Puchar Świata w saneczkarstwie (tory naturalne) 2012/2013
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Puchar Świata w saneczkarstwie 2012/2013 na torach naturalnych – 21. edycja zawodów w saneczkarstwie. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek w pięciu miejscowościach. Rywalizacja rozpoczęła się w Laas 28 grudnia 2012, a zakończyła się w Vatra Dornei 27 lutego 2013 roku.
Szybkie fakty Data, Miejsce rozpoczęcia ...
| |||
Data |
28 grudnia 2012 - 27 lutego 2013 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia |
Laas | ||
Miejsce zakończenia |
Zamknij
Oprócz rywalizacji pucharowej w sezonie 2012/13 odbyły się trzy ważne imprezy: mistrzostwa świata we włoskiej Nova Ponente (24-27 stycznia 2013), mistrzostwa Europy w zjazdach na sankach w austriackim Oberperfuss (15-17 lutego 2013) oraz mistrzostwa europy juniorów w rosyjskim Nowouralsku (8-10 lutego 2013).
Więcej informacji Lp., Data ...
Lp. | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PŚ | 28 – 30 grudnia 2012 | Lass | Jedynki kobiet | Jekatierina Ławrientjewa | Greta Pinggera | Evelin Lanthaler |
Jedynki mężczyzn | Patrick Pigneter | Thomas Schopf | Hannes Clara | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
|
Austria
|
Rosja
| |||
Konkurs drużynowy | Rosja
|
Włochy
|
Austria
| |||
2. PŚ | 11 – 13 stycznia 2013 | Moos in Passeier | Jedynki kobiet | Jekatierina Ławrientjewa | Evelin Lanthaler | Melanie Schwarz |
Jedynki mężczyzn | Thomas Kammerlander | Patrick Pigneter | Hannes Clara | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
|
Austria
|
Rosja
| |||
Konkurs drużynowy | Włochy
|
Austria
|
Rosja
| |||
3. PŚ | 18-20 stycznia 2013 | Umhausen | Jedynki kobiet | Jekatierina Ławrientjewa | Melanie Schwarz | Evelin Lanthaler |
Jedynki mężczyzn | Patrick Pigneter | Hannes Clara | Thomas Kammerlander | |||
Dwójki mężczyzn | Rosja
|
Włochy
|
Austria
| |||
Konkurs drużynowy | Rosja
|
Włochy
|
Austria
| |||
Mistrzostwa świata – Deutschnofen | ||||||
4. PŚ | 1-2 lutego 2013 | Kindberg | Jedynki kobiet | Jekatierina Ławrientjewa | Greta Pinggera | Liudmiła Aksenenko |
Jedynki mężczyzn | Hannes Clara | Alex Gruber | Thomas Kammerlander | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
|
Włochy
|
Austria
| |||
Konkurs drużynowy | Rosja
|
Włochy
|
Austria
| |||
Mistrzostwa Europy juniorów – Nowouralsk | ||||||
5. PŚ | 22-24 lutego 2013 | Vatra Dornei | Jedynki kobiet | Jekatierina Ławrientjewa | Evelin Lanthaler | Greta Pinggera |
Jedynki mężczyzn | Patrick Pigneter | Michael Scheikl | Dominik Holzknecht | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy
|
Austria
|
Austria
| |||
Konkurs drużynowy | Rosja
|
Austria
|
Włochy
| |||
6. PŚ | 25-27 lutego 2013 | Vatra Dornei | Jedynki kobiet | Jekatierina Ławrientjewa | Evelin Lanthaler | Greta Pinggera |
Jedynki mężczyzn | Patrick Pigneter | Michael Scheikl | Thomas Kammerlander | |||
Dwójki mężczyzn | Austria
|
Rosja
|
Włochy
| |||
Konkurs drużynowy | Włochy
|
Rosja
|
Austria
| |||
Mistrzostwa Europy w zjeździe na sankach 2013 – Oberperfuss |
Zamknij
Kobiety
Więcej informacji lp., zawodnik ...
lp. | zawodnik | kraj | punkty |
---|---|---|---|
1. | Jekatierina Ławrientjewa | Rosja | |
2. | Evelin Lanthaler | Włochy | |
3. | Greta Pinggera | Włochy | |
4. | Liudmiła Aksienienko | Rosja | |
5. | Melanie Schwarz | Włochy | |
6. | Tina Unterberger | Austria | |
7. | Veronika Nachmann | Niemcy | |
8. | Christina Götschl | Austria | |
9. | Petra Dragičević | Słowenia | |
9. | Marlies Wagner | Austria | |
.... | |||
12. | Wioletta Ryś | Polska |
Zamknij
Mężczyźni
Więcej informacji lp., zawodnik ...
lp. | zawodnik | kraj | punkty |
---|---|---|---|
1. | Patrick Pigneter | Włochy | |
2. | Hannes Clara | Włochy | |
3. | Thomas Kammerlander | Austria | |
4. | Michael Scheikl | Austria | |
5. | Thomas Schopf | Austria | |
6. | Stanisław Kowszyk | Rosja | |
7. | Jurij Tałych | Rosja | |
8. | Alex Gruber | Włochy | |
9. | Adam Jędrzejko | Polska | |
10. | Florian Clara | Włochy | |
.... | |||
14. | Damian Waniczek | Polska | |
21. | Andrzej Laszczak | Polska |
Zamknij
Dwójki mężczyzn
Więcej informacji lp., zawodnik ...
lp. | zawodnik | kraj | punkty |
---|---|---|---|
1. | Patrick Pigneter – Florian Clara | Włochy | |
2. | Christian Schopf – Andreas Schopf | Austria | |
3. | Paweł Porszniew – Iwan Łazariew | Rosja | |
4. | Aleksandr Jegorow – Piotr Popow | Rosja | |
5. | Rupert Brüggler – Tobias Angerer | Austria | |
6. | Björn Kierspel – Christian Wichan | Niemcy | |
7. | Andrzej Laszczak – Damian Waniczek | Polska | |
8. | Hannes Clara – Stefan Gruber | Włochy | |
9. | Pawieł Silin – Iwan Rodin | Rosja | |
10. | Christian Schatz – Gerhard Mühlbacher | Austria |
Zamknij