Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2002
Salt Lake City
Chorąży Amy Peterson (otwarcie)
Brian Shimer (zamknięcie)
Liczba zawodników 202 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 3.
Złoto
10
Srebro
13
Brąz
11
Razem
34

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002 reprezentowało 202 zawodników. Był to dziewiętnasty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Jill Bakken
Vonetta Flowers
Bobsleje
Dwójki kobiet
Złoto
Sarah Hughes
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Złoto
Apolo Anton Ohno
Short track
1500 m mężczyzn
Złoto
Jimmy Shea
Skeleton
Mężczyźni
Złoto
Tristan Gale
Skeleton
Kobiety
Złoto
Ross Powers
Snowboarding
Halfpipe mężczyzn
Złoto
Kelly Clark
Snowboarding
Halfpipe kobiet
Złoto
Casey FitzRandolph
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Złoto
Derek Parra
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Złoto
Chris Witty
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Srebro
Bode Miller
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja mężczyzn
Srebro
Bode Miller
Narciarstwo alpejskie
Gigant mężczyzn
Srebro
Todd Hays
Garrett Hines
Randy Jones
Bill Schuffenhauer
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Srebro
Joe Pack
Narciarstwo dowolne
Skoki akrobatyczne mężczyzn
Srebro
Travis Mayer
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Srebro
Shannon Bahrke
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach kobiet
Srebro
Tony Amonte
Tom Barrasso
Chris Chelios
Adam Deadmarsh
Chris Drury
Mike Dunham
Bill Guerin
Phil Housley
Brett Hull
John LeClair
Brian Leetch
Aaron Miller
Mike Modano
Tom Poti
Brian Rafalski
Mike Richter
Jeremy Roenick
Brian Rolston
Gary Suter
Keith Tkachuk
Doug Weight
Mike York
Scott Young
Hokej na lodzie
Mężczyźni
Srebro
Chris Bailey
Laurie Baker
Karyn Bye
Julie Chu
Natalie Darwitz
Sara Decosta
Tricia Dunn-Luoma
Cammi Granato
Courtney Kennedy
Andrea Kilbourne
Katie King
Shelley Looney
Sue Merz
Allison Mleczko
Tara Mounsey
Jenny Potter
Angela Ruggiero
Sarah Tueting
Lyndsay Wall
Krissy Wendell
Hokej na lodzie
Kobiety
Srebro
Mark Grimmette
Brian Martin
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Srebro
Apolo Anton Ohno
Short track
1000 m mężczyzn
Srebro
Lea Ann Parsley
Skeleton
Kobiety
Srebro
Danny Kass
Snowboarding
Halfpipe mężczyzn
Srebro
Derek Parra
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m mężczyzn
Brąz
Mike Kohn
Doug Sharp
Brian Shimer
Dan Steele
Bobsleje
Czwórki mężczyzn
Brąz
Timothy Goebel
Łyżwiarstwo figurowe
Soliści
Brąz
Michelle Kwan
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Brąz
Clay Ives
Chris Thorpe
Saneczkarstwo
Dwójki mężczyzn
Brąz
Rusty Smith
Short track
500 m mężczyzn
Brąz
Jarret Thomas
Snowboarding
Halfpipe mężczyzn
Brąz
Chris Klug
Snowboarding
Gigant równoległy mężczyzn
Brąz
Kip Carpenter
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Brąz
Joey Cheek
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Brąz
Jennifer Rodriguez
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m kobiet
Brąz
Jennifer Rodriguez
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m kobiet

Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Biathlon

Mężczyźni

bieg pościgowy - 13. miejsce
sprint - 20. miejsce
bieg indywidualny - 14. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Kobiety

  • Kara Salmela
sprint - 49. miejsce
bieg pościgowy - 45. miejsce
bieg indywidualny - 31. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 4. miejsce
Dwójki - 9. miejsce
Czwórki -
Czwórki -

Kobiety

Dwójki -
Dwójki - 5. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • John Bauer
15 km stylem klasycznym - 12. miejsce
20 km łączony - 19. miejsce
50 km stylem klasycznym - 33. miejsce
  • Lars Flora
Sprint - 36. miejsce
15 km stylem klasycznym - 54. miejsce
30 km stylem dowolnym - 54. miejsce
Sprint - 41. miejsce
15 km stylem klasycznym - 22. miejsce
20 km łączony - 14. miejsce
  • Andrew Johnson
30 km stylem dowolnym - 21. miejsce
50 km stylem klasycznym - 51. miejsce
Sprint - 35. miejsce
Sprint - 29. miejsce
30 km stylem dowolnym - 56. miejsce
  • Justin Wadsworth
20 km łączony - 42. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
50 km stylem klasycznym - DNF
  • Patrick Weaver
15 km stylem klasycznym - 16. miejsce
20 km łączony - 45. miejsce
sztafeta - 5. miejsce

Kobiety

  • Tessa Benoit
Sprint - 38. miejsce
10 km stylem klasycznym - 52. miejsce
Sprint - 48. miejsce
15 km stylem dowolnym - 53. miejsce
  • Barb Jones
15 km stylem dowolnym - 43. miejsce
30 km stylem klasycznym - 35. miejsce
10 km stylem klasycznym - 38. miejsce
10 km łączony - 30. miejsce
15 km stylem dowolnym - 29. miejsce
30 km stylem klasycznym - 15. miejsce
  • Aelin Peterson
Sprint - 46. miejsce
10 km stylem klasycznym - 53. miejsce
10 km łączony - 51. miejsce
Sprint - 44. miejsce
10 km łączony - 60. miejsce
10 km stylem klasycznym - 36. miejsce
10 km łączony - 48. miejsce
30 km stylem klasycznym - 23. miejsce
sztafeta - 13. miejsce

Curling

Mężczyźni

  • Tim Somerville, Don Barcome Jr, Myles Brundidge, John Gordon, Mike Schneeberger – 3. zwycięstwa, 6. porażek - wynik końcowy - 9. miejsce

Kobiety

  • Kari Erickson, Joni Cotten, Stacey Liapis, Ann Swisshelm, Deborah McCormick – 6. zwycięstw, 4. porażki - wynik końcowy - 4. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Kobiety

  • Chris Bailey, Laurie Baker, Karyn Bye, Julie Chu, Natalie Darwitz, Sara Decosta, Tricia Dunn-Luoma, Cammi Granato, Courtney Kennedy, Andrea Kilbourne, Katie King, Shelley Looney, Sue Merz, Allison Mleczko, Tara Mounsey, Jenny Potter, Angela Ruggiero, Sarah Tueting, Lyndsay Wall, Krissy Wendell –

Kombinacja norweska

Mężczyźni

  • Matt Dayton
Sprint - 36. miejsce
Gundersen - 18. miejsce
Sprint - 14. miejsce
Gundersen - 19. miejsce
Sprint - 5. miejsce
Gundersen - 7. miejsce
Sprint - 32. miejsce
Gundersen - 32. miejsce
sztafeta - 4. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 6. miejsce
soliści -
  • Michael Weiss
soliści - 7. miejsce

Kobiety

solistki - 4. miejsce
solistki -
solistki -

Pary

  • Kyoko Ina
    John Zimmerman
Pary sportowe - 5. miejsce
  • Tiffany Scott
    Philip Dulebohn
Pary sportowe - 13. miejsce
Pary taneczne - 11. miejsce
  • Beata Handra
    Charles Sinek
Pary taneczne - 23. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

5000 m - 5. miejsce
500 m -
1000 m - 4. miejsce
500 m - 6. miejsce
1000 m -
1500 m - 4. miejsce
500 m -
1000 m - 7. miejsce
  • Jason Hedstrand
10000 m - 12. miejsce
1500 m -
5000 m -
10000 m - 13. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m - 6. miejsce
  • J.P. Shilling
1500 m - 14. miejsce
  • Jondon Trevena
5000 m - 15. miejsce

Kobiety

  • Annie Driscoll
3000 m - 21. miejsce
5000 m - 14. miejsce
500 m - 22. miejsce
  • Catherine Raney Norman
3000 m - 13. miejsce
5000 m - 9. miejsce
1000 m -
1500 m -
3000 m - 7. miejsce
  • Amy Sannes
500 m - DNF
1000 m - 14. miejsce
1500 m - 8. miejsce
  • Becky Sundstrom
500 m - 20. miejsce
1000 m - 16. miejsce
1500 m - 13. miejsce
500 m - 14. miejsce
1000 m -
1500 m - 5. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

  • Jakub Fiala
zjazd - 27. miejsce
kombinacja - 19. miejsce
slalom - 11. miejsce
zjazd - 29. miejsce
supergigant - 25. miejsce
gigant -
slalom - 24. miejsce
kombinacja -
kombinacja - DNF
zjazd - 16. miejsce
supergigant - 8. miejsce
  • Tom Rothrock
slalom - DNF
gigant - DNF
slalom - 13. miejsce
  • Dane Spencer
slalom - 16. miejsce
zjazd - 9. miejsce
supergigant - DNF
supergigant - 9. miejsce
gigant - 19. miejsce

Kobiety

zjazd - 12. miejsce
supergigant - 14. miejsce
gigant - 26. miejsce
slalom - 32. miejsce
kombinacja - 6. miejsce
gigant - 17. miejsce
slalom - DNF
zjazd - DNF
supergigant - DNF
kombinacja - DNF
kombinacja - 13. miejsce
zjazd - 11. miejsce
supergigant - 16. miejsce
  • Katie Monahan
supergigant - 17. miejsce
  • Tasha Nelson
slalom - DNF
gigant - 28. miejsce
gigant - 21. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 16. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne - 12. miejsce
jazda po muldach - 9. miejsce
skoki akrobatyczne - 6. miejsce
jazda po muldach - 28. miejsce
jazda po muldach -
jazda po muldach - 4. miejsce
skoki akrobatyczne -
skoki akrobatyczne - 9. miejsce

Kobiety

jazda po muldach -
jazda po muldach - 7. miejsce
  • Tracy Evans
skoki akrobatyczne - 14. miejsce
jazda po muldach - 5. miejsce
skoki akrobatyczne - 17. miejsce
jazda po muldach - 18. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 17. miejsce
  • Adam Heidt
jedynki - 4. miejsce
  • Nick Sullivan
jedynki - 26. miejsce
dwójki -
dwójki -

Kobiety

  • Ashley Hayden
jedynki - 8. miejsce
jedynki - 5. miejsce
  • Courtney Zablocki
jedynki - 13. miejsce

Short track

Mężczyźni

500 m - 11. miejsce
1000 m -
1500 m -
500 m -
1000 m - 9. miejsce
1500 m - 6. miejsce
sztafeta - 4. miejsce

Kobiety

  • Caroline Hallisey
500 m - 5. miejsce
1000 m - 10. miejsce
500 m - 13. miejsce
1500 m - 13. miejsce
  • Erin Porter
1000 m - 27. miejsce
1500 m - DSQ
sztafeta - 7. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia duża - 34. miejsce
Skocznia normalna - 11. miejsce
Skocznia duża - 43. miejsce
Skocznia normalna - 44. miejsce
Skocznia duża - 42. miejsce
Skocznia normalna - 39. miejsce
Skocznia duża - 51. miejsce
Skocznia normalna - 39. miejsce
drużyna - 11. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe - 6. miejsce
gigant równoległy - 20. miejsce
halfpipe -
gigant równoległy -
  • JJ Thomas
halfpipe -
  • Peter Thorndike
gigant równoległy - 27. miejsce
halfpipe -

Kobiety

halfpipe - 6. miejsce
halfpipe -
halfpipe - 5. miejsce
gigant równoległy - 26. miejsce
gigant równoległy - 8. miejsce
  • Lisa Odynski
gigant równoległy - 27. miejsce
  • Sondra Van Ert
gigant równoległy - 17. miejsce
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2002
Listen to this article