Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Stany Zjednoczone
Kod MKOl USA
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2006
Turyn
Chorąży Chris Witty
Liczba zawodników 211 w 15 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 2.
Złoto
9
Srebro
9
Brąz
7
Razem
25

Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 211 zawodników. Była to najliczniejsza ekipa podczas tych igrzysk. Był to dwudziesty start Stanów Zjednoczonych na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Shaun White
Snowboarding
Halfpipe mężczyzn
Złoto
Hannah Teter
Snowboarding
Halfpipe kobiet
Złoto
Joey Cheek
Łyżwiarstwo szybkie
500 m mężczyzn
Złoto
Ted Ligety
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja mężczyzn
Złoto
Seth Wescott
Snowboarding
Snowboard cross mężczyzn
Złoto
Shani Davis
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Złoto
Julia Mancuso
Narciarstwo alpejskie
Gigant mężczyzn
Złoto
Apolo Anton Ohno
Short track
500 m mężczyzn
Brąz
Chad Hedrick
Łyżwiarstwo szybkie
5000 m mężczyzn
Srebro
Danny Kass
Snowboarding
Halfpipe mężczyzn
Srebro
Gretchen Bleiler
Snowboarding
Halfpipe kobiet
Srebro
Lindsey Jacobellis
Snowboarding
Snowboard cross kobiet
Srebro
Joey Cheek
Łyżwiarstwo szybkie
1000 m mężczyzn
Srebro
Tanith Belbin
Benjamin Agosto
Łyżwiarstwo figurowe
Pary taneczne
Srebro
Shauna Rohbock
Valerie Fleming
Bobsleje
Dwójki kobiet
Srebro
Shani Davis
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Srebro
Sasha Cohen
Łyżwiarstwo figurowe
Solistki
Srebro
Chad Hedrick
Łyżwiarstwo szybkie
10 000 m mężczyzn
Brąz
Toby Dawson
Narciarstwo dowolne
Jazda po muldach mężczyzn
Brąz
Apolo Anton Ohno
Short track
1000 m mężczyzn
Brąz
Chad Hedrick
Łyżwiarstwo szybkie
1500 m mężczyzn
Brąz
Rosey Fletcher
Snowboarding
Gigant równoległy kobiet
Brąz
Alex Izykowski
J.P. Kepka
Apolo Anton Ohno
Rusty Smith
Short track
Sztafeta mężczyzn
Brąz
Pete Fenson
Shawn Rojeski
Joseph Polo
John Shuster
Scott Baird
Curling
Mężczyźni
Brąz
Caitlin Cahow
Julie Chu
Natalie Darwitz
Pam Dreyer
Tricia Dunn-Luoma
Molly Engstrom
Chanda Gunn
Jamie Hagerman
Kim Insalaco
Kathleen Kauth
Courtney Kennedy
Katie King
Kristin King
Sarah Parsons
Jenny Schmidgall-Potter
Helen Resor
Angela Ruggiero
Kelly Stephens
Lyndsay Wall
Krissy Wendell
Hokej na lodzie
Kobiety

Wyniki reprezentantów Stanów Zjednoczonych

Biathlon

Mężczyźni

sprint - 37. miejsce
bieg pościgowy - 38. miejsce
bieg indywidualny - 58. miejsce
sztafeta - 9. miejsce
sprint - 48. miejsce
bieg pościgowy - 50. miejsce
bieg indywidualny - 27. miejsce
sztafeta - 9. miejsce
sprint - 62. miejsce
bieg indywidualny - 51. miejsce
sztafeta - 9. miejsce
sprint - 80. miejsce
bieg indywidualny - 10. miejsce
bieg masowy - 13. miejsce
sztafeta - 9. miejsce

Kobiety

sprint - 35. miejsce
bieg pościgowy - 39. miejsce
bieg indywidualny - 41. miejsce
sztafeta - 15. miejsce
sprint - 71. miejsce
bieg indywidualny - 57. miejsce
sztafeta - 15. miejsce
sprint - 75. miejsce
bieg indywidualny - 62. miejsce
sprint - 80. miejsce
sztafeta - 15. miejsce
bieg indywidualny - 64. miejsce
sztafeta - 15. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

Sprint stylem dowolnym - 21. miejsce
  • Lars Flora
Sprint stylem dowolnym - 46. miejsce
15 km stylem klasycznym - 50. miejsce
30 km bieg łączony - 48. miejsce
  • Justin Freeman
15 km stylem klasycznym - 52. miejsce
15 km stylem klasycznym - 21. miejsce
50 km stylem dowolnym - 61. miejsce
  • Andrew Johnson
15 km stylem klasycznym - 51. miejsce
30 km bieg łączony - 42. miejsce
50 km stylem dowolnym - 34. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 36. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 16. miejsce
30 km bieg łączony - 43. miejsce
50 km stylem dowolnym - DNF
30 km bieg łączony - 39. miejsce
50 km stylem dowolnym - DNF
Sprint drużynowy - 13. miejsce
sztafeta - 12. miejsce

Kobiety

15 km bieg łączony - 48. miejsce
30 km stylem dowolnym - 43. miejsce
30 km stylem dowolnym - 32. miejsce
10 km stylem klasycznym - 57. miejsce
15 km bieg łączony - 56. miejsce
30 km stylem dowolnym - 47. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 9. miejsce
10 km stylem klasycznym - 53. miejsce
Sprint stylem dowolnym - 35. miejsce
10 km stylem klasycznym - 50. miejsce
10 km stylem klasycznym - 59. miejsce
15 km bieg łączony - 55. miejsce
30 km stylem dowolnym - DNF
  • Lindsay Williams
Sprint stylem dowolnym - 38. miejsce
15 km bieg łączony - 62. miejsce
Sprint drużynowy - 10. miejsce
sztafeta - 14. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

dwójka - 7. miejsce
dwójka - 14. miejsce
czwórka - 6. miejsce
czwórka - 7. miejsce

Kobiety

dwójka -
dwójka - 6. miejsce

Curling

Mężczyźni

Kobiety

  • Cassandra Johnson, Maureen Brunt, Courtney George, Jamie Johnson, Jessica Schultz - 8. miejsce

Hokej na lodzie

Mężczyźni

Faza grupowa

15 lutego 2006 Łotwa  3:3  Stany Zjednoczone Palasport Olimpico, Turyn
16 lutego 2006 Stany Zjednoczone  4:1  Kazachstan Torino Esposizioni, Turyn
18 lutego 2006 Słowacja  2:1  Stany Zjednoczone Torino Esposizioni, Turyn
19 lutego 2006 Stany Zjednoczone  1:2  Szwecja Torino Esposizioni, Turyn
21 lutego 2006 Stany Zjednoczone  4:5  Rosja Palasport Olimpico, Turyn

Ćwierćfinał

22 lutego 2006 Finlandia  4:3  Stany Zjednoczone Palasport Olimpico, Turyn

Kobiety

  • Pam Dreyer, Chanda Gunn Courtney Kennedy, Angela Ruggiero, Lyndsay Wall, Helen Resor, Caitlin Cahow, Molly Engstrom, Jamie Hagerman Krissy Wendell, Kim Insalaco, Jenny Potter, Julie Chu, Kelly Stephens, Kathleen Kauth, Kristin King, Katie King, Natalie Darwitz, Tricia Dunn-Luoma, Sarah Parsons -

Faza grupowa

11 lutego 2006 Stany Zjednoczone  6:0  Szwajcaria Torino Esposizioni, Turyn
12 lutego 2006 Niemcy  0:5  Stany Zjednoczone Palasport Olimpico, Turyn
14 lutego 2006 Stany Zjednoczone  7:3  Finlandia Palasport Olimpico, Turyn

Półfinał

17 lutego 2006 Stany Zjednoczone  2:3  Szwecja Palasport Olimpico, Turyn

Mecz o brązowy medal

20 lutego 2006 Finlandia  0:4  Stany Zjednoczone Palasport Olimpico, Turyn

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen HS106/15 km - 68. miejsce
  • Eric Camerota
Sprint HS134/7,5 km - 39. miejsce
Sprint HS134/7,5 km - 25. miejsce
Gundersen HS106/15 km - 15. miejsce
Sprint HS134/7,5 km - 9. miejsce
Gundersen HS106/15 km - 8. miejsce
Sprint HS134/7,5 km - 10. miejsce
Gundersen HS106/15 km - 30. miejsce
Drużynowo HS134/4x5 km - 7. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

Soliści - 4. miejsce
  • Matthew Savoie
Soliści - 7. miejsce
Soliści - 5. miejsce

Kobiety

Solistki -
Solistki - 7. miejsce
Solistki - nie wystartowała
Solistki - 6. miejsce

Pary

Pary taneczne -
  • Melissa Gregory, Denis Petukhov
Pary taneczne - 14. miejsce
  • Marcy Hinzmann, Aaron Parchem
Pary sportowe - 13. miejsce
  • Rena Inoue, John Baldwin
Pary sportowe - 7. miejsce
  • Jamie Silverstein, Ryan O’Meara
Pary taneczne - 16. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

5000 m - 19. miejsce
500 m -
1000 m -
1500 m - 9. miejsce
500 m - 26. miejsce
1000 m -
1500 m -
5000 m - 7. miejsce
500 m - 12. miejsce
1000 m - 9. miejsce
500 m - 25. miejsce
1000 m - 6. miejsce
1500 m -
5000 m -
10 000 m -
  • Charles Leveille
10 000 m - 15. miejsce
1500 m - 19. miejsce
Sztafeta - 6. miejsce

Kobiety

  • Margaret Crowley
3000 m - 22. miejsce
  • Kristine Holzer
3000 m - 27. miejsce
1500 m - 24. miejsce
500 m - 23. miejsce
1000 m - 32. miejsce
1500 m - 18. miejsce
3000 m - 11. miejsce
5000 m - 7. miejsce
500 m - 11. miejsce
1000 m - 10. miejsce
1500 m - 8. miejsce
  • Amy Sannes
500 m - 17. miejsce
1000 m - 25. miejsce
500 m - 28. miejsce
1000 m - 27. miejsce
Sztafeta - 5. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

slalom - 12. miejsce
slalom - 18. miejsce
gigant - DNF
slalom - DNF
kombinacja -
zjazd - 15. miejsce
supergigant - 7. miejsce
kombinacja - 16. miejsce
zjazd - 5. miejsce
supergigant - DNF
gigant - 6. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 19. miejsce
supergigant - 43. miejsce
kombinacja - 29. miejsce
zjazd - 10. miejsce
supergigant - 9. miejsce
gigant - DNF
gigant - 13. miejsce

Kobiety

zjazd - 21. miejsce
supergigant - 14. miejsce
zjazd - 19. miejsce
gigant - 23. miejsce
zjazd - 8. miejsce
supergigant - 7. miejsce
slalom - 14. miejsce
kombinacja - DNF
slalom - DNF
  • Libby Ludlow
supergigant - 28. miejsce
zjazd - 7. miejsce
supergigant - 11. miejsce
gigant -
kombinacja - 9. miejsce
kombinacja - 17. miejsce
gigant - DNF
slalom - 10. miejsce
slalom - 12. miejsce
kombinacja - 11. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

skoki akrobatyczne - 17. miejsce
jazda po muldach - 6. miejsce
jazda po muldach - 9. miejsce
jazda po muldach -
jazda po muldach - 7. miejsce
skoki akrobatyczne - 15. miejsce
skoki akrobatyczne - 7. miejsce
skoki akrobatyczne - 16. miejsce

Kobiety

jazda po muldach - 10. miejsce
skoki akrobatyczne - 19. miejsce
jazda po muldach - 22. miejsce
skoki akrobatyczne - 16. miejsce
jazda po muldach - 18. miejsce
jazda po muldach - 11. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

jedynki - 4. miejsce
  • Jonathan Myles
jedynki - 18. miejsce
jedynki - 23. miejsce
dwójka - 8. miejsce

Kobiety

  • Courtney Zablocki
jedynki - 4. miejsce
jedynki - 12. miejsce
  • Samantha Retrosi
jedynki - DNF

Short track

Mężczyźni

1500 m - 12. miejsce
  • Anthony Lobello
500 m - 23. miejsce
500 m -
1000 m -
1500 m - 8. miejsce
1000 m - 4. miejsce
Sztafeta -

Kobiety

500 m - 7. miejsce
1500 m - 12. miejsce
1000 m - DNF
  • Hyo-Jung Kim
500 m - 12. miejsce
1000 m - 8. miejsce
1500 m - 8. miejsce
Sztafeta - 4. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

skocznia normalna - DNF
skocznia duża - 43. miejsce
skocznia normalna - DNF
skocznia duża - DNF
skocznia normalna - DNF
skocznia duża - DNF
skocznia normalna - DNF
skocznia duża - DNF
turniej drużynowy - 14. miejsce

Snowboard

Mężczyźni

halfpipe - 4. miejsce
halfpipe - 12. miejsce
boardercross - 14. miejsce
gigant równoległy - 11. miejsce
halfpipe -
boardercross - 6. miejsce
boardercross - 31. miejsce
boardercross -
halfpipe -

Kobiety

halfpipe -
halfpipe - 4. miejsce
gigant równoległy -
gigant równoległy - 22. miejsce
halfpipe - 6. miejsce
boardercross -
halfpipe -
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Stany Zjednoczone na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006
Listen to this article