Weselin Cinzow - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Weselin Cinzow.

Weselin Cinzow

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Weselin Cinzow
Data i miejsce urodzenia 29 lipca 1986
Samokow, Bułgaria
Klub Alexander Logistics
Wzrost 170 cm
Debiut w PŚ 2 grudnia 2007, Kuusamo
(84. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 23 stycznia 2010, Rybińsk
(21. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Bułgaria

Weselin Cinzow (buł. Веселин Цинзов; ur. 29 lipca 1986) – bułgarski biegacz narciarski, zawodnik klubu Alexander Logistics.

Kariera

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Weselin Cinzow pojawił się w 25 stycznia 2004 roku, podczas zawodów FIS Race w Pigadia (Grecja), gdzie zajął 11. miejsce w biegu łączonym na 20 km.

W Pucharze Świata zadebiutował 2 grudnia 2007 roku w Kuusamo, gdzie zajął 84. miejsce na dystansie 15 km stylem klasycznym. Pierwsze pucharowe punkty zdobył 23 stycznia 2010 w Rybińsku na dystansie 30 km (bieg łączony), zdobył 10 pucharowych punktów.

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
50. 15 lutego 2010 Kanada Vancouver 15 km stylem dowolnym 33:36,3 min +2:35,4 min Szwajcaria Dario Cologna
DNF 20 lutego 2010 Kanada Vancouver 30 km łączony 1:15:11,4 min Szwecja Marcus Hellner
52. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 30 km łączony 1:08:15,4 min +5:56,6 min Szwajcaria Dario Cologna
41. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +3:36,6 min Szwajcaria Dario Cologna
19. 19 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint drużynowy stylem klasycznym[1] 23:14,89 min  Finlandia
DNF 23 lutego 2014 Rosja Soczi 50 km stylem dowolnym 1:46:55,2 h Rosja Aleksandr Legkow
59. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint stylem klasycznym 3:05,75 min Norwegia Johannes Høsflot Klæbo
36. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +2:33,4 min Szwajcaria Dario Cologna
23. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[2] 15:56,26 min  Norwegia
DNF 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 h Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa świata

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
52. 17 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym 34:49,7 min +5:28,7 min Włochy Pietro Piller Cottrer
DNF 20 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf 30 km łączony 1:19:20,5 h Francja Vincent Vittoz
74. 22 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint stylem klasycznym Rosja Wasilij Roczew
22. 25 lutego 2005 Niemcy Oberstdorf Sprint drużynowy stylem dowolnym[3] 14:08,6 min  Norwegia
57. 22 lutego 2007 Japonia Sapporo Sprint stylem klasycznym Norwegia Jens Arne Svartedal
55. 24 lutego 2007 Japonia Sapporo 30 km bieg łączony 1:11:36,3 min +8:31,6 min Niemcy Axel Teichmann
50. 28 lutego 2007 Japonia Sapporo 15 km stylem dowolnym 35:50,0 min +3:18,1 min Norwegia Lars Berger
53. 20 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem dowolnym 38:54,4 min +4:01,2 min Estonia Andrus Veerpalu
DNF 22 lutego 2009 Czechy Liberec 15 km stylem dowolnym 1:15:52,4 min Norwegia Petter Northug
56. 24 lutego 2009 Czechy Liberec Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
41. 1 marca 2009 Czechy Liberec 50 km stylem dowolnym 1:59:38,1 min +9:30,2 min Norwegia Petter Northug
59. 27 lutego 2011 Norwegia Oslo 30 km bieg łączony 1:14:10,4 min +6:15,4 min Norwegia Petter Northug
46. 1 marca 2011 Norwegia Oslo 15 km stylem klasycznym 38:14,7 min +3:25,7 min Finlandia Matti Heikkinen
70. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Nikita Kriukow
48. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km bieg łączony 1:13:09,3 min +3:55,5 min Szwajcaria Dario Cologna
78. 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +6:02,1 min Norwegia Petter Northug
63. 19 lutego 2015 Szwecja Falun Sprint stylem klasycznym 3:02,35 min Norwegia Petter Northug
39. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km bieg łączony 1:16:26,9 h +5:24,7 min Rosja Maksim Wylegżanin
39. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01,6 min +2:51,9 min Szwecja Johan Olsson
48. 1 marca 2017 Finlandia Lahti 15 km stylem klasycznym 36:44,0 min +4:18,2 min Finlandia Iivo Niskanen
DNF 5 marca 2017 Finlandia Lahti 50 km stylem dowolnym 1:46:28,9 h Kanada Alex Harvey
40. 27 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min +3:24,2 min Norwegia Martin Johnsrud Sundby

Uniwersjada

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
8. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km bieg łączony 38:42,1 min +8,0 s Rosja Raul Szakirzianow
12. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy mieszany stylem dowolnym[4] 17:55,40 min  Rosja II
6. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 23:57,4 min +35,7 s Serbia Milanko Petrović
7. 21 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km stylem klasycznym 1:23:14,2 min +46,0 s Rosja Władisław Skobielew

MŚ U-23

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
64. 13 marca 2007 Włochy Tarvisio Sprint stylem klasycznym Szwecja Robin Bryntesson
47. 15 marca 2007 Włochy Tarvisio 15 km stylem dowolnym 34:57,0 min +4:40,0 min Szwajcaria Dario Cologna
DNF 17 marca 2007 Włochy Tarvisio 30 km bieg łączony 1:21:50,4 min Szwajcaria Dario Cologna
38. 26 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 15 km stylem klasycznym 42:10,2 min +5:11,5 min Czechy Martin Jakš
16. 28 lutego 2008 Włochy Malles Venosta 30 km stylem dowolnym 1:07:22,6 min +1:41,8 min Szwajcaria Dario Cologna
8. 29 stycznia 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 15 km stylem dowolnym 37:48,1 min +1:12,0 min Francja Maurice Manificat
16. 31 stycznia 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 30 km bieg łączony 1:26:50,2 min +2:18,0 min Kazachstan Siergiej Czeriepanow
27. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Czechy Aleš Razým

Mistrzostwa świata juniorów

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
80. 5 lutego 2004 Norwegia Stryn 10 km stylem dowolnym 24:19,2 min +4:40,0 min Niemcy Franz Göring
80. 7 lutego 2004 Norwegia Stryn Sprint stylem dowolnym Szwecja Robin Bryntesson
73. 21 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 20 km bieg łączony 52:04,7 min +7:41,8 min Norwegia Petter Northug
73. 23 marca 2005 Finlandia Rovaniemi Sprint stylem klasycznym Norwegia Even Sletten
57. 25 marca 2005 Finlandia Rovaniemi 10 km stylem dowolnym 23:06,1 min +3:00,2 min Norwegia Petter Northug
64. 31 stycznia 2006 Słowenia Kranj Sprint stylem dowolnym Norwegia Petter Northug
50. 1 lutego 2006 Słowenia Kranj 10 km stylem klasycznym 26:33,2 min +4:15,9 min Norwegia Petter Northug
29. 3 lutego 2006 Słowenia Kranj 20 km bieg łączony 51:34,3 min +2:36,1 min Norwegia Petter Northug

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Sezon Miejsce
2007/2008 niesklasyfikowany
2008/2009 niesklasyfikowany
2009/2010 156.
2010/2011 niesklasyfikowany
2011/2012 niesklasyfikowany
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 126.
2014/2015 149.
2015/2016 niesklasyfikowany
2016/2017 118.
2017/2018 niesklasyfikowany
2018/2019 niesklasyfikowany

Miejsca na podium

Cinzow nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2018/2019

Sezon 2007/2008
TdS
punkty
- - - 84 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2008/2009
TdS
FPŚ punkty
61 - 71 - 54 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2009/2010
TdS
FPŚ punkty
81 90 77 - 71 93 - - - - - - - - - - - - - 40 21 34 66 - - - - - - - - - 10
Sezon 2010/2011
RT
TdS
FPŚ punkty
72 123 81 - - - 61 - - - - - - - - - - - - 47 73 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2011/2012
RT
TdS
FPŚ punkty
86 101 99 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
RT
TdS
FPŚ punkty
72 83 71 64 64 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
RT
TdS
FPŚ punkty
89 80 65 71 - - - - - - - - - - - - - 58 14 - - - - - - - - - 18
Sezon 2014/2015
LT
TdS
punkty
- 67 101 45 dnf - 62 87 55 - 29 42 66 37 40 41 31 37 - - - - - 31 - - - - 2
Sezon 2015/2016
RT
TdS
STK punkty
61 47 38 39 - 41 - - - 91 51 51 68 42 55 34 47 42 - - - - - 61 55 - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2016/2017
LT
TdS
FPŚ punkty
75 36 83 22 49 45 50 78 23 58 31 36 dnf - - - - - - - - - - - - - - - - - - 17
Sezon 2017/2018
RT
TdS
FPŚ punkty
75 51 68 60 - - 85 45 34 40 - - - - - - - - - - - 42 - - - - - - - - 0
Sezon 2018/2019
LT
TdS
FPŚ punkty
- - - - - - - - 78 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 Dyskwalifikacja

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski DNS – Zawodnik został zgłoszony do biegu, ale w nim nie wystartował DNF – Zawodnik nie ukończył biegu LPD – Zawodnik został zdublowany

Przypisy

  1. Skład drużyny: Andrej Gridin, Weselin Cinzow
  2. Skład drużyny: Jordan Czuczuganow, Weselin Cinzow
  3. Skład drużyny: Iwan Barjakow, Weselin Cinzow
  4. Skład drużyny: Weselin Cinzow, Antonija Grigorowa-Burgowa
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Weselin Cinzow
Listen to this article