Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1948
Sankt Moritz
Chorąży Jack Heaton
Liczba zawodników 69 w 20 konkurencjach w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 4.
Złoto
3
Srebro
4
Brąz
2
Razem
9.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948 reprezentowało 69 zawodników: 59 mężczyzn i dziesięć kobiet. Był to piąty start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Francis Tyler, Patrick Martin, Edward Rimkus, William D’Amico
Bobsleje
czwórki mężczyzn 5:20,10[1]
Złoto
Richard Button
Łyżwiarstwo figurowe
soliści 191,177[2]
Złoto
Gretchen Fraser
Narciarstwo alpejskie
slalom specjalny kobiet 1:57,2[3]
Srebro
Kenneth Bartholomew
Łyżwiarstwo szybkie
bieg na 500 m 43,2[4]
Srebro
Robert Fitzgerald
Łyżwiarstwo szybkie
bieg na 500 m 43,2[4]
Srebro
Gretchen Fraser
Narciarstwo alpejskie
kombinacja kobiet 6,95[3]
Srebro
Jack Heaton
Skeleton
mężczyźni 5:24,6[5]
Brąz
Frederick Fortune, Schuyler Carron
Bobsleje
dwójki mężczyzn 5:35,30[1]
Brąz
James Bickford, Thomas Hicks, Donald Dupree, William Dupree
Bobsleje
czwórki mężczyzn 5:21,50[1]

SKład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Wendell Broomhall Bieg na 18 km 1:31:40 65.
Don Johnson 1:32:03 66.
Ralph Townsend 1:37:12 74.
Corey Engen 1:37:24 75.
Gordon Wren 1:40:12 77.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
USA-1 Tuffy Latour
Leo Martin
Dwójki 1:24,9 1:24,8 1:24,1 1:25,4 5:39,2 9.
USA-2 Frederick Fortune
Schuyler Carron
1:25,5 1:24,1 1:22,5 1:23,2 5:35,3
USA-1 James Bickford
Thomas Hicks
Donald Dupree
William Dupree
Czwórki 1:17,4 1:20,7 1:21,8 1:21,6 5:21,5
USA-2 Francis Tyler
Patrick Martin
Edward Rimkus
William D’Amico
1:17,1 1:19,6 1:21,4 1:22,0 5:20,1

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Allan Opsahl
  • Bruce Mather
  • Bruce Cunliffe
  • Donald Geary
  • Frederick Pearson
  • Goodwin Harding
  • Herbert Vaningen
  • John Kirrane
  • John Riley
  • John Garrity
  • Ralph Warburton
  • Robert Baker
  • Robert Boeser
  • Stanton Priddy

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych została zdyskwalifikowana.

Tabela końcowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 Kanada 8 7 1 0 69 5 +64 15
 Czechosłowacja 8 7 1 0 80 18 +62 15
 Szwajcaria 8 6 0 2 67 21 +46 12
 Szwecja 8 4 0 4 55 28 +27 8
 Wielka Brytania 8 3 0 5 39 47 -8 6
 Polska 8 2 0 6 29 97 -68 4
 Austria 8 1 0 7 33 77 -44 2
 Włochy 8 0 0 8 24 156 -132 0
 Stany Zjednoczone 8 5 0 3 86 33 +53 10 Dyskwalifikacja

Wyniki

30 stycznia 1948 Szwajcaria  5:4 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

31 stycznia 1948 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 23:4  Polska

1 lutego 1948 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 31:1  Włochy

3 lutego 1948 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 5:2  Szwecja

5 lutego 1948 Kanada Kanada 12:3 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

6 lutego 1948 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 13:2  Austria

7 lutego 1948 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone 4:3  Wielka Brytania

8 lutego 1948 Czechosłowacja  4:3 Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Skok 2 Skok 3 Punkty Pozycja
Corey Engen Indywidualnie 1:37:24 34. 132,00 65,5 59,0 64,0 214,8 3. 346,8 26.
Donald Johnson 1:32:03 28. 157,50 57,0 56,5 59,0 187,6 27. 345,1 27.
Gordon Wren 1:40:12 36. 120,00 67,5 (upadek) 68,5 66,0 220,2 2. 340,2 29.
Ralph Townsend 1:37:12 33. 138,00 54,5 61,0 58,0 188,7 24. 326,7 33.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Yvonne Sherman Solistki 149,833 6.
Gretchen Merrill 148,466 8.
Eileen Seigh 144,111 11.
Richard Button Soliści 191,177
John Lettengarver 176,400 4.
Jim Grogan 168,711 6.
Yvonne Sherman
Bob Swenning
Pary sportowe 10,581 4.
Karol Kennedy
Peter Kennedy
10,536 6.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Kenneth Bartholomew 43,2
Robert Fitzgerald 43,2
2:27,0 28.
Ken Henry 43,3 5. 2:24,6 22. 8:56,0 18.
Delbert Lamb 43,6 6.
John Werket 2:20,2 6. 19:44,0 11.
Raymond Blum 2:23,4 20. 8:54,4 17.
Louis Rupprecht 8:54,4 21. 21:20,3 17.
Richard Solem 9:10,4 27. 26:22,4 19.
Arthur Seaman 21:34,8 18.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zjazd
Zawodnik Czas Miejsce
Jack Reddish 3:12,3 26.
Richard Movitz 3:25,2 42.
Stephen Knowlton 3:26,2 43.
Robert Blatt 3:27,4 44.
Harold Jennings 3:28,2 45.
Robert McLean 3:30,1 47.
Slalom specjalny
Zawodnik Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Łączny czas Pozycja
Jack Reddish 1,11,0 1:04,5 2:15,5 7.
Stephen Knowlton 1:12,9 1:07,6 2:20,5 16.
Colin Stewart 1:15,3 1:08,8 2:24,1 20.
Robert McLean 1:20,5 1:07,6 2:28,1 24.
Kombinacja
Zawodnik Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Punkty Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Jack Reddish 3:12,3 19. 9,71 1:14,1 1:08,8 8. 3,53 13,24 12.
Stephen Knowlton 3:26,2 31. 17,32 1:15,5 1:14,0 17. 6,43 23,75 25.
Robert McLean 3:30,1 34. 19,42 1:16,4 1:11,5 15. 5,73 25,15 26.
Robert Blatt 3:27,4 32. 18,09 1:15,6 1:21,4 23. 9,74 27,83 29.

Kobiety

Zjazd
Zawodnik Czas Miejsce
Brynhild Grasmoen 2:36,0 12.
Gretchen Fraser 2:37,1 13.
Ruth-Marie Stewart 2:42,0 20.
Rebecca Cremer 2:44,2 22.
Paula Kann 2:49,0 28.
Andrea Mead-Lawrence 3:03,1 35.
Slalom specjalny
Zawodnik Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Łączny czas Pozycja
Gretchen Fraser 59,7 57,5 1:57,2
Andrea Mead-Lawrence 1:05,1 1:03,7 2:08,8 8.
Brynhild Grasmoen 1:05,6 1:04,0 2:09,6 9.
Paula Kann 1:07,8 1:02,0 2:09,8 11.
Kombinacja
Zawodnik Zjazd Slalom Łącznie
Czas Pozycja Punkty Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Pozycja Punkty Punkty Pozycja
Gretchen Fraser 2:37,1 11. 5,50 1:01,8 59,2 2. 1,45 6,95
Ruth-Marie Stewart 2:42,0 16. 8,58 1:09,8 1:06,6 12. 9,15 17,73 16.
Rebecca Cremer 2:44,2 17. 10,11 1:09,4 1:12,5 20. 11,90 22,01 17.
Andrea Mead-Lawrence 3:03,1 27. 22,14 1:03,8 1:11,7 11. 8,70 30,84 21.

Skeleton

Mężczyźni

Zawodnik Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Ślizg 5 Ślizg 6 Łącznie Pozycja
Jack Heaton 48,1 47,4 47,7 1:00,0 1:00,2 1:01,2 5:24,6
William Martin 47,8 49,2 48,2 1:00,7 1:01,6 1:00,5 5:28,0 4.
Mac MacCarthy 48,8 48,3 49,4 1:03,6 1:02,7 1:02,7 5:35,5 8.
William Johnson 47,7 48,4 48,0 Nie ukończył ślizgu - - Nie ukończył konkurencji

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość odległość
Gordon Wren 68,0 68,5 222,8 5.
Sverre Fredheim 66,0 65,0 210,1 12.
Joe Perrault 61,0 67,0 207,0 15.
Walter Bietila 61,0 64,0 (upadek) 142,9 42.

Przypisy

  1. a b c Bobsleigh Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-16] (ang.).
  2. Figure Skating Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-16] (ang.).
  3. a b Alpine skiing Olympic Games 1948 results Women, the-sports.org [dostęp 2013-05-16] (ang.).
  4. a b Speed Skating Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-16] (ang.).
  5. Skeleton Olympic Games 1948 results Men, the-sports.org [dostęp 2013-05-16] (ang.).

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1948
Listen to this article