Puchar Narodów w saneczkarstwie 2019/2020
Z Wikipedii, wolnej encyclopedia
Sezon 2019/2020 Pucharu Narodów w saneczkarstwie rozpoczął się 22 listopada 2019 roku w austriackim Igls. Ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 28 lutego 2020 roku w niemieckim Königssee.
Szybkie fakty Data, Miejsce rozpoczęcia ...
| |||
Data |
22 listopada 2019 - 28 lutego 2020 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Liczba konkurencji |
3 | ||
Zwycięzcy | |||
Jedynki kobiet Jedynki mężczyzn |
Jonathan Eric Gustafson | ||
Dwójki mężczyzn |
Zamknij
Więcej informacji Lp., Data ...
Lp. | Data | Miejscowość | Konkurencja | 1 miejsce | 2 miejsce | 3 miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. PN | 22 listopada 2019 | Igls | Jedynki kobiet | Emily Sweeney | Anna Berreiter | Jekaterina Katnikowa |
Jedynki mężczyzn | Nico Gleirscher | Arturs Dārznieks | Jonathan Eric Gustafson | |||
Dwójki mężczyzn | Rosja | Kanada | Austria | |||
2. PN | 29 listopada 2019 | Lake Placid | Jedynki kobiet | Emily Sweeney | Trinity Ellis | Jessica Tiebel |
Jedynki mężczyzn | Aleksander Gorbaczewicz | Jonathan Eric Gustafson | Kevin Fischnaller | |||
Dwójki mężczyzn | Niemcy
|
Włochy
|
Ukraina
| |||
3. PN | 12 grudnia 2019 | Whistler | Jedynki kobiet | Anna Berreiter | Cheyenne Rosenthal | Brooke Apshkrum |
Jedynki mężczyzn | Inārs Kivlenieks | David Gleirscher | Reinhard Egger | |||
Dwójki mężczyzn | Włochy | Kanada | Stany Zjednoczone
| |||
4. PN | 10 stycznia 2020 | Altenberg | Jedynki kobiet | Madeleine Egle | Elīza Cauce | Ulla Zirne |
Jedynki mężczyzn | Inārs Kivlenieks | Sebastian Bley | Maksim Arawin | |||
Dwójki mężczyzn | Łotwa
|
Niemcy
|
Włochy | |||
5. PN | 17 stycznia 2020 | Lillehammer | Jedynki kobiet | Ulla Zirne | Brittney Arndt | Raluca Strămăturaru |
Jedynki mężczyzn | Sebastian Bley | Jozef Ninis | Stiepan Fiodorow | |||
Dwójki mężczyzn | Polska | Łotwa
|
Słowacja
| |||
6. PN | 24 stycznia 2020 | Sigulda | Jedynki kobiet | Ulla Zirne | Natalie Maag | Ashley Farquharson |
Jedynki mężczyzn | Riks Rozītis | Jonathan Eric Gustafson | Moritz Bollmann | |||
Dwójki mężczyzn | Łotwa | Kanada | Polska | |||
7. PN | 31 stycznia 2020 | Oberhof | Jedynki kobiet | Natalie Maag | Olesia Michajlenko | Raluca Strămăturaru |
Jedynki mężczyzn | Jonas Müller | Nico Gleirscher | Sebastian Bley | |||
Dwójki mężczyzn | Austria | Niemcy
|
Polska | |||
8. PN | 21 lutego 2020 | Winterberg | Jedynki kobiet | Sandra Robatscher | Olesia Michajlenko | Raluca Strămăturaru |
Jedynki mężczyzn | Chris Eißler | Sebastian Bley | Anton Dukacz | |||
Dwójki mężczyzn | Korea Południowa
|
Słowacja
|
Ukraina
| |||
9. PN | 28 lutego 2020 | Königssee | Jedynki kobiet | Sandra Robatscher | Jessica Degenhardt | Cheyenne Rosenthal |
Jedynki mężczyzn | Chris Eißler | Tucker West | Nico Gleirscher | |||
Dwójki mężczyzn | Niemcy
|
Rosja
|
Stany Zjednoczone
|
Zamknij
Jedynki kobiet
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Raluca Strămăturaru | Rumunia | 448 |
2. | Ashley Farquharson | Stany Zjednoczone | 378 |
3. | Brittney Arndt | Stany Zjednoczone | 360 |
4. | Katarína Šimoňáková | Słowacja | 330 |
5. | Carolyn Maxwell | Kanada | 312 |
6. | Olesia Michajlenko | Rosja | 304 |
7. | Ulla Zirne | Łotwa | 300 |
8. | Emily Sweeney | Stany Zjednoczone | 292 |
9. | Cheyenne Rosenthal | Niemcy | 286 |
10. | Ołena Stećkiw | Ukraina | 281 |
... | ... | ... | ... |
23. | Klaudia Domaradzka | Polska | 152 |
38. | Natalia Jamróz | Polska | 65 |
Zamknij
Jedynki mężczyzn
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Jonathan Eric Gustafson | Stany Zjednoczone | 520 |
2. | Jozef Ninis | Słowacja | 426 |
3. | Riks Rozītis | Łotwa | 418 |
4. | Moritz Bollmann | Niemcy | 396 |
5. | Sebastian Bley | Niemcy | 386 |
6. | Nico Gleirscher | Austria | 357 |
7. | Anton Dukacz | Ukraina | 297 |
8. | Andrij Mandzij | Ukraina | 295 |
9. | Chris Eißler | Niemcy | 293 |
10. | Mateusz Sochowicz | Polska | 289 |
... | ... | ... | ... |
25. | Kacper Tarnawski | Polska | 156 |
Zamknij
Dwójki mężczyzn
Więcej informacji Miejsce, Zawodnik ...
Miejsce | Zawodnik | Reprezentacja | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Tomáš Vaverčák Matej Zmij |
Słowacja | 421 |
2. | Park Jinyong Cho Jung Myung |
Korea Południowa | 414 |
3. | Ihor Stachiw Andrij Lisiecki |
Ukraina | 385 |
4. | Filip Vejdělek Zdeněk Pěkný |
Czechy | 370 |
5. | Ihor Hoi Myrosław Lewkowicz |
Ukraina | 365 |
6. | Yannick Müller Armin Frauscher |
Austria | 362 |
7. | Chris Mazdzer Jayson Terdiman |
Stany Zjednoczone | 322 |
8. | Tristan Walker Justin Snith |
Kanada | 305 |
9. | Wojciech Chmielewski Jakub Kowalewski |
Polska | 300 |
10. | Hannes Orlamünder Paul Gubitz |
Niemcy | 270 |
Zamknij
- Kalendarz zawodów. fil-luge.org. [dostęp 2020-04-09]. (ang.).
- Końcowa klasyfikacja (sezon 2019/20) - jedynki kobiet
- Końcowa klasyfikacja (sezon 2019/20) - jedynki mężczyzn
- Końcowa klasyfikacja (sezon 2019/20) - dwójki mężczyzn