Puchar Świata w biathlonie 2009/2010 – Holmenkollen 2010
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Zawody pucharu świata w biathlonie w Oslo/Holmenkollen były dziewiątymi w sezonie 2009/2010 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje zostały rozegrane w dniach 18 – 21 marca. Zawodnicy rywalizowali w sprincie, biegu na dochodzenie i biegu masowym.
- Główny artykuł: Puchar Świata w biathlonie 2009/2010.
Oslo/Holmenkollen 2010 | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Puchar Świata w Biathlonie 2009/2010 Östersund • Hochfilzen • Pokljuka • Oberhof • Ruhpolding • Anterselva • Vancouver • Kontiolahti • Holmenkollen • Chanty-Mansyjsk |
Pierwszego dnia rozegrano sprinty. Wśród kobiet tryumfowała Niemka Simone Hauswald pokonując Białorusinkę Darię Domraczewą i Szwedkę Anna Carin Zidek[1]. U mężczyzn wygrał Francuz Martin Fourcade pokonując Rosjanina Maksima Czudowa i Austriaka Christopha Sumanna[2].
Drugiego dnia rozgrywano biegi pościgowe. Wśród kobiet wygrała Niemka Simone Hauswald pokonując Białorusinkę Darię Domraczewą i Szwedkę Anna Carin Zidek[3]. Wśród mężczyzn tryumfował Francuz Martin Fourcade wygrywając z Niemcem Simonem Schemppem i Rosjaninem Iwanem Czeriezowem[4].
Ostatniego dnia rozgrywano biegi masowe. Wśród kobiet wygrała Niemka Simone Hauswald, która tryumfowała we wszystkich biegach w Oslo, pokonując Ukrainkę Witę Semerenko i inną Niemkę Magdalenę Neuner[5]. Wśród mężczyzn wygrał Rosjanin Iwan Czeriezow pokonując Austriaka Christopha Sumanna i Norwega Emila Hegle Svendsena[6].
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
18 marca | Sprint kobiet | 11.30 CET | 92 |
18 marca | Sprint mężczyzn | 14.15 CET | 114 |
20 marca | Bieg pościgowy kobiet | 14.15 CET | 60 |
20 marca | Bieg pościgowy mężczyzn | 16.00 CET | 60 |
21 marca | Bieg masowy kobiet | 14.15 CET | 30 |
21 marca | Bieg masowy mężczyzn | 16.00 CET | 30 |
Mężczyźni
Sprint (10 km) szczegóły |
Martin Fourcade Francja (FRA) |
Maksim Czudow Rosja (RUS) |
Christoph Sumann Austria (AUT) |
Bieg pościgowy (12,5 km) szczegóły |
Martin Fourcade Francja (FRA) |
Simon Schempp Niemcy (GER) |
Iwan Czeriezow Rosja (RUS) |
Bieg masowy (15 km) szczegóły |
Iwan Czeriezow Rosja (RUS) |
Christoph Sumann Austria (AUT) |
Emil Hegle Svendsen Norwegia (NOR) |
Kobiety
Sprint (7,5 km) szczegóły |
Simone Hauswald Niemcy (GER) |
Darja Domraczewa Białoruś (BLR) |
Anna Carin Zidek Szwecja (SWE) |
Bieg pościgowy (10 km) szczegóły |
Simone Hauswald Niemcy (GER) |
Darja Domraczewa Białoruś (BLR) |
Anna Carin Zidek Szwecja (SWE) |
Bieg masowy (12,5 km) szczegóły |
Simone Hauswald Niemcy (GER) |
Wita Semerenko Ukraina (UKR) |
Magdalena Neuner Niemcy (GER) |
Mężczyźni
Do zawodów zgłoszonych zostało 114 zawodników. Na starcie wycofał się Marek Matiaško, a zawodów nie ukończyli Vincent Defrasne i Ville Simola.
Wyniki:
Uwzględniono tylko miejsca punktowane
Miejsce | Zawodniczka | Czas | Liczba strzałów nietrafionych |
---|---|---|---|
1 | Martin Fourcade | 26:08,1 | 0/10 |
2 | Maksim Czudow | 26:15,2 | 0/10 |
3 | Christoph Sumann | 26:17,5 | 0/10 |
4 | Aleksiej Wołkow | 26:24,0 | 0/10 |
5 | Janez Marič | 26:32,4 | 0/10 |
6 | Björn Ferry | 26:38,5 | 0/10 |
7 | Daniel Mesotitsch | 26:41,8 | 0/10 |
8 | Jewgienij Ustiugow | 26:45,0 | 2/10 |
9 | Simon Schempp | 26:49,0 | 0/10 |
10 | Simon Fourcade | 26:51,6 | 1/10 |
11 | Jakov Fak | 26:53,7 | 0/10 |
12 | Michael Greis | 26:59,5 | 1/10 |
13 | Klemen Bauer | 27:00,3 | 3/10 |
14 | Simon Eder | 27:00,7 | 1/10 |
15 | Emil Hegle Svendsen | 27:01,1 | 1/10 |
16 | Matthias Simmen | 27:07,6 | 1/10 |
17 | Dominik Landertinger | 27:07,8 | 3/10 |
18 | Iwan Czeriezow | 27:13,5 | 2/10 |
19 | Tobias Eberhard | 27:15,7 | 1/10 |
20 | Arnd Peiffer | 27:16,7 | 2/10 |
21 | Tomáš Holubec | 27:18,1 | 0/10 |
22 | Tarjei Bø | 27:24,0 | 1/10 |
23 | Vincent Jay | 27:28,0 | 0/10 |
24 | Halvard Hanevold | 27:32,7 | 1/10 |
25 | Christoph Stephan | 27:33,1 | 1/10 |
26 | Pavol Hurajt | 27:33,5 | 1/10 |
27 | Andreas Birnbacher | 27:34,6 | 2/10 |
28 | Daniel Böhm | 27:35,5 | 2/10 |
29 | Simon Hallenbarter | 27:39,1 | 2/10 |
30 | Rustam Waliullin | 27:41,3 | 2/10 |
31 | Carl Johan Bergman | 27:42,3 | 2/10 |
32 | Brendan Green | 27:45,3 | 1/10 |
33 | Jaroslav Soukup | 27:46,1 | 2/10 |
34 | Fredrik Lindström | 27:46,5 | 2/10 |
35 | Kazuya Inomata | 27:48,0 | 1/10 |
36 | Alexander Wolf | 27:48,8 | 2/10 |
37 | Serhij Semenow | 27:50,2 | 2/10 |
38 | Christian De Lorenzi | 27:51,0 | 4/10 |
39 | Wiktor Wasiljew | 27:52,1 | 1/10 |
40 | Siergiej Nowikow | 27:54,8 | 2/10 |
... | ... | ... | ... |
42 | Tomasz Sikora | 27:58,5 | 2/10 |
99 | Łukasz Witek | 30:00,5 | 2/10 |
103 | Sebastian Witek | 30:56,3 | 3/10 |
Klasyfikacja po zawodach
Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę
Miejsce | Zawodnik | Punkty |
---|---|---|
1 | Christoph Sumann | 677 |
2 | Emil Hegle Svendsen | 676 |
3 | Jewgienij Ustiugow | 637 |
4 | Martin Fourcade | 601 |
5 | Iwan Czeriezow | 582 |
6 | Simon Eder | 569 |
7 | Dominik Landertinger | 545 |
8 | Arnd Peiffer | 523 |
9 | Simon Fourcade | 521 |
10 | Ole Einar Bjørndalen | 475 |
... | ... | ... |
15 | Tomasz Sikora | 397 |
98 | Łukasz Szczurek | 13 |
115 | Mirosław Kobus | 0 |
115 | Łukasz Witek | 0 |
115 | Sebastian Witek | 0 |
Kobiety
Do zawodów zgłoszonych zostało 92 zawodniczki. Na starcie wycofały się Anna Maria Nilsson, Olga Nazarowa i Oksana Jakowlewa.
Wyniki:
Uwzględniono tylko miejsca punktowane
Miejsce | Zawodniczka | Czas | Liczba strzałów nietrafionych |
---|---|---|---|
1 | Simone Hauswald | 20:42,4 | 0/10 |
2 | Darja Domraczewa | 20:47,3 | 0/10 |
3 | Anna Carin Zidek | 20:56,8 | 0/10 |
4 | Jana Romanowa | 21:07,4 | 0/10 |
5 | Ludmiła Kalinczyk | 21:21,4 | 0/10 |
6 | Magdalena Neuner | 21:22,2 | 2/10 |
7 | Swietłana Slepcowa | 21:26,1 | 1/10 |
8 | Anna Bogalij-Titowiec | 21:27,2 | 1/10 |
9 | Selina Gasparin | 21:32,9 | 1/10 |
10 | Kati Wilhelm | 21:37,3 | 0/10 |
11 | Marie Dorin | 21:37,6 | 0/10 |
12 | Marie-Laure Brunet | 21:39,3 | 1/10 |
13 | Martina Beck | 21:39,8 | 0/10 |
14 | Andrea Henkel | 21:40,7 | 1/10 |
15 | Éva Tófalvi | 21:41,9 | 0/10 |
16 | Olga Zajcewa | 21:47,6 | 1/10 |
17 | Kathrin Hitzer | 21:51,3 | 1/10 |
18 | Tina Bachmann | 21:52,3 | 0/10 |
19 | Wita Semerenko | 21:57,2 | 1/10 |
20 | Sylvie Becaert | 21:59,7 | 1/10 |
21 | Ołena Pidhruszna | 22:04,0 | 1/10 |
22 | Teja Gregorin | 22:07,1 | 1/10 |
23 | Kadri Lehtla | 22:10,1 | 0/10 |
24 | Helena Jonsson | 22:11,6 | 0/10 |
25 | Ann Kristin Flatland | 22:14,3 | 1/10 |
26 | Julie Carraz-Collin | 22:15,7 | 1/10 |
27 | Weronika Nowakowska-Ziemniak | 22:20,8 | 1/10 |
28 | Tora Berger | 22:24,5 | 2/10 |
29 | Nadzieżda Skardino | 22:26,3 | 0/10 |
30 | Synnoeve Solemdal | 22:26,5 | 1/10 |
31 | Kaisa Mäkäräinen | 22:28,3 | 1/10 |
32 | Anna Bułygina | 22:31,3 | 3/10 |
33 | Jana Gereková | 22:34,3 | 2/10 |
34 | Sofia Domeij | 22:35,8 | 1/10 |
35 | Megan Imrie | 22:36,9 | 1/10 |
36 | Dijana Grudiček-Ravnikar | 22:43,4 | 1/10 |
37 | Wałentyna Semerenko | 22:47,1 | 2/10 |
38 | Jekatierina Jurłowa | 22:47,6 | 2/10 |
39 | Agnieszka Cyl | 22:56,0 | 2/10 |
40 | Barbora Tomešová | 22:56,2 | 1/10 |
... | ... | ... | ... |
77 | Magdalena Nykiel | 24:33,3 | 3/10 |
Klasyfikacja po zawodach
Uwzględniono tylko pierwszą dziesiątkę
Miejsce | Zawodnik | Punkty |
---|---|---|
1 | Magdalena Neuner | 757 |
2 | Helena Jonsson | 704 |
3 | Andrea Henkel | 679 |
4 | Simone Hauswald | 677 |
5 | Kati Wilhelm | 661 |
6 | Anna Carin Zidek | 649 |
7 | Darja Domraczewa | 633 |
8 | Olga Zajcewa | 590 |
9 | Marie-Laure Brunet | 534 |
10 | Teja Gregorin | 504 |
... | ... | ... |
31 | Agnieszka Cyl | 268 |
48 | Weronika Nowakowska-Ziemniak | 158 |
43 | Krystyna Pałka | 122 |
50 | Magdalena Gwizdoń | 94 |
88 | Paulina Bobak | 11 |
99 | Magdalena Nykiel | 0 |