Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – szabla indywidualnie (mężczyźni) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – szabla indywidualnie (mężczyźni).

Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – szabla indywidualnie (mężczyźni)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Szermierka
Szpada indywidualnie
Królestwo Węgier Jenő Fuchs
Królestwo Węgier Béla Zulawszky
Czechy (kraina) Vilém Goppold von Lobsdorf
Szermierka na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
Szpada   Indywidualnie   Drużynowo
Szabla   Indywidualnie   Drużynowo

Szabla indywidualnie mężczyzn była jedną z konkurencji szermierczych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908. Zawody odbyły się w dniach 17-24 lipca. W zawodach uczestniczyło 76 zawodników z 11 państw.

Wyniki

Runda 1

W pierwszej rundzie walczono systemem każdy z każdym do trzech trafień. Rozmiar grup wahał się od 4 do 8 zawodników. Trójka najlepszych zawodników awansowała do drugiej rundy.

Grupa A

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Siegfried Flesch  Austria 5 0
2 Jetze Doorman  Holandia 3 2
Vlastimil Lada-Sázavský  Bohemia 3 2
4 Jean de Mas Latrie  Francja 2 3
5 Henri Six  Belgia 1 4
Jaroslav Šourek-Tucek  Bohemia 1 4

Grupa B

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Otakar Lada  Bohemia 3 1
2 Arthur Murray  Wielka Brytania 2 2
Péter Tóth  Węgry 2 2
Joseph van der Voodt  Belgia 2 2
5 Johannes Adam  Cesarstwo Niemieckie 1 3


Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
2 Péter Tóth  Węgry 1 0
Joseph van der Voodt  Belgia 1 0
4 Arthur Murray  Wielka Brytania 0 2

Grupa C

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Alfred Labouchere  Holandia 4 1
2 Etienne Grade  Belgia 3 2
Fritz Jack  Cesarstwo Niemieckie 3 2
Jean-Joseph Renaud  Francja 3 2
5 Dino Diana  Włochy 2 3
6 Douglas Godfree  Wielka Brytania 0 5


Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
2 Etienne Grade  Belgia 1 0
Fritz Jack  Cesarstwo Niemieckie 1 0
4 Jean-Joseph Renaud  Francja 0 2

Grupa D

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 William Marsh  Wielka Brytania 3 1
2 René Lateux  Francja 2 2
Julius Lichtenfels  Cesarstwo Niemieckie 2 2
Richard Schoemaker  Holandia 2 2
5 Harald Krenchel  Dania 1 3

The playoff resulted in two Przegrane for Lichtenfels.

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
2 René Lateux  Francja 1 0
Richard Schoemaker  Holandia 1 0
4 Julius Lichtenfels  Cesarstwo Niemieckie 0 2

Grupa E

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Adrianus de Jong  Holandia 2 1
Alessandro Pirzio Biroli  Włochy 2 1
Einar Schwartz-Nielsen  Dania 2 1
4 Georges Langevin  Francja 0 3

Grupa F

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Georges de la Falaise  Francja 3 1
Jenő Szántay  Węgry 3 1
3 August Petri  Cesarstwo Niemieckie 2 2
Antoine van Tomme  Belgia 2 2
5 Jacob van Löben Sels  Holandia 0 4


Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
3 August Petri  Cesarstwo Niemieckie 1 0
4 Antoine van Tomme  Belgia 0 1

Grupa G

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Dezső Földes  Węgry 5 0
2 Sante Ceccherini  Włochy 4 1
3 Richard Badman  Wielka Brytania 2 3
Lion van Minden  Holandia 2 3
5 Jakob Erkrath de Bary  Cesarstwo Niemieckie 1 4
Ismaël de Lesseps  Francja 1 4


Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
3 Richard Badman  Wielka Brytania 1 0
4 Lion van Minden  Holandia 0 1

Grupa H

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Marcello Bertinetti  Włochy 4 1
Bertrand Marie de Lesseps  Francja 4 1
3 Béla Zulawszky  Węgry 3 2
4 Robert Krünert  Cesarstwo Niemieckie 2 3
Charles Wilson  Wielka Brytania 2 3
6 Walter Gates
Kolonia Przylądkowa
0 5

Grupa I

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Oszkár Gerde  Węgry 4 1
Lauritz Østrup  Dania 4 1
3 Willem van Blijenburgh  Holandia 3 2
4 André du Bosch  Belgia 2 3
Alfred Keene  Wielka Brytania 2 3
6 Jacques de Saint-Brisson  Francja 0 5

Grupa J

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Vilém Goppold von Lobsdorf  Bohemia 7 0
2 Paul Anspach  Belgia 5 2
Jenő Apáthy  Węgry 5 2
4 Edward Brookfield  Wielka Brytania 3 4
Johan van Schreven  Holandia 3 4
6 Pietro Sarzano  Włochy 2 4
Georg Stöhr  Cesarstwo Niemieckie 2 4
8 Jean Mikorski  Francja 2 5

Grupa K

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Jenő Fuchs  Węgry 5 0
2 Gustaaf van Hulstijn  Holandia 4 1
3 Vilém Tvrzský  Bohemia 3 2
4 Arolodo Pinelli  Włochy 2 3
5 Ernst Moldenhauer  Cesarstwo Niemieckie 1 4
6 Lockhart Leith  Wielka Brytania 0 5

Grupa L

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 George van Rossem  Holandia 4 1
2 C. Barry Notley  Wielka Brytania 3 2
Bedřich Schejbal  Bohemia 3 2
Louis Chapuis  Francja 3 2
5 Alexis Simonson  Belgia 2 3
6 Albert Naumann  Cesarstwo Niemieckie 0 5


Miejsce Zawodnik Państwo
2 C. Barry Notley  Wielka Brytania
Bedřich Schejbal  Bohemia
4 Louis Chapuis  Francja

Grupa M

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Lajos Werkner  Węgry 5 1
2 Riccardo Nowak  Włochy 4 2
Emil Schön  Cesarstwo Niemieckie 4 2
4 Marc Perrodon  Francja 3 3
5 Jan de Beaufort  Holandia 2 4
František Šourek-Tuček[1]  Bohemia 2 4
7 Anthony Chalke  Wielka Brytania 1 5

Runda 2

Zawodnicy zostali podzieleni na osiem grup. Liczba zawodników w każdej grupie wahała się od 4 do 6.

Grupa 1

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Jenő Fuchs  Węgry 3 1
2 Etienne Grade  Belgia 2 2
C. Barry Notley  Wielka Brytania 2 2
Richard Schoemaker  Holandia 2 2
5 René Lateux  Francja 1 3


Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
2 C. Barry Notley  Wielka Brytania 2 0
3 Etienne Grade  Belgia 0 1
Richard Schoemaker  Holandia 0 1

Grupa 2

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Lajos Werkner  Węgry 4 0
2 Dezső Földes  Węgry 3 1
3 George van Rossem  Holandia 2 2
4 Richard Badman  Wielka Brytania 1 3
5 Fritz Jack  Cesarstwo Niemieckie 1 3

Grupa 3

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Vilém Goppold von Lobsdorf  Bohemia 3 1
Joseph van der Voodt  Belgia 3 1
3 William Marsh  Wielka Brytania 2 2
4 Adrianus de Jong  Holandia 1 3
Riccardo Nowak  Włochy 1 3

Grupa 4

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Bertrand Marie de Lesseps  Francja 3 0
2 Béla Zulawszky  Węgry 2 1
3 Bedřich Schejbal  Bohemia 1 2
4 Vilém Tvrzský  Bohemia 0 3

Grupa 5

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Oszkar Gerde  Węgry 4 0
2 Sante Ceccherini  Włochy 3 1
3 Otakar Lada  Bohemia 2 2
4 Emil Schön  Cesarstwo Niemieckie 1 3
5 Paul Anspach  Belgia 0 4

Grupa 6

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Péter Tóth  Węgry 4 0
2 Jenő Szántay  Węgry 3 1
3 Willem van Blijenburgh  Holandia 1 3
Siegfried Flesch  Austria 1 3
Alfred Labouchere  Holandia 1 3

Grupa 7

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Marcello Bertinetti  Włochy 4 0
2 Jetze Doorman  Holandia 2 2
August Petri  Cesarstwo Niemieckie 2 2
4 Vlastimil Lada-Sázavský  Bohemia 1 3
Alessandro Pirzio Biroli  Włochy 1 3


Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
2 Jetze Doorman  Holandia 1 0
3 August Petri  Cesarstwo Niemieckie 0 1

Grupa 8

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Jenő Apáthy  Węgry 2 1
Georges de la Falaise  Francja 2 1
Lauritz Østrup  Dania 2 1
4 Einar Schwartz-Nielsen  Dania 0 3
Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Georges de la Falaise  Francja 2 0
2 Lauritz Østrup  Dania 1 1
3 Jenő Apáthy  Węgry 0 2

Półfinały

W półfinałach walczyło 16 zawodników podzielonych na dwie grupy. Do finału awansowało czterech najlepszych z każdego półfinału.

Półfinał 1

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Jenő Fuchs  Węgry 6 1
2 Lajos Werkner  Węgry 5 2
3 Georges de la Falaise  Francja 4 3
Jenő Szántay  Węgry 4 3
5 Marcello Bertinetti  Włochy 3 4
Dezső Földes  Węgry 3 4
7 C. Barry Notley  Wielka Brytania 2 5
8 Bertrand Marie de Lesseps  Francja 1 6

Półfinał 2

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Jetze Doorman  Holandia 5 2
Vilém Goppold von Lobsdorf  Bohemia 5 2
Péter Tóth  Węgry 5 2
Béla Zulawszky  Węgry 5 2
5 Oszkár Gerde  Węgry 4 3
6 Lauritz Østrup  Dania 3 4
7 Joseph van der Voodt  Belgia 1 6
8 Sante Ceccherini  Włochy 0 7

Finał

Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Jenő Fuchs  Węgry 6 1
Béla Zulawszky  Węgry 6 1
3 Vilém Goppold von Lobsdorf  Bohemia 4 3
4 Jenő Szántay  Węgry 3 4
5 Péter Tóth  Węgry 3 4
6 Lajos Werkner  Węgry 2 5
7 Jetze Doorman  Holandia 1 6
Georges de la Falaise  Francja 1 6


Miejsce Zawodnik Państwo Wygrane Przegrane
1 Jenő Fuchs  Węgry 1 0
2 Béla Zulawszky  Węgry 0 1

Przypisy

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – szabla indywidualnie (mężczyźni)
Listen to this article