עונת 2018/2019 בליגת האלופות
טורניר כדורגל / ויקיפדיה האנציקלופדיה encyclopedia
עונת 2018/2019 בליגת האלופות היא העונה ה-64 בה מתקיימת האליפות, והעונה ה-27 שהיא מתקיימת במתכונת החדשה. האליפות נחשבת למפעל התחרויות הבכיר של אופ"א. משחק הגמר בין ליברפול לטוטנהאם הוטספר נערך באצטדיון ונדה מטרופוליטנו במדריד שבספרד. לראשונה במפעל הופעלה מערכת ה-VAR, החל משלב הנוקאאוט.
עובדות מהירות מארחת, תקופת התחרות ...
אצטדיון הוונדה מטרופוליטנו שאירח את משחק הגמר | |
מארחת | אצטדיון וונדה מטרופוליטנו, מדריד, ספרד (משחק הגמר) |
---|---|
תקופת התחרות | 26 ביוני 2018 – 1 ביוני 2019 (48 שבועות ו־5 ימים) |
מספר משתתפות | 32 |
הזוכה | אנגליה ליברפול |
מספר משחקים | 125 |
מספר שערים | 366 (2.93 בממוצע למשחק) |
מספר צופים | 6,163,044 (49,304 בממוצע למשחק) |
מלך השערים |
ארגנטינה ליונל מסי (12 שערים) |
השחקן המצטיין |
שוער: ברזיל אליסון בקר הגנה: הולנד וירג'יל ואן דייק קשר: הולנד פרנקי דה יונג חלוץ: ארגנטינה ליונל מסי |
סגירה
ריאל מדריד האלופה המכהנת שלוש עונות ברציפות, הודחה כבר בשלב שמינית הגמר.
בעונה זו השתתפה במפעל קבוצה ישראלית אחת: אלופת המדינה הפועל באר שבע, שהודחה בשלב המוקדמות השני על ידי דינמו זאגרב, ונשרה למוקדמות הליגה האירופית.
כל ההגרלות נערכו במשרדי אופ"א בעיר ניון, שווייץ, למעט אם נכתב אחרת
מידע נוסף שלב, סיבוב ...
שלב | סיבוב | תאריך הגרלה | מפגש ראשון | מפגש שני |
---|---|---|---|---|
מוקדמות | שלב המוקדמות הראשוני | 12 ביוני 2018 | 26 ביוני 2018 (שלבי חצי הגמר) | 29 ביוני 2018 (שלבי הגמר) |
שלב המוקדמות הראשון | 19 ביוני 2018 | 10-11 ביולי 2018 | 17-18 ביולי 2018 | |
שלב המוקדמות השני | 24-25 ביולי 2018 | 31 ביולי-1 באוגוסט 2018 | ||
שלב המוקדמות השלישי | 23 ביולי 2018 | 7-8 באוגוסט 2018 | 14 באוגוסט 2018 | |
שלב פלייאוף | 6 באוגוסט 2018 | 21-22 באוגוסט 2018 | 28-29 באוגוסט 2018 | |
שלב הבתים | מחזור 1 | 30 באוגוסט 2018 (מונקו) |
18-19 בספטמבר 2018 | |
מחזור 2 | 2-3 באוקטובר 2018 | |||
מחזור 3 | 23-24 באוקטובר 2018 | |||
מחזור 4 | 6-7 בנובמבר 2018 | |||
מחזור 5 | 27-28 בנובמבר 2018 | |||
מחזור 6 | 11-12 בדצמבר 2018 | |||
שלבי הנוקאאוט | שמינית הגמר | 17 בדצמבר 2018 | 12-13 בפברואר ו-19-20 בפברואר 2019 | 5-6 במרץ ו-12-13 במרץ 2019 |
רבע הגמר | 15 במרץ 2019 | 9-10 באפריל 2019 | 16-17 באפריל 2019 | |
חצי הגמר | 30 באפריל-1 במאי 2019 | 7-8 במאי 2019 | ||
גמר | 1 ביוני 2019 אצטדיון וונדה מטרופוליטנו, מדריד |
סגירה
מיקום הקבוצה בליגה המקומית של העונה הקודמת מוצג בסוגריים (TH: מנצחת ליגת האלופות, EL: מנצחת הליגה האירופית)
מידע נוסף שלב הבתים, שלב הפלייאוף ...
שלב הבתים | |||
---|---|---|---|
ספרד ריאל מדריד (TH) (3) | גרמניה בורוסיה דורטמונד (4) | איטליה רומא (3) | פורטוגל פורטו (1) |
ספרד ברצלונה (1) | אנגליה מנצ'סטר סיטי (1) | איטליה אינטר מילאנו (4) | אוקראינה שחטאר דונצק (1) |
ספרד אתלטיקו מדריד (EL) (2) | אנגליה מנצ'סטר יונייטד (2) | צרפת פריס סן ז'רמן (1) | בלגיה קלאב ברוז' (1) |
ספרד ולנסיה (4) | אנגליה טוטנהאם הוטספר (3) | צרפת מונקו (2) | טורקיה גלאטסראיי (1) |
גרמניה באיירן מינכן (1) | אנגליה ליברפול (4) | צרפת אולימפיק ליון (3) | צ'כיה ויקטוריה פלזן (1) |
גרמניה שאלקה 04 (2) | איטליה יובנטוס (1) | רוסיה לוקומוטיב מוסקבה (1) | |
גרמניה הופנהיים (3) | איטליה נאפולי (2) | רוסיה צסק"א מוסקבה (2) | |
שלב הפלייאוף | |||
מסלול האלופות | מסלול הליגה | ||
שווייץ יאנג בויז ברן (1) | הולנד פ.ס.וו. איינדהובן (1) | ||
שלב המוקדמות השלישי | |||
מסלול האלופות | מסלול הליגה | ||
יוון א.א.ק. אתונה (1) | אוסטריה רד בול זלצבורג (1) | רוסיה ספרטק מוסקבה (3) | בלגיה סטנדרד לייז' (2) |
פורטוגל בנפיקה ליסבון (2) | טורקיה פנרבחצ'ה (2) | ||
אוקראינה דינמו קייב (2) | צ'כיה סלביה פראג (2) | ||
שלב המוקדמות השני | |||
מסלול האלופות | מסלול הליגה | ||
קרואטיה דינמו זאגרב (1) | דנמרק מיידטלנד (1) | שווייץ פ.צ. בזל (2) | יוון פאוק סלוניקי (2) |
רומניה צ'.פ.ר. קלוז' (1) | בלארוס באטה בוריסוב (1) | הולנד אייאקס (2) | אוסטריה שטורם גראץ (2) |
שלב המוקדמות הראשון | |||
פולין לגיה ורשה (1) | סרביה הכוכב האדום בלגרד (1) | אלבניה קוקסי (2)[1] | ארמניה אלאשקרט (1) |
שוודיה מאלמה (1) | קזחסטן אסטנה (1) | אירלנד קורק סיטי (1) | לוקסמבורג F91 דודלאנג' (1) |
ישראל הפועל באר שבע (1) | סלובניה אולימפיה ליובליאנה (1) | בוסניה והרצגובינה זרינסקי מוסטאר (1) | צפון אירלנד קרוסיידרס (1) |
סקוטלנד סלטיק (1) | סלובקיה ספרטק טרנבה (1) | גאורגיה טורפדו כותאיסי (1) | ליטא סודובה מריאמפולה (1) |
קפריסין אפואל ניקוסיה (1) | הונגריה וידאוטון (1) | לטביה ספרטקס יורמלה (1) | מלטה ולטה (1) |
נורווגיה רוזנבורג (1) | מולדובה שריף טירספול (1) | מקדוניה שקנדיה (1) | ווילס דה ניו סיינטס (1) |
אזרבייג'ן קרבאך (1) | איסלנד וואלור (1) | אסטוניה פלורה טאלין (1) | איי פארו ויקינגור גטה (1) |
בולגריה לודוגורץ ראזגרד (1) | פינלנד ה.י.ק. הלסינקי (1) | מונטנגרו סוטייסקה ניקשיץ' (1) | |
שלב המוקדמות הראשוני | |||
גיברלטר לינקולן רד אימפס (1) | אנדורה סנטה קולומה (1) | סן מרינו לה פיוריטה (1) | קוסובו דריטה (1) |
סגירה