Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Chanty-Mansyjsk 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Chanty-Mansyjsk 2010.

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Chanty-Mansyjsk 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Rosja Chanty-Mansyjsk 2010

25 marca - 27 marca

Zwycięzcy
Kobiety Mężczyźni
SP Rosja Jana Romanowa SP Rosja Iwan Czeriezow
MS Niemcy Magdalena Neuner MS Austria Dominik Landertinger

Puchar Świata w Biathlonie 2009/2010


Östersund • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Anterselva • Vancouver • Kontiolahti • Holmenkollen  • Chanty-Mansyjsk

Mapa lokalizacyjna świata
Chanty-Mansyjsk
Chanty-Mansyjsk
Miejsce rozgrywania zawodów

Zawody pucharu świata w biathlonie w Chanty-Mansyjsku – są ostatnimi w sezonie 2009/2010 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostaną rozegrane w dniach 25 - 27 marca. Zawodnicy będą rywalizować w sprincie i biegu masowym.

Pierwszego i drugiego dnia rozegrano sprinty. Wśród kobiet tryumfowała Rosjanka Jana Romanowa pokonując Francuzkę Marie-Laure Brunet i Szwedkę Helenę Jonsson[1]. U mężczyzn wygrał Rosjanin Iwan Czeriezow pokonując Włocha Christiana De Lorenziego i Ukraińca Andrija Deryzemlę[2].

Ostatniego dnia rozegrano biegi masowe. Wśród kobiet wygrała Niemka Magdalena Neuner pokonując Francuzkę Sandrine Bailly i Słowaczkę Anastasiję Kuźminę[3]. Wśród panów tryumfował Austriak Dominik Landertinger pokonując Niemca Arnda Peiffera i Norwega Halvarda Hanevolda[4].

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
25 marca Sprint kobiet 14.15 CET 68
26 marca Sprint mężczyzn 14.15 CET 83
27 marca Bieg masowy kobiet 12.15 CET 30
27 marca Bieg masowy mężczyzn 14.15 CET 30

Zestawienie zwycięzców

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Rosja Iwan Czeriezow
Rosja (RUS)
Włochy Christian De Lorenzi
Włochy (ITA)
Ukraina Andrij Deryzemla
Ukraina (UKR)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Austria Dominik Landertinger
Austria (AUT)
Niemcy Arnd Peiffer
Niemcy (GER)
Norwegia Halvard Hanevold
Norwegia (NOR)

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Rosja Jana Romanowa
Rosja (RUS)
Francja Marie-Laure Brunet
Francja (FRA)
Szwecja Helena Jonsson
Szwecja (SWE)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Francja Sandrine Bailly
Francja (FRA)
Słowacja Anastasija Kuźmina
Słowacja (SVK)

Sprinty - 25.03.2010, 26.03.2010

Mężczyźni

Do zawodów zgłoszonych zostało 83 zawodników. Na starcie wycofali się Polska Łukasz Witek i Norwegia Halvard Hanevold, a zwodów nie ukończył Francja Martin Fourcade.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Iwan Czeriezow 24:24,3 0/10
2 Włochy Christian De Lorenzi 24:38,1 0/10
3 Ukraina Andrij Deryzemla 24:41,0 1/10
4 Austria Christoph Sumann 24:44,3 1/10
5 Norwegia Ole Einar Bjoerndalen 24:46,2 0/10
6 Niemcy Arnd Peiffer 24:51,1 1/10
7 Niemcy Simon Schempp 24:53,4 0/10
8 Norwegia Emil Hegle Svendsen 24:53,8 1/10
9 Niemcy Andreas Birnbacher 24:55,1 1/10
10 Szwecja Björn Ferry 25:02,4 1/10
11 Stany Zjednoczone Tim Burke 25:07,8 2/10
12 Austria Dominik Landertinger 25:09,6 2/10
13 Rosja Wiktor Wasiljew 25:11,9 1/10
14 Białoruś Siergiej Nowikow 25:12,4 0/10
15 Rosja Jewgienij Ustiugow 25:14,4 1/10
16 Ukraina Serhij Sedniew 25:14,5 1/10
17 Francja Simon Fourcade 25:19,5 2/10
18 Szwajcaria Benjamin Weger 25:19,5 0/10
19 Czechy Michal Slesingr 25:20,2 1/10
20 Niemcy Christoph Stephan 25:22,3 1/10
21 Austria Daniel Mesotitsch 25:22,6 1/10
22 Norwegia Alexander Os 25:24,7 1/10
23 Szwecja Carl Johan Bergman 25:25,5 2/10
24 Austria Friedrich Pinter 25:26,4 1/10
25 Niemcy Daniel Böhm 25:27,1 1/10
26 Norwegia Tarjei Bø 25:28,2 0/10
27 Włochy Lukas Hofer 25:28,4 2/10
28 Niemcy Michael Greis 25:32,1 1/10
29 Szwecja Fredrik Lindström 25:33,1 2/10
30 Niemcy Daniel Graf 25:35,0 1/10
31 Słowenia Klemen Bauer 25:35,1 2/10
32 Austria Tobias Eberhard 25:36,7 1/10
33 Francja Vincent Defrasne 25:39,7 1/10
34 Austria Simon Eder 25:43,4 2/10
35 Niemcy Alexander Wolf 25:44,5 1/10
36 Białoruś Rustam Waliullin 25:46,5 3/10
37 Francja Vincent Jay 25:50,0 1/10
38 Estonia Priit Viks 25:50,7 1/10
39 Szwajcaria Matthias Simmen 25:53,1 1/10
40 Szwajcaria Simon Hallenbarter 25:53,4 1/10
... ... ... ...
62 Polska Sebastian Witek 26:35,7 1/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 801
2 Austria Christoph Sumann 801
3 Rosja Iwan Czeriezow 750
4 Rosja Jewgienij Ustiugow 741
5 Francja Martin Fourcade 681
6 Austria Dominik Landertinger 641
7 Francja Simon Fourcade 615
8 Austria Simon Eder 612
9 Niemcy Arnd Peiffer 595
10 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 567
... ... ...
17 Polska Tomasz Sikora 421
99 Polska Łukasz Szczurek 13
117 Polska Mirosław Kobus 0
117 Polska Łukasz Witek 0
117 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Jana Romanowa - zwyciężczyni sprintu kobiet
Jana Romanowa - zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 68 zawodniczek. Na starcie wycofała się Białoruś Olga Nazarowa.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Jana Romanowa 20:59,3 0/10
2 Francja Marie-Laure Brunet 21:10,2 0/10
3 Szwecja Helena Jonsson 21:14,8 0/10
4 Niemcy Simone Hauswald 21:15,6 1/10
5 Rosja Olga Miedwiedcewa 21:19,1 0/10
6 Francja Marie Dorin 21:20,2 0/10
7 Rosja Anna Bułygina 21:22,5 1/10
8 Niemcy Magdalena Neuner 21:23,2 3/10
9 Słowacja Anastasija Kuźmina 21:42,2 1/10
10 Rosja Olga Zajcewa 21:43,2 1/10
11 Niemcy Sabrina Buchholz 21:44,0 0/10
12 Niemcy Andrea Henkel 21:45,0 1/10
13 Szwecja Anna Carin Zidek 21:50,4 2/10
14 Norwegia Tora Berger 21:53,7 1/10
15 Niemcy Kathrin Hitzer 21:53,7 1/10
16 Ukraina Wałentyna Semerenko 21:55,8 1/10
17 Norwegia Synnøve Solemdal 21:59,2 0/10
18 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 21:59,8 1/10
19 Białoruś Darja Domraczawa 22:08,3 2/10
20 Rosja Natalja Sokołowa 22:08,5 0/10
21 Ukraina Oksana Chwostenko 22:14,3 1/10
22 Słowenia Dijana Grudiček-Ravnikar 22:15,6 0/10
23 Ukraina Wiktorija Semerenko 22:16,1 2/10
24 Szwajcaria Selina Gasparin 22:16,9 1/10
25 Niemcy Kati Wilhelm 22:17,6 2/10
26 Francja Sylvie Becaert 22:18,2 1/10
27 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 22:20,2 3/10
28 Francja Sandrine Bailly 22:24,7 2/10
29 Rosja Swietłana Slepcowa 22:30,4 2/10
30 Słowenia Teja Gregorin 22:32,4 1/10
31 Kanada Megan Tandy 22:34,0 1/10
32 Rumunia Éva Tófalvi 22:36,1 1/10
33 Ukraina Ołena Pidhruszna 22:36,6 2/10
34 Bułgaria Nina Klenowska 22:39,3 1/10
35 Szwecja Sofia Domeij 22:42,4 2/10
36 Włochy Karin Oberhofer 22:43,5 2/10
37 Polska Magdalena Nykiel 22:45,2 0/10
38 Polska Agnieszka Cyl 22:53,2 3/10
39 Włochy Katja Haller 23:01,8 2/10
40 Kanada Zina Kocher 23:07,6 3/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Magdalena Neuner 873
2 Niemcy Simone Hauswald 840
3 Szwecja Helena Jonsson 792
4 Niemcy Andrea Henkel 767
5 Szwecja Anna Carin Zidek 757
6 Białoruś Darja Domraczawa 743
7 Niemcy Kati Wilhelm 711
8 Rosja Olga Zajcewa 683
9 Francja Marie-Laure Brunet 646
10 Słowenia Teja Gregorin 570
... ... ...
32 Polska Agnieszka Cyl 287
37 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 189
45 Polska Krystyna Pałka 122
51 Polska Magdalena Gwizdoń 94
90 Polska Paulina Bobak 11
98 Polska Magdalena Nykiel 4

Biegi masowe - 27.03.2010

Mężczyźni

Dominik Landertinger – zwycięzca biegu masowego mężczyzn
Dominik Landertinger – zwycięzca biegu masowego mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodników. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Austria Dominik Landertinger 38:19,8 1/20
2 Niemcy Arnd Peiffer 38:23,4 0/20
3 Norwegia Halvard Hanevold 38:31,0 0/20
4 Austria Simon Eder 38:37,3 1/20
5 Francja Simon Fourcade 38:38,7 2/20
6 Francja Martin Fourcade 38:40,4 2/20
7 Włochy Christian De Lorenzi 38:41,0 0/20
8 Ukraina Andrij Deryzemla 38:48,6 1/20
9 Rosja Iwan Czeriezow 38:54,0 3/20
10 Francja Vincent Jay 38:54,0 1/20
11 Austria Daniel Mesotitsch 38:54,6 2/20
12 Niemcy Michael Greis 38:59,8 2/20
13 Słowacja Pavol Hurajt 39:16,6 1/20
14 Norwegia Emil Hegle Svendsen 39:32,6 2/20
15 Norwegia Ole Einar Bjoerndalen 39:32,9 4/20
16 Stany Zjednoczone Tim Burke 39:34,2 4/20
17 Rosja Maksim Czudow 39:37,5 4/20
18 Niemcy Andreas Birnbacher 39:37,9 3/20
19 Słowenia Klemen Bauer 39:56,6 4/20
20 Czechy Michal Šlesingr 39:58,9 3/20
21 Norwegia Alexander Os 40:07,4 4/20
22 Ukraina Serhij Sedniew 40:14,2 5/20
23 Austria Christoph Sumann 40:27,0 4/20
24 Niemcy Christoph Stephan 40:43,2 2/20
25 Austria Friedrich Pinter 40:49,9 4/20
26 Szwecja Björn Ferry 40:53,5 5/20
27 Kanada Jean-Philippe Leguellec 40:54,3 4/20
28 Rosja Jewgienij Ustiugow 40:59,0 5/20
29 Białoruś Siergiej Nowikow 41:34,8 4/20
30 Szwecja Carl Johan Bergman 42:40,3 6/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 828
2 Austria Christoph Sumann 813
3 Rosja Iwan Czeriezow 782
4 Rosja Jewgienij Ustiugow 752
5 Francja Martin Fourcade 719
6 Austria Dominik Landertinger 701
7 Francja Simon Fourcade 655
8 Austria Simon Eder 653
9 Niemcy Arnd Peiffer 646
10 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 593
... ... ...
18 Polska Tomasz Sikora 421
99 Polska Łukasz Szczurek 13
117 Polska Mirosław Kobus 0
117 Polska Łukasz Witek 0
117 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Magdalena Neuner – zwyciężczyni biegu masowego kobiet
Magdalena Neuner – zwyciężczyni biegu masowego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodniczek. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Magdalena Neuner 36:20,0 3/20
2 Francja Sandrine Bailly 36:37,2 1/20
3 Słowacja Anastasija Kuźmina 36:43,6 1/20
4 Francja Marie-Laure Brunet 37:09,2 2/20
5 Norwegia Tora Berger 37:13,8 2/20
6 Niemcy Kati Wilhelm 37:15,0 2/20
7 Rosja Olga Zajcewa 37:15,2 4/20
8 Rosja Jana Romanowa 37:16,9 3/20
9 Rosja Olga Miedwiedcewa 37:19,9 1/20
10 Ukraina Wiktorija Semerenko 37:32,7 3/20
11 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 37:40,4 4/20
12 Francja Marie Dorin 37:51,9 3/20
13 Niemcy Andrea Henkel 37:58,4 6/20
14 Białoruś Darja Domraczawa 37:59,2 5/20
15 Rosja Swietłana Slepcowa 38:01,4 4/20
16 Słowenia Teja Gregorin 38:16,6 2/20
17 Niemcy Tina Bachmann 38:22,2 5/20
18 Niemcy Simone Hauswald 38:22,9 7/20
19 Francja Sylvie Becaert 38:41,7 2/20
20 Szwecja Helena Jonsson 38:58,2 5/20
21 Ukraina Oksana Chwostenko 39:00,5 4/20
22 Białoruś Ludmiła Kalinczik 39:08,8 4/20
23 Szwecja Anna Carin Zidek 39:09,9 7/20
24 Ukraina Wałentyna Semerenko 39:19,1 5/20
25 Rosja Anna Bułygina 39:38,5 8/20
26 Białoruś Nadzieżda Skardino 39:40,0 2/20
27 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 40:05,2 5/20
28 Ukraina Ołena Pidhruszna 40:12,2 7/20
29 Niemcy Martina Beck 41:15,6 6/20
30 Kanada Zina Kocher 41:27,4 8/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Magdalena Neuner 933
2 Niemcy Simone Hauswald 854
3 Szwecja Helena Jonsson 813
4 Niemcy Andrea Henkel 781
5 Szwecja Anna Carin Zidek 775
6 Białoruś Darja Domraczawa 770
7 Niemcy Kati Wilhelm 733
8 Rosja Olga Zajcewa 719
9 Francja Marie-Laure Brunet 682
10 Słowenia Teja Gregorin 588
... ... ...
32 Polska Agnieszka Cyl 287
37 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 189
45 Polska Krystyna Pałka 122
51 Polska Magdalena Gwizdoń 94
90 Polska Paulina Bobak 11
98 Polska Magdalena Nykiel 4

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Chanty-Mansyjsk 2010
Listen to this article