Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Östersund 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Östersund 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Östersund 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja Östersund 2009

2 grudnia - 6 grudnia

Zwycięzcy
Kobiety Mężczyźni
IN Szwecja Helena Jonsson IN Norwegia Emil Hegle Svendsen
SP Norwegia Tora Berger SP Norwegia Ole Einar Bjørndalen
RL  Niemcy RL  Francja

Puchar Świata w Biathlonie 2009/2010


Östersund • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Anterselva • Vancouver • Kontiolahti • Holmenkollen • Chanty-Mansyjsk

Mapa lokalizacyjna Europy
Östersund
Östersund
Miejsce rozgrywania zawodów

Zawody pucharu świata w biathlonie w Östersund inaugurowały sezon 2009/2010 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane w dniach 2 - 6 grudnia. Rywalizowano w biegu indywidualnym, sprincie oraz biegu sztafetowym[1].

Pierwszą konkurencję, bieg indywidualny kobiet, wygrała reprezentantka Szwecji Helena Jonsson. Zwyciężczyni klasyfikacji generalnej pucharu świata 2008/2009 okazała się lepsza od swojej rodaczki Anna Carin Zidek oraz Białorusinki Darii Domraczewej[2]. Wśród panów najlepszy okazał się Norweg Emil Hegle Svendsen, który na mecie wyprzedził Amerykanina Tima Burke oraz Austriaka Christopha Sumanna[3] .

Biegi sprinterskie zarówno u kobiet jak i u panów zakończyły się triumfem Norwegów. Najpierw Tora Berger, zwyciężyła bieg na 7,5 km, pokonując Rosjankę Olgę Miedwiedcewą oraz Finkę Kaisę Mäkäräinen[4], zaś trzy godziny później najlepszy okazał się Ole Einar Bjørndalen, który „pozostawił w tyle” Svendsena oraz Burke’a. Reprezentant „kraju fiordów” odniósł 90 zwycięstwo w karierze (89 w biathlonie oraz jedno w biegach narciarskich)[5] .

Ostatniego dnia rozegrane zostały biegi sztafetowe. Niespodzianką sprawili Francuzi, którzy pokonali faworyzowanych Norwegów oraz Austriaków[6]. Wśród pań glorię zwycięstwa odebrały Niemki. Drugie miejsce na podium zajęły Rosjanki, zaś trzecie Francuzki[7] .

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
2 grudnia Bieg indywidualny kobiet 17:10 CET 116
3 grudnia Bieg indywidualny mężczyzn 17:10 CET 136
5 grudnia Sprint kobiet 11:30 CET 118
5 grudnia Sprint mężczyzn 14:30 CET 136
6 grudnia Sztafeta mężczyzn 11:00 CET 4 * 26
6 grudnia Sztafeta kobiet 14:00 CET 4 * 20

Zestawienie medalistów

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (20 km)
szczegóły
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Stany Zjednoczone Tim Burke
Stany Zjednoczone (USA)
Austria Christoph Sumann
Austria (AUT)
Sprint (10 km)
szczegóły
Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Norwegia (NOR)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Stany Zjednoczone Tim Burke
Stany Zjednoczone (USA)
Sztafeta (4 * 7,5 km)
szczegóły
 Francja
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Martin Fourcade
 Norwegia
Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Lars Berger
Ole Einar Bjørndalen
 Austria
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (15 km)
szczegóły
Szwecja Helena Jonsson
Szwecja (SWE)
Szwecja Anna Carin Zidek
Szwecja (SWE)
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)
Rosja Olga Miedwiedcewa
Rosja (RUS)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)
Sztafeta (4 * 6 km)
szczegóły
 Niemcy
Martina Beck
Andrea Henkel
Simone Hauswald
Kati Wilhelm
 Rosja
Swietłana Slepcowa
Anna Bułygina
Olga Zajcewa
Olga Miedwiedcewa
 Francja
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly

Biegi indywidualne - 2.12.2008, 3.12.2008

Mężczyźni

Do zawodów zgłoszonych zostało 136 zawodników. Na starcie wycofali się Stany Zjednoczone Lowell Bailey i Białoruś Michaił Siamionau, a trasy nie ukończyli Bośnia i Hercegowina Nemanja Košarac i Estonia Priit Viks. Zdyskwalifikowany został Włochy Markus Windisch. Wszystkie strzały trafione uzyskali Ukraina Ołeksandr Biłanenko (18. miejsce) i Stany Zjednoczone Kevin Patzoldt (69. miejsce).



Emil Hegle Svendsen - zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn
Emil Hegle Svendsen - zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn

Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 52:43,7 1/20
2 Stany Zjednoczone Tim Burke 53:19,2 1/20
3 Austria Christoph Sumann 53:33,2 1/20
4 Rosja Maksim Czudow 53:34,0 1/20
4 Austria Friedrich Pinter 53:34,0 2/20
6 Szwecja Björn Ferry 53:45,3 1/20
7 Francja Martin Fourcade 53:46,1 2/20
8 Norwegia Lars Berger 54:35,8 3/20
9 Niemcy Michael Greis 54:50,3 2/20
10 Kanada Jean-Philippe Leguellec 55:00,5 2/20
11 Niemcy Alexander Wolf 55:12,0 2/20
12 Norwegia Alexander Os 55:12,1 3/20
13 Czechy Tomáš Holubec 55:14,4 1/20
14 Rosja Jewgienij Ustiugow 55:23,0 2/20
15 Słowenia Janez Marič 55:24,4 3/20
16 Francja Simon Fourcade 55:30,3 3/20
17 Austria Dominik Landertinger 55:30,8 4/20
18 Ukraina Ołeksandr Biłanenko 55:42,8 0/20
19 Ukraina Serhij Sedniew 55:43,5 2/20
20 Włochy Rene Laurent Vuillermoz 55:44,4 2/20
21 Białoruś Siarhiej Nowikau 55:45,0 1/20
22 Rosja Anton Szypulin 55:52,6 2/20
23 Francja Vincent Jay 55:54,4 2/20
24 Chińska Republika Ludowa Zhang Chengye 56:03,8 3/20
25 Łotwa Ilmārs Bricis 56:05,0 2/20
26 Austria Tobias Eberhard 56:09,6 3/20
27 Finlandia Paavo Puurunen 56:10,9 2/20
28 Stany Zjednoczone Jay Hakkinen 56:16,7 3/20
29 Czechy Ondřej Moravec 56:19,0 2/20
30 Czechy Michal Šlesingr 56:48,0 3/20
31 Austria Daniel Mesotitsch 56:48,0 4/20
32 Włochy Christian De Lorenzi 56:51,2 3/20
33 Kazachstan Aleksandr Czerwykow 56:53,6 3/20
34 Słowacja Pavol Hurajt 56:56,1 2/20
35 Czechy Jaroslav Soukup 56:58,4 3/30
36 Szwecja Jörgen Brink 56:59,1 3/20
37 Bułgaria Krasimir Anew 57:06,8 1/20
38 Szwajcaria Thomas Frei 57:08,1 3/20
39 Szwecja Fredrik Lindström 57:11,9 3/20
40 Finlandia Timo Antila 57:16,6 2/20
... ... ... ...
67 Polska Mirosław Kobus 58:33,5 2/20
71 Polska Tomasz Sikora 58:39,4 5/20
87 Polska Łukasz Szczurek 59:44,4 3/20
93 Polska Łukasz Witek 1:00:30,4 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 60
2 Stany Zjednoczone Tim Burke 54
3 Austria Christoph Sumann 48
4 Rosja Maksim Czudow 43
4 Austria Friedrich Pinter 43
6 Szwecja Björn Ferry 38
7 Francja Martin Fourcade 36
8 Norwegia Lars Berger 34
9 Niemcy Michael Greis 32
10 Kanada Jean-Philippe Leguellec 31
... ... ...
41 Polska Mirosław Kobus 0
41 Polska Tomasz Sikora 0
41 Polska Łukasz Szczurek 0
41 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Helena Jonsson - zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet
Helena Jonsson - zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 116 zawodniczek. Na starcie wycofały się Rumunia Éva Tófalvi, Norwegia Kari Henneseid Eie i Łotwa Žanna Juškāne, a trasy nie ukończyła Francja Pauline Macabies. Wszystkie strzały trafione uzyskały Ukraina Oksana Chwostenko (5. miejsce), Włochy Michela Ponza (8. miejsce), Słowenia Dijana Grudiček-Ravnikar (16. miejsce) i Japonia Fuyuko Suzuki (19. miejsce)



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Szwecja Helena Jonsson 43:01,4 1/20
2 Szwecja Anna Carin Zidek 43:27,6 2/20
3 Białoruś Darja Domraczawa 44:17,8 2/20
4 Rosja Swietłana Slepcowa 44:28,1 2/20
5 Ukraina Wałentyna Semerenko 44:36,0 2/20
6 Ukraina Oksana Chwostenko 44:45,0 0/20
7 Francja Marie-Laure Brunet 44:52,6 2/20
8 Włochy Michela Ponza 44:57,3 2/20
9 Rosja Olga Miedwiedcewa 44:58,9 2/20
10 Ukraina Ołena Pidhruszna 45:00,4 1/20
11 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 45:04,0 1/20
12 Niemcy Juliane Döll 45:11,8 2/20
13 Niemcy Martina Beck 45:12,7 2/20
14 Norwegia Tora Berger 45:18,1 2/20
15 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 45:19,7 3/20
16 Słowenia Dijana Grudiček-Ravnikar 45:21,3 0/20
17 Niemcy Kati Wilhelm 45:26,9 3/20
18 Słowacja Anastasija Kuźmina 45:28,4 2/20
19 Japonia Fuyuko Suzuki 45:28,9 0/20
20 Ukraina Wiktorija Semerenko 45:30,7 2/20
21 Rosja Jana Romanowa 45:32,8 3/20
22 Słowenia Andreja Mali 45:34,7 1/20
23 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 45:35,7 3/20
24 Łotwa Madara Līduma 45:37,6 3/20
25 Rumunia Mihaela Purdea 45:40,9 2/20
26 Francja Sandrine Bailly 45:41,2 3/20
27 Niemcy Andrea Henkel 45:50,5 3/20
28 Polska Krystyna Pałka 45:56,1 2/20
29 Rosja Natalja Burdyga 46:00,3 2/20
30 Białoruś Olga Kudraszowa 46:04,5 1/20
31 Litwa Diana Rasimovičiūtė 46:22,1 3/20
32 Niemcy Simone Hauswald 46:35,1 5/20
33 Bułgaria Nina Klenowska 46:37,9 1/20
34 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 46:42,4 3/20
35 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 46:46,7 4/20
36 Włochy Katja Haller 46:50,3 2/20
37 Francja Sylvie Becaert 47:04,9 3/20
38 Słowacja Jana Gereková 47:04,9 4/20
39 Niemcy Kathrin Hitzer 47:08,7 3/20
40 Francja Julie Carraz-Collin 47:12,9 3/20
... ... ... ...
52 Polska Agnieszka Cyl 48:12,0 4/20
53 Polska Weronika Nowakowska 48:18,5 5/20
80 Polska Magdalena Gwizdoń 50:01,3 6/20
82 Polska Paulina Bobak 50:09,1 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 60
2 Szwecja Anna Carin Zidek 54
3 Białoruś Darja Domraczawa 48
4 Rosja Swietłana Slepcowa 43
5 Ukraina Wałentyna Semerenko 40
6 Ukraina Oksana Chwostenko 38
7 Francja Marie-Laure Brunet 36
8 Włochy Michela Ponza 34
9 Rosja Olga Miedwiedcewa 32
10 Ukraina Ołena Pidhruszna 31
... ... ...
28 Polska Krystyna Pałka 13
41 Polska Agnieszka Cyl 0
41 Polska Weronika Nowakowska 0
41 Polska Magdalena Gwizdoń 0
41 Polska Paulina Bobak 0

Sprinty - 5.12.2008

Mężczyźni

Ole Einar Bjørndalen - zwycięzca sprintu mężczyzn
Ole Einar Bjørndalen - zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zgłoszono 136 zawodników. Na starcie wycofali się Chińska Republika Ludowa Zhang Chengye, Austria Friedrich Pinter i Ukraina Ołeh Bereżnyj, a trasy nie ukończył Ukraina Ołeksandr Biłanenko. Zdyskwalifikowany został Łotwa Andrejs Rastorgujevs.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Ole Einar Bjoerndalen 23:30,1 0/10
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 23:55,2 1/10
3 Stany Zjednoczone Tim Burke 24:07,3 0/10
4 Niemcy Christoph Stephan 24:15,6 0/10
5 Niemcy Michael Greis 24:18,4 1/10
6 Niemcy Andreas Birnbacher 24:27,6 1/10
7 Austria Christoph Sumann 24:31,0 1/10
8 Francja Martin Fourcade 24:31,5 2/10
9 Francja Simon Fourcade 24:32,7 1/10
10 Niemcy Arnd Peiffer 24:32,9 0/10
11 Norwegia Ronny Hafsås 24:35,0 3/10
12 Kanada Jean-Philippe Leguellec 24:40,6 1/10
13 Austria Simon Eder 24:42,1 1/10
14 Polska Tomasz Sikora 24:43,5 1/10
15 Słowenia Klemen Bauer 24:48,0 2/10
16 Szwecja Carl Johan Bergman 24:49,7 1/10
17 Ukraina Andrij Deryzemla 24:53,6 1/10
18 Norwegia Alexander Os 24:53,7 2/10
19 Szwecja Fredrik Lindström 24:57,1 1/10
20 Włochy Lukas Hofer 24:57,7 2/10
21 Szwajcaria Matthias Simmen 24:58,9 2/10
22 Włochy Markus Windisch 25:02,7 0/10
23 Francja Vincent Defrasne 25:09,1 1/10
24 Norwegia Lars Berger 25:09,7 4/10
25 Rosja Wiktor Wasiljew 25:10,5 2/10
26 Szwecja Mattias Nilsson 25:11,0 2/10
27 Estonia Indrek Tobreluts 25:11,6 0/10
28 Austria Dominik Landertinger 25:11,7 3/10
29 Szwecja Magnus Jonsson 25:12,8 2/10
30 Norwegia Halvard Hanevold 25:14,1 2/10
31 Niemcy Michael Rösch 25:15,4 2/10
32 Finlandia Paavo Puurunen 25:17,2 1/10
33 Austria Daniel Mesotitsch 25:19,5 3/10
34 Łotwa Ilmārs Bricis 25:23,9 1/10
35 Czechy Tomáš Holubec 25:24,0 1/10
36 Japonia Hidenori Isa 25:25,1 1/10
37 Szwajcaria Thomas Frei 25:26,4 2/10
38 Szwajcaria Simon Hallenbarter 25:27,3 2/10
39 Rosja Jewgienij Ustiugow 25:27,8 3/10
40 Norwegia Rune Brattsveen 25:29,2 3/10
... ... ... ...
78 Polska Mirosław Kobus 26:31,2 1/10
91 Polska Łukasz Szczurek 26:56,4 2/10
108 Polska Łukasz Witek 27:53,8 4/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 114
2 Stany Zjednoczone Tim Burke 102
3 Austria Christoph Sumann 84
4 Niemcy Michael Greis 72
5 Francja Martin Fourcade 70
6 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 60
7 Kanada Jean-Philippe Leguellec 60
8 Francja Simon Fourcade 57
9 Norwegia Alexander Os 52
10 Norwegia Lars Berger 51
... ... ...
23 Polska Tomasz Sikora 27
41 Polska Mirosław Kobus 0
41 Polska Łukasz Szczurek 0
41 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Tora Berger - zwyciężczyni sprintu kobiet
Tora Berger - zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 118 zawodniczek. Na starcie wycofały się Kazachstan Anna Lebiediewa, Kanada Megan Tandy, Białoruś Olga Nazarowa i Kanada Sandra Keith, a trasy nie ukończyły Korea Południowa Chu Kyoung-mi, Finlandia Mari Laukkanen i Chińska Republika Ludowa Yu Shumei.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Tora Berger 21:21,5 0/10
2 Rosja Olga Miedwiedcewa 21:28,3 0/10
3 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 21:31,5 0/10
4 Szwecja Helena Jonsson 21:31,6 0/10
5 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 21:38,7 0/10
6 Niemcy Kati Wilhelm 21:51,2 1/10
7 Ukraina Ołena Pidhruszna 22:09,8 0/10
8 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 22:12,7 2/10
9 Szwecja Anna Carin Zidek 22:14,2 3/10
10 Ukraina Oksana Chwostenko 22:14,4 0/10
11 Niemcy Martina Beck 22:14,9 2/10
12 Rosja Olga Zajcewa 22:15,2 2/10
13 Rosja Anna Bułygina 22:16,4 2/10
14 Francja Marie-Laure Brunet 22:21,4 2/10
15 Polska Agnieszka Cyl 22:21,4 0/10
16 Rosja Swietłana Slepcowa 22:24,6 2/10
17 Polska Krystyna Pałka 22:25,6 0/10
18 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 22:31,3 0/10
19 Francja Sylvie Becaert 22:32,1 1/10
20 Niemcy Andrea Henkel 22:32,6 2/10
21 Szwecja Anna Maria Nilsson 22:35,0 1/10
22 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 22:35,2 0/10
23 Słowenia Teja Gregorin 22:41,0 2/10
24 Niemcy Juliane Döll 22:44,2 2/10
25 Słowenia Andreja Mali 22:45,8 1/10
26 Słowenia Dijana Grudiček-Ravnikar 22:45,8 0/10
27 Ukraina Wałentyna Semerenko 22:46,9 2/10
28 Łotwa Madara Līduma 22:47,6 2/10
29 Chińska Republika Ludowa Liu Yuanyuan 22:48,0 2/10
30 Polska Magdalena Gwizdoń 22:48,7 2/10
31 Norwegia Ann Kristin Flatland 22:50,7 3/10
32 Ukraina Lilija Wajhina-Jefremowa 22:50,7 4/10
33 Białoruś Ludmiła Ananko 22:52,3 0/10
34 Kanada Zina Kocher 22:53,5 2/10
35 Francja Sandrine Bailly 22:54,4 3/10
36 Ukraina Wiktorija Semerenko 22:54,8 2/10
37 Słowacja Anastasija Kuźmina 22:56,8 3/10
38 Estonia Kadri Lehtla 22:59,4 0/10
39 Polska Paulina Bobak 23:02,3 0/10
40 Francja Marie Dorin 23:03,1 2/10
... ... ... ...
65 Polska Weronika Nowakowska 23:54,5 4/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 103
2 Norwegia Tora Berger 87
3 Szwecja Anna Carin Zidek 86
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 86
5 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 74
6 Ukraina Oksana Chwostenko 69
7 Rosja Swietłana Slepcowa 68
8 Ukraina Ołena Pidhruszna 67
9 Francja Marie-Laure Brunet 63
10 Niemcy Kati Wilhelm 62
... ... ...
19 Polska Krystyna Pałka 37
26 Polska Agnieszka Cyl 27
40 Polska Magdalena Gwizdoń 11
52 Polska Paulina Bobak 2
54 Polska Weronika Nowakowska 0

Sztafety - 6.12.2008

Mężczyźni

Francja - zwycięzca sztafety mężczyzn
Francja - zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zgłoszono 26 sztafet. Nikt nie wycofał się z wyścigu.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Francja
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Martin Fourcade
1:15:10,3 1 7
2  Norwegia
Emil Hegle Svendsen
Alexander Os
Lars Berger
Ole Einar Bjørndalen
1:15:24,0 3 11
3  Austria
Daniel Mesotitsch
Simon Eder
Dominik Landertinger
Christoph Sumann
1:15:28,5 1 7
4  Rosja
Iwan Czeriezow
Jewgienij Ustiugow
Wiktor Wasiljew
Maksim Czudow
1:15:40. 1 8
5  Niemcy
Christoph Stephan
Andreas Birnbacher
Arnd Peiffer
Michael Greis
1:15:50,1 3 7
6  Szwecja
Fredrik Lindström
Björn Ferry
Mattias Nilsson
Carl Johan Bergman
1:15:54,2 0 9
7  Stany Zjednoczone
Lowell Bailey
Jay Hakkinen
Tim Burke
Jeremy Teela
1:16:54,4 2 11
8  Ukraina
Wjaczesław Derkacz
Serhij Sedniew
Ołeksandr Biłanenko
Andrij Deryzemla
1:16:55,2 1 10
9  Szwajcaria
Simon Hallenbarter
Thomas Frei
Claudio Böckli
Matthias Simmen
1:16:55,3 1 9
10  Białoruś
Siarhiej Nowikau
Aleksander Syman
Jauhienij Abramienka
Rustam Waliullin
1:16:58,0 1 9
11  Czechy
Michal Šlesingr
Tomáš Holubec
Jaroslav Soukup
Ondřej Moravec
1:17:00,8 1 7
12  Włochy
Christian De Lorenzi
Markus Windisch
Lukas Hofer
Rene Laurent Vuillermoz
1:17:59,4 2 16
13  Polska
Łukasz Witek
Łukasz Szczurek
Tomasz Sikora
Mirosław Kobus
1:18:09,9 0 4
14  Kanada
Jean-Philippe Leguellec
Robin Clegg
Jaime Robb
Brendan Green
1:18:36,8 2 11
15  Japonia
Junji Nagai
Hidenori Isa
Tatsumi Kasahara
Satoru Abe
1:18:52,0 2 11
16  Finlandia
Jarkko Kauppinen
Timo Antila
Jouni Kinnunen
Paavo Puurunen
1:19:03,0 1 6
17  Łotwa
Ilmārs Bricis
Andrejs Rastorgujevs
Jānis Pleiksnis
Kristaps Lībietis
1:19:13,1 1 13
18  Słowacja
Pavol Hurajt
Marek Matiaško
Dušan Šimočko
Matej Kazár
1:19:47,2 4 9
19  Bułgaria
Krasimir Anew
Martin Bogdanow
Miroslaw Kenanow
Wladimir Iliew
1:20:00,4 0 4
20  Kazachstan

(({3))}
1:20:25,5 1 15
21  Estonia

(({3))}
1:20:37,4 1 12
22  Słowenia

(({3))}
1:22:18,1 3 22
23  Wielka Brytania

(({3))}
1:22:48,4 1 7
24  Serbia

(({3))}
1:29:44,7 10 18
25  Litwa

(({3))}
1:31:27,0 6 23
26  Węgry

(({3))}
1:33:27,9 7 18

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Francja 60
2  Norwegia 54
3  Austria 48
4  Rosja 43
5  Niemcy 40
6  Szwecja 38
7  Stany Zjednoczone 36
8  Ukraina 34
9  Szwajcaria 32
10  Białoruś 31
... ... ...
13  Polska 28

Kobiety

Niemcy - zwycięzca sztafety kobiet
Niemcy - zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zgłoszono 20 sztafet. Nikt nie wycofał się z wyścigu.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Niemcy
Martina Beck
Andrea Henkel
Simone Hauswald
Kati Wilhelm
1:10:52,5 0 9
2  Rosja
Swietłana Slepcowa
Anna Bułygina
Olga Zajcewa
Olga Miedwiedcewa
1:11:10,9 0 9
3  Francja
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
1:12:17,7 0 10
4  Szwecja 1:12:41,8 0 10
5  Chiny 1:13:28,5 2 12
6  Ukraina 1:13:55,8 1 7
7  Polska
Krystyna Pałka
Magdalena Gwizdoń
Weronika Nowakowska
Agnieszka Cyl
s
1:14:14,5 2 9
8  Norwegia 1:14:14,9 2 12
9  Białoruś 1:14:40,3 0 11
10  Słowenia 1:16:30,5 1 16
11  Kazachstan 1:16:50,4 2 13
12  Słowacja 1:17:12,0 3 15
13  Czechy 1:17:54,7 1 13
14  Rumunia 1:17:57,1 1 11
15  Finlandia 1:20:06,6 3 20
16  Bułgaria 1:20:59,0 4 14
17  Austria 1:21:09,5 4 15
18  Łotwa 1:23:09,7 9 19
19  Estonia 1:23:09,8 2 14
20  Korea Południowa 1:23:28,1 3 13

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Niemcy 60
2  Rosja 54
3  Francja 48
4  Szwecja 43
5  Chiny 40
6  Ukraina 38
7  Polska 36
8  Norwegia 34
9  Białoruś 32
10  Słowenia 31

Przypisy

  1. Eurosport: Inauguracja PŚ! Na początek kobiety (pol.). eurosport.pl, 2009-12-02. [dostęp 2009-12-11].
  2. Niegościnne Szwedki. Falstart Polek (pol.). eurosport.pl, 2009-12-02. [dostęp 2009-12-11].
  3. Słaby początek Polaków. Kobus lepszy od Sikory (pol.). eurosport.pl, 2009-12-03. [dostęp 2009-12-11].
  4. Dobry bieg Polek, bezkonkurencyjna Berger (pol.). eurosport.pl, 2009-12-05. [dostęp 2009-12-11].
  5. Sikora się poprawił. 14. miejsce w Oestersund (pol.). eurosport.pl, 2009-12-05. [dostęp 2009-12-11].
  6. Wcale niepechowe 13. miejsce Polaków (pol.). eurosport.pl, 2009-12-06. [dostęp 2009-12-11].
  7. Niemki górą w Oestersund. Polki siódme (pol.). eurosport.pl, 2009-12-06. [dostęp 2009-12-11].
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Östersund 2009
Listen to this article