Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Oberhof 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Oberhof 2010.

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Oberhof 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Niemcy Oberhof 2010

6 stycznia10 stycznia

Zwycięzcy
Kobiety Mężczyźni
RL  Rosja RL  Norwegia
SP Niemcy Simone Hauswald SP Rosja Jewgienij Ustiugow
MS Niemcy Andrea Henkel MS Norwegia Ole Einar Bjørndalen

Puchar Świata w Biathlonie 2009/2010


Östersund • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Anterselva • Vancouver • Kontiolahti • Holmenkollen • Chanty-Mansyjsk

Mapa lokalizacyjna Europy
Oberhof
Oberhof
Miejsce rozgrywania zawodów

Zawody pucharu świata w biathlonie w Oberhofie będą czwartymi w sezonie 2009/2010 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostaną rozegrane w dniach 610 stycznia. Zawodnicy będą rywalizować w sprincie, biegu masowym oraz w sztafecie[1].

Pierwszego dnia rozegrane zostały biegi sztafetowe. Wśród kobiet tryumfowały Rosjanki, które pokonały Niemki i Francuzki[2]. Drugiego dnia rozegrane zostały biegi sztafetowe mężczyzn. Zwyciężyli Norwegowie przed Francuzami i Niemcami[3].

Trzeciego dnia rozegrano biegi sprinterskie kobiet. Tryumfowała reprezentantka gospodarzy Simone Hauswald, wyprzedzając liderkę Pucharu Świata, Szwedkę Helenę Jonsson oraz Norweżkę Ann Kristin Aafedt Flatland[4]. Czwartego dnia również rozegrano sprinty, jednak tym razem wśród mężczyzn. Zwycięzcą został Rosjanin Jewgienij Ustiugow, wyprzedzając Niemca Michaela Greisa i Szweda Carla Johana Bergmana[5].

Ostatniego dnia po raz pierwszy w sezonie rozegrano biegi masowe. Wśród kobiet tryumfowała Niemka Andrea Henkel, wyprzedzając Szwedkę Helenę Jonsson i Norweżkę Torę Berger[6]. Wśród mężczyzn zwyciężył Norweg Ole Einar Bjørndalen, pokonując Amerykanina Tima Burke oraz Polaka Tomasza Sikorę[7].

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
6 stycznia Sztafeta kobiet 14.15 CET 4*15
7 stycznia Sztafeta mężczyzn 14.15 CET 4*19
8 stycznia Sprint kobiet 14.30 CET 96
9 stycznia Sprint mężczyzn 12.45 CET 112
10 stycznia Bieg masowy kobiet 11.00 CET 30
10 stycznia Bieg masowy mężczyzn 13.20 CET 30

Zestawienie zwycięzców

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sztafeta (4 * 7,5 km)  Norwegia
Halvard Hanevold
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
 Francja
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Martin Fourcade
 Niemcy
Christoph Stephan
Michael Greis
Arnd Peiffer
Simon Schempp
Sprint (10 km) Rosja Jewgienij Ustiugow
Rosja (RUS)
Niemcy Michael Greis
Niemcy (DEU)
Szwecja Carl Johan Bergman
Szwecja (SWE)
Bieg masowy (15 km) Norwegia Ole Einar Bjørndalen
Norwegia (NOR)
Stany Zjednoczone Tim Burke
Stany Zjednoczone (USA)
Polska Tomasz Sikora
Polska (POL)

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sztafeta (4 * 6 km)  Rosja
Anna Bogalij-Titowiec
Anna Bułygina
Olga Miedwiedcewa
Swietłana Slepcowa
 Niemcy
Martina Beck
Simone Hauswald
Tina Bachmann
Andrea Henkel
 Francja
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
Sprint (7,5 km) Niemcy Simone Hauswald
Niemcy (DEU)
Szwecja Helena Jonsson
Szwecja (SWE)
Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland
Norwegia (NOR)
Bieg masowy (12,5 km) Niemcy Andrea Henkel
Niemcy (DEU)
Szwecja Helena Jonsson
Szwecja (SWE)
Norwegia Tora Berger
Norwegia (NOR)

Sztafety – 6.01.2010, 7.01.2010

Mężczyźni

Norwegia – zwycięzca sztafety mężczyzn
Norwegia – zwycięzca sztafety mężczyzn

Do zawodów zgłoszono 19 sztafet. Ze startu wycofała się  Finlandia.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Norwegia
Halvard Hanevold
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjørndalen
1:17:03,3 0 7
2  Francja
Vincent Jay
Vincent Defrasne
Simon Fourcade
Martin Fourcade
1:17:30,8 0 7
3  Niemcy
Christoph Stephan
Michael Greis
Arnd Peiffer
Simon Schempp
1:17:45,5 0 9
4  Austria 1:17:51,0 0 13
5  Rosja 1:19:06,2 1 8
6  Szwajcaria 1:19:50,8 0 9
7  Łotwa 1:20:04,9 0 3
8  Ukraina 1:20:42,7 0 13
9  Japonia 1:20:56,5 0 6
10  Szwecja 1:21:22,7 2 12
11  Bułgaria 1:22:05,6 0 4
12  Białoruś 1:22:21,3 3 12
13  Estonia 1:22:23,5 4 12
14  Słowenia 1:25:21,8 5 16
15  Kazachstan 1:27:06,0 2 16
16  Polska
Adam Kwak
Łukasz Szczurek
Łukasz Witek
Mirosław Kobus
1:27:06,5 1 12
17  Wielka Brytania 1:28:54,8 1 17
18  Litwa 1:32:28,8 6 16

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Francja 157
2  Norwegia 154
3  Austria 151
4  Rosja 137
5  Niemcy 136
6  Szwecja 107
7  Szwajcaria 104
8  Białoruś 90
9  Ukraina 89
10  Łotwa 80
... ... ...
15  Polska 72

Kobiety

Rosja – zwycięzca sztafety kobiet
Rosja – zwycięzca sztafety kobiet

Do zawodów zgłoszono 15 sztafet. Nikt nie wycofał się z wyścigu.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba rund karnych Liczba dodatkowych
doładowań karabinu
1  Rosja
Anna Bogalij-Titowiec
Anna Bułygina
Olga Miedwiedcewa
Swietłana Slepcowa
1:14:23,6 0 8
2  Niemcy
Martina Beck
Simone Hauswald
Tina Bachmann
Andrea Henkel
1:14:23,9 0 11
3  Francja
Marie-Laure Brunet
Sylvie Becaert
Marie Dorin
Sandrine Bailly
1:15:24,5 0 8
4  Ukraina 1:15:53,5 0 4
5  Szwecja 1:16:22,2 0 4
6  Białoruś 1:16:45,3 0 6
7  Chiny 1:17:40,0 0 10
8  Słowenia 1:18:28,6 0 14
9  Polska
Magdalena Gwizdoń
Paulina Bobak
Weronika Nowakowska-Ziemniak
Agnieszka Cyl
1:18:30,6 1 12
10  Norwegia 1:20:25,5 1 12
11  Kazachstan 1:20:53,2 1 11
12  Łotwa 1:22:52,4 2 11
13  Rumunia 1:23:16,6 0 17
14  Japonia 1:23:34,7 1 10
15  Bułgaria 1:28:22,4 4 15

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1  Rosja 174
2  Niemcy 157
3  Francja 150
4  Szwecja 131
5  Ukraina 113
6  Chiny 110
7  Polska 106
8  Norwegia 105
9  Słowenia 101
10  Białoruś 101

Sprinty - 8.01.2010, 9.01.2010

Mężczyźni

Do zawodów zgłoszono 112 zawodników. Na starcie wycofali się Finlandia Jarkko Kauppinen i Estonia Priit Viks.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Jewgienij Ustiugow 28:45,0 3/10
2 Niemcy Michael Greis 28:47,8 2/10
3 Szwecja Carl Johan Bergman 28:53,2 0/10
4 Norwegia Halvard Hanevold 28:55,4 1/10
5 Norwegia Emil Hegle Svendsen 28:59,1 2/10
6 Rosja Anton Szypulin 29:11,3 3/10
7 Estonia Martten Kaldvee 29:12,6 1/10
8 Rosja Iwan Czeriezow 29:19,2 3/10
9 Rosja Nikołaj Krugłow 29:27,4 2/10
10 Norwegia Alexander Os 29:28,8 2/10
11 Białoruś Siarhiej Nowikau 29:32,8 2/10
12 Słowenia Klemen Bauer 29:35,1 3/10
13 Norwegia Lars Berger 29:38,4 3/10
14 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 29:38,6 4/10
15 Białoruś Rustam Waliullin 29:43,8 4/10
16 Ukraina Serhij Semenow 29:47,5 2/10
17 Francja Jean-Guillaume Béatrix 29:55,7 2/10
18 Stany Zjednoczone Jeremy Teela 30:01,5 3/10
19 Stany Zjednoczone Tim Burke 30:02,8 4/10
20 Austria Christoph Sumann 30:06,2 4/10
21 Ukraina Andrij Deryzemla 30:08,9 3/10
22 Francja Simon Fourcade 30:16,3 5/10
23 Finlandia Timo Antila 30:18,7 3/10
24 Francja Vincent Defrasne 30:20,0 3/10
25 Norwegia Tarjei Bø 30:24,6 4/10
26 Szwecja Ted Armgren 30:26,8 3/10
27 Białoruś Jauhienij Abramienka 30:27,3 3/10
28 Białoruś Aleksander Syman 30:28,6 2/10
29 Szwajcaria Simon Hallenbarter 30:29,1 3/10
30 Polska Tomasz Sikora 30:29,8 5/10
31 Białoruś Michaił Siamionau 30:30,4 6/10
32 Kazachstan Aleksandr Czerwykow 30:35,9 3/10
33 Estonia Priit Narusk 30:37,8 4/10
34 Ukraina Serhij Sedniew 30:37,9 3/10
35 Austria Tobias Eberhard 30:38,2 3/10
36 Japonia Junji Nagai 30:41,8 3/10
37 Francja Vincent Jay 30:43,2 2/10
38 Niemcy Arnd Peiffer 30:43,3 5/10
39 Austria Simon Eder 30:43,5 5/10
40 Austria Daniel Mesotitsch 30:45,7 4/10
... .... ... ...
69 Polska Mirosław Kobus 32:19,8 5/10
90 Polska Łukasz Szczurek 33:14,2 4/10
97 Polska Adam Kwak 33:59,5 6/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Rosja Jewgienij Ustiugow 283
2 Stany Zjednoczone Tim Burke 275
3 Francja Simon Fourcade 265
4 Norwegia Emil Hegle Svendsen 246
5 Austria Christoph Sumann 246
8 Niemcy Michael Greis 208
7 Austria Simon Eder 199
8 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 195
9 Rosja Iwan Czeriezow 189
10 Norwegia Alexander Os 188
... ... ...
25 Polska Tomasz Sikora 101
91 Polska Mirosław Kobus 0
91 Polska Łukasz Szczurek 0
91 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Simone Hauswald – zwyciężczyni sprintu kobiet
Simone Hauswald – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zgłoszono 96 zawodniczek. Na starcie wycofały się Niemcy Magdalena Neuner, Estonia Sirli Hanni, Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak, Łotwa Gerda Krūmiņa i Rosja Olga Zajcewa, a biegu nie ukończyła Białoruś Ludmiła Ananko.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Simone Hauswald 22:15,1 1/10
2 Szwecja Helena Jonsson 22:23,8 1/10
3 Norwegia Ann Kristin Aafedt Flatland 22:32,6 1/10
4 Niemcy Kati Wilhelm 22:56,6 2/10
5 Rosja Swietłana Slepcowa 23:03,7 1/10
6 Ukraina Wałentyna Semerenko 23:07,0 1/10
7 Francja Marie Dorin 23:08,1 0/10
8 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 23:16,1 3/10
9 Białoruś Olga Kudraszowa 23:20,0 0/10
10 Litwa Diana Rasimovičiūtė 23:27,2 2/10
11 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 23:31,3 1/10
12 Rosja Anna Bułygina 23:31,9 3/10
13 Francja Sandrine Bailly 23:33,0 3/10
14 Niemcy Tina Bachmann 23:35,5 3/10
15 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 23:39,0 3/10
16 Szwecja Anna Carin Zidek 23:42,7 3/10
17 Francja Marie-Laure Brunet 23:43,9 1/10
18 Ukraina Wiktorija Semerenko 23:45,2 2/10
19 Rosja Olga Miedwiedcewa 23:45,5 2/10
20 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 23:47,7 4/10
21 Francja Sylvie Becaert 23:50,8 2/10
22 Norwegia Tora Berger 23:56,1 3/10
23 Szwajcaria Selina Gasparin 23:58,6 3/10
24 Kazachstan Jelena Chrustalewa 23:59,3 2/10
25 Białoruś Nadzieżda Skardino 24:01,0 1/10
26 Słowenia Teja Gregorin 24:04,1 3/10
27 Białoruś Darja Domraczawa 24:07,2 4/10
28 Rosja Jekatierina Jurłowa 24:08,0 2/10
29 Słowenia Dijana Grudiček-Ravnikar 24:10,3 1/10
30 Szwecja Sofia Domeij 24:12,4 2/10
31 Białoruś Ludmiła Kalinczik 24:15,1 1/10
32 Słowenia Andreja Mali 24:20,4 2/10
33 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 24:20,9 2/10
34 Rumunia Éva Tófalvi 24:21,5 2/10
35 Szwecja Jenny Jonsson 24:27,2 0/10
36 Niemcy Martina Beck 24:32,7 3/10
37 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 24:37,5 3/10
38 Niemcy Andrea Henkel 24:39,3 6/10
39 Norwegia Kari Henneseid Eie 24:39,7 3/10
40 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 24:45,0 3/10
... .... ... ...
49 Polska Magdalena Gwizdoń 25:14,5 5/10
54 Polska Agnieszka Cyl 25:38,3 4/10
76 Polska Paulina Bobak 26:56,9 5/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 396
2 Szwecja Anna Carin Zidek 323
3 Rosja Swietłana Slepcowa 312
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 253
5 Niemcy Kati Wilhelm 251
6 Niemcy Simone Hauswald 228
7 Białoruś Darja Domraczawa 202
8 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 201
9 Francja Sandrine Bailly 176
10 Słowenia Teja Gregorin 175
... ... ...
31 Polska Agnieszka Cyl 90
41 Polska Magdalena Gwizdoń 52
51 Polska Krystyna Pałka 37
76 Polska Paulina Bobak 10
86 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Biegi masowe – 10.01.2010

Mężczyźni

Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu masowego mężczyzn
Ole Einar Bjørndalen – zwycięzca biegu masowego mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodników. Nikt się nie wycofał.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 38:57,3 1/20
2 Stany Zjednoczone Tim Burke 40:00,2 2/20
3 Polska Tomasz Sikora 40:37,9 3/20
4 Rosja Jewgienij Ustiugow 40:46,5 5/20
5 Niemcy Arnd Peiffer 40:53,2 5/20
6 Norwegia Alexander Os 41:01,2 4/20
7 Francja Simon Fourcade 41:01,7 4/20
8 Rosja Nikołaj Krugłow 41:04,5 2/20
9 Norwegia Lars Berger 41:08,9 5/20
10 Norwegia Halvard Hanevold 41:09,6 2/20
11 Niemcy Michael Greis 41:11,0 6/20
12 Rosja Maksim Czudow 41:18,3 5/20
13 Rosja Anton Szypulin 41:21,9 3/20
14 Austria Christoph Sumann 41:22,1 4/20
15 Słowenia Klemen Bauer 41:26,2 5/20
16 Austria Dominik Landertinger 41:28,1 6/20
17 Rosja Iwan Czeriezow 41:28,9 4/20
18 Austria Simon Eder 41:43,0 6/20
19 Kanada Jean-Philippe Leguellec 41:44,7 4/20
20 Rosja Wiktor Wasiljew 42:01,2 5/20
21 Francja Martin Fourcade 42:19,7 6/20
22 Francja Vincent Jay 42:43,7 6/20
23 Norwegia Emil Hegle Svendsen 42:49,6 9/20
24 Ukraina Andrij Deryzemla 43:06,7 6/20
25 Białoruś Siarhiej Nowikau 43:11,7 5/20
26 Austria Daniel Mesotitsch 44:07,9 10/20
27 Niemcy Andreas Birnbacher 44:09,6 9/20
28 Szwecja Carl Johan Bergman 44:11,6 7/20
29 Austria Friedrich Pinter 44:52,3 9/20
30 Ukraina Serhij Sedniew 48:07,0 6/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Stany Zjednoczone Tim Burke 329
2 Rosja Jewgienij Ustiugow 326
3 Francja Simon Fourcade 301
4 Austria Christoph Sumann 273
5 Norwegia Emil Hegle Svendsen 264
8 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 255
7 Niemcy Michael Greis 238
8 Norwegia Alexander Os 226
9 Austria Simon Eder 222
10 Rosja Iwan Czeriezow 213
... ... ...
18 Polska Tomasz Sikora 149
91 Polska Mirosław Kobus 0
91 Polska Łukasz Szczurek 0
91 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Andrea Henkel – zwyciężczyni biegu masowego kobiet
Andrea Henkel – zwyciężczyni biegu masowego kobiet

Do zawodów zostało zgłoszonych 30 zawodniczek. Przed startem wycofała się Ukraina Oksana Chwostenko.



Wyniki:

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Niemcy Andrea Henkel 40:53,6 2/20
2 Szwecja Helena Jonsson 41:17,0 2/20
3 Norwegia Tora Berger 41:33,9 2/20
4 Niemcy Martina Beck 41:45,0 3/20
5 Ukraina Wiktorija Semerenko 41:47,9 2/20
6 Rosja Olga Zajcewa 42:08,9 4/20
7 Niemcy Simone Hauswald 42:16,4 6/20
8 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 42:18,4 4/20
9 Białoruś Darja Domraczawa 42:31,4 7/20
10 Niemcy Kati Wilhelm 42:45,0 5/20
11 Rosja Anna Bułygina 42:50,2 5/20
12 Szwecja Anna Carin Zidek 42:55,5 8/20
13 Niemcy Tina Bachmann 42:59,7 6/20
14 Francja Sandrine Bailly 43:10,9 6/20
15 Francja Marie-Laure Brunet 43:14,0 5/20
16 Rosja Swietłana Slepcowa 43:16,6 6/20
17 Białoruś Nadzieżda Skardino 43:19,3 4/20
18 Słowenia Teja Gregorin 43:31,1 6/20
19 Ukraina Ołena Pidhruszna 43:34,3 4/20
20 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 43:55,7 7/20
21 Polska Agnieszka Cyl 44:05,9 5/20
22 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 44:32,0 7/20
23 Ukraina Wałentyna Semerenko 44:53,7 7/20
24 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 45:00,3 9/20
25 Kanada Zina Kocher 45:05,5 9/20
26 Rosja Olga Miedwiedcewa 45:09,5 8/20
27 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 45:16,7 5/20
28 Francja Marie Dorin 45:31,6 7/20
29 Francja Sylvie Becaert 46:20,1 9/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 450
2 Szwecja Anna Carin Zidek 352
3 Rosja Swietłana Slepcowa 337
4 Niemcy Kati Wilhelm 282
5 Rosja Olga Miedwiedcewa 268
6 Niemcy Simone Hauswald 264
7 Białoruś Darja Domraczawa 234
9 Niemcy Andrea Henkel 231
9 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 222
10 Norwegia Tora Berger 213
... ... ...
30 Polska Agnieszka Cyl 110
41 Polska Magdalena Gwizdoń 52
51 Polska Krystyna Pałka 37
76 Polska Paulina Bobak 10
86 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Oberhof 2010
Listen to this article