Alizé Cornet
tennista francesa / From Wikipedia, the free encyclopedia
Alizé Cornet (Niça, 22 de gener de 1990) és una jugadora de tennis occitana.
Aquest article o secció no cita les fonts o necessita més referències per a la seva verificabilitat. |
Dades ràpides Biografia, Naixement ...
Tanca
En el seu palmarès hi ha sis títols individuals i tres en dobles del circuit WTA. Va arribar a ocupar l'onzè lloc del rànquing individual l'any 2009. Va destacar en categoria júnior, arribant a guanyar el Roland Garros individual l'any 2007. Va formar part de l'equip francès de la Fed Cup en diverses ocasions, amb el qual va disputar-ne la final l'edició de 2016.
Filla de Patricia i Francis, té una germà anomenat Sébastien. Va començar a jugar a tennis amb quatre anys veient jugar el seu germà.
Individual: 15 (6−9)
Més informació Abans de 2009, 2009 − 2020 ...
|
|
Tanca
Més informació Resultat, Núm. ...
Resultat | Núm. | Data | Torneig | Superfície | Oponent | Marcador |
---|---|---|---|---|---|---|
Finalista | 1. | 1 de març de 2008 | Acapulco, Mèxic | Terra batuda | Flavia Pennetta | 0−6, 6−4, 1−6 |
Finalista | 2. | 18 de maig de 2008 | Roma, Itàlia | Terra batuda | Jelena Janković | 2−6, 2−6 |
Guanyadora | 1. | 13 de juliol de 2008 | Budapest, Hongria | Terra batuda | Andreja Klepač | 7−6(5), 6−3 |
Finalista | 3. | 26 de maig de 2012 | Estrasburg, França | Terra batuda | Francesca Schiavone | 4−6, 4−6 |
Guanyadora | 2. | 17 de juny de 2012 | Bad Gastein, Àustria | Terra batuda | Yanina Wickmayer | 7−5, 7−6(1) |
Guanyadora | 3. | 25 de maig de 2013 | Estrasburg | Terra batuda | Lucie Hradecká | 7−6(4), 6−0 |
Finalista | 4. | 22 de febrer de 2014 | Dubai, Emirats Àrabs Units | Dura (i) | Venus Williams | 3−6, 0−6 |
Guanyadora | 4. | 13 d'abril de 2014 | Katowice, Polònia | Dura | Camila Giorgi | 7−6(3), 5−7, 7−5 |
Finalista | 5. | 20 de setembre de 2014 | Canton, Xina | Dura | Monica Niculescu | 4−6, 0−6 |
Guanyadora | 5. | 16 de gener de 2016 | Hobart, Austràlia | Dura | Eugenie Bouchard | 6−1, 6−2 |
Finalista | 6. | 8 de gener de 2017 | Brisbane, Austràlia | Dura | Karolína Plísková | 0−6, 3−6 |
Guanyadora | 6. | 22 de juliol de 2018 | Gstaad, Suïssa | Terra batuda | Mandy Minella | 6−4, 7−6(6) |
Finalista | 7. | 21 de juliol de 2019 | Lausana, Suïssa | Terra batuda | Fiona Ferro | 1−6, 6−2, 1−6 |
Finalista | 8. | 28 d'agost de 2021 | Chicago, Estats Units | Dura | Elina Svitòlina | 5−7, 4−6 |
Finalista | 9. | 9 de setembre de 2022 | Monastir, Tunísia | Dura | Elise Mertens | 2−6, 0−6 |
Tanca
Dobles femenins: 7 (3−4)
Més informació Abans de 2009, 2009 − 2020 ...
|
|
Tanca
Més informació Resultat, Núm. ...
Resultat | Núm. | Data | Torneig | Superfície | Parella | Oponents | Marcador |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Guanyadora | 1. | 13 de juliol de 2008 | Budapest, Hongria | Terra batuda | Janette Husárová | Ioana Raluca Olaru Vanessa Henke |
6−7(5), 6−1, [10−6] |
Guanyadora | 2. | 22 de maig de 2010 | Estrasburg, França | Terra batuda | Vania King | Alla Kudryavtseva A. Rodiónova |
3−6, 6−4, [10−7] |
Finalista | 1. | 27 d'agost de 2011 | Dallas, Estats Units | Dura | Pauline Parmentier | Alberta Brianti Sorana Cîrstea |
5−7, 3−6 |
Finalista | 2. | 20 de setembre de 2014 | Canton, Xina | Dura | Magda Linette | Chuang Chia-jung Liang Chen |
6−2, 6−7(3), [7−10] |
Guanyadora | 3. | 18 d'octubre de 2015 | Hong Kong, Xina | Dura | Iaroslava Xvédova | Lara Arruabarrena Andreja Klepač |
7−5, 6−4 |
Finalista | 3. | 6 d'agost de 2017 | Stanford, Estats Units | Dura | Alicja Rosolska | Abigail Spears CoCo Vandeweghe |
2−6, 3−6 |
Finalista | 4. | 19 de juny de 2022 | Berlín, Alemanya | Gespa | Jil Teichmann | Storm Sanders Kateřina Siniaková |
4−6, 3−6 |
Tanca
Equips: 3 (2−1)
Més informació Resultat, Núm. ...
Resultat | Núm. | Data | Torneig | Superfície | Equip | Oponents | Marcador |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalista | 1. | 12−13 de novembre de 2016 | Copa Federació, Estrasburg, França | Dura (i) | Caroline Garcia Kristina Mladenovic Pauline Parmentier |
Petra Kvitová Lucie Hradecká Karolína Plísková Barbora Strýcová |
2−3 |
Guanyadora | 1. | 4 de gener de 2014 | Copa Hopman, Perth, Austràlia | Dura | Jo-Wilfried Tsonga | A. Radwańska Grzegorz Panfil |
2−1 |
Guanyadora | 2. | 10−11 de novembre de 2019 | Copa Federació, Perth | Dura | Fiona Ferro Caroline Garcia Kristina Mladenovic Pauline Parmentier |
Ashleigh Barty Priscilla Hon Astra Sharma Samantha Stosur Ajla Tomljanović |
3−2 |
Tanca