Puchar Świata w saneczkarstwie 1980/1981 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w saneczkarstwie 1980/1981.

Puchar Świata w saneczkarstwie 1980/1981

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w saneczkarstwie 1980/1981
1979/1980 1981/1982
Zwycięzcy
Kobiety Austria Angelika Schafferer
Mężczyźni Włochy Ernst Haspinger Włochy Paul Hildgartner
Dwójki męskie Austria Günther Lemmerer Austria Reinhold Sulzbacher

4. sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie 1980/1981 rozpoczął się w austriackim Innsbrucku. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się w zachodnioniemieckim Königssee. Najważniejszą imprezą sezonu były Mistrzostwa Świata.

Puchar Świata rozegrany został w 5 miastach, 3 krajach. Najwięcej konkursów odbyło się w Niemczech: Winterberg, Königssee oraz w Austrii: Innsbruck, Imst.

W klasyfikacji generalnej jedynek kobiet pierwsze miejsce zajęła Austriaczka Angelika Schafferer, która raz wygrywała zawody, a pozostałych startach zawsze stała na podium. W jedynkach bezkonkurencyjni byli Włosi. Jedyny raz w historii pierwsze miejsce zajęło dwóch zawodników: Ernst Haspinger i Paul Hildgartner. na najniższym stopniu podium stanął Karl Brunner. W dwójkach po raz drugi z rzędu najlepsi byli Austriacy Günther Lemmerer i Reinhold Sulzbacher którzy w pokonanym polu zostawili Włochów Hansjörga Raffla i Karla Brunnera oraz parę zachodnioniemiecką Hans Stangassinger i Franz Wembacher.

Jedynki kobiet

Wyniki

Lp. Data Miejscowość Tor 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. Austria Innsbruck Saneczkowy tor w Innsbrucku Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ingrīda Amantowa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Eleonora Czeremisina Austria Angelika Schafferer
2. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Winterberg Saneczkowy tor w Winterbergu Włochy Monika Auer Austria Angelika Schafferer Włochy Marie-Luise Rainer
3. Austria Imst Saneczkowy tor w Imst Niemiecka Republika Demokratyczna Melitta Sollmann Austria Angelika Schafferer Niemiecka Republika Demokratyczna Bettina Schmidt
4. Włochy Olang Saneczkowy tor w Olang Austria Angelika Schafferer Włochy Monika Auer Czechosłowacja Mária Jasenčáková
5. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Königssee Saneczkowy tor w Königssee Niemiecka Republika Demokratyczna Heike Popel Austria Angelika Schafferer Niemiecka Republika Demokratyczna Ute Weiss

Klasyfikacja generalna

Lp. Zawodnik Austria
Innsbruck
Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
Winterberg
Austria
Imst
Włochy
Olang
Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
Königssee
Punkty
1.
Austria Angelika Schafferer
3
2
2
1
2
51
2.
Włochy Monika Auer
7
1
-
2
8
38
3.
Włochy Marie-Luise Rainer
10
3
7
-
5
27
4.
Austria Annefried Göllner
8
4
4
-
12
24
5.
Niemiecka Republika Demokratyczna Melitta Sollmann
6
-
1
-
-
22
=6.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Ingrīda Amantowa
1
-
-
-
7
21
=6.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Eleonora Czeremisina
2
-
-
-
4
21
=6.
Austria Ilse Mayregger
12
7
8
4
-
21
9.
Czechosłowacja Mária Jasenčáková
-
-
5
3
11
20
10.
Niemiecka Republika Demokratyczna Bettina Schmidt
-
-
3
-
6
17
11.
Niemiecka Republika Demokratyczna Heike Popel
-
-
-
-
1
15
12.
Szwajcaria Brigitte Kuhn
-
11
10
5
-
12
13.
Niemiecka Republika Demokratyczna Ute Weiss
-
-
-
-
3
10
14.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wera Zozula
4
-
-
-
-
9
=15.
Niemiecka Republika Demokratyczna Martina Günl
5
-
-
-
-
8
=15.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Constanze Zeitz
-
5
-
-
-
8
=17.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Gabi Gerber
-
6
-
-
-
7
=17.
Niemiecka Republika Demokratyczna Ilona Oekel
-
-
6
-
-
7
19.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Siegried Köhne
-
8
-
-
-
5
=20.
Szwajcaria Agnes Maag
-
9
-
-
-
4
=20.
Niemiecka Republika Demokratyczna Birgit Weise
9
-
-
-
-
4
=20.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Petra Zillich
-
-
-
-
9
4
=23.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Jelena Perminowa
-
-
-
-
10
3
=23.
Kanada Marylene Vestergom
-
10
-
-
-
3
25.
Austria Ingrid Stolz
11
-
-
-
-
1

Jedynki mężczyzn

Wyniki

Lp. Data Miejscowość Tor 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. Austria Innsbruck Saneczkowy tor w Innsbrucku Włochy Ernst Haspinger Włochy Karl Brunner Włochy Paul Hildgartner
2. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Winterberg Saneczkowy tor w Winterbergu Włochy Paul Hildgartner Włochy Karl Brunner Włochy Ernst Haspinger
3. Austria Imst Saneczkowy tor w Imst Włochy Paul Hildgartner Włochy Ernst Haspinger Włochy Karl Brunner
4. Włochy Olang Saneczkowy tor w Olang Włochy Ernst Haspinger Włochy Ernst Haspinger Włochy Hansjörg Raffl
5. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Königssee Saneczkowy tor w Königssee Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Danilin Niemiecka Republika Demokratyczna Michael Walter Włochy Karl Brunner

Klasyfikacja generalna

Lp. Zawodnik Austria
Innsbruck
Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
Winterberg
Austria
Imst
Włochy
Olang
Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
Königssee
Punkty
=1.
Włochy Ernst Haspinger
1
3
2
1
-
111
=1.
Włochy Paul Hildgartner
3
1
1
2
-
111
3.
Włochy Karl Brunner
2
2
3
-
3
102
4.
Włochy Hansjörg Raffl
7
4
16
3
5
86
5.
Austria Georg Fluckinger
5
6
4
5
-
84
6.
Austria Gerhard Sandbichler
4
10
7
6
-
77
7.
Austria Albert Graf
9
12
5
-
8
70
8.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Gerd Böhmer
8
5
-
-
6
59
9.
Liechtenstein Wolfgang Schädler
10
8
-
4
-
56
10.
Austria Otto Mayregger
11
13
9
-
17
54
11.
Austria Franz Wilhelmer
-
17
12
8
15
52
12.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Danilin
6
-
-
-
1
50
13.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Klaus Rosenberger
-
-
11
9
9
49
14.
Niemiecka Republika Demokratyczna Michael Walter
-
-
6
-
2
47
15.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Thomas Rzeznizok
22
11
-
-
4
41
16.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Johannes Schettel
15
14
-
-
10
39
17.
Czechosłowacja Stanislav Ptáčník
-
-
10
7
-
35
18.
Niemiecka Republika Demokratyczna Uwe Handrich
12
-
8
-
-
32
=19.
Szwajcaria Michael Flueler
-
21
17
13
-
27
=19.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dieter Weitzenberg
-
-
15
10
-
27
=21.
Austria Horst Mayregger
16
-
14
-
-
22
=21.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Michaił Sawjałow
17
-
-
-
13
22
=23.
Włochy Helmut Brunner
-
7
-
-
-
19
=23.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hans Stangassinger
-
-
-
-
7
19
=23.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Christoph Weitzenberg
-
-
13
-
20
19
26.
Włochy Bernhard Kammerer
-
9
-
-
-
17
=27.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bernd Beutel
21
15
-
-
-
16
=27.
Włochy Alfred Silginer
18
-
-
-
18
16
=29.
Niemiecka Republika Demokratyczna Rainer Krell
-
-
-
-
11
15
=29.
Polska Krzysztof Kuklik
-
-
-
11
-
15
31.
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Franči Pikon
-
-
-
-
12
14
=32.
Kanada Bruce Smith
20
19
-
-
-
13
=32.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Waleri Jakuszin
13
-
-
-
-
13
=34.
Niemiecka Republika Demokratyczna Rüdiger Jurke
14
-
-
-
-
12
=34.
Czechosłowacja Petr Urban
-
-
-
-
14
12
=36.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Stefan Fischer
-
16
-
-
-
10
=36.
Niemiecka Republika Demokratyczna Jürgen Gehrhardt
-
-
-
-
16
10
38.
Kanada Mark Jensen
-
18
-
-
25
9
39.
Norwegia Asle Strand
25
-
-
-
19
8
40.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Walerie Petrow
19
-
-
-
-
7
41.
Holandia Peter Brower
-
20
-
-
-
6
42.
Włochy Walter Brunner
-
-
-
-
21
5
43.
Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Siergiej Plijasunow
-
-
-
-
22
4
=44.
Niemiecka Republika Demokratyczna Volker Sotzmann
-
-
-
-
23
3
=44.
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Peter Weber
23
-
-
-
-
3
=46.
Niemiecka Republika Demokratyczna Ralf Reichert
24
-
-
-
-
2
=46.
Szwecja Fredrick Wickmann
-
-
-
-
24
2

Dwójki mężczyzn

Wyniki

Lp. Data Miejscowość Tor 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. Austria Innsbruck Saneczkowy tor w Innsbrucku Austria Günther Lemmerer
Austria Reinhold Sulzbacher
Austria Georg Fluckinger
Austria Karl Schrott
Włochy Hansjörg Raffl
Włochy Karl Brunner
2. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Winterberg Saneczkowy tor w Winterbergu Austria Günther Lemmerer
Austria Reinhold Sulzbacher
Włochy Hansjörg Raffl
Włochy Karl Brunner
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hans Stangassinger
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Franz Wembacher
3. Austria Imst Saneczkowy tor w Imst Niemiecka Republika Demokratyczna Bernd Hahn
Niemiecka Republika Demokratyczna Ulrich Hahn
Austria Georg Fluckinger
Austria Karl Schrott
Austria Günther Lemmerer
Austria Reinhold Sulzbacher
4. Włochy Olang Saneczkowy tor w Olang Austria Georg Fluckinger
Austria Franz Wilhelmer
Włochy Hansjörg Raffl
Włochy Karl Brunner
Austria Günther Lemmerer
Austria Reinhold Sulzbacher
5. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Königssee Saneczkowy tor w Königssee Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hans Stangassinger
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Franz Wembacher
Austria Georg Fluckinger
Austria Franz Wilhelmer
Austria Günther Lemmerer
Austria Reinhold Sulzbacher

Klasyfikacja generalna

Lp. Zawodnik Austria
Innsbruck
Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
Winterberg
Austria
Imst
Włochy
Olang
Republika Federalna Niemiec (1949–1990)
Königssee
Punkty
1.
 Austria
Günther Lemmerer
Reinhold Sulzbacher
1
1
3
3
3
40
2.
 Włochy
Hansjörg Raffl
Karl Brunner
3
2
5
2
4
35
3.
 RFN
Hans Stangassinger
Franz Wembacher
6
3
-
-
1
25
4.
 Austria
Georg Fluckinger
Franz Wilhelmer
-
-
-
1
2
22
5.
 Austria
Georg Fluckinger
Karl Schrott
2
-
2
-
-
20
6.
 NRD
Bernd Oberhoffner
Jörg-Dieter Ludwig
-
-
4
-
5
13
=7.
 NRD
Bernd Hahn
Ulrich Hahn
-
-
1
-
-
12
=7.
 RFN
Johannes Schettel
Balthasar Schwarm
-
4
-
-
6
12
=7.
 Włochy
Berhard Kammerer
Walter Brunner
5
5
-
-
-
12
=10.
 NRD
Volker Sotzmann
Volker Dietrich
4
-
-
-
8
10
=10.
 Polska
Artur Siwicki
Krzysztof Kuklik
-
-
6
6
-
10
=10.
 Włochy
Helmut Brunner
Alfred Silginer
8
-
-
4
-
10
13.
 RFN
Christoph Weitzenberg
Thomas Schwab
9
-
-
5
-
8
14.
 ZSRR
Waleri Petrow
Michaił Sawjałow
7
-
-
-
9
6
15.
 ZSRR
Juris Eisaks
Ejnar Weikcha
-
-
-
-
7
4
=16.
 Austria
Gerhard Sandbichler
Anton Motz
10=
-
-
-
-
1
=16.
 RFN
Dieter Weitzenberg
Klaus Rosenberger
10=
-
-
-
-
1
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w saneczkarstwie 1980/1981
Listen to this article