Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010.

Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Szwecja
Kod MKOl SWE
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2010
Vancouver
Chorąży Peter Forsberg
Liczba zawodników 108 w 9 dyscyplinach
Medale
Pozycja: 7.
Złoto
5
Srebro
2
Brąz
4
Razem
11
Reprezentacja Szwecji podczas uroczystości otwarcia igrzysk
Reprezentacja Szwecji podczas uroczystości otwarcia igrzysk

Szwecję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010 reprezentowało stu ośmiu zawodników.

Zdobyte medale

Medal Zawodnik Dyscyplina sportowa Konkurencja
Złoto
Charlotte Kalla
Biegi narciarskie
10 km stylem dowolnym kobiet
Złoto
Björn Ferry
Biathlon
Sprint mężczyzn
Złoto
Marcus Hellner
Biegi narciarskie
Bieg łączony mężczyzn
Złoto
Marcus Hellner
Johan Olsson
Daniel Richardsson
Anders Södergren
Biegi narciarskie
Sztafeta mężczyzn
Złoto
Kajsa Bergström
Anna Le Moine
Cathrine Lindahl
Eva Lund
Anette Norberg
Curling
Turniej kobiet
Srebro
Anna Haag
Biegi narciarskie
Bieg łączony kobiet
Srebro
Anna Haag
Charlotte Kalla
Biegi narciarskie
Sprint drużynowy stylem dowolnym kobiet
Brąz
Anja Pärson
Narciarstwo alpejskie
Kombinacja kobiet
Brąz
André Myhrer
Narciarstwo alpejskie
Slalom mężczyzn
Brąz
Johan Olsson
Biegi narciarskie
Bieg łączony mężczyzn
Brąz
Johan Olsson
Biegi narciarskie
50 km stylem klasycznym mężczyzn

Wyniki reprezentantów Rosji

Biathlon

Mężczyźni

  • Carl Johan Bergman
    • Sprint 10 km - 42. miejsce
    • Bieg pościgowy 12.5 km - 19. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km - 61. miejsce
  • Björn Ferry
    • Sprint 10 km - 8. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km - 42. miejsce
    • Bieg pościgowy 12.5 km -
  • Magnus Jonsson
    • Sprint 10 km - 79. miejsce
  • Fredrik Lindström
    • Sprint 10 km - 38. miejsce
    • Bieg pościgowy 12.5 km - 33. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km - 77. miejsce
  • Mattias Nilsson
    • Bieg indywidualny 20 km - 34. miejsce

Kobiety

  • Sofia Domeij
    • Sprint 7.5 km - 41. miejsce
    • Bieg pościgowy 10 km - 41. miejsce
  • Elisabeth Högberg
    • Bieg indywidualny 15 km - 77. miejsce
  • Helena Jonsson
    • Sprint 7.5 km - 12. miejsce
    • Bieg pościgowy 10 km - 14. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km - 49. miejsce
  • Anna Maria Nilsson
    • Sprint 7.5 km - 16. miejsce
    • Bieg pościgowy 10 km - 47. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km - 24. miejsce
  • Anna Carin Zidek
    • Sprint 7.5 km - 20. miejsce
    • Bieg pościgowy 10 km - 4. miejsce
    • Bieg indywidualny 15 km - 17. miejsce

Biegi narciarskie

Mężczyźni

  • Marcus Hellner
    • 15 km st. dowolnym - 4. miejsce
    • 2x15 km bieg łączony -
    • 50 km st. klasycznym - 22. miejsce
  • Emil Jönsson
    • Sprint st. klasycznym - 7. miejsce
  • Björn Lind
    • Sprint st. klasycznym - 19. miejsce
  • Jesper Modin
    • Sprint st. klasycznym - 18. miejsce
  • Johan Olsson
    • 15 km st. dowolnym - 11. miejsce
    • 2x15 km bieg łączony -
    • 50 km st. klasycznym -
  • Teodor Peterson
    • Sprint st. klasycznym - 11. miejsce
  • Daniel Richardsson
    • 15 km st. dowolnym - 22. miejsce
    • 2x15 km bieg łączony - 23. miejsce
    • 50 km st. klasycznym - 7. miejsce
  • Anders Södergren
    • 15 km st. dowolnym - 25. miejsce
    • 2x15 km bieg łączony - 10. miejsce
    • 50 km st. klasycznym - 9. miejsce

Kobiety

Charlotte Kalla i Anna Haag
Charlotte Kalla i Anna Haag
  • Hanna Falk
    • Sprint st. klasycznym - 29. miejsce
  • Anna Haag
    • 10 km st. dowolnym - 4. miejsce
    • 2x7,5 km bieg łączony -
  • Ida Ingemarsdotter
    • Sprint st. klasycznym - 15. miejsce
    • 2x7,5 km bieg łączony - 41. miejsce
    • 30 km st. klasycznym - DNF
  • Charlotte Kalla
    • 10 km st. dowolnym -
    • 2x7,5 km bieg łączony - 8. miejsce
    • 30 km st. klasycznym - 6. miejsce
  • Britta Norgren
    • 10 km st. dowolnym - 29. miejsce
    • 2x7,5 km bieg łączony - 52. miejsce
  • Anna Olsson
    • Sprint st. klasycznym - 4. miejsce
    • 10 km st. dowolnym - 24. miejsce
    • 30 km st. klasycznym - 9. miejsce
  • Magdalena Pajala
    • Sprint st. klasycznym - 10. miejsce
sprint drużynowy -
sztafeta - 5. miejsce

Curling

Szwedki ze złotymi medalami w curlingu
Szwedki ze złotymi medalami w curlingu

Mężczyźni - 4. miejsce

Kobiety -

Hokej na lodzie

  • Kobiety
    • Emilia Andersson, Jenni Asserholt, Gunilla Andersson, Emma Eliasson, Tina Enström, Sara Grahn, Elin Holmlöv, Erika Holst, Isabelle Jordansson, Kim Martin-Hasson, Klara Myrén, Frida Nevalainen, Emma Nordin, Cecilia Östberg, Maria Rooth, Danijela Rundqvist, Frida Svedin-Thunström, Katarina Timglas, Erica Udén-Johansson, Pernilla Winberg - 4. miejsce

Łyżwiarstwo figurowe

Mężczyźni

Łyżwiarstwo szybkie

Mężczyźni

Narciarstwo alpejskie

Mężczyźni

Kobiety

Narciarstwo dowolne

Mężczyźni

Kobiety

Snowboard

Mężczyźni

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Szwecja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2010
Listen to this article