Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – ósemka - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – ósemka.

Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – ósemka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

Letnie Igrzyska Olimpijskie 1908
Wioślarstwo
Ósemka
Wielka Brytania Leander Club
Belgia Royal Club Nautique de Gand
Kanada Argonaut Rowing Club
Wielka Brytania Cambridge University Boat Club
Wioślarstwo na
Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908
jedynka podwójna mężczyźni
dwójka bez sternika mężczyźni
czwórka bez sternika mężczyźni
ósemka mężczyźni

Wyścig ósemek mężczyzn była jedną z konkurencji wioślarskich na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908. Zawody odbyły się w dniach 29–31 lipca. W zawodach uczestniczyło 54 zawodników z 5 państw.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 1,5 mili.

Lista startowa

  • Belgia Royal Club Nautique de Grand (barwy: czerwony, żółty i biały; wiosła czerwono-białe)
  • Kanada Argonaut Rowing Club (barwy: jasno- i ciemnoniebieski)
  • Wielka Brytania Cambridge University Osada Club (barwy: jasnoniebieski)
  • Wielka Brytania Leander Club (barwy: wiśniowy)
  • Królestwo Węgier Pannónia Evezős Egylet/Magyar Evezős Szövetség (barwy: czerwony, biały i zielony)
  • Norwegia Norges Roforbund (barwy: czerwony, biały i niebieski)

Wyniki

Ćwierćfinały

Wszystkie biegi odbyły się w środę 29 lipca.

Ćwierćfinał 1

Ćwierćfinał 1
Miejsce Osada Dziobowy Wioślarze Wioślarze Rufowy Sternik Czas Kwal.
1 Kanada Argonaut Rowing Club Irvine Robertson Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor Douglas Kertland 8:06,0 QS
2 Norwegia Norge Otto Krogh Erik Bye
Ambrosius Høyer
Gustav Hæhre
Emil Irgens
Hannibal Fegth
Wilhelm Hansen
Annan Knudsen Ejnar Tønsager (8:16,7)

Ćwierćfinał 2

Ćwierćfinał 2
Miejsce Osada Dziobowy Wioślarze Wioślarze Rufowy Sternik Czas Kwal.
1 Wielka Brytania Leander Club Albert Gladstone Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall Gilchrist Maclagan 8:10,0 QS
2 Królestwo Węgier Pannónia/Magyar Sándor Klekner Lajos Haraszthy
Antal Szebeny
Róbert Éder
Sándor Hautzinger
Jenő Várady
Imre Wampetich
Ferenc Kirchknopf Kálmán Vaskó (8:15,7)

Półfinały

Oba półfinały zostały rozegrane w czwartek 30 lipca.

Półfinał 1

Półfinał 1
Miejsce Osada Dziobowy Wioślarze Wioślarze Rufowy Sternik Czas Kwal.
1 Wielka Brytania Leander Club Albert Gladstone Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall Gilchrist Maclagan 8:12,0 QF
Kanada Argonaut Rowing Club Irvine Robertson Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor Douglas Kertland (8:14,9)

Półfinał 2

Półfinał 2
Miejsce Osada Dziobowy Wioślarze Wioślarze Rufowy Sternik Czas Kwal.
1 Belgia Royal Club Nautique de Grand Oscar Taelman Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mijs
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma Alfred Van Landeghem 8:22,0 QF
Wielka Brytania Cambridge University Osada Club Frank Jerwood Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart Richard Boyle (8:25,9)

Finał

Finał został rozegrany w piątek 31 lipca.

Finał
Miejsce Osada Dziobowy Wioślarze Wioślarze Rufowy Sternik Czas
Wielka Brytania Leander Club Albert Gladstone Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall Gilchrist Maclagan 7:52,0
Belgia Royal Club Nautique de Grand Oscar Taelman Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mijs
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma Alfred Van Landeghem (7:57,5)

Klasyfikacja końcowa

Złoty Srebrny Brązowy Brązowy
 Wielka Brytania
Leander Club
Albert Gladstone
Frederick Kelly
Banner Johnstone
Guy Nickalls
Charles Burnell
Ronald Sanderson
Raymond Etherington-Smith
Henry Bucknall
Gilchrist Maclagan
 Belgia
Royal Club Nautique de Gand
Oscar Taelman
Marcel Morimont
Rémy Orban
Georges Mys
François Vergucht
Polydore Veirman
Oscar De Somville
Rodolphe Poma
Alfred Van Landeghem
 Kanada
Argonaut Rowing Club
Irvine Robertson
Joseph Wright
Julius Thomson
Walter Lewis
Gordon Balfour
Becher Gale
Charles Riddy
Geoffrey Taylor
Douglas Kertland
 Wielka Brytania
Cambridge University Osada Club
Frank Jerwood
Eric Powell
Oswald Carver
Edward Williams
Henry Goldsmith
Harold Kitching
John Burn
Douglas Stuart
Richard Boyle

Bibliografia

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1908 – ósemka
Listen to this article