Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Holmenkollen 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Holmenkollen 2010.

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Holmenkollen 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Norwegia Oslo/Holmenkollen 2010

18 marca - 21 marca

Zwycięzcy
Kobiety Mężczyźni
SP Niemcy Simone Hauswald SP Francja Martin Fourcade
PU Niemcy Simone Hauswald PU Francja Martin Fourcade
MS Niemcy Simone Hauswald MS Rosja Iwan Czeriezow

Puchar Świata w Biathlonie 2009/2010

Östersund • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Anterselva • Vancouver • Kontiolahti • Holmenkollen  • Chanty-Mansyjsk

Mapa lokalizacyjna Europy
Oslo
Oslo
Miejsce rozgrywania zawodów

Zawody pucharu świata w biathlonie w Oslo/Holmenkollen były dziewiątymi w sezonie 2009/2010 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane w dniach 18 - 21 marca. Zawodnicy rywalizowali w sprincie, biegu na dochodzenie i biegu masowym.

Pierwszego dnia rozegrano sprinty. Wśród kobiet tryumfowała Niemka Simone Hauswald pokonując Białorusinkę Darię Domraczewą i Szwedkę Anna Carin Zidek[1]. U mężczyzn wygrał Francuz Martin Fourcade pokonując Rosjanina Maksima Czudowa i Austriaka Christopha Sumanna[2].

Drugiego dnia rozgrywano biegi pościgowe. Wśród kobiet wygrała Niemka Simone Hauswald pokonując Białorusinkę Darię Domraczewą i Szwedkę Anna Carin Zidek[3]. Wśród mężczyzn tryumfował Francuz Martin Fourcade wygrywając z Niemcem Simonem Schemppem i Rosjaninem Iwanem Czerezowem[4].

Ostatniego dnia rozgrywano biegi masowe. Wśród kobiet wygrała Niemka Simone Hauswald, która tryumfowała we wszystkich biegach w Oslo, pokonując Ukrainkę Witę Semerenko i inną Niemkę Magdalenę Neuner[5]. Wśród mężczyzn wygrał Rosjanin Iwan Czerezow pokonując Austriaka Christopha Sumanna i Norwega Emila Hegle Svendsena[6].

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
18 marca Sprint kobiet 11.30 CET 92
18 marca Sprint mężczyzn 14.15 CET 114
20 marca Bieg pościgowy kobiet 14.15 CET 60
20 marca Bieg pościgowy mężczyzn 16.00 CET 60
21 marca Bieg masowy kobiet 14.15 CET 30
21 marca Bieg masowy mężczyzn 16.00 CET 30

Zestawienie zwycięzców

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Rosja Maksim Czudow
Rosja (RUS)
Austria Christoph Sumann
Austria (AUT)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Niemcy Simon Schempp
Niemcy (GER)
Rosja Iwan Czeriezow
Rosja (RUS)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Rosja Iwan Czerezow
Rosja (RUS)
Austria Christoph Sumann
Austria (AUT)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Niemcy Simone Hauswald
Niemcy (GER)
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Szwecja Anna Carin Zidek
Szwecja (SWE)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Niemcy Simone Hauswald
Niemcy (GER)
Białoruś Darja Domraczawa
Białoruś (BLR)
Szwecja Anna Carin Zidek
Szwecja (SWE)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Niemcy Simone Hauswald
Niemcy (GER)
Ukraina Wita Semerenko
Ukraina (UKR)
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)

Sprinty - 18.03.2010

Mężczyźni

Martin Fourcade - zwycięzca sprintu mężczyzn
Martin Fourcade - zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 114 zawodników. Na starcie wycofał się Słowacja Marek Matiaško, a zwodów nie ukończyli Francja Vincent Defrasne i Finlandia Ville Simola.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Francja Martin Fourcade 26:08,1 0/10
2 Rosja Maksim Czudow 26:15,2 0/10
3 Austria Christoph Sumann 26:17,5 0/10
4 Rosja Aleksiej Wołkow 26:24,0 0/10
5 Słowenia Janez Marič 26:32,4 0/10
6 Szwecja Björn Ferry 26:38,5 0/10
7 Austria Daniel Mesotitsch 26:41,8 0/10
8 Rosja Jewgienij Ustiugow 26:45,0 2/10
9 Niemcy Simon Schempp 26:49,0 0/10
10 Francja Simon Fourcade 26:51,6 1/10
11 Chorwacja Jakov Fak 26:53,7 0/10
12 Niemcy Michael Greis 26:59,5 1/10
13 Słowenia Klemen Bauer 27:00,3 3/10
14 Austria Simon Eder 27:00,7 1/10
15 Norwegia Emil Hegle Svendsen 27:01,1 1/10
16 Szwajcaria Matthias Simmen 27:07,6 1/10
17 Austria Dominik Landertinger 27:07,8 3/10
18 Rosja Iwan Czeriezow 27:13,5 2/10
19 Austria Tobias Eberhard 27:15,7 1/10
20 Niemcy Arnd Peiffer 27:16,7 2/10
21 Czechy Tomáš Holubec 27:18,1 0/10
22 Norwegia Tarjei Bø 27:24,0 1/10
23 Francja Vincent Jay 27:28,0 0/10
24 Norwegia Halvard Hanevold 27:32,7 1/10
25 Niemcy Christoph Stephan 27:33,1 1/10
26 Słowacja Pavol Hurajt 27:33,5 1/10
27 Niemcy Andreas Birnbacher 27:34,6 2/10
28 Niemcy Daniel Böhm 27:35,5 2/10
29 Szwajcaria Simon Hallenbarter 27:39,1 2/10
30 Białoruś Rustam Waliullin 27:41,3 2/10
31 Szwecja Carl Johan Bergman 27:42,3 2/10
32 Kanada Brendan Green 27:45,3 1/10
33 Czechy Jaroslav Soukup 27:46,1 2/10
34 Szwecja Fredrik Lindström 27:46,5 2/10
35 Japonia Kazuya Inomata 27:48,0 1/10
36 Niemcy Alexander Wolf 27:48,8 2/10
37 Ukraina Serhij Semenow 27:50,2 2/10
38 Włochy Christian De Lorenzi 27:51,0 4/10
39 Rosja Wiktor Wasiljew 27:52,1 1/10
40 Białoruś Siergiej Nowikow 27:54,8 2/10
... ... ... ...
42 Polska Tomasz Sikora 27:58,5 2/10
99 Polska Łukasz Witek 30:00,5 2/10
103 Polska Sebastian Witek 30:56,3 3/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Austria Christoph Sumann 677
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 676
3 Rosja Jewgienij Ustiugow 637
4 Francja Martin Fourcade 601
5 Rosja Iwan Czeriezow 582
6 Austria Simon Eder 569
7 Austria Dominik Landertinger 545
8 Niemcy Arnd Peiffer 523
9 Francja Simon Fourcade 521
10 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 475
... ... ...
15 Polska Tomasz Sikora 397
98 Polska Łukasz Szczurek 13
115 Polska Mirosław Kobus 0
115 Polska Łukasz Witek 0
115 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Simone Hauswald - zwyciężczyni sprintu kobiet
Simone Hauswald - zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 92 zawodniczki. Na starcie wycofały się Szwecja Anna Maria Nilsson, Białoruś Olga Nazarowa i Ukraina Oksana Jakowlewa.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Simone Hauswald 20:42,4 0/10
2 Białoruś Darja Domraczawa 20:47,3 0/10
3 Szwecja Anna Carin Zidek 20:56,8 0/10
4 Rosja Jana Romanowa 21:07,4 0/10
5 Białoruś Ludmiła Kalinczik 21:21,4 0/10
6 Niemcy Magdalena Neuner 21:22,2 2/10
7 Rosja Swietłana Slepcowa 21:26,1 1/10
8 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 21:27,2 1/10
9 Szwajcaria Selina Gasparin 21:32,9 1/10
10 Niemcy Kati Wilhelm 21:37,3 0/10
11 Francja Marie Dorin 21:37,6 0/10
12 Francja Marie-Laure Brunet 21:39,3 1/10
13 Niemcy Martina Beck 21:39,8 0/10
14 Niemcy Andrea Henkel 21:40,7 1/10
15 Rumunia Éva Tófalvi 21:41,9 0/10
16 Rosja Olga Zajcewa 21:47,6 1/10
17 Niemcy Kathrin Hitzer 21:51,3 1/10
18 Niemcy Tina Bachmann 21:52,3 0/10
19 Ukraina Wita Semerenko 21:57,2 1/10
20 Francja Sylvie Becaert 21:59,7 1/10
21 Ukraina Ołena Pidhruszna 22:04,0 1/10
22 Słowenia Teja Gregorin 22:07,1 1/10
23 Estonia Kadri Lehtla 22:10,1 0/10
24 Szwecja Helena Jonsson 22:11,6 0/10
25 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 22:14,3 1/10
26 Francja Julie Carraz-Collin 22:15,7 1/10
27 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 22:20,8 1/10
28 Norwegia Tora Berger 22:24,5 2/10
29 Białoruś Nadzieżda Skardino 22:26,3 0/10
30 Norwegia Synnoeve Solemdal 22:26,5 1/10
31 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 22:28,3 1/10
32 Rosja Anna Bułygina 22:31,3 3/10
33 Słowacja Jana Gereková 22:34,3 2/10
34 Szwecja Sofia Domeij 22:35,8 1/10
35 Kanada Megan Imrie 22:36,9 1/10
36 Słowenia Dijana Grudiček-Ravnikar 22:43,4 1/10
37 Ukraina Wałentyna Semerenko 22:47,1 2/10
38 Rosja Jekatierina Jurłowa 22:47,6 2/10
39 Polska Agnieszka Cyl 22:56,0 2/10
40 Czechy Barbora Tomesová 22:56,2 1/10
... ... ... ...
77 Polska Magdalena Nykiel 24:33,3 3/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Magdalena Neuner 757
2 Szwecja Helena Jonsson 704
3 Niemcy Andrea Henkel 679
4 Niemcy Simone Hauswald 677
5 Niemcy Kati Wilhelm 661
6 Szwecja Anna Carin Zidek 649
7 Białoruś Darja Domraczawa 633
8 Rosja Olga Zajcewa 590
9 Francja Marie-Laure Brunet 534
10 Słowenia Teja Gregorin 504
... ... ...
31 Polska Agnieszka Cyl 268
48 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 158
43 Polska Krystyna Pałka 122
50 Polska Magdalena Gwizdoń 94
88 Polska Paulina Bobak 11
99 Polska Magdalena Nykiel 0

Biegi na dochodzenie - 20.03.2010

Mężczyźni

Martin Fourcade - zwycięzca Biegu na dochodzenie mężczyzn
Martin Fourcade - zwycięzca Biegu na dochodzenie mężczyzn

Do zawodów zakwalifikowało się 60 zawodników. Na starcie wycofali się Norwegia Halvard Hanevold, Polska Tomasz Sikora i Estonia Indrek Tobreluts, a zawodów nie ukończył Finlandia Paavo Puurunen.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Francja Martin Fourcade 33:46.9 3/20
2 Niemcy Simon Schempp 33:55.9 0/20
3 Rosja Iwan Czeriezow 34:13.1 1/20
4 Norwegia Emil Hegle Svendsen 34:13.1 2/20
5 Austria Dominik Landertinger 34:18.5 2/20
6 Rosja Jewgienij Ustiugow 34:19.4 2/20
7 Rosja Aleksij Wołkow 34:25.1 2/20
8 Szwecja Björn Ferry 34:26.7 2/20
9 Francja Simon Fourcade 34:30.9 3/20
10 Szwecja Fredrik Lindström 34:38.7 1/20
11 Chorwacja Jakov Fak 34:40.7 2/20
12 Austria Daniel Mesotitsch 34:45.3 2/20
13 Słowenia Janez Marič 35:09.5 3/20
14 Austria Christoph Sumann 35:13.4 3/20
15 Rosja Maksim Czudow 35:15.9 6/20
16 Niemcy Andreas Birnbacher 35:16.3 2/20
17 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 35:18.5 1/20
18 Francja Vincent Jay 35:29.6 1/20
19 Szwajcaria Simon Hallenbarter 35:35.6 2/20
20 Niemcy Michael Greis 35:37.8 3/20

Klasyfikacja po zawodach

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 719
2 Austria Christoph Sumann 704
3 Rosja Jewgienij Ustiugow 675
4 Francja Martin Fourcade 661
5 Rosja Iwan Czeriezow 630
6 Austria Dominik Landertinger 585
7 Austria Simon Eder 582
8 Francja Simon Fourcade 553
9 Niemcy Arnd Peiffer 543
10 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 499
... ... ...
16 Polska Tomasz Sikora 397
99 Polska Łukasz Szczurek 13
116 Polska Mirosław Kobus 0
116 Polska Łukasz Witek 0
116 Polska Sebastian Witek 0

Kobiety

Simone Hauswald - zwyciężczyni Biegu na dochodzenie kobiet
Simone Hauswald - zwyciężczyni Biegu na dochodzenie kobiet

Do zawodów zakwalifikowało się 60 zawodniczek. Na starcie wycofały się Estonia Eveli Saue, Słowenia Andreja Mali i Estonia Sirli Hanni, a biegu nie ukończyła Czechy Zdeňka Vejnarová.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwadzieścia zawodniczek

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Simone Hauswald 32:05.5 3/20
2 Białoruś Darja Domraczawa 32:10.9 1/20
3 Szwecja Anna Carin Zidek 32:45.3 2/20
4 Rosja Olga Zajcewa 32:52.0 0/20
5 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 33:18.7 1/20
6 Francja Marie-Laure Brunet 33:39.4 1/20
7 Niemcy Martina Beck 33:44.7 1/20
8 Niemcy Magdalena Neuner 33:46.4 5/20
9 Rosja Jana Romanowa 33:49.4 3/20
10 Rosja Swietłana Slepcowa 34:03.7 2/20
11 Słowenia Teja Gregorin 34:11.6 1/20
12 Niemcy Kati Wilhelm 34:16.9 3/20
13 Szwajcaria Selina Gasparin 34:17.8 4/20
14 Szwecja Helena Jonsson 34:19.5 2/20
15 Białoruś Ludmiła Kalinczik 34:26.2 3/20
16 Rumunia Éva Tófalvi 34:32.3 2/20
17 Rosja Anna Bułygina 34:35.2 2/20
18 Niemcy Tina Bachmann 34:37.8 2/20
19 Ukraina Wita Semerenko 34:47.3 3/20
20 Francja Marie Dorin 34:47.6 3/20
... ... ... ...
25 Polska Agnieszka Cyl 35:42.0 2/20
33 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 36:05.6 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Niemcy Magdalena Neuner 791
2 Niemcy Simone Hauswald 737
3 Szwecja Helena Jonsson 731
4 Niemcy Andrea Henkel 698
5 Szwecja Anna Carin Zidek 697
6 Niemcy Kati Wilhelm 690
7 Białoruś Darja Domraczawa 687
8 Rosja Olga Zajcewa 633
9 Francja Marie-Laure Brunet 572
10 Słowenia Teja Gregorin 534
... ... ...
32 Polska Agnieszka Cyl 284
39 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 166
43 Polska Krystyna Pałka 122
50 Polska Magdalena Gwizdoń 94
88 Polska Paulina Bobak 11
99 Polska Magdalena Nykiel 0

Biegi masowe - 21.03.2010

Mężczyźni

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodników. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Iwan Czerezow 40:10,1 0/20
2 Austria Christoph Sumann 40:36,4 3/20
3 Norwegia Emil Hegle Svendsen 40:44,7 2/20
4 Niemcy Andreas Birnbacher 40:48,6 2/20
5 Rosja Jewgienij Ustjugow 41:06,3 4/20
6 Francja Simon Fourcade 41:15,6 3/20
7 Francja Vincent Jay 41:26,2 2/20
8 Rosja Maksim Czudow 41:26,3 3/20
9 Norwegia Halvard Hanevold 41:26,8 3/20
10 Ukraina Andrij Deryzemla 41:27,1 3/20
11 Austria Daniel Mesotitsch 41:38,4 3/20
12 Norwegia Alexander Os 41:45,4 4/20
13 Norwegia Ole Einar Bjoerndalen 41:48,5 4/20
14 Austria Dominik Landertinger 42:01,3 5/20
15 Słowenia Klemen Bauer 42:06,5 6/20
16 Szwecja Björn Ferry 42:14,9 3/20
17 Polska Tomasz Sikora 42:14,9 4/20
18 Austria Simon Eder 42:20,4 4/20
19 Szwecja Carl Johan Bergman 42:24,7 4/20
20 Czechy Michal Slesingr 42:25,9 5/20
21 Francja Martin Fourcade 42:26,4 3/20
22 Niemcy Christoph Stephan 42:28,5 4/20
23 Stany Zjednoczone Tim Burke 42:37,8 5/20
24 Kanada Jean-Philippe Leguellec 42:38,3 2/20
25 Niemcy Michael Greis 42:39,0 5/20
26 Białoruś Siergiej Nowikow 42:46,3 4/20
27 Niemcy Arnd Peiffer 42:46,6 5/20
28 Rosja Anton Szypulin 43:38,1 2/20
29 Słowacja Pavol Hurajt 44:21,8 4/20
30 Ukraina Serhij Sedniew 45:04,1 4/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Norwegia Emil Hegle Svendsen 767
2 Austria Christoph Sumann 758
3 Rosja Jewgienij Ustjugow 715
4 Rosja Iwan Czerezow 690
5 Francja Martin Fourcade 681
8 Austria Dominik Landertinger 612
7 Austria Simon Eder 605
8 Francja Simon Fourcade 591
9 Niemcy Arnd Peiffer 557
10 Francja Vincent Jay 528
... ... ...
17 Polska Tomasz Sikora 421
99 Polska Łukasz Szczurek 13
116 Polska Mirosław Kobus 0
116 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Simone Hauswald – zwyciężczyni biegu masowego kobiet
Simone Hauswald – zwyciężczyni biegu masowego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodniczek. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Simone Hauswald 37:00,7 2/20
2 Ukraina Wiktorija Semerenko 37:15,4 0/20
3 Niemcy Magdalena Neuner 37:22,9 3/20
4 Niemcy Andrea Henkel 37:31,8 1/20
5 Ukraina Wałentyna Semerenko 37:32,4 0/20
6 Rosja Jana Romanowa 37:33,1 0/20
7 Niemcy Martina Beck 37:41,6 0/20
8 Białoruś Darja Domraczawa 37:43,7 2/20
9 Szwecja Anna Carin Zidek 37:54,8 2/20
10 Niemcy Kati Wilhelm 37:55,1 1/20
11 Słowenia Teja Gregorin 38:01,7 1/20
12 Rosja Anna Bułygina 38:07,1 2/20
13 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 38:09,1 2/20
14 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 38:21,4 2/20
15 Francja Sandrine Bailly 38:24,1 3/20
16 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 38:26,7 1/20
17 Francja Marie Dorin 38:29,6 0/20
18 Słowacja Anastasija Kuźmina 38:35,9 2/20
19 Norwegia Tora Berger 38:44,1 1/20
20 Ukraina Oksana Chwostenko 38:47,4 1/20
21 Francja Marie-Laure Brunet 38:50,6 3/20
22 Rosja Olga Zajcewa 38:50,7 3/20
23 Białoruś Ludmiła Kalinczik 39:29,8 3/20
24 Niemcy Tina Bachmann 39:43,3 2/20
25 Francja Sylvie Becaert 40:21,8 4/20
26 Rosja Swietłana Slepcowa 40:31,9 5/20
27 Białoruś Nadzieżda Skardino 40:39,6 2/20
28 Szwecja Helena Jonsson 41:00,1 5/20
29 Ukraina Ołena Pidhruszna 41:26,6 5/20
30 Kanada Zina Kocher 44:06,5 9/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Niemcy Magdalena Neuner 839
2 Niemcy Simone Hauswald 797
3 Szwecja Helena Jonsson 744
4 Niemcy Andrea Henkel 741
5 Szwecja Anna Carin Zidek 729
6 Białoruś Darja Domraczawa 721
7 Niemcy Kati Wilhelm 710
9 Rosja Olga Zajcewa 652
9 Francja Marie-Laure Brunet 592
10 Słowenia Teja Gregorin 564
... ... ...
32 Polska Agnieszka Cyl 284
39 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 166
43 Polska Krystyna Pałka 122
50 Polska Magdalena Gwizdoń 94
88 Polska Paulina Bobak 11
99 Polska Magdalena Nykiel 0

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Holmenkollen 2010
Listen to this article