Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Szwajcaria
Kod MKOl SUI
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Stéphane Lambiel
Liczba zawodników 146 w 14 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 6.
Złoto
6
Srebro
0
Brąz
3
Razem
9
Reprezentacja Szwajcarii podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Reprezentacja Szwajcarii podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Szwajcarię na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało stu czterdziestu sześciu zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Simon Ammann
Skoki narciarskie
Duża skocznia
Złoto
Simon Ammann
Skoki narciarskie
Normalna skocznia
Złoto
Didier Défago
Narciarstwo alpejskie
Zjazd mężczyzn
Złoto
Dario Cologna
Biegi narciarskie
15 km stylem dowolnym mężczyzn
Złoto
Carlo Janka
Narciarstwo alpejskie
Gigant mężczyzn
Złoto
Michael Schmid
Narciarstwo dowolne
Ski cross mężczyzn
Brąz
Olivia Nobs
Snowboarding
Snowboard cross kobiet
Brąz
Silvan Zurbriggen
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja mężczyzn
Brąz
Ralph Stöckli
Jan Hauser
Markus Eggler
Simon Strübin
Toni Müller
Curling
Mężczyźni

Wyniki reprezentantów Szwajcarii

Biathlon

Mężczyźni

nie wystartował w żadnej konkurencji
sprint - 13. miejsce
bieg pościgowy - 12. miejsce
bieg indywidualny - 16. miejsce
bieg masowy - 24. miejsce
sprint - 16. miejsce
bieg pościgowy - 43. miejsce
bieg indywidualny - 43. miejsce
sprint - 26. miejsce
bieg pościgowy - 28. miejsce
bieg indywidualny - 39. miejsce
sprint - 69. miejsce
bieg indywidualny - 55. miejsce

Kobiety

sprint - 56. miejsce
bieg pościgowy - 48. miejsce
bieg indywidualny - 40. miejsce

Bobsleje

Mężczyźni

Dwójki - 4. miejsce
Dwójki - DNS
  • Daniel Schmid, Jürg Egger
Dwójki - DNS
Czwórki - 6. miejsce
  • Daniel Schmid, Alex Baumann, Christian Aebli, Roman Handschin
Czwórki - DNS

Kobiety

  • Sabina Hafner, Caroline Spahni
Czwórki - 12. miejsce
  • Fabienne Meyer, Hanne Schenk
Czwórki - 10. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

15 km stylem dowolnym -
Bieg łączony - 13. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 34. miejsce
15 km stylem dowolnym - 15. miejsce
Bieg łączony - 44. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 38. miejsce
15 km stylem dowolnym - 12. miejsce
Bieg łączony - 22. miejsce
15 km stylem dowolnym - 17. miejsce
Bieg łączony - 20. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 49. miejsce
Sprint stylem klasycznym - 43. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 11. miejsce
sztafeta - 10. miejsce

Kobiety

30 km stylem klasycznym - DNF
Sprint stylem klasycznym - 30. miejsce
Sprint drużynowy stylem dowolnym - 17. miejsce

Curling

Szwajcarki naradzające się z trenerem
Szwajcarki naradzające się z trenerem

Mężczyźni -

Kobiety - 4. miejsce

Hokej na lodzie

Kobiety

  • Laura Benz, Sara Benz, Nicole Bullo, Angela Frautschi, Melanie Häfliger, Kathrin Lehmann, Darcia Leimgruber, Julia Marty, Stefanie Marty, Christine Meier, Rahel Michielin, Katrin Nabholz, Lucrèce Nussbaum, Claudia Riechsteiner, Florence Schelling, Dominique Slongo, Anja Stiefel, Sandra Thalmann, Stefanie Wyss, Sabrina Zollinger - 5. miejsce

Mężczyźni

Kombinacja norweska

Mężczyźni

Gundersen/HS106 - 11. miejsce
Gundersen/HS140 - 22. miejsce
Gundersen/HS106 - 35. miejsce
Gundersen/HS140 - 33. miejsce
  • Seppi Hurschler
Gundersen/HS106 - 29. miejsce
Gundersen/HS140 - 31. miejsce
  • Thomas Schmid
Gundersen/HS106 - 40. miejsce
Gundersen/HS140 - 16. miejsce
Drużynowo - 9. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

soliści - 4. miejsce

Kobiety

solistki - 15. miejsce

Pary

  • Anaïs Morand
    Antoine Dorsaz
Pary sportowe - 15. miejsce

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

  • Roger Schneider
5000 m - 24. miejsce

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

gigant - 29. miejsce
slalom - DNF
zjazd - 6. miejsce
supergigant - 10. miejsce
gigant - 14. miejsce
zjazd -
supergigant - 15. miejsce
kombinacja - DNF
slalom - 15. miejsce
supergigant - 9. miejsce
zjazd - 23. miejsce
zjazd - 11. miejsce
supergigant - 8. miejsce
gigant -
kombinacja - 4. miejsce
gigant - 15. miejsce
slalom - DNF
kombinacja - 14. miejsce
slalom - 12. miejsce
kombinacja -

Kobiety

supergigant - 12. miejsce
gigant - DNF
kombinacja - 23. miejsce
zjazd - DNF
zjazd - 19. miejsce
supergigant - DNF
kombinacja - DNF
zjazd - 12. miejsce
supergigant - 6. miejsce
zjazd - 5. miejsce
supergigant - 13. miejsce
gigant - 4. miejsce
kombinacja - 6. miejsce

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

  • Christian Hächler
skoki akrobatyczne - 16. miejsce
  • Beni Hofer
ski cross - 32. miejsce
  • Andreas Isoz
skoki akrobatyczne - 14. miejsce
skoki akrobatyczne - 12. miejsce
ski cross - 20. miejsce
ski cross -
ski cross - 14. miejsce
skoki akrobatyczne - 18. miejsce

Kobiety

skoki akrobatyczne - 16. miejsce
ski cross - 35. miejsce
ski cross - 18. miejsce
skoki akrobatyczne - 19. miejsce
ski cross - 7. miejsce
ski cross - 29. miejsce

Saneczkarstwo

Mężczyźni

  • Stefan Höhener
jedynki - 32. miejsce

Kobiety

jedynki - 7. miejsce

Skeleton

Mężczyźni

  • Pascal Oswald - 16. miejsce

Kobiety

Skoki narciarskie

Mężczyźni

Skocznia normalna -
Skocznia duża -
Skocznia normalna - 35. miejsce
Skocznia duża - 24. miejsce

Snowboard

halfpipe - 25. miejsce
  • Fabio Caduff
snowboardcross - 13. miejsce
gigant równoległy - 17. miejsce
gigant równoległy - 20. miejsce
halfpipe - 36. miejsce
gigant równoległy - 19. miejsce
halfpipe - 29. miejsce
halfpipe - 4. miejsce
gigant równoległy - 5. miejsce

Kobiety

halfpipe - 9. miejsce
halfpipe - 25. miejsce
gigant równoległy - 28. miejsce
snowboardcross - 7. miejsce
snowboardcross - 11. miejsce
snowboardcross - 9. miejsce
snowboardcross -

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwajcaria na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article