Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Chorąży Michael Phelps
Liczba zawodników 554 w 30 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 1.
Złoto
46
Srebro
37
Brąz
38
Razem
121

Stany Zjednoczone na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 reprezentowało 554 zawodników: 262 mężczyzn i 292 kobiety. Był to dwudziesty siódmy start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na letnich igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat Data
Złoto
Virginia Thrasher
Strzelectwo
karabin pneumatyczny, 10 m 208,0 6 sierpnia
Złoto
Nathan Adrian
Caeleb Dressel
Anthony Ervin
James Feigen
Ryan Held
Michael Phelps
Blake Pieroni
Pływanie
4 × 100 m stylem dowolnym 3:09,92 7 sierpnia
Złoto
Katie Ledecky
Pływanie
400 m stylem dowolnym 3:56,46 WR 7 sierpnia
Złoto
Ryan Murphy
Pływanie
100 m stylem grzbietowym 51,97 OR 8 sierpnia
Złoto
Lilly King
Pływanie
100 m stylem klasycznym 1:04,93 WR 8 sierpnia
Złoto
Simone Biles
Gabrielle Douglas
Lauren Hernandez
Madison Kocian
Alexandra Raisman
Gimnastyka
wielobój drużynowy 184,897 9 sierpnia
Złoto
Michael Phelps
Pływanie
200 m stylem motylkowym 1:53,36 9 sierpnia
Złoto
Gunnar Bentz
Jack Conger
Conor Dwyer
Townley Haas
Ryan Lochte
Michael Phelps
Clark Smith
Pływanie
4 × 200 m stylem dowolnym 7:00,66 9 sierpnia
Złoto
Katie Ledecky
Pływanie
200 m stylem dowolnym 1:53,73 9 sierpnia
Złoto
Kristin Armstrong
Kolarstwo
jazda indywidualna na czas 0:46,22.42 10 sierpnia
Złoto
Madeline Dirado
Melissa Franklin
Katie Ledecky
Melanie Margalis
Cierra Runge
Allison Schmitt
Leah Smith
Pływanie
4 × 200 m stylem dowolnym 7:43,03 10 sierpnia
Złoto
Simone Biles
Gimnastyka
wielobój indywidualny 62,366 11 sierpnia
Złoto
Kayla Harrison
Judo
- 78 kg W finale pokonała reprezentantkę
Francji Audrey Tcheuméo 100:000
11 sierpnia
Złoto
Ryan Murphy
Pływanie
200 m stylem grzbietowym 1:53,62 11 sierpnia
Złoto
Michael Phelps
Pływanie
200 m stylem zmiennym 1:53,36 11 sierpnia
Złoto
Simone Manuel
Pływanie
100 m stylem dowolnym 52,70 OR AM 11 sierpnia
Złoto
Michelle Carter
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą 20,63 NR WL 12 sierpnia
Złoto
Anthony Ervin
Pływanie
50 m stylem dowolnym 21,40 12 sierpnia
Złoto
Katie Ledecky
Pływanie
800 m stylem dowolnym 8:04,79 WR 12 sierpnia
Złoto
Madeline Dirado
Pływanie
200 m stylem grzbietowym 2:05,99 12 sierpnia
Złoto
Jeff Henderson
Lekkoatletyka
skok w dal 8,38 SB 13 sierpnia
Złoto
Amanda Elmore
Tessa Gobbo
Elle Logan
Meghan Musnicki
Amanda Polk
Emily Regan
Lauren Schmetterling
Kerry Simmonds
Katelin Snyder
Wioślarstwo
ósemka 6:01,49 13 sierpnia
Złoto
Nathan Adrian
Kevin Cordes
Caeleb Dressel
Cody Miller
Ryan Murphy
Michael Phelps
David Plummer
Tom Shields
Pływanie
4 × 100 m stylem zmiennym 3:27,95 OR 13 sierpnia
Złoto
Kathleen Baker
Lilly King
Simone Manuel
Katie Meili
Olivia Smoliga
Dana Vollmer
Abbey Weitzeil
Kelsi Worrell
Pływanie
4 × 100 m stylem zmiennym 3:53,13 13 sierpnia
Złoto
Simone Biles
Gimnastyka
skoki 15,966 14 sierpnia
Złoto
Bethanie Mattek-Sands
Jack Sock
Tenis
mikst W finale pokonali swoich rodaków
Venus Williams i Rajeeva Rama 2:1 (6 (3):7, 6:1, 10:7)
14 sierpnia
Złoto
Christian Taylor
Lekkoatletyka
trójskok 17,86 SB 16 sierpnia
Złoto
Simone Biles
Gimnastyka
ćwiczenia wolne 15,966 16 sierpnia
Złoto
Brianna Rollins
Lekkoatletyka
bieg na 100 m przez płotki 12,48 17 sierpnia
Złoto
Tianna Bartoletta
Lekkoatletyka
skok w dal 7,17 PB 17 sierpnia
Złoto
Kerron Clement
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki 47,73 SB 18 sierpnia
Złoto
Ryan Crouser
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą 22,52 OR 18 sierpnia
Złoto
Ashton Eaton
Lekkoatletyka
dziesięciobój 8893 pkt. =OR 18 sierpnia
Złoto
Dalilah Muhammad
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki 53,13 18 sierpnia
Złoto
Helen Maroulis
Zapasy
- 53 kg W finale pokonała reprezentantkę
Japonii Saori Yoshida 4:1
18 sierpnia
Złoto
Morolake Akinosun
Tianna Bartoletta
Tori Bowie
Allyson Felix
English Gardner
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 100 m 41,01 SB 19 sierpnia
Złoto
Connor Fields
Kolarstwo
BMX 34,642 19 sierpnia
Złoto
Caroline Clark
Kami Craig
Rachel Fattal
Aria Fischer
Makenzie Fischer
Kaleigh Gilchrist
Samantha Hill
Ashleigh Johnson
Courtney Mathewson
Madeline Musselmann
Kiley Neushul
Melissa Seidemann
Maggie Steffens
Piłka wodna
turniej kobiet W finale pokonały reprezentację Włoch 12:5 19 sierpnia
Złoto
Matthew Centrowitz
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m 3:50,00 20 sierpnia
Złoto
Kyle Clemons
Arman Hall
Tony McQuay
LaShawn Merritt
Gil Roberts
David Verburg
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m 2:57,30 WL 20 sierpnia
Złoto
Taylor Ellis-Watson
Allyson Felix
Phyllis Francis
Natasha Hastings
Francena McCorory
Courtney Okolo
Lekkoatletyka
sztafeta 4 × 400 m 3:19,06 SB 20 sierpnia
Złoto
Seimone Augustus
Sue Bird
Tamika Catchings
Tina Charles
Elena Delle Donne
Sylvia Fowles
Brittney Griner
Angel McCoughtry
Maya Moore
Breanna Stewart
Diana Taurasi
Lindsay Whalen
Koszykówka
turniej kobiet W finale pokonały reprezentację Hiszpanii 101:72 20 sierpnia
Złoto
Gwen Jorgensen
Triathlon
rywalizacja kobiet 1:56,16 20 sierpnia
Złoto
Carmelo Anthony
Harrison Barnes
Jimmy Butler
DeMarcus Cousins
DeMar DeRozan
Kevin Durant
Paul George
Draymond Green
Kyrie Irving
DeAndre Jordan
Kyle Lowry
Klay Thompson
Koszykówka
turniej mężczyzn W finale pokonali reprezentację Serbii 96:66 21 sierpnia
Złoto
Claressa Shields
Boks
waga średnia W finale pokonała reprezentantkę
Holandii Nouchka Fontijn 3:0
21 sierpnia
Złoto
Kyle Snyder
Zapasy
- 97 kg w stylu wolnym W finale pokonał reprezentantkę
Azerbejdżanu Chietaga Gaziumowa 2:1
21 sierpnia
Srebro
Brady Ellison
Zach Garrett
Jake Kaminski
Łucznictwo
turniej drużynowy W finale przegrali z reprezentacją
Korei Południowej 0:6 (57:60, 57:58, 56:59)
6 sierpnia
Srebro
Chase Kalisz
Pływanie
400 m stylem zmiennym 4:06,75 6 sierpnia
Srebro
Madeline Dirado
Pływanie
400 m stylem zmiennym 4:31,15 6 sierpnia
Srebro
Katie Ledecky
Simone Manuel
Lia Neal
Allison Schmitt
Dana Vollmer
Amanda Weir
Abbey Weitzeil
Pływanie
4 × 100 m stylem dowolnym 3:31,89 AM 6 sierpnia
Srebro
Alexander Massialas
Szermierka
floret indywidualnie W finale przegrał z reprezentantem
Włoch Daniele Garozzem 11:15
7 sierpnia
Srebro
David Boudia
Steele Johnson
Skoki do wody
wieża 10 m synchronicznie 457,11 8 sierpnia
Srebro
Kathleen Baker
Pływanie
100 m stylem grzbietowym 58,75 8 sierpnia
Srebro
Travis Stevens
Judo
- 81 kg W finale przegrał z reprezentantem
Rosji Chasanem Chałmurzajewem 000:100
9 sierpnia
Srebro
Sam Dorman
Michael Hixon
Skoki do wody
trampolina 3 m synchronicznie 450,21 10 sierpnia
Srebro
Daryl Homer
Szermierka
szabla indywidualnie W finale przegrał z reprezentantem
Węgier Áronem Szilágyiem 8:15
10 sierpnia
Srebro
Josh Prenot
Pływanie
200 m stylem klasycznym 2:07,53 10 sierpnia
Srebro
Aly Raisman
Gimnastyka
wielobój indywidualny 60,098 11 sierpnia
Srebro
Michael Phelps
Pływanie
100 m stylem motylkowym 51,14 12 sierpnia
Srebro
Tori Bowie
Lekkoatletyka
bieg na 100 m 10,83 13 sierpnia
Srebro
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Sarah Hammer
Jennifer Valente
Ruth Winder
Kolarstwo
wyścig drużynowy 4:12,45 13 sierpnia
Srebro
Gevvie Stone
Wioślarstwo
jedynka 7:22,92 13 sierpnia
Srebro
Connor Jaeger
Pływanie
1500 m stylem dowolnym 14:39,48 AM 13 sierpnia
Srebro
Simone Manuel
Pływanie
50 m stylem dowolnym 24,09 13 sierpnia
Srebro
Justin Gatlin
Lekkoatletyka
bieg na 100 m 9,89 14 sierpnia
Srebro
Madison Kocian
Gimnastyka
ćwiczenia na poręczach asymetrycznych 15,833 14 sierpnia
Srebro
Venus Williams
Rajeev Ram
Tenis
mikst W finale przegrali ze swoimi rodakami
Bethanie Mattek-Sands i Jackem Sockem 1:2 (7:6 (3), 1:6, 7:10)
14 sierpnia
Srebro
Allyson Felix
Lekkoatletyka
bieg na 400 m 49,51 SB 15 sierpnia
Srebro
Laurie Hernandez
Gimnastyka
ćwiczenia na równoważni 15,333 15 sierpnia
Srebro
Will Claye
Lekkoatletyka
trójskok 17,76 PB 16 sierpnia
Srebro
Sarah Hammer
Kolarstwo
omnium 206 pkt. 16 sierpnia
Srebro
Danell Leyva
Gimnastyka
ćwiczenia na poręczach 15,900 16 sierpnia
Srebro
Danell Leyva
Gimnastyka
ćwiczenia na drążku 15,500 16 sierpnia
Srebro
Alexandra Raisman
Gimnastyka
ćwiczenia wolne 15,500 16 sierpnia
Srebro
Evan Jager
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m z przeszkodami 8:04,28 SB 17 sierpnia
Srebro
Nia Ali
Lekkoatletyka
bieg na 100 m przez płotki 12,59 17 sierpnia
Srebro
Brittney Reese
Lekkoatletyka
skok w dal 7,15 17 sierpnia
Srebro
Lucy Davis
Kent Farrington
Beezie Madden
McLain Ward
Jeździectwo
skoki drużynowe 5 pkt. 17 sierpnia
Srebro
Joe Kovacs
Lekkoatletyka
pchnięcie kulą 21,78 18 sierpnia
Srebro
Sandi Morris
Lekkoatletyka
skok o tyczce 4,85 19 sierpnia
Srebro
Alise Post
Kolarstwo
BMX 34,435 19 sierpnia
Srebro
Paul Chelimo
Lekkoatletyka
bieg na 5000 m 13:03,90 PB 20 sierpnia
Srebro
Shakur Stevenson
Boks
waga kogucia W finale przegrał z reprezentantem
Kuby Robeisy Ramírezem 1:2
20 sierpnia
Brąz
Corey Cogdell
Strzelectwo
trap W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę
Hiszpanii Fátima Gálvez 13 (1):13 (0)
7 sierpnia
Brąz
Cody Miller
Pływanie
100 m stylem klasycznym 58,87 AM 7 sierpnia
Brąz
Leah Smith
Pływanie
400 m stylem kobiet 3:56,46 WR 7 sierpnia
Brąz
Dana Vollmer
Pływanie
100 m stylem motylkowym 56,63 7 sierpnia
Brąz
Conor Dwyer
Pływanie
200 m stylem dowolnym 1:45,23 8 sierpnia
Brąz
David Plummer
Pływanie
100 m stylem grzbietowym 52,40 8 sierpnia
Brąz
Katie Meili
Pływanie
100 m stylem klasycznym 1:05,69 8 sierpnia
Brąz
Phillip Dutton
Jeździectwo
WKKW indywidualnie 51,80 pkt. 9 sierpnia
Brąz
Madeline Dirado
Pływanie
200 m stylem zmiennym 14:39,48 9 sierpnia
Brąz
Nathan Adrian
Pływanie
100 m stylem dowolnym 47,85 10 sierpnia
Brąz
Brady Ellison
Łucznictwo
indywidualnie W pojedynku o brązowy medal pokonał
reprezentanta Holandii Sjefa van der Berga 4:1
12 sierpnia
Brąz
Nico Hernández
Boks
waga papierowa W półfinale przegrał z reprezentantem
Uzbekistanu Xasanboy Do‘smatovem 0:3
12 sierpnia
Brąz
Allison Brock
Laura Graves
Kasey Perry-Glass
Steffen Peters
Jeździectwo
ujeżdżenie drużynowe 76,667 pkt. 12 sierpnia
Brąz
Miles Chamley-Watson
Race Imboden
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Szermierka
floret drużynowo W pojedynku o brązowy medal pokonali
Włoch 45:31
12 sierpnia
Brąz
Kim Rhode
Strzelectwo
skeet W pojedynku o brązowy medal pokonała reprezentantkę
Chin Wei Meng 15 (7):15 (6)
12 sierpnia
Brąz
Nathan Adrian
Pływanie
50 m stylem dowolnym 21,49 12 sierpnia
Brąz
Steve Johnson
Jack Sock
Tenis
gra podwójna W meczu o brązowy medal wygrali z reprezentantami
Kanady Danielem Nestorem i Vasekiem Pospisilem 6:2, 6:4
12 sierpnia
Brąz
Monica Aksamit
Ibtihaj Muhammad
Dagmara Wozniak
Mariel Zagunis
Szermierka
szabla drużynowo W pojedynku o brązowy medal pokonały
Włoch 45:30
13 sierpnia
Brąz
LaShawn Merritt
Lekkoatletyka
bieg na 400 m 43,85 SB 14 sierpnia
Brąz
Matt Kuchar
Golf
turniej mężczyzn 271 14 sierpnia
Brąz
Alexander Naddour
Gimnastyka
ćwiczenia na koniu z łękami 15,700 14 sierpnia
Brąz
Sarah Robles
Podnoszenie ciężarów
+ 75 kg 286 kg 14 sierpnia
Brąz
Clayton Murphy
Lekkoatletyka
bieg na 800 m 1:42,93 PB 15 sierpnia
Brąz
Sam Kendricks
Lekkoatletyka
skok o tyczce 5,85 15 sierpnia
Brąz
Emma Coburn
Lekkoatletyka
bieg na 3000 m z przeszkodami 9:07,63 AM 15 sierpnia
Brąz
Simone Biles
Gimnastyka
ćwiczenia na równoważni kobiet 14,733 14 sierpnia
Brąz
Jennifer Simpson
Lekkoatletyka
bieg na 1500 m 4:10,53 16 sierpnia
Brąz
Caleb Paine
Żeglarstwo
finn 76 pkt. 16 sierpnia
Brąz
Tori Bowie
Lekkoatletyka
bieg na 200 m 22,15 17 sierpnia
Brąz
Kristi Castlin
Lekkoatletyka
bieg na 100 m przez płotki 12,61 17 sierpnia
Brąz
April Ross
Kerri Walsh-Jennings
Piłka siatkowa
turniej kobiet W meczu o brązowy medal pokonały reprezentantki
Brazylii Larissę França i Talitę Antunes 2:1
17 sierpnia
Brąz
Ashley Spencer
Lekkoatletyka
bieg na 400 m przez płotki 53,72 PB 18 sierpnia
Brąz
David Boudia
Skoki do wody
wieża 10 m indywidualnie 525,25 20 sierpnia
Brąz
Jackie Galloway
Taekwondo
+ 67 kg W pojedynku o brązowy medal pokonała
reprezentantkę Francji Gwladys Épangue 2:1
20 sierpnia
Brąz
Rachael Adams
Foluke Akinradewo
Kayla Banwarth
Alisha Glass
Christa Harmotto
Kimberly Hill
Jordan Larson-Burbach
Carli Lloyd
Karsta Lowe
Kelly Murphy
Kelsey Robinson
Courtney Thompson
Piłka siatkowa
turniej kobiet W meczu o brązowy medal pokonały
reprezentację Holandii 3:1
20 sierpnia
Brąz
J’den Cox
Zapasy
kategoria do 86 kg w stylu wolnym W pojedynku o brązowy medal pokonał
reprezentanta Kuby Reinerisa Salasa 5:0
20 sierpnia
Brąz
Galen Rupp
Lekkoatletyka
maraton 2:10:05 PB 21 sierpnia
Brąz
Matthew Anderson
Micah Christenson
Maxwell Holt
Thomas Jaeschke
Davie Lee
William Priddy
Aaron Russell
Taylor Sander
Erik Shoji
Kawika Shoji
David Smith
Murphy Troy
Piłka siatkowa
turniej mężczyzn W meczu o brązowy medal pokonali
reprezentację Rosji 3:2
21 sierpnia

Reprezentanci

Badminton

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Howard Shu gra pojedyncza Indonezja Sugiarto
P 0-2 (14-21, 10-21)
Kuba Guerrero
P 0-2 (16-21, 15-21)
3. NQ [1]
Phillip Chew
Sattawat Pongnairat
gra podwójna Chińska Republika Ludowa Fu / Zhang
P 0-2 (6-21, 7-21)
Malezja Goh V / Tan
P 0-2 (12-21, 10-21)
Niemcy Fuchs / Schöttler
P 0-2 (14-21, 14-21)
4. NQ [2]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Iris Wang gra pojedyncza Belgia L Tan
W 2-1 (21-17, 20-22, 21-14)
Portugalia Santos
W 2-1 (18-21, 21,10, 21-12)
Chińska Republika Ludowa Li
P 0-2 (16-21, 12-21)
2. NQ [3]
Eva Lee
Paula Lynn Obanana
gra podwójna Korea Południowa Jung K-e / Shin S-c
P 0-2 (14-21, 12-21)
Dania Rytter Juhl / Pedersen
P 0-2 (9-21, 6-21)
Chińska Republika Ludowa Luo / Luo
P 0-2 (14-21, 15-21)
4. NQ [4]
Mikst
Zawodnicy Konkurencja Faza grupowa Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Miejsce Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Przeciwnicy
Wynik
Miejsce
Phillip Chew
Jamie Subandhi
gra mieszana Korea Południowa Ko S-h / Kim H-n
P 0-2 (10-21, 12-21)
Japonia Kazuno / Kurihara
P 0-2 (6-21, 12-21)
Holandia Arends / Piek
P 0-2 (15-21, 19-21)
4. NQ [5]

Boks

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Miejsce
Nico Hernández waga papierowa Włochy Cappai
W 3-0
Rosja Jegorow
W 3-0
Ekwador Quipo
W 3-0
Uzbekistan Do‘smatov
P 0-3
NQ
[6]
Antonio Vargas waga musza Brazylia Henriques
W 2-0
Uzbekistan Zoirov
P 0-3
NQ [7]
Shakur Stevenson waga kogucia BYE Brazylia de Jesus
W 3-0
Mongolia Tsendbaatar
W 3-0
Rosja Nikitin
W WO
Kuba Ramírez
P 1-2
[8]
Carlos Balderas waga lekka Kazachstan Abdrachmanow
W 3-0
Japonia Narimatsu
W 3-0
Kuba Álvarez
P 0-3
NQ [9]
Gary Antuanne Russell waga lekkopółśrednia Haiti Hitchins
W 3-0
Tajlandia Masuk
W 2-1
Uzbekistan Gaibnazarov
P 1-2
NQ [10]
Charles Conwell waga średnia Indie Krishan
P 0-3
NQ [11]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Miejsce
Mikaela Mayer waga lekka Mikronezja Ishaish
W 3-0
Rosja Bielakowa
P 0-2
NQ [12]
Claressa Shields waga średnia BYE Rosja Jakuszyna
W 3-0
Kazachstan Szakimowa
W 3-0
Holandia Fontijn
W 3-0
[13]

Gimnastyka

Gimnastyka artystyczna

Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
H B C R H B C R
Laura Zeng wielobój indywidualny 17,650 17,666 17,700 16,825 69,841 11. R NQ [14]
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
5R 3C 2H 5R 3C 2H
Kiana Eide
Alisa Kano
Natalie McGiffert
Monica Rokhman
Kristen Shaldybin
zawody drużynowe 13,908 16,316 30,224 14. NQ [15]

Gimnastyka sportowa

Mężczyźni
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB F PH R V PB HB
Christopher Brooks wielobój drużynowy 14,533 12,766 14,566 14,400 15,300 14,766 86,331 19. Q 14,666 15,100 15,108 [16]
Jacob Dalton 15,600 Q 14,900 15,133 15,166 14,333 15,325 14,833 15,466
Danell Leyva 14,533 15,600 Q 15,333 Q 14,333
Samuel Mikulak 15,800 Q 13,100 14,533 15,100 15,375 15,133 Q 89,041 7. Q 14,866 14,733 15,366 15,700 15,000
Alexander Naddour 14,700 15,366 Q 15,000 15,100 13,566 14,633 14,966 15,033
RAZEM 46,100 42,999 44,466 45,233 46,275 45,232 270,405 2. Q' 43,757 43,699 44,465 45,865 46,333 44,441 268,560 5.
Indywidualne finały
Zawodnik Konkurencja Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce
F PH R V PB HB
Christopher Brooks wielobój indywidualny 14,600 13,200 14,633 14,933 15,066 15,200 87,632 14. [17]
Samuel Mikulak 15,200 14,600 14,366 14,566 15,766 15,133 89,691 7.
ćwiczenia wolne 14,133 8. [18]
drążek 15,400 4. [19]
Danell Leyva 15,500
poręcze 15,900
[20]
Alexander Naddour koń z łękami 15,700
[21]
Jacob Dalton ćwiczenia wolne 15,133 6. [18]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F V UB BB F
Simone Biles wielobój drużynowy 16,050 Q 15,000 15,633 Q 15,733 Q 62,266 1. Q 15,933 14,800 15,300 15,800 [22]
Gabrielle Douglas 15,166 15,766 Q 14,833 14,366 60,131 3. 15,766
Lauren Hernandez 15,200 15,366 Q 14,800 15,100 15,233 14,833
Madison Kocian 15,866 15,933
Alexandra Raisman 15,766 14,733 14,833 15,275 Q 60,607 2. Q 15,833 15,000 15,366
RAZEM 46,966 46,632 45,832 45,808 185,238 1. Q 46,866 46,499 45,533 45,999 184,897
Indywidualne finały
Zawodniczka Konkurencja Finał Źródło
Przyrząd Razem Miejsce
V UB BB F
Simone Biles skoki 15,966
[23]
ćwiczenia na równoważni 14,733
[24]
ćwiczenia wolne 15,966
[25]
wielobój indywidualny 15,866 14,966 15,433 15,933 62,198
[26]
Alexandra Raisman 15,633 14,166 14,866 15,433 60,098
ćwiczenia wolne 15,500
[25]
Madison Kocian poręcze asymetryczne 15,833
[27]
Gabrielle Douglas 15,066 7.
Lauren Hernandez ćwiczenia na równoważni 15,333
[24]

Skoki na trampolinie

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Razem Miejsce Trudność Wykonanie Lot Razem Miejsce
Logan Dooley indywidualnie 47,885 58,170 106,055 11. NQ [28]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Układ obowiązkowy Układ dowolny Razem Miejsce Trudność Wykonanie Lot Razem Miejsce
Nicole Ahsinger indywidualnie 45,250 50,205 95,455 15. NQ [29]

Golf

Zawodnik Konkurencja Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda 4 Razem Źródło
Punkty Punkty Punkty Punkty Punkty Poniżej par Pozycja
Rickie Fowler mężczyźni 75 71 64 74 284 0 =37. [30]
Matt Kuchar 69 70 69 63 271 –13
Patrick Reed 72 69 73 64 278 –6 =11.
Bubba Watson 73 67 67 70 277 –7 =8.
Stacy Lewis kobiety 70 63 76 66 275 –9 =4. [31]
Gerina Piller 69 67 68 74 278 –6 =11.
Lexi Thompson 68 71 76 66 281 –3 =19.

Hokej na trawie

Turniej kobiet

  • Reprezentacja kobiet

Trener: Craig Parnham

  • Stefanie Fee
  • Melissa Gonzalez
  • Kelsey Kolojejchick
  • Rachel Dawson
  • Michelle Vittese
  • Jill Witmer
  • Julia Reinprecht
  • Katie Reinprecht
  • Katie O’Donnell
  • Michelle Kasold
  • Katelyn Falgowski
  • Kathleen Sharkey
  • Lauren Crandall
  • Caitlin Van Snickle
  • Alyssa Manley
  • Jaclyn Briggs
  • Paige Selenski
  • Alesha Widdall

Źródło:[32]

Grupa B

Lp. Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + +/−
1.  Wielka Brytania 5 5 0 0 12 4 +8 15
2.  Stany Zjednoczone 5 4 0 1 14 5 +9 12
3.  Australia 5 3 0 2 11 5 +6 9
4.  Argentyna 5 2 0 3 12 6 +6 6
5.  Japonia 5 0 1 4 3 16 −13 1
6.  Indie 5 0 1 4 3 19 −16 1

Faza grupowa


6 sierpnia 2016
17:00
 Argentyna 1:2  Stany Zjednoczone Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Południowa Afryka Michelle Joubert
Niemcy Michelle Meister
Delfina Merino
 56'
Raport
 35' Katie Reinprecht
 50' (kr) Michelle Kasold
Lucina von der Heyde
3'
Kartki

8 sierpnia 2016
10:00
 Australia 1:2  Stany Zjednoczone Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Rosja Elena Eskina
Argentyna Carolina de la Fuente
Kathryn Slattery
 43'
Raport
 25' (kr) Michelle Vittese
 41' (kr) Caitlin Van Sickle
Hannah Krüger
12'
Jane Claxton
38'
Georgie Parker
41'
Hannah Krüger
42'
Kartki

10 sierpnia 2016
17:00
 Stany Zjednoczone 6:1  Japonia Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Nowa Zelandia Amber Church
Holandia Fanneke Alkemade
Melissa Gonzalez
 1' (kr)
Katie O’Donnell Bam
 5'52'60'
Katie Reinprecht
 29' (kr)
Jill Witmer
 37'
Raport
 47' (kr) Mie Nakashima

11 sierpnia 2016
19:30
 Stany Zjednoczone 3:0  Indie Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Australia Melissa Trivic
Japonia Chieko Soma
Katie O’Donnell Bam
 14'42'
Melissa Gonzalez
 52'
Raport
Katie Reinprecht
28'
CRANDALL Lauren
57'
Kartki
51' Rani Rampal

13 sierpnia 2016
18:00
 Wielka Brytania 2:1  Stany Zjednoczone Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Nowa Zelandia Amber Church
Argentyna Irene Presenqui
Sophie Bray
 53' (kr)
Alexandra Danson
 56'
Raport
 39' Michelle Vittese
Sam Quek
13'
Nicola White
21'
Lily Owsley
24'
Georgie Twigg
56'
Susannah Townsend
60'
Kartki
25' Katie Bam
41' Julia Reinprecht
51' Michelle Vittese

Ćwierćfinał

15 sierpnia 2016
12:30
 Stany Zjednoczone 1:2  Niemcy Olympic Hockey Center
Sędziowie:
Argentyna Carolina de la Fuente
Chińska Republika Ludowa Miao Lin
Katelyn Falgowski
 57'
Raport
 8' Marie Mävers
 14' Lisa Hahn
Melissa Gonzalez
48'
Kartki
48' Charlotte Stapenhorst
58' Franzisca Hauke

Jeździectwo

Skoki przez przeszkody

Zawodnik Koń Konkurencja Kwalifikacje Finał Razem Źródło
Runda 1 Runda 2 Runda 3 Runda A Runda B
Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz. Błędy Razem Poz. Błędy Poz.
Lucy Davis Barron skoki indywidualnie 4 =27. Q 0 4 =15. Q 4 8 =18. Q 2 =32. NQ 12 =32. [33]
Kent Farrington Voyeur 0 =1. Q 0 0 =1. Q 1 1 =2. Q 0 =1. Q 0 0 =1. JO 8 5.
Beezie Madden Cortes 'C' 4 =27. Q 8 12 =46. NQ
McLain Ward Azur 4 =27. Q 0 4 =15. Q 0 4 =7. Q 4 =16. Q 0 4 =9. 4 =9.
Lucy Davis
Kent Farrington
Beezie Madden
McLain Ward
Patrz wyżej skoki drużynowe 0 =1. Q 5 5 2. 5
[34]

Ujeżdżenie

Zawodnik Koń Konkurencja Grand Prix Grand Prix Special Grand Prix Freestyle Razem Źródło
Punkty Pozycja Punkty Pozycja Technika Artystyka Punkty Pozycja
Allison Brock Rosevelt Ujeżdżenie indywidualnie 72,686 25. Q 73,824 19. Q 74,464 77,857 76,160 15. [35]
Laura Graves Verdades 78,071 5. Q 80,644 5. Q 81,964 85,196 88,429 4.
Kasey Perry-Glass Dublet 75,229 17. Q 73,235 22. NQ
Steffen Peters Legolas 77,614 6. Q 74,622 14. Q 76,500 82,286 79,393 12.
Allison Brock
Laura Graves
Kasey Perry-Glass
Steffen Peters
Patrz wyżej Ujeżdżenie drużynowo 76,971 3. Q 76,363 3. 76,667
[36]

WKKW

Zawodnik Koń Konkurencja Ujeżdżenie Próba terenowa Skoki Łącznie Źródło
Kwalifikacje Finał
Błędy Miejsce Błędy Razem Miejsce Błędy Razem Miejsce Błędy Razem Miejsce Błędy Miejsce
Phillip Dutton Mighty Nice indywidualnie 44,60 15. 3,20 46,80 5. 1,00 47,80 4. Q 4 51,80 3. 51,80
[37]
Lauren Kieffer Veronica 47,30 33. EL NQ
Boyd Martin Blackfoot Mystery 47,70 35. 3,20 50,90 6. 8 58,90 7. Q 12 70,90 16 70,90 16.
Clark Montgomery Loughan Glen 46,60 24. WD NQ
Phillip Dutton
Lauren Kieffer
Boyd Martin
Clark Montgomery
Patrz wyżej drużynowo 137,50 6. EL NQ NQ [38]

Judo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Nick Delpopolo - 73 kg BYE Niger Goumar
W 100 - 000
Mongolia Odbayar
W 010 - 000
Izrael Muki
P 000 - 100
NQ Węgry Ungvári
P 000 - 000 S
NQ 7. [39]
Travis Stevens - 81 kg BYE Szwecja Pacek
W 001 - 000
Uzbekistan Sobirov
W 010 - 000
Bułgaria Iwanow
W 100 - 000
Gruzja Czrikiszwili
W 100 - 000
Rosja Chałmurzajew
P 000 - 100
[39]
Colton Brown - 90 kg BYE Sudan Suliman
W 100 - 000
Francja Iddir
P 000 - 010
NQ [39]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Repasaż Finał/BM Źródło
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Angelica Delgado - 52 kg Mongolia Tsolmon
P 003 - 010
NQ [39]
Marti Malloy - 57 kg BYE Chińskie Tajpej Lien C-l
P 000 - 000 S
NQ [39]
Kayla Harrison - 78 kg BYE Chińska Republika Ludowa Zhang
W 100 - 000
Węgry Joó
W 100 - 000
Słowenia Velenšek
W 100 - 000
Francja Tcheuméo
W 100 - 000
[39]

Kajakarstwo

Kajakarstwo górskie

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Najlepszy Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Casey Eichfeld C-1 100,02 8. 101,23 10. 100,02 12. Q 101,23 10. Q 99,69 7. [40]
Casey Eichfeld
Devin McEwan
C-2 112,33 8. 117,19 9. 112,33 10. Q 116,26 10. Q 117,85 10. [40]
Michal Smolen K-1 92,96 11. 90,13 6. 90,13 10. Q 97,87 12. NQ [40]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Zjazd 1 Miejsce Zjazd 2 Miejsce Najlepszy Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Ashley Nee K-1 113,15 14. 105,60 6. 105,60 9. Q 116,59 14. NQ [40]

Kajakarstwo klasyczne

Kobiety
Zawodniczka Konkurencje Eliminacje Półfinał Finał Źródło
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Maggie Hogan K-1 200 m 44,668 7. NQ [41]
K-1 500 m 1:58,97 6. NQ [41]

Kolarstwo

Kolarstwo BMX

Zawodnicy Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Bieg I Bieg II Bieg III Razem Bieg I Bieg II Bieg III Razem
Wynik Msc. Czas Pkt. Czas Pkt. Czas Pkt. SP Msc. Czas Pkt. Czas Pkt. Czas Pkt. SP Msc. Wynik Miejsce
Connor Fields mężczyźni 34,768 4. 35,191 1 35,761 4 35,601 3 8 7. Q 35,163 2 34,802 2 36,176 6 10 3. Q 34,642
[42]
Nicholas Long 35,088 9. 35,730 5 40,046 4 35,331 1 10 10. Q 35,858 5 35,450 5 34,921 2 12 6. Q 35,522 4.
Corben Sharrah 34,893 5. 36,213 4 35,558 3 35,447 2 9 8. Q 36,289 6 35,164 2 35,352 4 12 9. NQ
Brooke Crain kobiety 35,345 7. 35,095 3 35,405 2 34,891 2 7 3. Q 35,520 4. [43]
Alise Post 35,509 8. 35,480 3 35,117 2 35,417 3 8 4. Q 34,435

Kolarstwo górskie

Zawodnicy Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Howard Grotts mężczyźni + 1 okr. [44]
Lea Davison kobiety 1:33,27 7. [45]
Chloe Woodruff 1:36,17 14.

Kolarstwo szosowe

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Brent Bookwalter Jazda indywidualna na czas 1:17,57 23. [46]
Wyścig ze startu wspólnego 6:13:36 16. [47]
Taylor Phinney DNF
Jazda indywidualna na czas 1:17,25 22. [46]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Czas Miejsce Źródło
Mara Abbott Wyścig ze startu wspólnego 3:51:31 4. [48]
Megan Guarnier 3:52:41 11.
Kristin Armstrong DNF
Jazda indywidualna na czas 44:26,42
[49]
Evelyn Stevens 46:00,08 10.
Wyścig ze startu wspólnego 3:52:43 12. [48]

Kolarstwo torowe

Wyścig drużynowy
Zawodnicy Konkurencja Kwalifikacje Półfinał Finał Źródło
Czas Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja Przeciwnik
Czas
Pozycja
Kelly Catlin
Chloe Dygert
Sarah Hammer
Jennifer Valente
kobiety 4:14,286 2. Q  Australia
W 4:12,282
2. FA  Wielka Brytania
P 4:12,454
[50]
Keirin
Zawodnik Konkurencja Runda 1 Repesaż Runda 2 Finał Źródło
Strata Pozycja Strata Pozycja Strata Pozycja Strata Pozycja
Matthew Baranoski mężczyźni + 0,237 5. AR + 0,640 3. NQ [51]
Omnium
Zawodnik Konkurencja Okrążenie
start lotny
Wyścig punktowy Wyścig eliminacyjny Wyścig na dochodzenie Scratch Wyścig czasowy Suma punktów Pozycja Źródło
Czas Miejsce Punkty Punkty Miejsce Punkty Miejsce Czas Miejsce Punkty Miejsce Punkty Czas Miejsce Punkty
Sarah Hammer kobiety 14,081 5. 32 34 6. 36 3. 3:26,988 2. 38 4. 34 35,366 5. 32 206
[52]
Bobby Lea mężczyźni 13,416 12. 18 -40 DNF 20 11. 4:23,942 8. 26 17. 8 1:05,339 14. 14 46 17. [53]

Koszykówka

Turniej mężczyzn

Trener: Mike Krzyzewski

Źródło:[54]

Grupa A

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1.  Stany Zjednoczone 5 10 5 0 524-407
2.  Australia 5 9 4 1 444-368
3.  Francja 5 8 3 2 423-378
4.  Serbia 5 7 2 3 426-387
5.  Wenezuela 5 6 1 4 315-444
6.  Chiny 5 5 0 5 318-466
6 sierpnia 2016
19:00
Raport  Chiny 62 – 119  Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 10 622
Sędziowie: * Kanada Stephen Seibel
  • Łotwa Oļegs Latiševs
  • Chorwacja Sreten Radović
Rezultaty w kwartach: 10-30, 20-29, 17-32, 15-28
Pkt: Yi 25
Zb: Yi, Zhao po 6 każdy
As: Zhao 5
Pkt: Durant 25
Zb: Anthony, Jordan po 7 każdy
As: Durant 6

8 sierpnia 2016
19:00
Raport  Stany Zjednoczone 113 – 69  Wenezuela   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 10 572
Sędziowie: * Francja Eddie Viator
  • Australia Scott Beker
  • Słowenia Damir Javor
Rezultaty w kwartach: 18–18, 30–8, 27–25, 38–18
Pkt: George 20
Zb: Jordan 9
As: Lowry 9
Pkt: Cox 19
Zb: Echenique 7
As: Vargas 5

10 sierpnia 2016
19:00
Raport  Australia 88 – 98  Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 10 957
Sędziowie: * Grecja Christos Christodoulou
  • Hiszpania Juan Carlos Gonzalez
  • Niemcy Robert Lottermoser
Rezultaty w kwartach: 29-29, 25–20, 13–21, 21–28
Pkt: Mills 30
Zb: Dellavedova 6
As: Dellavedova 11
Pkt: Anthony 31
Zb: Anthony, Cousins po 8 każdy
As: Irving 5

12 sierpnia 2016
19:00
Raport  Stany Zjednoczone 94 – 91  Serbia   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 11 413
Sędziowie: * Kanada Stephen Seibel
  • Brazylia Guilherme Locatelli
  • Polska Piotr Pastusiak
Rezultaty w kwartach: 27–15, 23–26, 22–21, 22–29
Pkt: Irving 15
Zb: George 9
As: Cousins, Irving po 5 każdy
Pkt: Jokić 25
Zb: Jokić 6
As: Teodosić 6

14 sierpnia 2016
14:15
Raport  Stany Zjednoczone 100 – 97  Francja   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 11 302
Sędziowie: * Ukraina Borys Ryzhyk
  • Słowenia Damir Javor
  • Łotwa Olegs Latisevs
Rezultaty w kwartach: 30–24, 25–22, 26–23, 19–28
Pkt: Thompson 30
Zb: Durant 6
As: Irving 12
Pkt: De Colo, Heurtel po 18 każdy
Zb: Heurtel 8
As: Heurtel 9

Ćwierćfinał

17 sierpnia 2016
18:45
Raport  Stany Zjednoczone 105 – 78  Argentyna   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 11 700
Sędziowie: * Serbia Ilija Belošević
  • Brazylia Guilherme Locatelli
  • Niemcy Robert Lottermoser
Rezultaty w kwartach: 25-21, 31-19, 31-21, 18-17
Pkt: Durant 27
Zb: George 8
As: Durant 6
Pkt: Scola 15
Zb: Scola 10
As: Campazzo 9

Półfinał

19 sierpnia 2016
15:30
Raport  Hiszpania 76 – 82  Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 10 455
Sędziowie: * Grecja Christos Christodoulou
  • Brazylia Guilherme Locatelli
  • Meksyk José Reyes
Rezultaty w kwartach: 17-26, 22-19, 18-21, 19-16
Pkt: Gasol 23
Zb: Gasol 8
As: Rodríguez 5
Pkt: Thompson 22
Zb: Jordan 16
As: Lowry, Thompson po 3 każdy

Finał

21 sierpnia 2016
15:45
Raport  Serbia 66 – 96  Stany Zjednoczone   Carioca Arena 1, Rio de Janeiro
Widownia: 10 658
Sędziowie: * Meksyk José Reyes
  • Hiszpania Juan Carlos Gonzalez
  • Ukraina Borys Ryzhyk
Rezultaty w kwartach: 15-19, 14-33, 14-27, 23-17
Pkt: Nedović 14
Zb: Jokić 4
As: trzech zawodników po 3 każdy
Pkt: Durant 30
Zb: Cousins 15
As: Lowry 5

Turniej kobiet

Trener: Geno Auriemma

Źródło:[55]

Grupa B

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Zwyc. Por. Kosze
1.  Stany Zjednoczone 5 10 5 0 520-316
2.  Hiszpania 5 9 4 1 387-333
3.  Kanada 5 8 3 2 340-347
4.  Serbia 5 7 2 3 385-406
5.  Chiny 5 6 1 4 371-428
6.  Senegal 5 5 0 5 309-482
7 sierpnia 2016
12:00
Raport  Stany Zjednoczone 121 – 56  Senegal   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 2 219
Sędziowie: * Hiszpania Juan Carlos García
  • Angola Carlos Júlio
  • Niemcy Anne Panther
Rezultaty w kwartach: 35-9, 29-12, 30-17, 27-18
Pkt: trzy zawodniczki po 15 każda
Zb: Fowles, Griner po 7 każda
As: Bird 8
Pkt: Dieng 10
Zb: Diarra, Traoré po 5 każda
As: Dieng 4

8 sierpnia 2016
12:00
Raport  Hiszpania 63 – 103  Stany Zjednoczone   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 2 073
Sędziowie: * Niemcy Christos Christodoulou
  • Chorwacja Sreten Radović
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
Rezultaty w kwartach: 14-29, 23-25, 14-20, 12-29
Pkt: Torrens 20
Zb: Ndour 8
As: Domínguez 3
Pkt: Taurasi 13
Zb: Charles 6
As: Bird, Charles po 5 każda

10 sierpnia 2016
15:30
Raport  Stany Zjednoczone 110 – 84  Serbia   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 2 490
Sędziowie: * Polska Piotr Pastusiak
  • Australia Scott Beker
  • Wybrzeże Kości Słoniowej Nadege Zouzou
Rezultaty w kwartach: 31-21, 25-13, 28-27, 26-23
Pkt: Taurasi 25
Zb: Charles 8
As: Taurasi 6
Pkt: trzy zawodniczki 15
Zb: Dabović 5
As: A. Dabović, M. Dabović po 4 każda

12 sierpnia 2016
15:30
Raport  Kanada 51 – 81  Stany Zjednoczone   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 3 138
Sędziowie: * Francja Eddie Viator
  • Australia Vaughan Mayberry
  • Oman Ahmed Al-Bulushi
Rezultaty w kwartach: 31–24, 25–13, 28–27, 26–23
Pkt: Ayim 25
Zb: Raincock-Ekunwe 8
As: Langlois, Tatham po 6 każda
Pkt: Moore, Taurasi po 12 każda
Zb: Moore 8
As: Bird 9

14 sierpnia 2016
12:15
Raport  Chiny 62 – 105  Stany Zjednoczone   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 2 957
Sędziowie: * Filipiny Ferdinand Pascual
  • Niemcy Robert Lottermoser
  • Maroko Chahinaz Boussetta
Rezultaty w kwartach: 9–32, 17–28, 14–18, 22–27
Pkt: Sun 16
Zb: Chen 6
As: Chen 6
Pkt: Charles, Griner po 18 każda
Zb: Griner 13
As: Moore 8

Ćwierćfinał

16 sierpnia 2016
18:45
Raport  Stany Zjednoczone 110 – 64  Japonia   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 7 471
Sędziowie: * Hiszpania Carlos Peruga
  • Chińska Republika Ludowa Duan Zhu
  • Angola Carlos Júlio
Rezultaty w kwartach: 30-23, 26-23, 25-13, 29-5
Pkt: Moore, Taurasi 19
Zb: Griner 7
As: Charles 5
Pkt: Tokashiki 14
Zb: cztery zawodniczki po 3 każda
As: Yoshida 8

Półfinał

18 sierpnia 2016
19:00
Raport  Francja 67 – 86  Stany Zjednoczone   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 8 431
Sędziowie: * Filipiny Ferdinand Pascual
  • Kanada Karen Lasuik
  • Chińska Republika Ludowa Duan Zhu
Rezultaty w kwartach: 15-19, 21-21, 8-25, 23-21
Pkt: Yacoubou-Dehoui 14
Zb: Gruda 6
As: Michel 3
Pkt: Taurasi 18
Zb: Fowles 9
As: Taurasi 4

Finał

20 sierpnia 2016
15:30
Raport  Stany Zjednoczone 101 – 72  Hiszpania   Arena de Deodoro, Rio de Janeiro
Widownia: 9 586
Sędziowie: * Francja Eddie Viator
  • Polska Piotr Pastusiak
  • Korea Południowa Hwang In-tae
Rezultaty w kwartach: 21-17, 28-15, 32-17, 20-23
Pkt: Whalen, Taurasi po 17 każda
Zb: Charles, Griner po 7 każda
As: Whalen 6
Pkt: Torrens 18
Zb: Torrens, Ndour po 5 każda
As: Torrens, Cruz po 4 każda

Lekkoatletyka

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Marvin Bracy bieg na 100 m BYE 10,16 15. q 10,08 14. NQ [56]
Trayvon Bromell BYE 10,13 8. Q 10,01 7. q 10,06 8.
Justin Gatlin BYE 10,01 1. Q 9,94 3. Q 9,89
bieg na 200 m 20,42 25. Q 20,13 9. NQ [57]
Ameer Webb 20,31 19. q 20,43 19. NQ
LaShawn Merritt 20,15 4. Q 19,94 3. Q 20,19 6.
bieg na 400 m 45,28 11. Q 44,21 2. Q 43,85 SB
[58]
Gil Roberts 45,27 10. Q 44,65 9. NQ
David Verburg 45,48 15. q 45,61 20. NQ
Boris Berian bieg na 800 m 1:45,87 6. Q 1:44,56 6. Q 1:46,15 8. [59]
Charles Jock 1:47,06 24. NQ
Clayton Murphy 1:46,18 12. q 1:44,30 PB 4. Q 1:42,93 PB
Robby Andrews bieg na 1500 m 3:46,97 27. Q DSQ NQ [60]
Ben Blankenship 3:38,92 9. q 3:39,99 7. Q 3:51,09 8.
Matthew Centrowitz 3:39,31 15. Q 3:39,61 3. Q 3:50,00
Paul Chelimo bieg na 5000 m 13:19,54 PB 1. Q 13:03,90 PB
[61]
Bernard Lagat 13:26,02 17. Q 13:06,78 SB 5.
Hassan Mead 13:34,27 29. NQ
Shadrack Kipchirchir bieg na 10 000 m 27:58,32 SB 19. [62]
Leonard Korir 27:35,65 SB 14.
Galen Rupp 27:08,92 SB 5.
Mebrahtom Keflezighi maraton 2:16:46 33. [63]
Galen Rupp 2:10:05 PB
Jared Ward 2:11:30 PB 6.
Devon Allen bieg na 110 m przez płotki 13,41 7. Q 13,36 6. q 13,31 5. [64]
Ronnie Ash 13,31 2. Q 13,36 6. Q DSQ
Jeff Porter 13,50 8. Q 13,45 10. NQ
Kerron Clement bieg na 400 m przez płotki 49,17 16. Q 48,26 SB 1. Q 47,73 SB
[65]
Byron Robinson 48,98 12. Q 48,65 PB 8. NQ
Michael Tinsley 50,18 37. NQ
Hillary Bor bieg na 3000 m z przeszkodami 8:25,01 6. Q 8:22,74 PB 9. [66]
Donald Cabral 8:21,96 3. Q 8:25,81 10.
Evan Jager 8:25,86 9. Q 8:04,28 SB
Trayvon Bromell
Justin Gatlin
Tyson Gay
Michael Rodgers
Christian Coleman (el.)
Jarrion Lawson (el.)
sztafeta 4 × 100 m 37,65 SB 1. Q DSQ [67]
Arman Hall
Tony McQuay
LaShawn Merritt
Gil Roberts
Kyle Clemons (el.)
David Verburg (el.)
sztafeta 4 × 400 m 2:58,38 SB 2. Q 2:57,30 SB
[68]
John Nunn chód na 50 km 4:16:12 43. [69]
Zawodnik Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Bradley Adkins skok wzwyż 2,26 21. NQ [70]
Erik Kynard 2,29 =5. q 2,33 6.
Ricky Robertson 2,26 17. NQ
Logan Cunningham skok o tyczce 5,30 =28. NQ [71]
Sam Kendricks 5,70 1. q 5,85
Cale Simmons 5,30 =28. NQ
Mike Hartfield skok w dal 7,66 25. NQ [72]
Jeff Henderson 8,20 SB 2. Q 8,38 SB
Jarrion Lawson 7,99 7. q 8,25 4.
Chris Benard trójskok 16,55 16. NQ [73]
Will Claye 17,05 3. Q 17,76 PB
Christian Taylor 17,24 1. Q 17,86 SB
Ryan Crouser pchnięcie kulą 21,59 1. Q 22,52 OR
[74]
Darrell Hill 19,56 23. NQ
Joe Kovacs 20,73 5. Q 21,78
Tavis Bailey rzut dyskiem 59,81 26. NQ [75]
Andrew Evans 61,87 16. NQ
Mason Finley 63,68 6. q 62,05 11.
Kibwe Johnson rzut młotem NM NQ [76]
Conor McCullough 72,88 16. NQ
Rudy Winkler 71,89 18. NQ
Sam Crouser rzut oszczepem 73,78 34. NQ [77]
Sean Furey 72,61 35. NQ
Cyrus Hostetler 79,76 20. NQ
Dziesięciobój
Zawodnik Konkurencja 100 m LJ SP HJ 400 m 110H DT PV JT 1500 m Wynik Pozycja Źródło
Ashton Eaton Rezultat 10,46 7,94 14,73 2,01 SB 46,07 13,80 45,49 SB 5,20 59,77 4:23,33 8893 OR
[78]
Punkty 985 1045 773 813 1005 1000 777 972 734 789
Jeremy Taiwo Rezultat 11,01 7,45 14,92 SB 2,19 48,78 14,57 39,91 5,00 PB 51,29 4:21,96 SB 8300 11.
Punkty 858 922 785 982 872 902 663 910 608 798
Zach Ziemek Rezultat 10,71 7,49 13,44 2,10 PB 49,83 14,77 49,42 PB 5,20 60,92 PB 4:42,97 8392 7.
Punkty 926 932 694 896 822 878 858 972 752 662
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Eliminacje Ćwierćfinał Półfinał Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Tianna Bartoletta bieg na 100 m BYE 11,23 12. Q 11,00 14. NQ [79]
English Gardner BYE 11,09 5. Q 10,90 =3. Q 10,94 6.
Tori Bowie BYE 11,13 6. Q 10,90 =3. Q 10,83
bieg na 200 m 22,47 3. Q 22,13 2. Q 22,15
[80]
Jenna Prandini 22,62 8. Q 22,55 10. NQ
Deajah Stevens 22,45 2. Q 22,38 6. q 22,65 7.
Allyson Felix bieg na 400 m 51,24 6. Q 49,67 SB 1. Q 49,51 SB
[81]
Phyllis Francis 50,58 1. Q 50,31 5. Q 50,41 5.
Natasha Hastings 51,31 9. Q 49,90 SB 3. Q 50,34 4.
Kate Grace bieg na 800 m 1:59,96 16. q 1:58,79 PB 3. q 1:59,57 8. [82]
Chrishuna Williams 2:01,19 35. NQ
Ajeé Wilson 1:59,44 SB 7. Q 1:59,75 12. NQ
Brenda Martinez bieg na 1500 m 4:11,74 26. Q 4:10,41 21. NQ [83]
Shannon Rowbury 3:38,92 2. Q 4:04,46 SB 6. Q 4::11,05 4.
Jennifer Simpson 4:06,99 10. Q 4:05,07 7. Q 4:10,53
Kim Conley bieg na 5000 m 15:36,00 23. NQ [84]
Abbey D’Agostino 117:10,02 30. q DNS
Shelby Houlihan 15,19,76 10. Q 15:08,89 11.
Marielle Hall bieg na 10 000 m 32:39,32 33. [85]
Molly Huddle 30:13,17 AM 6.
Emily Infeld 31:26,94 PB 11.
Amy Hastings maraton 2:28:25 9. [86]
Shalane Flanagan 2:25:26 SB 6.
Desiree Linden 2:26:08 SB 7.
Nia Ali bieg na 100 m przez płotki 12,76 6. Q 12,65 4. Q 12,59
[87]
Kristi Castlin 12,68 2. Q 12,63 2. Q 12,61
Brianna Rollins 12,54 1. Q 12,47 1. Q 12,48
Sydney McLaughlin bieg na 400 m przez płotki 56,32 21. q 56,22 17. NQ [88]
Dalilah Muhammad 55,33 4. Q 53,89 1. Q 53,13
Ashley Spencer 55,12 5. Q 54,87 4. Q 53,72 PB
Emma Coburn bieg na 3000 m z przeszkodami 9:18,12 3. Q 9:07,63 AM
[89]
Courtney Frerichs 9:27,02 12. Q 9:22,87 11.
Colleen Quigley 9:21,82 8. q 9:21,10 PB 8.
Tianna Bartoletta
Tori Bowie
Allyson Felix
English Gardner
ChrisMorolake Akinosun (el.)
sztafeta 4 × 100 m 41,77 SB 1. q[a][90] 41,01 SB
[91]
Allyson Felix
Phyllis Francis
Natasha Hastings
Courtney Okolo
Taylor Ellis-Watson (el.)
Francena McCorory (el.)
sztafeta 4 × 400 m 3:21,42 SB 2. Q 3:19,06 SB
[92]
Miranda Melville chód na 20 km 1:35:48 34. [93]
Maria Michta-Coffey 1:33:36 22.
Zawodniczka Konkurencja Kwalifikacje Finał Źródło
Wynik Miejsce Wynik Miejsce
Vashti Cunningham skok wzwyż 1,94 =14. Q 1,88 13. [94]
Chaunté Howard 1,94 =1. Q 1,97 4.
Inika McPherson 1,94 SB =1. Q 1,93 10.
Sandi Morris skok o tyczce 4,45 =8. q 4,85
[95]
Jennifer Suhr 4,50 =2. Q 4,60 =7.
Lexi Weeks 4,45 =19. NQ
Tianna Bartoletta skok w dal 5,70 5. q 7,17 PB
[96]
Janay DeLoach Soukup 6,50 13. NQ
Brittney Reese 6,78 3. q 7,15
Christina Epps trójskok 14,01 15. NQ [97]
Andrea Geubelle 13,93 21. NQ
Keturah Orji 14,08 12. q 17,71 NR 4.
Michelle Carter pchnięcie kulą 19,01 3. Q 20,63 NR
[98]
Felisha Johnson 17,69 14. NQ
Raven Saunders 18,83 4. Q 19,35 PB 5.
Whitney Ashley rzut dyskiem NM NQ [99]
Kelsey Card 56,41 25. NQ
Shelbi Vaughan 53,33 29. NQ
Gwen Berry rzut młotem 69,90 14. NQ [100]
Amber Campbell 71,09 8. q 72,74 6.
DeAnna Price 70,79 9. q 70,95 8.
Brittany Borman rzut oszczepem 56,04 27. NQ [101]
Maggie Malone 56,47 25. NQ
Kara Winger 61,02 13. NQ
Siedmiobój
Zawodniczka Konkurencja 100H HJ SP 200 m LJ JT 800 m Wynik Pozycja Źródło
Heather Miller-Koch Rezultat 13,56 1,80 12,91 24,97 6,16 40,25 2:06,82 PB 6213 18. [102]
Punkty 1041 978 721 890 899 672 1012
Barbara Nwaba Rezultat 13,81 1,83 14,81 24,77 5,81 46,85 2:11,61 6309 12.
Punkty 1005 1016 848 908 792 799 941
Kendell Williams Rezultat 13,04 1,83 11,21 24,09 6,31 40,93 2:16,24 6211 17.
Punkty 1118 1016 609 972 946 685 875

Łucznictwo

Mężczyźni
Zawodnik Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Punkty Rozstawienie Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Przeciwnik
Wynik
Pozycja
Brady Ellison indywidualnie 690 2. Libia El Ghrari
W 6-0
Stany Zjednoczone Kaminski
W 6-2
Stany Zjednoczone Garrett
W 6-4
Japonia Furukawa
W 6-2
Korea Południowa Ku
P 5-6
Holandia van den Berg
W 6-2
3. [103]
Zach Garrett 674 15. Malezja Kamaruddin
W 6-0
Kanada Duenas
W 7-3
Stany Zjednoczone Ellison
P 4-6
NQ
Jake Kaminski 660 31. Brazylia D’Almeida
W 6-4
Stany Zjednoczone Ellison
P 2-6
NQ
Brady Ellison
Zach Garrett
Jake Kaminski
drużynowo 2024 2. BYE  Indonezja
W 6-2
 Chińska Republika Ludowa
W 6-0
 Korea Południowa
P 0-6
2. [104]
Kobiety
Zawodniczka Konkurencja Runda rankingowa 1/32 1/16 1/8 Ćwierćfinał Półfinał Finał/BM Źródło
Punkty Rozstawienie Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Przeciwniczka
Wynik
Pozycja
Mackenzie Brown indywidualnie 641 19. Włochy Mandia
W 6-4
Mjanma Htwe
P 3-7
NQ [105]

Pięciobój nowoczesny

Zawodnik Konkurencja Szermierka Pływanie Jazda konna Kombinacja: strzelanie/bieg przełajowy Suma punktów Pozycja Źródło
Wynik M. Punkty Czas M. Punkty Kary M. Punkty Czas M. Punkty
Nathan Schrimsher mężczyźni 20-15 10. 220 2:00,87 7. 338 18 18. 282 12:01,76 17. 610 1450 10. [106]
Isabella Isaksen kobiety 20-15 8. 221 2:20,20 24. 280 15 18. 225 14:52,96 33. 469 1255 25. [107]
Margaux Isaksen 18-17 14. 209 2:19,91 23. 281 7 10. 293 14:27,90 27. 497 1280 20.

Piłka nożna

Turniej kobiet

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych podczas serii rzutów karnych w ćwierćfinałowym meczu ze Szwecją
Reprezentantki Stanów Zjednoczonych podczas serii rzutów karnych w ćwierćfinałowym meczu ze Szwecją

Trener: Jill Ellis

Źródło:[108]

Grupa G
Zespół M Z R P GZ GS GR Pkt
 Stany Zjednoczone 3 2 1 0 5 2 +3 7
 Francja 3 2 0 1 7 1 +6 6
 Nowa Zelandia 3 1 0 2 1 5 -4 3
 Kolumbia 3 0 1 2 2 7 -5 1
4 sierpnia 2016
00:00 CET
Stany Zjednoczone 
2:0
(1:0)
 Nowa Zelandia Estádio Mineirão, Belo Horizonte
Widzów: 10 059
Sędzia: Ukraina Kateryna Monzul

6 sierpnia 2016
22:00 CET
Stany Zjednoczone 
1:0
(0:0)
 Francja Estádio Mineirão, Belo Horizonte
Widzów: 11 782
Sędzia: Urugwaj Claudia Umpierrez

10 sierpnia 2016
00:00 CET
Kolumbia 
Catalina Usme Gol 26'90'
2:2
(1:1)
 Stany Zjednoczone
Gol 41' Crystal Dunn
Gol 59' Mallory Pugh
Arena da Amazônia, Manaus
Widzów: 30 557
Sędzia: Rumunia Teodora Albon

Ćwierćfinał
12 sierpnia 2016
18:00 CET
Stany Zjednoczone 
1:1 dogr.
k. 3:4
(1:1, 0:0, 0:0)
 Szwecja
Gol 61' Stina Blackstenius
Estádio Mané Garrincha, Brasília
Widzów: 13 892
Sędzia: Nowa Zelandia Anna-Marie Keighley
    Rzuty karne  
Alex Morgan Pudło
Lindsey Horan Gol
Carli Lloyd Gol
Morgan Brian Gol
Christen Press Pudło
Gol Lotta Schelin
Gol Kosovare Asllani
Pudło Linda Sembrant
Gol Caroline Seger
Gol Lisa Dahlkvist

Piłka siatkowa

Siatkówka halowa

Turniej mężczyzn

Trener: John Speraw

Źródło:[109]

Grupa A

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Włochy 12 5 4 (0) 1 (0) 13 5 2,600 432 375 1,152
2.  Kanada 9 5 3 (0) 2 (0) 10 7 1,429 378 378 1,000
3.  Stany Zjednoczone 9 5 3 (0) 2 (0) 10 8 1,250 419 405 1,035
4.  Brazylia 9 5 3 (0) 2 (0) 11 9 1,222 467 442 1,057
5.  Francja 6 5 2 (0) 3 (0) 8 9 0,889 386 367 1,052
6.  Meksyk 0 5 0 (0) 5 (0) 1 15 0,067 283 398 0,711

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: .
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.






Ćwierćfinał

Półfinał

Mecz o 3. miejsce
Turniej kobiet

Trener: Karch Kiraly

Źródło:[110]

Grupa B

Lp. Drużyna Pkt Mecze Sety Małe punkty
M W (3:2) P (2:3) wyg. prz. ratio zdob. str. ratio
1.  Stany Zjednoczone 14 5 5 (1) 0 (0) 15 5 3,000 470 400 1,175
2.  Holandia 11 5 4 (2) 1 (1) 14 7 2,000 455 425 1,071
3.  Serbia 10 5 3 (0) 2 (1) 12 6 2,000 410 394 1,041
4.  Chiny 7 5 2 (0) 3 (1) 9 9 1,000 398 389 1,023
5.  Włochy 3 5 1 (0) 4 (0) 4 12 0,333 351 374 0,939
6.  Portoryko 0 5 0 (0) 5 (0) 0 15 0,000 277 379 0,731

Źródło: rio2016.fivb.com
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt






Ćwierćfinał

Półfinał