Timofiej Łapszyn - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Timofiej Łapszyn.

Timofiej Łapszyn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Timofiej Aleksiejewicz Łapszyn
Data i miejsce urodzenia 3 lutego 1988
Krasnojarsk, ZSRR
Debiut w PŚ 9.12 2011, Hochfilzen
(23. miejsce w sprincie)
Pierwsze punkty w PŚ 9.12 2011, Hochfilzen
(23. miejsce w sprincie)
Pierwsze podium w PŚ 15.12 2011, Hochfilzen (3. miejsce w sprincie)
Dorobek medalowy
2009-2016
Reprezentacja  Rosja
Mistrzostwa świata juniorów
srebro Canmore 2011 sztafeta
Mistrzostwa Europy
złoto Ufa 2009 sztafeta
srebro Ridnaun 2011 sztafeta
brąz Bansko 2013 b. pościgowy
od 2016
Reprezentacja  Korea Południowa

Timofiej Aleskiejewicz Łapszyn (rus. Тимофей Алексеевич Лапшин; ur. 3 lutego 1988 w Krasnojarsku) – rosyjski biathlonista, od sezonu 2016/2017 reprezentujący Koreę Południową.

Łapszyn na arenie międzynarodowej zadebiutował na mistrzostwach świata juniorów w Canmore w 2009 roku, podczas których zdobył srebrny medal w biegu sztafetowym. Podczas sezonu 2011/2012 zadebiutował w zawodach Pucharu Świata, zajmując 23. miejsce w sprincie w Hochfilzen. Tydzień później w tej samej miejscowości pierwszy raz stanął na podium, zajmując trzecie miejsce w biegu sprinterskim i ustępując jedynie Martinowi Forucade oraz Tarjei Bø. Od sezonu 2016/2017 reprezentuje Koreę Południową.

Osiągnięcia

Zimowe igrzyska olimpijskie

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2018 Pjongczang 20. 16. 22. 25.

Mistrzostwa świata

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2012 Ruhpolding 14.
2013 Nove Mesto
2015 Kontiolahti 58. 27. 40.
2019 Östersund 34. 79. 26. 20.
2020 Anterselva 58. 17. 50. 27. 27.
Rok Miejscowość Pojedyncza sztafeta mieszana
2019 Östersund 20
2020 Rasen-Antholz 16

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2011/2012 27.
2012/2013 -
2013/2014 59.
2014/2015 29.
2015/2016 79.
2016/2017 61.
2017/2018 30.
2018/2019 81.
2019/2020 44.

Miejsca na podium chronologicznie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 15 grudnia 2011 Austria Hochfilzen Sprint na 10 km 3. 0+0 24:14.4 +17.2 s Tarjei Bø
2. 11 lutego 2012 Finlandia Kontiolahti Sprint na 10 km 2. 0+0 24:59.0 +0.8 s Martin Fourcade
3. 10 stycznia 2015 Niemcy Oberhof Sprint na 10 km 3. 0+1 27:20.0 +17.5 s Martin Fourcade

Mistrzostwa świata juniorów

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2009 Canmore 46. 13. 13. nd. 2. nd.

Mistrzostwa Europy

Rok Miejscowość Konkurencje
IN SP PU MS RL RM
2009 Ufa 9. 8. nd. 1. nd.
2011 Ridnaun 7. 4. 8. nd. 2. nd.
2013 Bansko 6. 7. 3. nd. nd.
2014 Nové Město na Moravě 25. 9. 5. nd. 4. nd.

Puchar IBU

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2009/2010 36.
2010/2011 6.
2011/2012 58.
2012/2013 5.
2013/2014 2.
2015/2016 23.

Miejsca na podium chronologicznie

Lp. Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Lokata Pudła Czas biegu Strata Zwycięzca
1. 11 grudnia 2010 Włochy Martello Bieg indywidualny na 20 km 1. 1+1+0+0 54:26.3 min
2. 13 marca 2011 Francja Annecy Bieg pościgowy na 12,5 km 2. 0+0+1+3 36:23.7 min +34.0 s Florian Graf
3. 27 listopada 2011 Szwecja Östersund Sprint na 10 km 2. 0+0 27:56.2 min +15.8 s Jakov Fak
4. 25 listopada 2012 Szwecja Idre Sprint na 10 km 2. 0+1 24:38.0 min +14.2 s Julian Eberhard
5. 30 listopada 2012 Norwegia Beitostølen Bieg indywidualny na 20 km 3. 0+0+0+1 55:45.8 min +21.9 s Iwan Czeriezow
6. 16 grudnia 2012 Włochy Forni Avoltri Bieg pościgowy na 12,5 km 3. 0+0+0+0 36:52.7 min +1:08.0 min Tobias Eberhard
7. 5 stycznia 2013 Estonia Otepää Bieg indywidualny na 20 km 2. 1+1+0+1 53:38.5 min +52.8 s Wiktor Wasiljew
8. 23 listopada 2013 Szwecja Idre Sprint na 10 km 1. 0+0 24:01.9 min
9. 12 grudnia 2013 Austria Obertilliach Sprint na 10 km 1. 0+1 23:50.9 min
10. 14 grudnia 2013 Austria Obertilliach Bieg pościgowy na 12,5 km 1. 3+1+0+0 34:02.5 min
11. 6 stycznia 2014 Włochy Ridnaun Sprint na 10 km 3. 1+1 26:16.5 min +14.9 s Erlend Bjøntegaard
12. 8 lutego 2014 Słowacja Osrblie Sprint na 10 km 2. 1+0 23:20.4 min +5.5 s Alexander Os
13. 9 lutego 2014 Słowacja Osrblie Bieg pościgowy na 12,5 km 1. 0+0+0+1 32:16.5 min
14. 19 grudnia 2015 Austria Obertilliach Sprint na 10 km 1. 0+0 23:59.8 min
15. 9 stycznia 2016 Czechy Nové Město na Moravě Sprint na 10 km 2. 0+1 24:52.2 min +3.6 s Fabien Claude
16. 10 stycznia 2016 Czechy Nové Město na Moravě Sprint na 10 km 2. 1+1 24:24.2 min +3.9 s Petr Paszczenko

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Timofiej Łapszyn
Listen to this article