Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1956
Cortina d’Ampezzo
Chorąży James Bickford
Liczba zawodników 67 w 8 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
2
Srebro
3
Brąz
2
Razem
7

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956 reprezentowało 67 zawodników: 57 mężczyzn i dziesięć kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina Konkurencja Rezultat
Złoto
Hayes Alan Jenkins
Łyżwiarstwo figuroe
Soliści 1497,95 pkt[1]
Złoto
Tenley Albright
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 1866,39 pkt[2]
Srebro
Willard Ikola, Donald Rigazio, Richard Rodenhiser, Daniel McKinnon, Ed Sampson, John Matchefts, Richard Meredith, Richard Dougherty, Kenneth Purpur, John Mayasich, William Cleary, Wellington Burnett, Wendell Anderson, Eugene Campbell, Gordon Christian, Weldon Olson, John Petroske
Hokej na lodzie
turniej mężczyzn
Srebro
Ronald Robertson
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 1492,15 pkt[1]
Srebro
Carol Heiss
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki 1848,24 pkt[2]
Brąz
Arthur Tyler, William Dodge, Charles Butler, James Lamy
Bobsleje
czwórki mężczyzn 5:12,39 min[3]
Brąz
David Jenkins
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści 1465,41 pkt[1]

Skład kadry

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja czas Pozycja
Andrew Miller Bieg na 15 km 56:08,0 41.
Laurence Damon 57:18,0 51.
Andrew Miller Bieg na 30 km 2:00:8,0 38.
Lynn Levy 2:10:56,0 50.
Theodore Farwell
Andrew Miller
Laurence Damon
Marvin Crawford
Sztafeta 4 × 10 km 2:32:04,0 12.

Bobsleje

Mężczyźni

Osada Zawodnik Konkurencja Ślizg 1 Ślizg 2 Ślizg 3 Ślizg 4 Łącznie Pozycja
USA-1 Waightman Washbond
Patrick Biesiadecki
Dwójki 1:24,82 1:24,15 1:27,78 1:24,41 5:38,16 5.
USA-2 Arthur Tyler
Edgar Seymour
1:25,41 1:23,77 1:24,44 1:26,46 5:40,08 6.
USA-1 Arthur Tyler
William Dodge
Charles Butler
James Lamy
Czwórki 1:17,75 1:17,87 1:18,25 1:18,52 5:12,39
USA-2 James Bickford
Donald Jacques
Lawrence McKillip
Hubert Miller
1:20,97 1:22,47 1:21,22 1:20,50 5:25,16 19.

Hokej na lodzie

Reprezentacja mężczyzn

  • Willard Ikola
  • Donald Rigazio
  • Richard Rodenhiser
  • Daniel McKinnon
  • Ed Sampson
  • John Matchefts
  • Richard Meredith
  • Richard Dougherty
  • Kenneth Purpur
  • John Mayasich
  • William Cleary
  • Wellington Burnett
  • Wendell Anderson
  • Eugene Campbell
  • Gordon Christian
  • Weldon Olson
  • John Petroske

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych brała udział w rozgrywkach grupy B turnieju olimpijskiego (runda grupowa), w której zajęła 2 miejsce i awansowała do rundy finałowej. Ostatecznie Reprezentacja USA zdobyła srebrny medal.

Runda grupowa

Grupa B

Drużyna M Mecze Bramki Pkt
W R P + - +/-
 Czechosłowacja 2 2 0 0 12 6 +6 4
 Stany Zjednoczone 2 1 0 1 7 4 +3 2
 Polska 2 0 0 2 3 12 -8 0

Wyniki

27 stycznia 1956 Czechosłowacja  4:3  Stany Zjednoczone Olympic Ice Stadium

28 stycznia 1956 Stany Zjednoczone  4:0  Polska Olympic Ice Stadium

Grupa finałowa

Drużyna M Mecze Bramki Pkt Uwagi
W R P + - +/-
 ZSRR 5 5 0 0 25 5 +20 10
 Stany Zjednoczone 5 4 0 1 26 12 +14 8
 Kanada 5 3 0 2 23 11 +12 6
 Szwecja 5 2 1 3 10 17 -7 3
 Czechosłowacja 5 1 0 4 20 30 -10 2
 Niemcy 5 0 1 4 6 35 -29 1

Wyniki

30 stycznia 1956 Stany Zjednoczone  7:2  Niemcy Olympic Ice Stadium

31 stycznia 1956 Kanada  1:4  Stany Zjednoczone Olympic Ice Stadium

2 lutego 1956 Stany Zjednoczone  6:1  Szwecja Olympic Ice Stadium

3 lutego 1956 ZSRR  4:0  Stany Zjednoczone Olympic Ice Stadium

4 lutego 1956 Stany Zjednoczone  9:4  Czechosłowacja Olympic Ice Stadium

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja Bieg narciarski Skoki narciarskie Łącznie Pozycja
Czas biegu Pozycja Punkty Skok 1 Nota Skok 2 Nota Skok 3 Nota Punkty Pozycja
Marvin Crawford Indywidualnie 1:02:24,0 26. 216,4 67,0 96,5 69,5 97,5 69,5 99,0 196,5 17. 412,9 23.
Theodore Farwell 1:01:21,0 22. 220,5 60,5 88,5 59,5 83,0 61,0 85,0 173,5 33. 394,0 30.
Charles Tremblay 1:07:40,0 34. 196,0 61,5 88,0 64,0 91,0 64,5 91,0 182,0 30. 378,0 34.
Lynn Levy 1:05:42,0 33. 203,6 54,5 72,5 60,0 80,5 61,0 81,5 162,0 36. 365,6 35.

Łyżwiarstwo figurowe

Zawodnik Konkurencja Nota Pozycja
Tenley Albright Solistki 169,67
Carol Heiss 168,02
Catherine Machado 153,48 8.
Hayes Alan Jenkins Soliści 166,43
Ronnie Robertson 165,79
David Jenkins 162,82
Carole Ormaca
Robin Greiner
Pary sportowe 10,71 5.
Lucille Ash
Sully Kothman
10,63 7.

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Bieg na 500 m Bieg na 1500 m Bieg na 5000 m Bieg na 10 000 m
Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce Czas Miejsce
Johnny Werket 42,4 11. 2:16,1 25.
Eugene Sandvig 2:17,1 30. 8:25,5 31.
Matthew McNamara 2:15,2 20. 8:10,6 17. 17:45,6 27.
Donald McDermott 43,2 25. 2:18,6 37.
Arthur Longsjo 8:40,0 40.
Ken Henry 42,8 17.
William Carow 41,8 6.
Charles Burke 8:47,4 43.

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Zawodnik Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycje Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Wallace Werner 3:05,8 11. 3:21,5 21. Dyskwalifikacja Nie ukończył konkurencji
Ralph Miller Dyskwalifikacja 3:15,8 13. 1:34,0 2:08,8 3:47,8 22.
William Beck Dyskwalifikacja
Marvin Melville Dyskwalifikacja
Thomas Corcoran 3:16,0 14. 1:37,1 2:04,2 3:41,3 19.
Brooks Dodge 3:16,4 15. 1:27,6 1:54,2 3:21,8 4.

Kobiety

Zawodniczka Konkurencja
Zjazd Slalom gigant Slalom specjalny
Czas Pozycja Czas Pozycja Czas 1-go przejazdu Czas 2-go przejazdu Czas łączny Pozycja
Gladys Werner 1:49,6 10. 2:04,0 22. 1:13,9 1:16,2 2:30,1 27.
Andrea Mead-Lawrence 1:55,2 30. 1:58,2 4. 57,5 1:28,3 2:25,8 25.
Penlope Pitou 1:58,9 34. 2:10,4 34. 1:26,2 1:16,3 2:42,5 31.
Dorothy Surgenor 2:01,5 38. 1:09,1 1:08,2 2:17,3 20.
Betsy Snite Nie ukończyła konkurencji

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skoczek Skok 1 Skok 2 Nota Pozycja
odległość Nota odległość Nota
Arthur Devlin 74,0 98,5 72,5 96,0 194,5 21.
Roy Sherwood 71,5 94,0 68,0 89,0 183,0 36.
Willis Olson 65,0 84,5 69,5 90,0 174,5 43.
Richard Rahoi 71,5 86,0 78,0 72,0 158,0 51.

Przypisy

  1. a b c Figure skating Olympic Games 1956 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-03].
  2. a b Figure skating Olympic Games 1956 results Women (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-03].
  3. Bobsleigh Olympic Games 1956 results Men (ang.). the-sports.org. [dostęp 2013-07-03].

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1956
Listen to this article