznym - 33. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 31. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym -
sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

10 km stylem dowolnym - 23. miejsce
Bieg łączony - 36. miejsce
30 km stylem klasycznym - 18. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 17. miejsce
Bieg łączony - 22. miejsce
10 km stylem dowolnym - 21. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 25. miejsce
10 km stylem dowolnym - 16. miejsce
10 km stylem dowolnym - 12. miejsce
Bieg łączony - 11. miejsce
30 km stylem klasycznym - 4. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 14. miejsce
Bieg łączony - 24. miejsce
30 km stylem klasycznym - 20. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym -
sztafeta -

Bobsleje

Kobiety

Dwójki - 4. miejsce
Dwójki - DSQ
Dwójki - 7. miejsce

Mężczyźni

Dwójki - 9. miejsce
Dwójki -
Dwójki -
Czwórki - 7. miejsce
Czwórki - 4. miejsce
Czwórki -

Curling

Kobiety - 6. miejsce

Imię i nazwisko Pozycja
Andrea Schöpp Skip
Stella Heiß Otwierająca
Melanie Robillard Trzecia
Corinna Scholz Rezerwowa
Monika Wagner Druga

Mężczyźni - 6. miejsce

Imię i nazwisko Pozycja
Andreas Kapp Skip
Daniel Herberg Rezerwowy
Holger Höhne Drugi
Andreas Kempf Otwierający
Andreas Lang Trzeci

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen HS106 - 18. miejsce
Gundersen HS140 - 29. miejsce
Gundersen HS106 - 10. miejsce
Gundersen HS140 - 40. miejsce
Gundersen HS140 - 24. miejsce
Gundersen HS106 - 22. miejsce
Gundersen HS140 - 20. miejsce
Gundersen HS106 - 28. miejsce
Drużynowo -

Łyżwiarstwo figurowe

Kobiety

  • Sarah Hecken
solistki - 18. miejsce

Mężczyźni

soliści - 22. miejsce

Pary

Pary sportowe -
  • Maylin Hausch
    Daniel Wende
Pary sportowe - 17. miejsce
  • Christina Beier
    William Beier
Pary taneczne - 18. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

5000 m - 22. miejsce
500 m - 18. miejsce
1000 m - 25. miejsce
  • Robert Lehmann
5000 m - 26. miejsce
500 m - 23. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 32. miejsce
5000 m - 23. miejsce
10000 m - 10. miejsce

Kobiety

500 m - 11. miejsce
1000 m - 22. miejsce
1500 m - 13. miejsce
1500 m - 10. miejsce
3000 m - 4. miejsce
5000 m - 4. miejsce
3000 m -
5000 m -
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 9. miejsce
500 m - 28. miejsce
3000 m - 13. miejsce
5000 m - DSQ
1500 m - 22. miejsce
500 m -
1000 m - 17. miejsce
Bieg drużynowy kobiet -

Narciarstwo alpejskie

Kobiety

slalom - DNF
slalom - 14. miejsce
gigant - 6. miejsce
supergigant - 28. miejsce
gigant -
zjazd - 8. miejsce
supergigant - 8. miejsce
gigant - 10. miejsce
slalom -
superkombinacja -
slalom - DNF
zjazd - 10. miejsce
supergigant - 15. miejsce
superkombinacja - DNF

Mężczyźni

zjazd - 24. miejsce
supergigant - DNF
superkombinacja - 24. miejsce
gigant - 8. miejsce
slalom - DNF

Narciarstwo dowolne

Kobiety

  • Julia Manhard
ski cross - 25. miejsce
ski cross - 17. miejsce
ski cross - 20. miejsce

Mężczyźni

  • Martin Fiala
ski cross - 31. miejsce
ski cross - 19. miejsce

Saneczkarstwo

Kobiety

jedynki -
jedynki -
jedynki - 5. miejsce

Mężczyźni

jedynki - 5. miejsce
jedynki -
jedynki -
dwójki -
dwójki - 5. miejsce

Short track

Kobiety

  • Aika Klein
500 m - 27. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 33. miejsce

Mężczyźni

  • Paul Herrmann
1000 m - 25. miejsce
1500 m - 29. miejsce
  • Tyson Heung
500 m - 5. miejsce
1000 m - 12. miejsce
1500 m - 23. miejsce
  • Sebastian Praus
1500 m - 11. miejsce
  • Robert Seifert
500 m - 18. miejsce
  • Paul Herrmann
    Tyson Heung
    Sebastian Praus
    Robert Seifert
Sztafeta - 7. miejsce

Skeleton

Kobiety

Mężczyźni

  • Michi Halilović - 13. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna - 32. miejsce
skocznia normalna - 16. miejsce
skocznia duża - 6. miejsce
skocznia normalna - 10. miejsce
skocznia duża - 30. miejsce
skocznia normalna - 5. miejsce
skocznia duża - 25. miejsce
skocznia duża - 28. miejsce
Drużynowo -

Snowboard

Kobiety

gigant równoległy - 4. miejsce
gigant równoległy - 5. miejsce
gigant równoległy - 8. miejsce
gigant równoległy - 15. miejsce

Mężczyźni

gigant równoległy - 16. miejsce
snowboardcross - 8. miejsce
snowboardcross - 33. miejsce
Halfpipe - 20. miejsce

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Niemcy na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article