Puchar Świata w saneczkarstwie 2019/2020 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Puchar Świata w saneczkarstwie 2019/2020.

Puchar Świata w saneczkarstwie 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Puchar Świata w saneczkarstwie 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 23 listopada 2019 – 1 marca 2020
Miejsce rozpoczęcia Austria Igls
Miejsce zakończenia Niemcy Königssee
Organizator FIL
Zwycięzcy
Jedynki kobiet

Jedynki mężczyzn
Niemcy Julia Taubitz

Rosja Roman Riepiłow
Dwójki mężczyzn Niemcy Toni Eggert
Niemcy Sascha Benecken
Sztafeta mieszana  Włochy /  Rosja
Sprint jedynek kobiet

Sprint jedynek mężczyzn
Niemcy Julia Taubitz


Rosja Roman Riepiłow
Sprint dwójek mężczyzn Łotwa Andris Šics
Łotwa Juris Šics

Puchar Świata w saneczkarstwie 2019/2020 – 43. sezon Pucharu Świata w saneczkarstwie. Rozpoczął się 23 listopada 2019 roku w austriackim mieście Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 1 marca 2020 roku na torze w niemieckim Königssee. Rozegranych zostało 45 konkursów: po 9 konkursów indywidualnych kobiet, mężczyzn oraz dwójek mężczyzn, sześciokrotnie odbyły się również zawody sztafet. Podobnie jak w poprzednim sezonie odbyły się również zawody sprinterskie kobiet, mężczyzn oraz dwójek mężczyzn, które zostały przeprowadzone trzykrotnie. Są to dodatkowe trzy wyścigi dla najlepszej 15. zawodów Pucharu Świata. Zawody te są wliczane do klasyfikacji PŚ w danej konkurencji oraz prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja dla tych zawodników, którzy wystartują we wszystkich tego typu startach w sezonie.

Podczas sezonu 2019/2020 odbyły się dwie imprezy, na których rozdane zostały medale. Podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Lillehammer odbyły się jednocześnie mistrzostwa Europy. Natomiast główną imprezą tego sezonu były mistrzostwa świata w Soczi.

Kalendarz Pucharu Świata

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 23-24 listopada 2019 Austria Igls
Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa Stany Zjednoczone Summer Britcher Niemcy Julia Taubitz
Niemcy Jessica Tiebel
Jedynki mężczyzn Austria Jonas Müller Rosja Roman Riepiłow Włochy Dominik Fischnaller
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
Sztafeta mieszana  Włochy
Andrea Vötter
Dominik Fischnaller
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Austria
Lisa Schulte
Jonas Müller
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Niemcy
Julia Taubitz
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
2. 30 listopada - 1 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Lake Placid
Jedynki kobiet Niemcy Julia Taubitz Stany Zjednoczone Emily Sweeney Rosja Wiktoria Diemczenko
Sprint kobiet Niemcy Julia Taubitz Stany Zjednoczone Summer Britcher Stany Zjednoczone Emily Sweeney
Jedynki mężczyzn Austria Jonas Müller Stany Zjednoczone Tucker West Włochy Dominik Fischnaller
Sprint mężczyzn Rosja Roman Riepiłow Stany Zjednoczone Tucker West Austria Jonas Müller
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
Sprint dwójek mężczyzn  Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
 Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
3. 13-14 grudnia 2019 Kanada Whistler
Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa Niemcy Anna Berreiter Rosja Wiktoria Diemczenko
Sprint kobiet Rosja Tatjana Iwanowa Stany Zjednoczone Emily Sweeney Niemcy Cheyenne Rosenthal
Jedynki mężczyzn Rosja Roman Riepiłow Niemcy Felix Loch Włochy Dominik Fischnaller
Sprint mężczyzn Austria Reinhard Egger Rosja Roman Riepiłow Austria Jonas Müller
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Rosja
Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
Sprint dwójek mężczyzn  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Rosja
Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
4. 11-12 stycznia 2020 Niemcy Altenberg
Jedynki kobiet Niemcy Julia Taubitz Rosja Tatjana Iwanowa Włochy Andrea Vötter
Jedynki mężczyzn Austria David Gleirscher Włochy Dominik Fischnaller Niemcy Felix Loch
Dwójki mężczyzn  Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Rosja
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
Sztafeta mieszana  Rosja
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Niemcy
Julia Taubitz
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Włochy
Andrea Vötter
Dominik Fischnaller
Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
ME 18-19 stycznia 2020 Norwegia Lillehammer
51. Mistrzostwa Europy w Saneczkarstwie 2020
5. 18-19 stycznia 2020 Norwegia Lillehammer
Jedynki kobiet Rosja Tatjana Iwanowa Stany Zjednoczone Summer Britcher Niemcy Julia Taubitz
Jedynki mężczyzn Włochy Dominik Fischnaller Rosja Siemion Pawliczenko Rosja Roman Riepiłow
Dwójki mężczyzn  Rosja
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Austria
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Rosja
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
Sztafeta mieszana  Austria
Madeleine Egle
David Gleirscher
Thomas Steu
Lorenz Koller
 Włochy
Andrea Vötter
Dominik Fischnaller
Ivan Nagler
Fabian Malleier
 Łotwa
Ulla Zirne
Kristers Aparjods
Andris Šics
Juris Šics
6. 25-26 stycznia 2020 Łotwa Sigulda
Jedynki kobiet Niemcy Julia Taubitz Rosja Tatjana Iwanowa Łotwa Elīza Cauce
Sprint kobiet Niemcy Julia Taubitz Rosja Wiktoria Diemczenko Rosja Tatjana Iwanowa
Jedynki mężczyzn Niemcy Johannes Ludwig Rosja Roman Riepiłow Austria David Gleirscher
Sprint mężczyzn Rosja Siemion Pawliczenko Włochy Dominik Fischnaller Austria David Gleirscher
Dwójki mężczyzn  Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
Sprint dwójek mężczyzn  Łotwa
Kristens Putins
Imants Marcinkevics
 Włochy
Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner

 Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
-
7. 1-2 lutego 2020 Niemcy Oberhof
Jedynki kobiet Niemcy Anna Berreiter Rosja Tatjana Iwanowa Stany Zjednoczone Summer Britcher
Jedynki mężczyzn Niemcy Johannes Ludwig Rosja Siemion Pawliczenko Łotwa Inārs Kivlenieks
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
 Niemcy
Robin Geueke
David Gamm
Sztafeta mieszana  Niemcy
Anna Berreiter
Johannes Ludwig
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Stany Zjednoczone
Summer Britcher
Tucker West
Chris Mazdzer
Jayson Terdiman
 Łotwa
Kendija Aparjode
Inārs Kivlenieks
Andris Šics
Juris Šics
15–16 lutego 2020 Rosja Soczi
49. Mistrzostwa Świata w Saneczkarstwie 2020
8. 22-23 lutego 2020 Niemcy Winterberg
Jedynki kobiet Łotwa Elīza Cauce Rosja Tatjana Iwanowa Niemcy Julia Taubitz
Jedynki mężczyzn Niemcy Johannes Ludwig Łotwa Kristers Aparjods Niemcy Sebastian Bley
Dwójki mężczyzn  Rosja
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Łotwa
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Polska
Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
Sztafeta mieszana  Rosja
Tatjana Iwanowa
Siemion Pawliczenko
Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Włochy
Sandra Robatscher
Dominik Fischnaller
Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
 Łotwa
Elīza Cauce
Kristers Aparjods
Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
9. 29 lutego - 1 marca 2020 Niemcy Königssee
Jedynki kobiet Niemcy Anna Berreiter Niemcy Julia Taubitz Rosja Wiktoria Diemczenko
Jedynki mężczyzn Rosja Siemion Pawliczenko Austria Jonas Müller Rosja Roman Riepiłow
Dwójki mężczyzn  Niemcy
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy
Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Łotwa
Andris Šics
Juris Šics
Sztafeta mieszana  Niemcy
Anna Berreiter
Felix Loch
Toni Eggert
Sascha Benecken
 Stany Zjednoczone
Summer Britcher
Tucker West
Chris Mazdzer
Jayson Terdiman
 Rosja
Wiktoria Diemczenko
Siemion Pawliczenko
Władisław Jużakow
Jurij Prochorow

Klasyfikacje

Jedynki kobiet

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Julia Taubitz  Niemcy 965
2. Tatjana Iwanowa  Rosja 957
3. Wiktoria Diemczenko  Rosja 722
4. Anna Berreiter  Niemcy 637
5. Summer Britcher  Stany Zjednoczone 523
6. Jekatierina Katnikowa  Rosja 519
7. Andrea Vötter  Włochy 486
8. Kendija Aparjode  Łotwa 457
9. Elīza Cauce  Łotwa 456
10. Cheyenne Rosenthal  Niemcy 396
... ... ... ...
31. Klaudia Domaradzka  Polska 94
43. Natalia Jamróz  Polska 34

Jedynki mężczyzn

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Roman Riepiłow  Rosja 765
2. Dominik Fischnaller  Włochy 749
3. Siemion Pawliczenko  Rosja 741
4. Johannes Ludwig  Niemcy 645
5. Jonas Müller  Austria 556
6. David Gleirscher  Austria 549
7. Felix Loch  Niemcy 482
8. Reinhard Egger  Austria 464
9. Max Langenhan  Niemcy 462
10. Kristers Aparjods  Łotwa 456
... ... ... ...
25. Mateusz Sochowicz  Polska 155
38. Kacper Tarnawski  Polska 66

Dwójki mężczyzn

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy 872
2. Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy 847
3. Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa 720
4. Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Rosja 630
5. Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa 543
6. Robin Geueke
David Gamm
 Niemcy 542
7. Thomas Steu
Lorenz Koller
 Austria 486
8. Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
 Rosja 476
9. Emanuel Rieder
Simon Kainzwaldner
 Włochy 466
10. Wsewołod Kaszkin
Konstantin Korszunow
 Rosja 456
11. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska 424

Sztafety mieszane

Miejsce Reprezentacja Punkty
1.  Włochy 431
=  Rosja 431
3.  Niemcy 415
4.  Łotwa 380
5.  Austria 291
6.  Słowacja 277
7.  Stany Zjednoczone 270
8.  Ukraina 249
9.  Polska 237
10.  Czechy 148
=  Kanada 148

Sprint kobiet

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Strata
1. Julia Taubitz  Niemcy -
2. Tatjana Iwanowa  Rosja + 0,330
3. Wiktoria Diemczenko  Rosja + 0,384
4. Emily Sweeney  Stany Zjednoczone + 0,451
5. Jekaterina Katnikowa  Rosja + 0,550
6. Kendija Aparjode  Łotwa + 0,593
7. Anna Berreiter  Niemcy + 0,623
8. Natalie Maag  Szwajcaria + 0,658

Sprint mężczyzn

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Strata
1. Roman Riepiłow  Rosja -
2. Siemion Pawliczenko  Rosja +0,072
3. Reinhard Egger  Austria +0,231
4. Max Langenhan  Niemcy +0,454
5. Wolfgang Kindl  Austria +0,593
6. Johannes Ludwig  Niemcy +0,801

Sprint dwójek mężczyzn

Miejsce Zawodnik Reprezentacja Strata
1. Andris Šics
Juris Šics
 Łotwa -
2. Toni Eggert
Sascha Benecken
 Niemcy +0,014
3. Tobias Wendl
Tobias Arlt
 Niemcy +0,015
4. Władisław Jużakow
Jurij Prochorow
 Rosja +0,401
5. Robin Geueke
David Gamm
 Niemcy +0,544
6. Tristan Walker
Justin Snith
 Kanada +0,930
7. Aleksandr Dienisjew
Władisław Antonow
 Rosja +1,047
8. Wojciech Chmielewski
Jakub Kowalewski
 Polska +1,079
9. Ludwig Rieder
Patrick Rastner
 Włochy +1,561
10. Oskars Gudramovičs
Pēteris Kalniņš
 Łotwa +2,672

Bibliografia

Przypisy

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Puchar Świata w saneczkarstwie 2019/2020
Listen to this article