Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1998
Nagano
Chorąży Eric Flaim (otwarcie)
Cammi Granato (zamknięcie)
Liczba zawodników 186 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 5.
Złoto
6
Srebro
3
Brąz
4
Razem
13

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998 reprezentowało 186 zawodników. Był to osiemnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Picabo Street
Narciarstwo alpejskie
Supergigant kobiet
Złoto
Tara Lipinski
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Złoto
Eric Bergoust
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Złoto
Jonny Moseley
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Złoto
Nikki Stone
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne kobiet
Złoto
Chris Bailey
Laurie Baker
Alana Blahoski
Lisa Brown-Miller
Karyn Bye
Colleen Coyne
Sara DeCosta
Tricia Dunn-Luoma
Cammi Granato
Katie King
Shelley Looney
Sue Merz
A.J. Mleczko
Tara Mounsey
Vicki Movsessian
Angela Ruggiero
Jenny Schmidgall-Potter
Sarah Tueting
Gretchen Ulion
Sandra Whyte
Hokej na lodzie
Kobiety
Srebro
Michelle Kwan
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Srebro
Gordon Sheer
Chris Thorpe
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Srebro
Chris Witty
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Brąz
Mark Grimmette
Brian Martin
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Brąz
Ross Powers
Snowboarding
Halfpipe mężczyzn
Brąz
Shannon Dunn-Downing
Snowboarding
Halfpipe kobiet
Brąz
Chris Witty
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn

Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 60. miejsce
bieg indywidualny - 42. miejsce
  • Robert Rosser
bieg indywidualny - 69. miejsce
  • Dan Westover
sprint - 49. miejsce
sztafeta - 17. miejsce

Kobiety

  • Deborah Nordyke
sprint - 48. miejsce
sprint - 33. miejsce
  • Kara Salmela
bieg indywidualny - 56. miejsce
bieg indywidualny - 61. miejsce
sprint - 58. miejsce
bieg indywidualny - 55. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 10. miejsce
Dwójki - 7. miejsce
Czwórki - 5. miejsce
Czwórki - 12. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • John Bauer
10 km stylem klasycznym - 41. miejsce
Bieg łączony - 47. miejsce
30 km stylem klasycznym - 45. miejsce
50 km stylem dowolnym - 53. miejsce
  • Marc Gilbertson
50 km stylem dowolnym - 52. miejsce
  • Marcus Nash
10 km stylem klasycznym - 78. miejsce
30 km stylem klasycznym - 49. miejsce
50 km stylem dowolnym - 35. miejsce
  • Justin Wadsworth
10 km stylem klasycznym - 47. miejsce
Bieg łączony - 44. miejsce
30 km stylem klasycznym - 37. miejsce
  • Patrick Weaver
10 km stylem klasycznym - 43. miejsce
Bieg łączony - 40. miejsce
30 km stylem klasycznym - DNF
50 km stylem dowolnym - 44. miejsce
  • Marcus Nash
    John Bauer
    Patrick Weaver
    Justin Wadsworth
sztafeta - 17. miejsce

Kobiety

5 km stylem klasycznym - 67. miejsce
15 km stylem klasycznym - 52. miejsce
  • Suzanne King
15 km stylem klasycznym - 48. miejsce
30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
  • Laura McCabe
5 km stylem klasycznym - 75. miejsce
30 km stylem dowolnym - 49. miejsce
  • Karen Petty
5 km stylem klasycznym - 51. miejsce
Bieg łączony - 52. miejsce
15 km stylem klasycznym - 47. miejsce
30 km stylem dowolnym - 41. miejsce
  • Laura Wilson
5 km stylem klasycznym - 65. miejsce
Bieg łączony - 57. miejsce
15 km stylem klasycznym - 53. miejsce
30 km stylem dowolnym - 36. miejsce
  • Karen Petty
    Suzanne King
    Laura McCabe
    Laura Wilson
sztafeta - 15. miejsce

Curling

Mężczyźni

  • Tim Somerville, Mike Peplinski, Myles Brundidge, John Gordon, Tim Solin – 4. miejsce

Kobiety

  • Lisa Schoeneberg, Erika Brown, Debbie Henry, Lori Mountford, Stacy Liapis – 5. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Chris Bailey, Laurie Baker, Alana Blahoski, Lisa Brown-Miller, Karyn Bye, Colleen Coyne, Sara DeCosta, Tricia Dunn-Luoma, Cammi Granato, Katie King, Shelley Looney, Sue Merz, A.J. Mleczko, Tara Mounsey, Vicki Movsessian, Angela Ruggiero, Jenny Schmidgall-Potter, Sarah Tueting, Gretchen Ulion, Sandra Whyte –

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen - 34. miejsce
  • Dave Jarrett
Gundersen - 30. miejsce
Gundersen - 20. miejsce
Gundersen - 36. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 4. miejsce
  • Michael Weiss
soliści - 7. miejsce

Kobiety

  • Nicole Bobek
solistki - 17. miejsce
solistki -
solistki -

Pary

  • Kyoko Ina
    Jason Dungjen
Pary sportowe - 4. miejsce
Pary taneczne - 21. miejsce
  • Jenni Meno
    Todd Sand
Pary sportowe - 8. miejsce
  • Elizabeth Punsalan
    Jerod Swallow
Pary taneczne - 7. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

1000 m - 8. miejsce
1500 m - 5. miejsce
5000 m - 14. miejsce
10 000 m - 8. miejsce
  • Cory Carpenter
500 m - 36. miejsce
1000 m - 29. miejsce
1500 m - 32. miejsce
  • Dave Cruikshank
500 m - 25. miejsce
500 m - 6. miejsce
1000 m - 7. miejsce
1500 m - 31. miejsce
  • Nate Mills
1000 m - 23. miejsce
500 m - 23. miejsce
1500 m - 35. miejsce
5000 m - 16. miejsce
10 000 m - 16. miejsce

Kobiety

  • Moira D’Andrea
500 m - 19. miejsce
1000 m - 9. miejsce
1500 m - 14. miejsce
  • Kirstin Holum
3000 m - 6. miejsce
5000 m - 7. miejsce
3000 m - 22. miejsce
1000 m - 13. miejsce
1500 m - 8. miejsce
3000 m - 4. miejsce
5000 m - 10. miejsce
  • Amy Sannes
500 m - 26. miejsce
  • Becky Sundstrom
500 m - 17. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 12. miejsce
500 m - 10. miejsce
1000 m -
1500 m -

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

supergigant - 34. miejsce
kombinacja - DNF
  • Sacha Gros
gigant - 26. miejsce
slalom - 15. miejsce
kombinacja - DNF
  • A.J. Kitt
zjazd - DNF
slalom - DNF
  • Andy LeRoy
slalom - DNF
gigant - DNF
slalom - DNF
zjazd - 12. miejsce
supergigant - 8. miejsce
gigant - DNF
supergigant - 7. miejsce
gigant - 20. miejsce
zjazd - 9. miejsce
supergigant - 13. miejsce
  • Jason Rosener
zjazd - 15. miejsce
kombinacja - DNF

Kobiety

zjazd - 28. miejsce
supergigant - DNF
kombinacja - 18. miejsce
slalom - DNF
gigant - DNF
kombinacja - 7. miejsce
zjazd - 17. miejsce
supergigant - 32. miejsce
kombinacja - 14. miejsce
zjazd - 26. miejsce
supergigant - 29. miejsce
  • Tasha Nelson
slalom - DNF
gigant - 28. miejsce
slalom - 13. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - 9. miejsce
gigant - DNF
slalom - 22. miejsce
zjazd - 6. miejsce
supergigant -

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne -
skoki akrobatyczne - 21. miejsce
jazda po muldach - 31. miejsce
skoki akrobatyczne - 15. miejsce
jazda po muldach - 23. miejsce
jazda po muldach -
skoki akrobatyczne - 5. miejsce
  • Alexander Wilson
jazda po muldach - 10. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 10. miejsce
skoki akrobatyczne - 20. miejsce
  • Tracy Evans
skoki akrobatyczne - 17. miejsce
jazda po muldach - 8. miejsce
skoki akrobatyczne -
jazda po muldach - 4. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Larry Dolan
jedynki - 13. miejsce
  • Adam Heidt
jedynki - 9. miejsce
jedynki - 6. miejsce
dwójki -
dwójki -

Kobiety

  • Bethany Calcaterra-McMahon
jedynki - 8. miejsce
jedynki - 7. miejsce
  • Erin Warren
jedynki - 6. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m - 7. miejsce
1000 m - 4. miejsce
  • Scott Koons
1000 m - 25. miejsce
500 m - 22. miejsce
1000 m - 13. miejsce
  • Dan Weinstein
500 m - 17. miejsce
sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

  • Erin Gleason
500 m - 13. miejsce
1000 m - 18. miejsce
500 m - 19. miejsce
1500 m - 4. miejsce
  • Erin Porter
1000 m - 28. miejsce
1500 m - 28. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia duża - 42. miejsce
Skocznia normalna - 44. miejsce
Skocznia duża - 42. miejsce
Skocznia normalna - 30. miejsce
Skocznia duża - 52. miejsce
Skocznia normalna - 58. miejsce
Skocznia normalna - 49. miejsce
Skocznia duża - 50. miejsce
drużynowo - 12. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

  • Ron Chiodi
halfpipe - 31. miejsce
  • Adam Hostetter
gigant - DNF
gigant - 17. miejsce
gigant - 6. miejsce
halfpipe -
halfpipe - 16. miejsce

Kobiety

  • Cara-Beth Burnside
halfpipe - 4. miejsce
  • Barrett Christy
halfpipe - 14. miejsce
halfpipe -
gigant - DNF
gigant -DNF
gigant - DNF
halfpipe - 19. miejsce
  • Sondra Van Ert
gigant - 12. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1998
Listen to this article