Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924
Paryż
Chorąży Patrick McDonald
Liczba zawodników 299 w 108 konkurencjach w 18 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1..
Złoto
45
Srebro
27
Brąz
27
Razem
99

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 299 zawodników: 275 mężczyzn i dwadzieścia cztery kobiety. Był to 8 start reprezentacji USA na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Fidel LaBarba
Boks
waga musza W finale pokonał Brytyjczyka James McKenzie
Złoto
Jackson Scholz
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m mężczyzn 21,6 s[1]
Złoto
Daniel Kinsey
Lekkoatletyka
Bieg na 110 m przez płotki 15,0 s[1]
Złoto
Morgan Taylor
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki 52,6 s[1]
Złoto
Louis Clarke, Frank Hussey, Alfred LeConey, Loren Murchison
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 100 m 41,0 s[1]
Złoto
Commodore Cochran, William Stevenson, Oliver MacDonald, Alan Helffrich
Lekkoatletyka
Sztafeta 4 × 400 m 3:16,0 min[1]
Złoto
William DeHart Hubbard
Lekkoatletyka
Skok w dal mężczyzn 7,44 m[1]
Złoto
Harold Osborn
Lekkoatletyka
Skok wzwyż mężczyzn 1,98m[1]
Złoto
Lee Barnes
Lekkoatletyka
Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
Złoto
Clarence Houser
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą mężczyzn 14,99 m[1]
Złoto
Clarence Houser
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem mężczyzn 46,15 m[1]
Złoto
Fred Tootell
Lekkoatletyka
rzut młotem mężczyzn 52,28 m[1]
Złoto
Harold Osborn
Lekkoatletyka
Dziesięciobój 7710,775 pkt[1]
Złoto
Johnny Weissmuller
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 59,0 s[2]
Złoto
Johnny Weissmuller
Pływanie
400 m stylem dowolnym mężczyzn 5:04,2 min[2]
Złoto
Warren Kealoha
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:13,2 min[2]
Złoto
Bob Skelton
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 2:56,6 min[2]
Złoto
Ralph Breyer, Harrison Glancy, Wallace O’Connor, Johnny Weissmuller, Richard Howell[3]
Pływanie
4 × 200 metrów dowolnym 9:53,4 min[2]
Złoto
Ethel Lackie
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,4 min[4]
Złoto
Martha Norelius
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 6:02,2 min[4]
Złoto
Sybil Bauer
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:23,2 min[4]
Złoto
Euphrasia Donnelly, Gertrude Ederle, Ethel Lackie, Mariechen Wehselau
Pływanie
4 × 100 metrów dowolnym 4:58,8 min[4]
Złoto
Philip Clark, Norman Cleaveland, Dudley DeGroot, Robert Devereaux, George Dixon, Charles Doe, Linn Farish, Edward Graff, Richard Hyland, Caesar Mannelli, John O’Neil, Jack Patrick, William Rogers, Rudy Scholz, Colby Slater, Norman Slater, Edward Turkington, Alan Williams, Alan Valentine
Rugby
Złoto
Albert White
Skoki do wody
Trampolina mężczyzn 696,4 pkt[5]
Złoto
Albert White
Skoki do wody
Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,46 pkt[5]
Złoto
Elizabeth Becker
Skoki do wody
Trampolina kobiet 474,5 pkt[6]
Złoto
Caroline Smith
Skoki do wody
Wieża kobiet 33,2 pkt[6]
Złoto
Henry Bailey
Strzelectwo
pistolet szybkostrzelny 25 m indywidualnie 18 pkt
Złoto
Morris Fisher
Strzelectwo
Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
Złoto
Raymond Coulter, Joseph Crockett, Morris Fisher, Sidney Hinds, Walter Stokes
Strzelectwo
Karabin dowolny drużynowo 676 pkt[7]
Złoto
John Boles
Strzelectwo
Biegnący jeleń strzał pojedynczy indywidualnie 40 pkt
Złoto
Frederick Etchen, Frank Hughes, Samuel Sharman, William Silkworth, John Noel, Clarence Platt
Strzelectwo
trap drużynowo 363 pkt
Złoto
Vincent Richards
Tenis ziemny
gra pojedyncza mężczyzn w finale pokonał Francuza Henri Cochet 3:2[8]
Złoto
Francis Hunter, Vincent Richards
Tenis ziemny
gra podwójna mężczyzn w finale pokonali Francuzów Jacques Brugnon, Henri Cochet 3:2[9]
Złoto
Helen Wills Moody
Tenis ziemny
gra pojedyncza kobiet w finale pokonała Francuzkę Julie Vlasto 2:0[10]
Złoto
Hazel Wightman, Helen Wills Moody
Tenis ziemny
gra podwójna kobiet W finale pokonały Brytyjki 2:0[11]
Złoto
Hazel Wightman, Richard N. Williams
Tenis ziemny
gra mieszana W finale pokonali rodaków Marion Jessup, Vincent Richards 2:0[11]
Złoto
Paul Costello, John B.Kelly
Wioślarstwo
Dwójka podwójna 6:34,0 min[12]
Złoto
Leonard Carpenter, Howard Kingsbury, Alfred Lindley, John Miller, James Rockefeller, Frederick Sheffield, Benjamin Spock, Alfred Wilson, Laurence Stoddard
Wioślarstwo
ósemka 6:33,4 min[12]
Złoto
Robin Reed
Zapasy
waga piórkowa styl wolny
Złoto
Russell Vis
Zapasy
waga lekka styl wolny
Złoto
John Spellman
Zapasy
waga półciężka styl wolny
Złoto
Harry Steel
Zapasy
waga ciężka styl wolny
Złoto
Jackie Fields
Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
waga piórkowa w finale pokonał rodaka Joseph Salas
Złoto
Frank Kriz
Gimnastyka
skok przez konia wzdłuż 9,98 pkt[13]
Srebro
Salvatore Tripoli
Boks
waga kogucia W finale uległ zawodnikowi z RPA William Smith
Srebro
Jackson Scholz
Lekkoatletyka
Bieg na 100 m mężczyzn 10.7 s[1]
Srebro
Charles Paddock
Lekkoatletyka
Bieg na 200 m mężczyzn 21,7 s[1]
Srebro
Horatio Fitch
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m mężczyzn 48,4 s[1]
Srebro
Earl Johnson, Arthur Studenroth, August Fager
Lekkoatletyka
Bieg przełajowy drużynowy 14 pkt[1]
Srebro
Edward Gourdin
Lekkoatletyka
Skok w dal mężczyzn 7,27 m[1]
Srebro
Leroy Brown
Lekkoatletyka
Skok wzwyż mężczyzn 1,95 m[1]
Srebro
Glenn Graham
Lekkoatletyka
Skok o tyczce mężczyzn 3,95 m[1]
Srebro
Glenn Hartranft
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą mężczyzn 14,89 m[1]
Srebro
Matt McGrath
Lekkoatletyka
Rzut młotem mężczyzn 50,84 m[1]
Srebro
Emerson Norton
Lekkoatletyka
Dziesięciobój 7350,895 pkt[1]
Srebro
Duke Kahanamoku
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,4 min[2]
Srebro
Paul Wyatt
Pływanie
100 m stylem grzbietowym mężczyzn 1:15,4 min[2]
Srebro
Mariechen Wehselau
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:12,8 min[4]
Srebro
Helen Wainwright
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 6:03,8 min[4]
Srebro
Agnes Geraghty
Pływanie
200 m stylem klasycznym kobiet 3:34,0 min[4]
Srebro
Elmer Boeseke, Tommy Hitchcock, Frederick Roe, Rodman Wanamaker
Polo
Srebro
Pete Desjardins
Skoki do wody
Trampolina mężczyzn 693,2 pkt[5]
Srebro
David Fall
Skoki do wody
Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 97,30 pkt[5]
Srebro
Aileen Riggin
Skoki do wody
Trampolina kobiet 460,4 pkt[6]
Srebro
Elizabeth Becker
Skoki do wody
Wieża kobiet 33,4 pkt[6]
Srebro
Marcus Dinwiddie
Strzelectwo
karabin leżąc 50 m indywidualnie 396 pkt[7]
Srebro
Carl Osburn
Strzelectwo
Karabin dowolny 600 m indywidualnie 95 pkt
Srebro
Marion Jessup, Vincent Richards
Tenis ziemny
gra mieszana w finale ulegli rodakom Hazel Wightman, Richard N. Williams 0:2[11]
Srebro
William Gilmore
Wioślarstwo
jedynka mężczyzn 7:54,0 min[12]
Srebro
Chester Newton
Zapasy
waga piórkowa styl wolny
Srebro
Joseph Salas
Boks
waga piórkowa w finale uległ rodakowi Jackie Fields
Brąz
Raymond Fee
Boks
waga musza W walce o brązowy medal pokonał Włocha Rinaldo Castellenghi
Brąz
Frederick Boylstein
Boks
waga lekka W walce o brązowy medal pokonał Francuza Jean Tholey
Brąz
Sloan Doak
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 1845,5 pkt[14]
Brąz
Schuyler Enck
Lekkoatletyka
Bieg na 800 m mężczyzn 1:52,9 min[1]
Brąz
Clarence DeMar
Lekkoatletyka
Maraton 2:48:14 h[1]
Brąz
Ivan Riley
Lekkoatletyka
Bieg na 400 m przez płotki 56,1 s[1]
Brąz
Edward Kirby, William Cox, Willard Tibbetts
Lekkoatletyka
Bieg drużynowy na 3000 m 25 pkt[1]
Brąz
Earl Johnson
Lekkoatletyka
Bieg przełajowy indywidualnie 35:21 min[1]
Brąz
James Brooker
Lekkoatletyka
Skok o tyczce mężczyzn 3,90 m[1]
Brąz
Ralph Hills
Lekkoatletyka
Pchnięcie kulą mężczyzn 14,64 m[1]
Brąz
Thomas Lieb
Lekkoatletyka
Rzut dyskiem mężczyzn 44,83 m[1]
Brąz
Robert LeGendre
Lekkoatletyka
Pięciobój lekkoatletyczny 18 pkt[1]
Brąz
Eugene Oberst
Lekkoatletyka
Rzut oszczepem mężczyzn 57,98 m[1]
Brąz
Arthur Austin, Oliver Horn, Fred Lauer, George Mitchell, John Norton, Wally O’Connor, George Schroth, Herb Vollmer, Johnny Weissmuller, Elmer Collett, Jam Handy
Piłka wodna
turniej mężczyzn w meczu o brązowy medal pokonali reprezentację Szwecji 3:2[15]
Brąz
Samuel Kahanamoku
Pływanie
100 m stylem dowolnym mężczyzn 1:01,8 min[2]
Brąz
William Kirschbaum
Pływanie
200 m stylem klasycznym mężczyzn 3:01,0 min[2]
Brąz
Gertrude Ederle
Pływanie
100 m stylem dowolnym kobiet 1:14,2 min[4]
Brąz
Gertrude Ederle
Pływanie
400 m stylem dowolnym kobiet 6:04,8 min[4]
Brąz
Aileen Riggin
Pływanie
100 m stylem grzbietowym kobiet 1:28,2 min[4]
Brąz
Clarence Pinkston
Skoki do wody
Trampolina mężczyzn 653,0 pkt[5]
Brąz
Clarence Pinkston
Skoki do wody
Wieża skoki proste i złożone mężczyzn 94,60 pkt[5]
Brąz
Caroline Fletcher
Skoki do wody
Trampolina kobiet 436,4 pkt[6]
Brąz
John Boles, Raymond Coulter, Dennis Fenton, Walter Stokes
Strzelectwo
Biegnacy jeleń strzał pojedynczy drużynowo 148 pkt[7]
Brąz
Frank Hughes
Strzelectwo
trap indywidualnie 97 pkt
Brąz
Leon Butler, Harold Wilson, Edward Jennings
Wioślarstwo
Dwójka ze sternikiem
Brąz
Robert Gerhardt, Sidney Jelinek, Edward Mitchell, Henry Welsford, John Kennedy
Wioślarstwo
czwórka ze sternikiem 7:23,0 min[12]
Brąz
Bryan Hines
Zapasy
waga kogucia styl wolny

Skład kadry

Boks

Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Fidel LaBarba waga musza Wielka Brytania Ernest Warwick
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Gaetano Lanzi
W
Kanada Stephen Rennie
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Rinaldo Castellenghi
W
Wielka Brytania James McKenzie
W
Raymond Fee Argentyna Vicente Catada
W
Szwecja Oscar Bergström
W
Wielka Brytania James McKenzie
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Rinaldo Castellenghi
W[16]
Salvatore Tripoli waga kogucia Chile Carlos Usaveaga
W
Wielka Brytania Les Tarrant
W
Argentyna Benjamín Pertuzzo
W
Szwecja Oscar Andrén
W
Związek Południowej Afryki William Smith
P
Joseph Lazarus Szwecja Oscar Andrén
P
Nie awansował 9.
John „Jackie” Fields waga piórkowa Irlandia Mossy Doyle
W
Norwegia Olaf Hansen
W
Chile Carlos Abarca
W
Argentyna Pedro Quartucci
W
Stany Zjednoczone Joseph Salas
W
Joseph Salas Kanada Agnew Burlie
W
Holandia Herman Levij
W
Królestwo Włoch (1861–1946) Bruno Petrarca
W
Belgia Jean Devergnies
W
Stany Zjednoczone John „Jackie” Fields
P
Frederick Boylstein waga lekka Wielka Brytania George Shorter
W
Belgia Alfred Genon
W
Dania Hans Jacob Nielsen
P
Francja Jean Tholey
W[16]
Ben Rothwell Irlandia James Kelleher
W
Kanada Chris Graham
W
Argentyna Alfredo Copello
P
Nie awansował 5.
Hugh Haggerty waga półśrednia Polska Adam Świtek
W
Polska Jan Ertmański
W
Kanada Douglas Lewis
P
Nie awansował 5.
Al Travers Francja Georges Doussot
W
Norwegia Edgar Christensen
W
Argentyna Héctor Méndez
P
Nie awansował 5.
Benjamin Funk waga średnia Australia Raymond Jones
W
Belgia Joseph Beecken
P
Nie awansował 9.
Adolphe Lefkowitch Kanada Leslie Black
P
Nie awansował 9.
Thomas Kirby waga półciężka Luksemburg Jean Welter
W
Norwegia Sverre Sørsdal
P
Nie awansował 5.
George Mulholland Kanada Charley Belanger
W
Dania Thyge Petersen
P
Nie awansował 5.
Elery Greathouse waga ciężka Francja Georges Galinat
W
Argentyna Alfredo Porzio
P
Nie awansował 5.
Eddie Eagan Wielka Brytania Arthur Clifton
P
Nie awansował 9.

Gimnastyka

Zawodnik Konkurencja Finał
Wynik Miejsce
Frank Kriz wielobój indywidualnie 100,293 19.
Alfred Jochim 95,090 31.
John Pearson 89,852 37.
Frank Safandra 86,953 41.
Curtis Rottman 82,946 42.
Rudolph Novak 77,593 46.
Max Wandrer 76,320 48.
John Mais 72,770 53.
Frank Kriz
Alfred Jochim
John Pearson
Frank Safandra
Curtis Rottman
Rudolph Novak
Max Wandrer
John Mais
wielobój drużynowo 715,177 5.
Frank Kriz skok przez konia wzdłuż 9,98
Max Wandrer 9,85 5.
Al Jochim 9,58 11.
Curtis Rottman 9,58 11.
Frank Safandra 7,66 29.
John Mais 7,58 31.
John Pearson 7,50 32.
Rudolph Novak 7,00 43.
Frank Kriz skok przez konia wszerz 9,80 8.
Max Wandrer 9,65 15.
Al Jochim 9,51 20.
John Mais 9,26 26.
Curtis Rottman 9,26 26.
John Pearson 8,71 41.
Rudolph Novak 8,40 49.
Frank Safandra 3,00 70.
Al Jochim ćwiczenia na poręczach 19,860 30.
Frank Kriz 19,670 32.
John Pearson 18,810 42.
Curtis Rottman 18,540 44.
Frank Safandra 18,350 46.
John Mais 15,070 64.
Rudolph Novak 14,900 65.
Max Wandrer 14,890 66.
Frank Kriz ćwiczenia na drążku 17,500 18.
Al Jochim 17,060 23.
Curtis Rottman 16,330 28.
John Mais 13,930 45.
Frank Safandra 12,900 50.
Max Wandrer 10,240 66.
Rudolph Novak 9,703 69.
John Pearson 15,990 32.
Frank Safandra ćwiczenia na kółkach 17,583 35.
Frank Kriz 15,413 49.
Rudolph Novak 15,160 51.
John Pearson 13,746 58.
John Mais 12,160 62.
Curtis Rottman 11,910 63.
Max Wandrer 10,00 67.
Al Jochim 18,080 29.
Al Jochim ćwiczenia na koniu z łękami 19,000 12.
Frank Kriz 17,930 21.
Frank Safanda 17,460 26.
Rudolph Novak 15,430 39.
Curtis Rottman 15,326 40.
John Pearson 15,096 43.
Max Wandrer 11,690 52.
John Mais 11,770 50.
Frank Kriz wspinanie po linie 8,4 s 6.
John Pearson 8,6 s 10.
Frank Safandra 8,8 s 13.
Max Wandrer 8,8 s 13.
Rudolph Novak 9,6 s 31.
Curtis Rottman 11,4 s 51.
Al Jochim 11,6 s 55.
John Mais 11,6 s 55.

Jeździectwo

Konkurencja Zawodnik Koń Finał
Punkty karne Miejsce
Skoki indywidualnie John Barry Nigra 27,25 25.
Sloan Doak Joffre 32,00 29.
Frederic Bontecou Ballymacshane Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Little Canada Nie ukończył konkurencji
Skoki drużynowo John Barry
Sloan Doak
Frederic Bontecou
Vernon Padgett
jak wyżej



Nie ukończyli konkurencji
Konkurencja Zawodnik Koń Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Razem Pozycja
WKKW indywidualnie Sloan Doak Pathfinder 156 1369,5 320 1845,5
Frank Carr Proctor 154,0 1333,0 240 1727,00 8.
John Barry Miss America 126 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
Vernon Padgett Brown Boy 150 Nie ukończył biegu Nie ukończył konkurencji
WKKW drużynowo Sloan Doak
Frank Carr
John Barry
Vernon Padgett
jak wyżej punktacja jak wyżej Nie ukończyli konkurencji

Kolarstwo

Kolarstwo szosowe

Zawodnik Konkurencja Czas Pozycja
John Boulicault jazda indywidualna na czas 7:15:51,6 33.
Ignatius Gronkowski 7:34:41,8 45.
Gustav Hentschel 7:52:59,6 49.
Victor Hopkins 8:29:02,0 58.
John Boulicault
Ignatius Gronkowski
Gustav Hentschel
Victor Hopkins
jazda drużynowa na czas 22:46:33,0 12.

Kolarstwo torowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Repasaże Ćwierćfinał Repasaże Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce Przeciwnik Miejsce
sprint William Fenn Chile Ricardo Bermejo López
Luksemburg Maurice Gillen
1. Francja Jean Cugnot
Belgia Pierre de Bruyne
2. Dania Holger Guldager
Australia William Coppins
Polska Franciszek Szymczyk
2. Nie awansował
50 km William Fenn Nie ukończył wyścigu
Ignatius Gronkowski Nie ukończył wyścigu

Lekkoatletyka

Konkurencje biegowe

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
100 m Loren Murchison 10,8 1. 10,8 1. 11,2 3. 11,0 6.
Charles Paddock 11,2 1. 10,8 1. 10,7 2. 10,9 5.
Chester Bowman 11,0 1. 10,8 1. 10,7 3. 10,9 4.
Jackson Scholz 10,8 1. 10,8 1. 10,8 1. 10,7
200 m Bayes Norton 21,8 1. 22,3 2. 22,1 3. 22,0 5.
Jackson Scholz 22,4 1. 21,8 1. 21,8 1. 21,6
Charles Paddock 22,3 2. 22,2 1. 21,8 1. 21,7
George Hill 22,0 1. 21,8 1. 21,8 2. 22,0 4.
400 m Ray Robertson 50,2 1. 49,5 3. Nie awansował
Eric Wilson 49,6 1. 48,8 3. Nie awansował
John C. Taylor 50,8 1. 50,4 2. 48,7 3. 1:07,0 5.
Horatio Fitch 52,0 1. 49,0 1. 47,8 1. 48,4
800 m Bill Richardson 1:59,6 2. 1:55,0 2. 1:53,8 5.
Schuyler Enck 1:58,6 3. 1:57,6 2. 1:53,0
John Watters 1:59,8 2. 1:57,4 3. 1:54,8 7.
Ray Dodge b.d 3. 1:57,0 1. 1:54,2 6.
1500 m William Spencer 4:08,4 3. Nie awansował
Ray Watson 4:17,9 2. 4:00,0 7.
Ray Buker 4:12,8 2. 3:58,6 5.
Lloyd Hahn 4:06,8 1. 3:59,0 6.
5000 m Eastman Doolittle b.d 7. Nie awansował
Harold Phelps b.d 6. Nie awansował
John Romig 15:14,6 1. 15:12,4 4.
George Lermond b.d 8. Nie awansował
10 000 m Earl Johnson 32:17,0 8.
John Gray b.d 15.
Verne Booth Nie ukończył biegu
Wayne Johnson Nie ukończył biegu
3000 m z przeszkodami Russell Payne b.d 5. Nie awansował
Mike Devaney b.d 2. 10:01,0 7.
Marvin Rick 10:11,0 2. 9:56,4 4.
110 m przez płotki George Guthrie 15,8 1. 15,2 1. Dyskwalifikacja
Daniel Kinsey 15,4 1. 15,4 1. 15,0
Pitch Johnson 16,6 1. 15,8 3. Nie awansował
Karl Anderson 15,4 2. 15,4 2. b.d 5.
400 m przez płotki Morgan Taylor 55,8 1. 54,9 2. 52,6
Charles Brookins 54,8 1. 54,6 1. Dyskwalifikacja
Chan Coulter 55,0 1. 58,6 4. Nie awansował
Ivan Riley 55,4 1. 56,6 1. 54,2
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn Louis Clarke
Frank Hussey
Alfred LeConey
Loren Murchison
41,2 1. 41,0 1. 41,0
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn Commodore Cochran
William Stevenson
Oliver MacDonald
Alan Helffrich
3:27,0 1. 3:16,0
bieg 3000 m drużynowo William Cox
Edward Kirby
Willard Tibbetts
9 pkt 1. 25 pkt
maraton Clarence DeMar 2:48:14,0
Frank Wendling 3:05:09,8 16.
Frank Zuna 3:05:52,2 18.
William Churchill 3:19:18,0 23.
Charles Mellor 3:24:07,0 25.
Ralph Williams Nie ukończył biegu
chód na 10 km Harry Hinkel b.d 3. 50:16,8 9.
Charles Foster Dyskwalifikacja Nie awansował
bieg przełajowy Earl Johnson 35:21,0
Arthur Studenroth 36:45,4 6.
August Fager 37:40,6 8.
James Henigan 38:00,0 11.
John Gray Nie ukończył biegu
Verne Booth Nie ukończył biegu
bieg przełajowy drużynowo Earl Johnson
Arthur Studenroth
August Fager
14 pkt

Konkurencje techniczne

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
skok w dal DeHart Hubbard 7,12 3. 7,445
Albert Rose 6,855 9. Nie awansował
William Comins Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Edward Gourdin 7,19 2. 7,275
trójskok Earle Wilson 14,235 7. Nie awansował
DeHart Hubbard Nie zaliczył żadnej odległości Nie awansował
Merwin Graham 14,00 9. Nie awansował
skok wzwyż Tom Poo 1,83 1. 1,88 4.
Harold Osborn 1,83 1. 1,98
Robert Juday Nie zaliczył żadnej wysokości Nie awansował
Leroy Brown 1,83 1. 1,95
skok o tyczce Lee Barnes 3,66 1. 3,95
James Brooker 3,66 1. 3,90
Glen Graham 3,66 1. 3,95
Ralph Spearow 3,66 1. 3,70 6.
pchnięcie kulą Bud Houser 14,995 1. 14,995
Ralph Hills 14,505 2. 14,64
Glenn Hartranft 14,405 4. 14,895
Norman Anderson 14,29 5. 14,29 5.
rzut dyskiem Thomas Lieb 44,83 3. 44,8,
Augustus Pope 44,42 4. 44,42 4.
Glenn Hartranft 42,49 6. 42,49 6.
Bud Houser 46,155 1. 46,155
rzut młotem Fred Tootell 50,60 1. 53,285
Matt McGrath 47,075 4. 50,84
James McEachern 44,935 6. 45,225 6.
Jack Merchant 41,455 9. Nie awansował
rzut oszczepem Eugene Oberst 57,98 3. 57,98
Lee Priester 54,51 11. Nie awansował
William Neufeld 56,96 4. 56,96 5.
Homer Welchel 52,98 12. Nie awansował
Zawodnik Konkurencje Wyniki Punkty Miejsce
Brutus Hamilton pięciobój skok w dal 6,83 4 4.
rzut oszczepem 48,96 8 8.
Bieg na 200 m 24,4 18 18.
rzut dyskiem 37,70 3 3.
Bieg na 1500 m
Finał 24 7.
Robert LeGendre skok w dal 7,765 1 1.
rzut oszczepem 48,04 11 11.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 36,76 4 4.
Bieg na 1500 m 4:52,6 3 3.
Finał 18
Morton Kaer skok w dal 6,96 2 2.
rzut oszczepem 50,20 6 6.
Bieg na 200 m 23,0 1 1.
rzut dyskiem 32,70 10 10.
Bieg na 1500 m 5:38,6 6 6.
Finał 24 5.
Clifford Argue skok w dal 6,46 11 11.
rzut oszczepem 41,84 20 20.
Bieg na 200 m 23,4 5 5.
rzut dyskiem Nie stanął na starcie
Bieg na 1500 m
Finał 36 12.
Harold Osborn dziesięciobój bieg 100 m 11,2 857,2 1.
skok w dal 6,92 833,40 3.
pchnięcie kulą 11,435 609,5 8.
skok wzwyż 1,97 1056 1.
bieg 400 m 53,2 812,0 8.
rzut dyskiem 34,510 593,4 7.
bieg na 110 m przez płotki 16,0 905 1.
skok o tyczce 3,50 757,0 2.
rzut oszczepem 46,69 606,475 8.
bieg na 1500 m 4:50,0 680,8 2.
Finał 7710,775
Emerson Norton bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 6,92 833,4 2.
pchnięcie kulą 13,04 770,0 3.
skok wzwyż 1,92 986 2.
bieg 400 m 53,0 819,52 5.
rzut dyskiem 33,110 540,20 10.
bieg na 110 m przez płotki 16,6 848 2.
skok o tyczce 3,80 919,0 1.
rzut oszczepem 42,09 479,975 14.
bieg na 1500 m 5:38,0 392,8 24.
Finał 7350,895
Harry Frieda bieg 100 m 11,6 762,0 8.
skok w dal 5,940 593,3 31.
pchnięcie kulą 11,01 567,0 12.
skok wzwyż 1,60 538 21.
bieg 400 m 54,0 781,92 12.
rzut dyskiem 35,095 615,63 5.
bieg na 110 m przez płotki 19,0 620 23.
skok o tyczce 3,40 703,0 4.
rzut oszczepem 54,90 832,25 2.
bieg na 1500 m 5:02,6 605,2 12.
Finał 6618,3 8.
Otto Anderson bieg 100 m 11,8 714,4 20.
skok w dal Nie zaliczył żadnej odległości
pchnięcie kulą
skok wzwyż
bieg 400 m
rzut dyskiem
bieg na 110 m przez płotki
skok o tyczce
rzut oszczepem
bieg na 1500 m
Finał Nie ukończył konkurencji

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Strzelanie Pływanie Szermierka Jazda konna Bieg przełajowy Suma punktów Pozycja
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Wynik M. Wynik M. Punkty Czas M. Punkty
Ernest Harmon indywidualnie 182 5 5. 8:30,4 37 37. 30,5 30. 40,5 32 32. 15:01,0 26 26. 130,5 31.
George Bare 169 16 16. 6:15,8 15 15. 26,5 26. 132 6 6. 13:45,0 13 13. 76,5 11.
Frederick Pitts 134 33 33. 6:45,8 25 25. 26,5 26. 36 14:15,0 18 18. 138,5 34.
Don Scott 131 34 34. 7:56,0 33 33. 22,5 22. 114 14 14. 13:20,0 8 8. 111,5 26.

Piłka nożna

Reprezentacja mężczyzn

  • Aage Brix
  • Samuel Dalrymple
  • Irving Davis
  • James Douglas
  • Henry Farrell
  • William Findlay
  • Raymond Hornberger
  • Carl Johsons
  • Frances Jones
  • Frederick O’Connor
  • Arthur Rudd
  • Andrew Straden
  • Herbert Wells

Runda 1

25 maja 1924
17:15
Stany Zjednoczone 
Straden Gol 15' (k.)
1–0  Estonia Stade Pershing, Vincennes
Widzów: 8,110
Sędzia: Paul Putz (BEL)

Runda 2

29 maja 1924
17:00
Urugwaj 
Petrone Gol 10'44'
Scarone Gol 15'
3–0  Stany Zjednoczone Stade Bergeyre
Widzów: 10,455
Sędzia: Charles Barette (BEL)

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych została sklasyfikowana na 9. miejscu.

Piłka wodna

  • Reprezentacja mężczyzn
  • Arthur Austin
  • Oliver Horn
  • Fred Lauer
  • George Mitchell
  • John Norton
  • Wally O’Connor

Turniej główny Runda 1

Turniej o srebrny medal Półfinał

Finał

Turniej o brązowy medal Finał

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła brązowy medal.

Pływanie

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Duke Kahanamoku 1:04,2 2. 1:01,6 1. 1:01,4
Samuel Kahanamoku 1:03,2 1. 1:02,2 2. 1:01,8
Johnny Weissmuller 1:03,8 1. 1:00,8 1. 59,0
400 m dowolnym Ralph Breyer 5:22,4 1. Nie stanął na starcie Nie awansował
Johnny Weissmuller 5:22,2 1. 5:13,6 1. 5:04,2
Lester Smith 5:32,4 1. 5:37,6 3. Nie awansował
1500 m dowolnym Adam Smith 22:48,8 2. 22:39,8 4. Nie awansował
Dick Howell 22:48,2 3. Nie stanął na starcie Nie awansował
100 m grzbietowym Warren Kealoha 1:13,4 1. 1:13,6 1. 1:13,2
Henry Luning Dyskwalifikacja Nie awansował
Paul Wyatt 1:19,4 1. 1:17,0 2. 1:15,4
200 m klasycznym Bob Skelton 2:56,0 1. 3:00,2 1. 2:56,6
Bill Kirschbaum 3:01,0 1. 3:02,6 2. 3:01,0
4 × 200 m dowolnym Ralph Breyer
Harrison Glancy
Richard Howell
James O’Connor
Johnny Weissmuller[17]
10:41,6 1. 9:59,4 1. 9:53,4

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Półfinał Finał
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
100 m dowolnym Mariechen Wehselau 1:12,2 1. 1:15,2 1. 1:12,8
Ethel Lackie 1:12,8 1. 1:16,0 2. 1:12,4
Gertrude Ederle 1:12,6 1. 1:15,4 1. 1:14,2
400 m dowolnym Gertrude Ederle 6:12,2 1. 6:23,8 1. 6:04,8
Martha Norelius 6:23,2 1. 6:26,6 2. 6:02,2
Helen Wainwright 6:46,8 1. 6:19,6 1. 6:03,8
100 m grzbietowym Sybil Bauer 1:24,0 1. 1:23,2
Florence Chambers 1:32,0 3. 1:30,8 4.
Aileen Riggin 1:29,6 1. 1:28,2
200 m klasycznym Agnes Geraghty 3:27,6 1. 3:34,0
Eleanor Coleman 3:39,2 3. Nie awansowała
Matilda Scheurich 3:41,2 3. Nie awansowała
4 × 100 m dowolnym Euphrasia Donnelly
Gertrude Ederle
Ethel Lackie
Mariechen Wehselau
4:58,8

Polo

  • Elmer Boeseke
  • Tommy Hitchcock
  • Frederick Roe
  • Rodman Wanamaker

Wyniki

  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Francja Francja 13:1
  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Hiszpania 15:2
  • Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone – Wielka Brytania Wielka Brytania 10:2
  • Argentyna Argentyna – Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 6:5

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych zdobyła srebrny medal.

Rugby union

W turnieju wzięły udział trzy zespoły.

11 maja 1924
15:30
 Rumunia 0–37  Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 6225
Relacja Punkty: Cleaveland 3 (P)
Hyland 12 (4P)
Patrick 9 (3P)
Doe 13 (5pd, K)


18 maja 1924
15:30
sędzia: Albert Freethy
 Francja 3–17  Stany Zjednoczone Stade olympique de Colombes, Colombes
widzów: 21 389

Punkty: Galau 3 (P)

(0–3)
Relacja
Punkty: Farish 6 (2P)
Mannelli 3 (P)
Patrick 3 (P)
Rogers 3 (P)
Doe 2 (pd)


Skoki do wody

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Clarence Pinkston 507,5 1. 473
Albert White 491,8 1. 487,3
David Fall 472,9 1. 486,5
trampolina 3m Clarence Pinkston 672 1. 653,0
Albert White 681,9 1. 696,4
Pete Desjardins 662,8 1. 693,2
skoki standard i dowolne Pete Desjardins 155 2. 141 6.
Clarence Pinkston 157 2. 125 9.
Ben Thrash 146 2. 145 4.

Kobiety

Konkurencja Zawodnik Eliminacje Finał
Wynik Pozycja Wynik Pozycja
wieża 10 m Elizabeth Becker 161 1. 167
Helen Meany 152 3. 148 5.
Caroline Smith 160 1. 166
trampolina 3 m Elizabeth Becker 482,4 1. 474,5
Aileen Riggin 439,3 2. 460,4
Caroline Fletcher 446,6 1. 436,4

Strzelectwo

Konkurencja Zawodnik Finał
Wynik Pozycja
pistolet szybkostrzelny 25 m Henry Bailey 18
Bernard Betke 17 9.
Willam Frazer 17 9.
William Whaling 17 9.
karabin małokalibrowy leżąc 50 m Marcus Dinwiddie 396
Walter Stokes 390 10.
John Boles 389 12.
John Grier 389 12.
karabin dowolny 600 m leżąc Bud Fisher 95
Carl Osburn 95
Walter Stokes 92 4.
Dennis Fenton 82 24.
karabin dowolny drużynowo Morris Fisher
Walter Stokes
Joseph Crockett
Raymond Coulter
Sidney Hinds
676
runda pojedyncza – sylwetka jelenia John Boles 40
Walter Stokes 35 10.
Dennis Fenton 34 12.
Raymond Coulter 32 17.
runda podwójna – sylwetka jelenia John Boles 64 7.
Raymond Coulter 62 9.
Walter Stokes 60 12.
Dennis Fenton 49 24.
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
148
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo John Boles
Walter Stokes
Raymond Coulter
Dennis Fenton
233 5.
trap indywidualnie Frank Hughes 97
Samuel Sharman 96 6.
W.H. Fauwcett 91 18.
Frederick Etchen 89 24.
trap drużynowo Frank Hughes
Samuel Sharman
William Silkworth
Frederick Etchen
John Noel
Clarence Platt
363

Szermierka

Mężczyźni

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
szpada indywidualnie George Calnan Belgia Ernest Gevers
Szwecja Gustaf Lindblom
Grecja Konstantinos Nikolopoulos
Królestwo Egiptu Joseph Misrahi
Portugalia Frederico Paredes
Holandia Pieter von Boven
Dania Viggo Stilling-Andersen
Norwegia Johan Falkenberg
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Carlos Miguel
Belgia Charles Delporte
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo Garcia
Norwegia Raoul Heide
Argentyna Luis Lucchetti
Dania Ivan Osiier
Francja Roger Ducret
Szwecja Gustaf Lindblom
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Portugalia Frederico Paredes
Wielka Brytania Martin Holt
Nie awansował
George Breed Belgia Charles Delporte
Wielka Brytania Charles Biscoe
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Szwecja Carl Gripenstedt
Królestwo Egiptu Krikor Agathon
Urugwaj Domingo Mendy
Szwajcaria Constantin Antoniades
Czechosłowacja Josef Jungmann
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Miguel Zabalza
Kuba Ramón Fonst
Szwecja Carl Gripenstedt
Szwajcaria Henri Jacquet
Belgia Léon Tom
Francja Émile Cornereau
Dania Peter Ryefelt
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Wouter Brouwer
Argentyna Pedro Nazar
Nie awansował
Allan Milner Szwajcaria Eugène Empeyta
Francja Armand Massard
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Martin Holt
Argentyna Luis Lucchetti
Kuba Ramíro Mañalich
Kuba Salvador Quesada
Urugwaj Santos Ferreira
Szwajcaria Frédéric Fitting
Królestwo Włoch (1861–1946) Renzo Compagna
Belgia Paul Anspach
Portugalia Mário de Lopez
Grecja Tryfon Triantafyllakos
Francja Armand Massard
Holandia Willem Hubert
Urugwaj Conrado Rolando
Wielka Brytania Robert Frater
Szwecja Bror Lagercrantz
Królestwo Włoch (1861–1946) Virgilio Mantegazza
Francja Georges Buchard
Francja Armand Massard
Belgia Paul Anspach
Dania Peter Ryefelt
Belgia Ernest Gevers
Wielka Brytania Charles Biscoe
Szwajcaria Eugène Empeyta
Kuba Ramón Fonst
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Domingo Garcia
Szwecja Carl Gripenstedt
Nie awansował
Arthur Lyon Francja Émile Cornereau
Norwegia Sigurd Akre
Portugalia Ruimondo Ferro
Holandia Willem Hubert
Argentyna Wenceslao Paunero
Dania Peter Ryefelt
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Czechosłowacja Jan Tille
Nie awansował
szpada drużynowo George Breed
George Calnan
Arthur Lyon
Allan Milner
William Russell
Leon Shore
Donald Waldhaus
 Francja
 Szwecja

W
 Belgia
 Szwajcaria

W
 Francja
 Portugalia

P
Nie awansowali
floret indywidualnie Harold Bloomer Szwajcaria Frédéric Fitting
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Austria Ernst Huber
P
P
W
Belgia Maurice Van Damme
Norwegia Frithjof Lorentzen
Portugalia Gil de Andrade
Holandia Nicolaas Nederpeld
Urugwaj Pedro Mendy
P
P
P
W
P
Nie awansował
Burke Boyce Francja Jacques Coutrot
Wielka Brytania Frederick Sherriff
Norwegia Sigurd Akre
Urugwaj Gilberto Tellechea
P
W
P
W
Francja Philippe Cattiau
Urugwaj Domingo Mendy
Dania Jens Berthelsen
Belgia Émile Dufranc
P
W
P
P
Nie awansował
George Calnan Wielka Brytania Edgar Seligman
Holandia Adrianus de Jong
Dania Erik Sjøqvist
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Félix de Pomés
P
W
W
W
Wielka Brytania Robert Montgomerie
Francja Roger Ducret
Argentyna Horacio Casco
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Diego Díez
Szwajcaria John Albaret
P
W
W
W
W
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Belgia Charles Crahay
Portugalia Manuel Queiróz
W
P
P
W
W
Francja Philippe Cattiau
Wielka Brytania Edgar Seligman
Francja Jacques Coutrot
Belgia Balthasar De Beukelaer
Norwegia Frithjof Lorentzen
P
P
P
P
W
Nie awansował
Thomas Jeter Dania Ivan Osiier
Urugwaj Domingo Mendy
Belgia Balthasar De Beukelaer
P Nie awansował
floret drużynowo Philip Allison
Burke Boyce
George Breed
George Calnan
Thomas Jeter
Alfred Walker
 Argentyna
 Holandia

W
 Francja
 Dania
P
P
Nie awansowali
szabla indywidualnie Ernest Gignoux Argentyna Horacio Casco
Belgia Jules Maés
Urugwaj Conrado Rolando
Królestwo Włoch (1861–1946) Bino Bini
Holandia Cornelis Ekkart
Dania Svend Munck
P
P
P
W

W
W
Nie awansował
Chauncey McPherson Francja Roger Ducret
Dania Ivan Osiier
Wielka Brytania Robin Dalglish
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Jan van der Wiel
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Manuel Toledo
P
P
P
W
P
W
Nie awansował
Arthur Lyon Królestwo Włoch (1861–1946) Giulio Sarrocchi
Królestwo Węgier (1920–1946) Ödön Tersztyánszky
Francja Marc Perrodon
Argentyna Carmelo Merlo
Wielka Brytania Archibald Corble
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Fernando Guillén
Grecja Joanis Jeorjadis
P
P
P
P
P
W
P
Nie awansował
Laurence Castner Belgia Omer Berck
Królestwo Włoch (1861–1946) Marcello Bertinetti
Holandia Maarten van Dulm
Chile Rafael Fernández
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Julián de Olivares
P
W
W
P
W
Francja Roger Ducret
Królestwo Włoch (1861–1946) Marcello Bertinetti
Królestwo Węgier (1920–1946) Zoltán Schenker
Holandia Adrianus de Jong
Argentyna Raúl Sola
Belgia Omer Berck
Wielka Brytania Robin Dalglish
Urugwaj Domingo Mendy
P
P
P
P
P
W
P
P
Nie awansował
szabla drużynowo Laurence Castner
Edwin Fullinwider
Ernest Gignoux
Arthur Lyon
Chauncey McPherson
Joseph Parker
Albert Strauss
Harold Van Buskirk
 Holandia
 Urugwaj
 Polska
P
W
W
 Węgry
 Włochy
 Belgia
P
P
Nie awansowali

Kobiety

Konkurencja Zawodnik 1 runda Ćwierćfinał Półfinały Finał Pozycja
Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik Przeciwnik Wynik
floret indywidualnie Irma Hopper Dania Ellen Osiier
Wielka Brytania Gladys Davies
Szwajcaria E. Fitting
Szwecja Elsa Hellquist
Francja Yvonne Conte
Holandia Johanna Stokhuyzen-de Jong
P
W
P
P
P
W
Nie awansowała
Adelaide Gehrig Dania Grete Heckscher
Francja Fernande Tassy
Królestwo Węgier (1920–1946) Gizella Tary
Szwajcaria S. Bonnard
Wielka Brytania Alice Walker
P
P
P
W
W
Nie awansowała

Tenis ziemny

Konkurencja Zawodnik 1 runda 2 runda 3 runda 4 runda Ćwierćfinały Półfinały Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Singiel (m) Vincent Richards Belgia Victor de Laveleye
W 3:0
(6:2,6:4,4:0)
Indie Brytyjskie Mohammed Sleem
W 3:2
(8:6,2:6,6:4,4:6,6:2)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Manuel Alonso
W 3:1
(7:5,10:8,2:6,6:3)
Francja René Lacoste
W 3:2
(8:6,4:6,1:6,6:2,6:3)
Królestwo Włoch (1861–1946) Umberto De Morpurgo
W 3:1
(6:3,3:6,6:1,6:4)
Francja Henri Cochet
W 3:2
(6:4,6:4,5:7,4:6,6:2)
Richard N. Williams Indie Brytyjskie Sayed Hadi
W 3:0
(6:0,6:2,6:1)
Czechosłowacja Pavel Macenauer
W 3:2
(6:2,4:6,3:6,6:2,6:1)
Królestwo Węgier (1920–1946) Béla von Kehrling
W 3:2
(6:4,3:6,6:3,4:6,6:3)
Francja Henri Cochet
P 1:3
(7:5,3:6,2:6,4:6)
Nie awansował 5.
Watson Washburn Królestwo Włoch (1861–1946) Clemente Serventi
W 3:0
(6:4,6:3,6:4)
Zjednoczone Księstwa Mołdawii i Wołoszczyzny Gheorghe Lupu
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
Holandia Christiaan van Lennep
W 3:1
(2:6,6:1,6:1,6:2)
Indie Brytyjskie Sydney Jacob
P 1:3
(1:6,4:6,10:8,2:6)
Nie awansował 9.
Francis Hunter Finlandia Arne Grahn
W 3:0
(6:3,6:0,6:2)
Argentyna Arturo Hortal
W 3:0
(6:3,6:3,6:1)
Belgia Jean Washer
P 2:3
(6:2,6:1,2:6,1:6,4:6)
Nie awansował 17.
debel (m) Francis Hunter
Vincent Richards
Zjednoczone Księstwa Mołdawii i Wołoszczyzny Nicolae Mișu
Zjednoczone Księstwa Mołdawii i Wołoszczyzny Misu Stern
W
(w/o)
Australia James Bayley
Australia James Willard
W 3:0
(6:1,6:2,6:2)
Czechosłowacja Jan Koželuh
Czechosłowacja Ladislav Žemla
W 3:0
(6:2,6:3,6:4)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) José Alonso
Hiszpania Manuel Alonso
W 3:0
(6:4,6:4,6:3)
Francja Jean Borotra
Francja René Lacoste
W 3:2
(6:2,6:3,0:6,5:7,6:3)
Francja Jacques Brugnon
Francja Henri Cochet
W 3:2
(4:6,6:2,6:3,2:6,6:3)
Richard N. Williams
Watson Washburn
Królestwo Węgier (1920–1946) Lajos Göncz
Królestwo Węgier (1920–1946) Kálmán Kirchmayr
W 3:0
(6:1,6:0,6:0)
Czechosłowacja Ernst Gottlieb
Czechosłowacja Friedrich Rohrer
W 3:0
(6:3,6:2,6:1)
Dania Erik Tegner
Dania Einer Ulrich
W 3:0
(6:4,6:4,12:10)
Związek Południowej Afryki John Condon
Związek Południowej Afryki Ivie Richardson
P 2:3
(6:4,9:11,6:4,4:6,4:6)
Nie awansowali 5.
singiel (k) Helen Wills Moody wolny los Wielka Brytania Phyllis Satterthwaite
W 2:0
(6:1,6:1)
Norwegia Molla Mallory
W 2:0
(6:2,6:3)
Francja Germaine Golding
W 2:0
(6:2,6:1)
Francja Julie Vlasto
W 2:0
(6:2,6:2)
Marion Jessup wolny los Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Rosa Torras
W 2:0
(6:2,6:0)
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(2:6,0:6)
Nie awansowała 5.
Eleanor Goss wolny los Francja Julie Vlasto
P 1:2
(3:6,6:2,4;6)
Nie awansowała 9.
Lillian Scharman Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Lili de Alvarez
P 0:2
(2:6,2:6)
Nie awansowała 17.
debel (k) Helen Wills Moody
Hazel Wightman
wolny los wolny los Wielka Brytania Dorothy Shepherd-Barron
Wielka Brytania Evelyn Colyer
W 2:1
(6:3,1:6,7:5)
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
W 2:0
(7:5,8:6)
Marion Jessup
Eleanor Goss
Wielka Brytania Phyllis Covell
Wielka Brytania Kathleen McKane
P 0:2
(1:6,2:6)
Nie awansowały 11.
mikst Hazel Wightman
Richard N. Williams
Francja Suzanne Lenglen
Francja Henri Cochet
W
(w/o)
Grecja Lena Valaoritou-Skaramaga
Grecja Avgoustos Zerlentis
W 2:0
(6:2,6:1)
Szwecja Sigrid Fick
Szwecja Henning Müller
W 2:0
(8:6,6:2)
Wielka Brytania Kathleen McKane
Wielka Brytania John Brian Gilbert
W 2:1
(2:6,8:6,6:1)
Stany Zjednoczone Marion Jessup
Stany Zjednoczone Vincent Richards
W 2:0
(6:2,6:3)
Marion Jessup
Vincent Richards
Francja Marguerite Billout
Francja Jean Borotra
W 2:0
(6:3,6:1)
Norwegia Molla Mallory
Norwegia Jack Nielsen
W 2:0
(6:3,6:2)
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Lilí Álvarez
Królestwo Hiszpanii (1874–1931) Eduardo Flaquer
W 2:0
(6:3,6:1)
Holandia Cornelia Bouman
Holandia Hendrik Timmer
W 2:0
(6:3,6:0)
Stany Zjednoczone Hazel Wightman
Stany Zjednoczone Richard N. Williams
P 0:2
(2:6,3:6)

Wioślarstwo

Konkurencja Zawodnik Półfinał Finał Pozycja
Czas M. Czas M.
Jedynka William Gilmore 7:03,2 1. 7:54,0 2.
Dwójka podwójna Paul Costello
Jack Kelly
6:34,0 1. 6:34,0 1.
dwójka ze sternikiem Leon Butler
Edward Jennings
Harold Wilson
b.d 2. b.d 3.
Czwórka ze sternikiem Robert Gerhardt
Sidney Jelinek
John Kennedy
Edward Mitchell
Henry Welsford
7:19,0 1. b.d 3.
ósemka Leonard Carpenter
Howard Kingsbury
Alfred Lindley
John Miller
James Rockefeller
Frederick Sheffield
Laurence Stoddard
Benjamin Spock
Alfred Wilson
5:51,0 1. 6:33,4 1.

Zapasy

Styl wolny

Konkurencja Zawodnik 1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał Miejsce
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
styl wolny waga kogucia Charles MacWilliam Szwecja Axel Larsson
p
Nie awansował
Bryant Hines Belgia Joseph Dillen
W
Finlandia Kustaa Pihlajamäki p[18]
Szwecja Axel Larsson W[19]
Finlandia Kaarlo Mäkinen p[20]
Francja Gaston Ducayla W[20]
styl wolny waga piórkowa Chester Newton Szwecja Hans Hansson
W
Dania Rasmus Torgensen
W
Finlandia Edvard Huupponen W[18]
Estonia Anton Koolmann W[20]
Stany Zjednoczone Robin Reed p[18]
Japonia Katsutoshi Naitō W[20]
Robin Reed Estonia Anton Koolmann
W
Japonia Katsutoshi Naitō
W
Kanada Clifford Chilcott
W
Stany Zjednoczone Hans Hansson
W
styl wolny waga lekka Russell Vis Kanada William Montgomery
W
Francja Émile Pouvroux
W
Finlandia Arvo Haavisto
W
Finlandia Volmar Wikström
W
Perry Martter Estonia Alfred Praks
p
Nie awansował
styl wolny waga półśrednia Guy Lookabough Szwajcaria Otto Müller
W
Wielka Brytania James Davis
W
Kanada Donald Stockton W[18]
Finlandia Eino Leino P[20]
Szwajcaria Hermann Gehri p[18]
7.
William Johnson Szwajcaria Hermann Gehri
p
Francja G. Fichu W[20]
Wielka Brytania James Davis W[19]
Finlandia Eino Leino p[20]
Szwajcaria Otto MüllerP[19]
4.
styl wolny waga średnia Walter Wright Finlandia Vilho Pekkala
p
Nie awansował
Herschel Smith Dania Svend Nielsen
W
Finlandia Vilho Pekkala
p
Nie awansował
styl wolny waga półciężka John Spellman Wielka Brytania Walter Wilson
W
Kanada George Rumple
W
Szwecja Calle Westergren
W
Szwecja Johan Svensson
W
Charles Strack Szwajcaria Charles Courant
P
Nie awansował
styl wolny waga ciężka Roger Flanders Szwecja Ernst Nilsson
p
Nie awansował
Harry Steel Wielka Brytania Archie MacDonald
W
Szwajcaria Henri Wernli
W
Szwecja Ernst Nilsson
W

Przypisy

  1. a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z aa ab ac ad ae af Athletics – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  2. a b c d e f g h i Swimming – Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  3. Startował w eliminacjach i półfinale.
  4. a b c d e f g h i j Swimming – Olympic games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  5. a b c d e f Diving Olympic Games 1924 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  6. a b c d e Diving Olympic Games 1924 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  7. a b c Shootong sports – Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  8. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  9. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org.
  10. Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  11. a b c Tennis – Tourmament Men's (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  12. a b c d Rowing Olumpic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  13. Gymnastic Olympic Games 1924 results (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  14. Equestrian – Olympic Games 1924 results Mixed (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  15. Water Polo Men's Olympic Games 1924 (ang.). the-sports.org. [dostęp 2016-08-08].
  16. a b Walka o brązowy medal.
  17. Płynął w wyścigu finałowym.
  18. a b c d e Walka stoczona w turnieju głównym.
  19. a b c Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
  20. a b c d e f g Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Listen to this article