Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Pokljuka 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Pokljuka 2009.

Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Pokljuka 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Słowenia Pokljuka 2009

17 grudnia - 20 grudnia

Zwycięzcy
Kobiety Mężczyźni
IN Szwecja Helena Jonsson IN Austria Christoph Sumann
SP Rosja Swietłana Slepcowa SP Rosja Iwan Czeriezow
PU Rosja Swietłana Slepcowa PU Rosja Jewgienij Ustiugow

Puchar Świata w Biathlonie 2009/2010


Östersund • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Anterselva • Vancouver • Kontiolahti • Holmenkollen • Chanty-Mansyjsk

Mapa lokalizacyjna Europy
Pokljuka
Pokljuka
Miejsce rozgrywania zawodów

Zawody pucharu świata w biathlonie w Pokljuce były trzecimi w sezonie 2009/2010 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane w dniach 17 - 20 grudnia. Zawodnicy rywalizowali w biegu indywidualnym, sprincie oraz biegu na dochodzenie[1].

Pierwszego dnia obyły się biegi indywidualne. Wśród kobiet Szwedka Helena Jonsson zwyciężyła bieg na 15 km, pokonując inną Szwedkę Anna Carin Zidek oraz Słowaczkę Anastasiję Kuźminę[2] Wśród panów zwyciężył Austriak Christoph Sumann, wyprzedzając Francuza Simona Fourcade i Norwega Alexandra Osa[3].

Drugiego dnia odbyły się sprinty. Na początek odbyły się biegi kobiet. Wygrała Rosjanka Swietłana Slepcowa, która wyprzedziła swoją rodaczkę Annę Bogalij-Titowiec oraz Niemkę Magdalenę Neuner[4]. Wśród mężczyzn triumfował Rosjanin Iwan Czeriezow, wyprzedzając Austriaka Dominika Landertingera i Szwajcara Thomasa Frei[5].

Trzeci dzień to biegi na dochodzenie. Konkurencję tę u kobiet wygrała reprezentantka Rosji Swietłana Slepcowa. Okazała się lepsza od Niemki Magdaleny Neuner oraz Rosjanki Anny Bogalij-Titowiec[6]. Drugim wyścigiem był bieg mężczyzn, w którym wygrał Rosjanin Jewgienij Ustiugow, pokonując Estończyka Rolanda Lessinga i Austriaka Simona Edera[7].

Program zawodów

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
17 grudnia Bieg indywidualny kobiet 11.15 CET 112
17 grudnia Bieg indywidualny mężczyzn 14.15 CET 123
19 grudnia Sprint kobiet 10.00 CET 113
19 grudnia Sprint mężczyzn 14.15 CET 124
20 grudnia Bieg na dochodzenie kobiet 12.00 CET 60
20 grudnia Bieg na dochodzenie mężczyzn 14.15 CET 60

Zestawienie zwycięzców

Mężczyźni

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (20 km)
szczegóły
Austria Christoph Sumann
Austria (AUT)
Francja Simon Fourcade
Francja (FRA)
Norwegia Alexander Os
Norwegia (NOR)
Sprint (10 km)
szczegóły
Rosja Iwan Czeriezow
Rosja (RUS)
Austria Dominik Landertinger
Austria (AUT)
Szwajcaria Thomas Frei
Szwajcaria (SUI)
Bieg na dochodzenie (12,5 km)
szczegóły
Rosja Jewgienij Ustiugow
Rosja (RUS)
Estonia Roland Lessing
Estonia (EST)
Austria Simon Eder
Austria (AUT)

Kobiety

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (15 km)
szczegóły
Szwecja Helena Jonsson
Szwecja (SWE)
Szwecja Anna Carin Zidek
Szwecja (SWE)
Słowacja Anastasija Kuźmina
Słowacja (SVK)
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Rosja Swietłana Slepcowa
Rosja (RUS)
Rosja Anna Bogalij-Titowiec
Rosja (RUS)
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Bieg na dochodzenie (10 km)
szczegóły
Rosja Swietłana Slepcowa
Rosja (RUS)
Niemcy Magdalena Neuner
Niemcy (GER)
Rosja Anna Bogalij-Titowiec
Rosja (RUS)

Biegi indywidualne – 17.12.2009

Mężczyźni

Christoph Sumann – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn
Christoph Sumann – zwycięzca biegu indywidualnego mężczyzn

Do zawodów zgłoszonych zostało 123 zawodników. Na starcie wycofali się Francja Martin Fourcade, Szwecja Jörgen Brink, Austria Dominik Landertinger, Austria Simon Eder i Rosja Maksim Czudow, a trasy nie ukończyli Szwecja Carl Johan Bergman, Holandia Herbert Cool, Australia Mark Raymond i Mołdawia Siergiej Balan. Wszystkie strzały trafione uzyskali Słowacja Pavol Hurajt (10. miejsce) i Ukraina Ołeh Bereżnyj (25. miejsce) .



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodnik Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Austria Christoph Sumann 52:19,8 1/20
2 Francja Simon Fourcade 52:34,0 1/20
3 Norwegia Alexander Os 52:50,5 1/20
4 Czechy Michal Šlesingr 53:13,6 1/20
5 Francja Vincent Jay 53:25,4 1/20
6 Polska Tomasz Sikora 53:38,2 2/20
7 Norwegia Frode Andresen 53:41,1 3/20
8 Austria Daniel Mesotitsch 53:46,5 2/20
9 Ukraina Serhij Sedniew 53:46,9 2/20
10 Słowacja Pavol Hurajt 53:47,1 0/20
11 Szwecja Mattias Nilsson 53:47,3 1/20
12 Szwecja Björn Ferry 53:54,6 2/20
13 Rosja Wiktor Wasiljew 53:56,8 2/20
14 Stany Zjednoczone Tim Burke 54:04,9 3/20
15 Rosja Iwan Czeriezow 54:14,1 3/20
16 Ukraina Andrij Deryzemla 54:17,3 3/20
17 Szwajcaria Ivan Joller 54:19,9 1/20
18 Niemcy Arnd Peiffer 54:21,1 2/20
19 Białoruś Jauhienij Abramienka 54:26,9 2/20
20 Niemcy Alexander Wolf 54:27,5 2/20
21 Niemcy Michael Greis 54:28,8 3/20
22 Niemcy Andreas Birnbacher 54:30,5 3/20
23 Austria Friedrich Pinter 54:32,0 2/20
24 Szwecja Fredrik Lindström 54:34,7 2/20
25 Ukraina Ołeh Bereżnyj 54:35,6 0/20
26 Rosja Anton Szypulin 54:49,9 2/20
27 Japonia Hidenori Isa 54:54,9 2/20
28 Szwajcaria Thomas Frei 55:11,2 2/20
29 Norwegia Hans Martin Gjedrem 55:23,8 2/20
30 Czechy Jaroslav Soukup 55:24,5 3/20
31 Rosja Jewgienij Ustiugow 55:29,1 4/20
32 Kanada Scott Perras 55:31,4 2/20
33 Łotwa Ilmārs Bricis 55:32,9 2/20
34 Kazachstan Aleksandr Czerwykow 55:39,7 3/20
35 Szwajcaria Matthias Simmen 55:40,1 4/20
36 Stany Zjednoczone Lowell Bailey 55:42,1 3/20
37 Szwecja Magnus Jonsson 55:43,7 3/20
38 Norwegia Tarjei Bø 55:43,7 4/20
39 Włochy Markus Windisch 55:44,1 3/20
40 Rosja Nikołaj Krugłow 56:08,0 4/20
... ... ... ...
85 Polska Mirosław Kobus 59:32,9 4/20
105 Polska Łukasz Szczurek 1:02:30,1 7/20
111 Polska Łukasz Witek 1:03:09,6 7/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Austria Christoph Sumann 225
2 Norwegia Emil Hegle Svendsen 206
3 Stany Zjednoczone Tim Burke 181
4 Francja Simon Fourcade 176
5 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 168
6 Rosja Jewgienij Ustiugow 127
7 Francja Martin Fourcade 126
8 Niemcy Michael Greis 125
9 Norwegia Lars Berger 123
10 Szwecja Björn Ferry 123
... ... ...
25 Polska Tomasz Sikora 65
79 Polska Mirosław Kobus 0
79 Polska Łukasz Szczurek 0
79 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Helena Jonsson – zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet
Helena Jonsson – zwyciężczyni biegu indywidualnego kobiet

Do zawodów zgłoszonych zostało 112 zawodniczek. Na starcie wycofały się Słowenia Tadeja Brankovič-Likozar, Białoruś Ludmiła Ananko i Rosja Olga Zajcewa. Wszystkie strzały trafione uzyskały Szwecja Helena Jonsson (1. miejsce), Rosja Jana Romanowa (4. miejsce), Francja Marie Dorin (10. miejsce), Białoruś Olga Nazarowa (14. miejsce), Austria Iris Waldhuber (44. miejsce) i Szwecja Jenny Jonsson (85. miejsce)



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Szwecja Helena Jonsson 43:04,1 0/20
2 Szwecja Anna Carin Zidek 43:26,7 1/20
3 Słowacja Anastasija Kuźmina 43:31,4 1/20
4 Rosja Jana Romanowa 43:52,9 0/20
5 Niemcy Andrea Henkel 43:53,4 1/20
6 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 44:29,5 1/20
7 Rosja Olga Miedwiedcewa 44:38,5 1/20
8 Ukraina Wałentyna Semerenko 44:40,7 1/20
9 Słowenia Teja Gregorin 45:10,7 2/20
10 Francja Marie Dorin 45:20,0 0/20
11 Francja Julie Carraz-Collin 45:25,4 1/20
12 Chińska Republika Ludowa Song Chaoqing 45:45,5 2/20
13 Francja Marie-Laure Brunet 45:50,6 2/20
14 Białoruś Olga Nazarowa 45:54,7 0/20
15 Ukraina Oksana Chwostenko 45:55,8 1/20
16 Białoruś Darja Domraczawa 45:59,0 3/20
17 Chińska Republika Ludowa Dong Xue 46:31,3 1/20
18 Niemcy Magdalena Neuner 46:32,6 4/20
19 Szwajcaria Selina Gasparin 46:37,0 2/20
20 Norwegia Liv-Kjersti Eikeland 46:44,3 1/20
21 Stany Zjednoczone Haley Johnson 46:45,9 1/20
22 Rosja Natalja Burdyga 46:52,9 2/20
23 Kazachstan Jelena Chrustalewa 46:58,9 2/20
24 Ukraina Ołena Pidhruszna 46:59,5 1/20
25 Mołdawia Natalia Lewczenkowa 47:01,3 2/20
26 Niemcy Kati Wilhelm 47:03,0 3/20
27 Niemcy Simone Hauswald 47:03,2 4/20
28 Białoruś Nadzieżda Skardino 47:06,1 2/20
29 Francja Anais Bescond 47:16,3 2/20
30 Białoruś Ludmiła Kalinczik 47:18,6 3/20
31 Polska Agnieszka Cyl 47:21,8 3/20
32 Niemcy Kathrin Hitzer 47:22,8 1/20
33 Chińska Republika Ludowa Wang Chunli 47:23,0 4/20
34 Niemcy Juliane Döll 47:30,4 3/20
35 Kanada Megan Tandy 47:32,6 2/20
36 Ukraina Wiktorija Semerenko 47:34,4 3/20
37 Rumunia Reka Ferencz 47:35,1 1/20
38 Włochy Katja Haller 47:36,1 2/20
39 Kanada Zina Kocher 47:37,2 4/20
40 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 47:39,7 3/20
... ... ... ...
42 Polska Magdalena Gwizdoń 47:45,6 3/20
52 Polska Paulina Bobak 48:42,8 2/20
54 Polska Krystyna Pałka 49:00,8 3/20
61 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 49:21,6 5/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 277
2 Szwecja Anna Carin Zidek 234
3 Rosja Olga Miedwiedcewa 184
4 Rosja Swietłana Slepcowa 152
5 Norwegia Tora Berger 146
6 Słowenia Anastasija Kuźmina 137
7 Niemcy Andrea Henkel 137
8 Niemcy Kati Wilhelm 136
9 Francja Marie-Laure Brunet 134
10 Niemcy Martina Beck 132
... ... ...
35 Polska Agnieszka Cyl 49
41 Polska Krystyna Pałka 37
59 Polska Magdalena Gwizdoń 11
72 Polska Paulina Bobak 2
73 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Sprinty – 19.12.2009

Mężczyźni

Iwan Czeriezow – zwycięzca sprintu mężczyzn
Iwan Czeriezow – zwycięzca sprintu mężczyzn

Do zawodów zostało zgłoszonych 124 biathlonistów. Na starcie wycofali się Holandia Herbert Cool i Francja Martin Fourcade.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Iwan Czeriezow 28:10,0 0/10
2 Austria Dominik Landertinger 28:21,1 1/10
3 Szwajcaria Thomas Frei 28:52,4 1/10
4 Norwegia Tarjei Bø 28:52,7 1/10
5 Rosja Anton Szypulin 28:59,1 1/10
6 Francja Simon Fourcade 29:00,8 1/10
7 Rosja Jewgienij Ustiugow 29:07,6 1/10
8 Stany Zjednoczone Tim Burke 29:10,7 2/10
9 Niemcy Arnd Peiffer 29:15,3 1/10
10 Austria Simon Eder 29:17,2 1/10
11 Japonia Hidenori Isa 29:17,2 0/10
12 Niemcy Michael Greis 29:17,6 2/10
13 Słowenia Klemen Bauer 29:18,2 2/10
14 Ukraina Andrij Deryzemla 29:18,8 1/10
15 Białoruś Siarhiej Nowikau 29:25,0 0/10
16 Estonia Roland Lessing 29:26,5 1/10
17 Norwegia Frode Andresen 29:28,5 2/10
18 Norwegia Alexander Os 29:29,9 2/10
19 Ukraina Serhij Semenow 29:30,6 1/10
20 Szwecja Björn Ferry 29:30,8 2/10
21 Niemcy Andreas Birnbacher 29:32,0 2/10
22 Austria Friedrich Pinter 29:32,2 1/10
23 Rosja Wiktor Wasiljew 29:33,1 3/10
24 Szwecja Fredrik Lindström 29:34,4 1/10
25 Bułgaria Krasimir Anew 29:36,2 0/10
26 Ukraina Serhij Sedniew 29:36,6 2/10
27 Stany Zjednoczone Jeremy Teela 29:36,6 2/10
28 Białoruś Jauhienij Abramienka 29:44,5 3/10
29 Szwajcaria Claudio Böckli 29:49,6 1/10
30 Rosja Nikołaj Krugłow 29:50,1 2/10
31 Czechy Ondřej Moravec 29:51,3 1/10
32 Szwecja Carl Johan Bergman 29:53,0 1/10
33 Finlandia Paavo Puurunen 29:54,2 2/10
34 Francja Vincent Jay 29:54,9 0/10
35 Kanada Jean-Philippe Leguellec 29:55,7 2/10
36 Austria Daniel Mesotitsch 30:02,3 3/10
37 Słowenia Vasja Rupnik 30:02,5 2/10
38 Stany Zjednoczone Lowell Bailey 30:02,8 2/10
39 Włochy Mattia Cola 30:03,0 0/10
40 Kazachstan Aleksandr Czerwykow 30:08,5 2/10
... ... ... ...
43 Polska Tomasz Sikora 30:09,8 3/10
75 Polska Łukasz Szczurek 31:04,8 1/10
91 Polska Łukasz Witek 31:53,0 3/10
92 Polska Mirosław Kobus 31:54,5 3/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Austria Christoph Sumann 225
2 Stany Zjednoczone Tim Burke 215
3 Francja Simon Fourcade 214
4 Norwegia Emil Hegle Svendsen 206
5 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 168
6 Rosja Jewgienij Ustiugow 163
7 Niemcy Michael Greis 154
8 Austria Simon Eder 149
9 Szwecja Björn Ferry 144
10 Austria Dominik Landertinger 140
... ... ...
33 Polska Tomasz Sikora 65
85 Polska Mirosław Kobus 0
85 Polska Łukasz Szczurek 0
85 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Swietłana Slepcowa – zwyciężczyni sprintu kobiet
Swietłana Slepcowa – zwyciężczyni sprintu kobiet

Do zawodów zgłoszono 113 zawodniczek. Na starcie wycofała się Łotwa Gerda Krūmiņa, a biegu nie ukończyły Białoruś Olga Nazarowa, Bułgaria Dafinka Koewa, Korea Południowa Jo In-hee i Korea Południowa Mun Ji-hee.



Wyniki: Uwzględniono tylko miejsca punktowane

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Swietłana Slepcowa 24:57,0 0/10
2 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 25:40,4 1/10
3 Niemcy Magdalena Neuner 25:59,6 2/10
4 Białoruś Darja Domraczawa 26:01,5 1/10
5 Niemcy Kati Wilhelm 26:09,0 1/10
6 Francja Sandrine Bailly 26:16,6 1/10
7 Niemcy Simone Hauswald 26:25,9 1/10
8 Białoruś Nadzieżda Skardino 26:28,6 1/10
9 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 26:35,0 1/10
10 Kanada Zina Kocher 26:40,4 1/10
11 Szwecja Anna Carin Zidek 26:40,6 2/10
12 Szwecja Helena Jonsson 26:51,1 2/10
13 Słowenia Teja Gregorin 26:52,4 3/10
14 Ukraina Wiktorija Semerenko 26:54,3 1/10
15 Kazachstan Marina Lebiediewa 27:11,3 0/10
16 Chińska Republika Ludowa Kong Yingchao 27:11,6 0/10
17 Rosja Olga Miedwiedcewa 27:12,4 2/10
18 Polska Magdalena Gwizdoń 27:13,9 2/10
19 Francja Julie Carraz-Collin 27:18,8 1/10
20 Szwecja Sofia Domeij 27:23,6 1/10
21 Kanada Megan Tandy 27:25,9 2/10
22 Czechy Veronika Vítková 27:30,5 1/10
23 Chińska Republika Ludowa Liu Xianying 27:34,8 2/10
24 Rumunia Alexandra Stoian 27:37,1 1/10
25 Rumunia Éva Tófalvi 27:38,6 0/10
26 Ukraina Wałentyna Semerenko 27:39,2 2/10
27 Polska Agnieszka Cyl 27:43,5 3/10
28 Norwegia Gro Marit Istad-Kristiansen 27:47,8 4/10
29 Włochy Karin Oberhofer 27:48,1 0/10
30 Czechy Zdeňka Vejnarová 27:50,7 1/10
31 Estonia Kadri Lehtla 27:50,7 2/10
32 Finlandia Mari Laukkanen 27:57,4 3/10
33 Polska Paulina Bobak 27:57,8 1/10
34 Francja Marie-Laure Brunet 27:59,6 2/10
35 Kazachstan Lubow Filimonowa 28:01,0 1/10
36 Słowacja Anastasija Kuźmina 28:02,0 4/10
37 Łotwa Madara Līduma 28:02,9 4/10
38 Francja Sylvie Becaert 28:03,2 2/10
39 Rumunia Mihaela Purdea 28:05,0 3/10
40 Rosja Anna Bułygina 28:06,5 4/10
... ... ... ...
52 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 28:36,4 4/10
73 Polska Krystyna Pałka 29:28,0 3/10

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 306
2 Szwecja Anna Carin Zidek 264
3 Rosja Swietłana Slepcowa 212
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 208
5 Niemcy Kati Wilhelm 176
6 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 151
7 Białoruś Darja Domraczawa 150
8 Norwegia Tora Berger 146
9 Słowacja Anastasija Kuźmina 142
10 Francja Marie-Laure Brunet 141
... ... ...
32 Polska Agnieszka Cyl 63
42 Polska Krystyna Pałka 37
45 Polska Magdalena Gwizdoń 34
73 Polska Paulina Bobak 10
83 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Biegi na dochodzenie – 20.12.2009

Mężczyźni

Do zawodów zakwalifikowało się 60 zawodników. Na starcie wycofali się Niemcy Michael Greis, Francja Vincent Defrasne i Estonia Indrek Tobreluts.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Jewgienij Ustiugow 34:50,9 2/20
2 Estonia Roland Lessing 35:00,2 0/20
3 Austria Simon Eder 35:01,8 2/20
4 Austria Dominik Landertinger 35:03,5 6/20
5 Niemcy Arnd Peiffer 35:03,5 1/20
6 Stany Zjednoczone Tim Burke 35:28,3 3/20
7 Słowenia Klemen Bauer 35:31,2 3/20
8 Rosja Iwan Czeriezow 35:32,2 4/20
9 Francja Simon Fourcade 35:43,1 3/20
10 Niemcy Simon Schempp 35:53,8 0/20
11 Francja Vincent Jay 35:54,2 2/20
12 Norwegia Tarjei Bø 35:54,4 4/20
13 Kanada Jean-Philippe Leguellec 35:57,6 2/20
14 Szwecja Björn Ferry 36:06,0 3/20
15 Norwegia Lars Berger 36:10,4 4/20
16 Polska Tomasz Sikora 36:13,7 1/20
17 Norwegia Alexander Os 36:22,0 3/20
18 Ukraina Serhij Sedniew 36:32,5 2/20
19 Norwegia Frode Andresen 36:40,0 5/20
20 Szwecja Fredrik Lindström 36:40,7 3/20

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniona została tylko pierwsza dziesiątka

Miejsce Zawodnik Punkty
1 Stany Zjednoczone Tim Burke 253
2 Francja Simon Fourcade 246
3 Austria Christoph Sumann 225
4 Rosja Jewgienij Ustiugow 223
5 Norwegia Emil Hegle Svendsen 206
6 Austria Simon Eder 197
7 Austria Dominik Landertinger 183
8 Szwecja Björn Ferry 171
9 Norwegia Ole Einar Bjørndalen 168
10 Niemcy Arnd Peiffer 167
... ... ...
29 Polska Tomasz Sikora 90
85 Polska Mirosław Kobus 0
85 Polska Łukasz Szczurek 0
85 Polska Łukasz Witek 0

Kobiety

Swietłana Slepcowa – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet
Swietłana Slepcowa – zwyciężczyni biegu na dochodzenie kobiet

Do zawodów zakwalifikowało się 60 zawodniczek. Na starcie wycofały się Francja Marie-Laure Brunet, Ukraina Oksana Chwostenko i Białoruś Ludmiła Ananko, a biegu nie ukończyły Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak i Stany Zjednoczone Lanny Barnes.



Wyniki: Uwzględniono tylko najlepszych dwudziestu zawodników

Miejsce Zawodniczka Czas Liczba strzałów nietrafionych
1 Rosja Swietłana Slepcowa 34:03,2 2/20
2 Niemcy Magdalena Neuner 34:39,5 3/20
3 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 34:46,4 2/20
4 Kanada Zina Kocher 35:09,7 0/20
5 Słowenia Teja Gregorin 35:31,7 1/20
6 Białoruś Darja Domraczawa 35:50,9 2/20
7 Szwecja Helena Jonsson 36:05,5 2/20
8 Szwecja Anna Carin Zidek 36:12,1 3/20
9 Niemcy Kati Wilhelm 36:20,1 3/20
10 Niemcy Andrea Henkel 36:29,5 1/20
11 Niemcy Simone Hauswald 36:34,8 4/20
12 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 36:44,4 4/20
13 Ukraina Wiktorija Semerenko 36:51,7 2/20
14 Polska Agnieszka Cyl 36:57,2 1/20
15 Białoruś Nadzieżda Skardino 37:01,2 1/20
16 Francja Sandrine Bailly 37:07,7 4/20
17 Rosja Anna Bułygina 37:09,9 3/20
18 Rosja Olga Miedwiedcewa 37:18,4 2/20
19 Niemcy Tina Bachmann 37:31,0 3/20
20 Francja Sylvie Becaert 37:42,9 1/20
... ... ... ...
23 Polska Magdalena Gwizdoń 38:16,4 3/20
45 Polska Paulina Bobak 40:17,9 2/20
DNF Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak nie ukończyła trasy

Klasyfikacja po zawodach

Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę

Miejsce Zawodniczka Punkty
1 Szwecja Helena Jonsson 342
2 Szwecja Anna Carin Zidek 298
3 Rosja Swietłana Slepcowa 272
4 Rosja Olga Miedwiedcewa 231
5 Niemcy Kati Wilhelm 208
6 Białoruś Darja Domraczawa 188
7 Finlandia Kaisa Mäkäräinen 180
8 Niemcy Simone Hauswald 168
9 Niemcy Andrea Henkel 168
10 Słowenia Teja Gregorin 160
... ... ...
29 Polska Agnieszka Cyl 90
40 Polska Magdalena Gwizdoń 52
43 Polska Krystyna Pałka 37
75 Polska Paulina Bobak 10
83 Polska Weronika Nowakowska-Ziemniak 0

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Pokljuka 2009
Listen to this article