ליגת האומות 2020/2021 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for ליגת האומות 2020/2021.

ליגת האומות 2020/2021

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

ערך זה עוסק באירוע אקטואלי או מתמשךהנתונים בנושא זה משתנים במהירות, ועל כן ייתכן שהם חלקיים, לא מדויקים או לא מעודכנים.
ליגת האומות 2020/2021
תאריך התחלה 3 בספטמבר 2020 עריכת הנתון בוויקינתונים
תאריך סיום 6 ביוני 2021 עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר משתתפות 55
מספר משחקים 134
מספר שערים 289 (2.16 בממוצע למשחק)
מספר צופים 101,033 (754 בממוצע למשחק)
מלך השערים נורווגיהנורווגיה ארלינג הולאנד
(6 שערים)
2022/23
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

ליגת האומות 2020/2021 היא העונה השנייה של ליגת האומות, תחרות כדורגל לנבחרות לאומיות המאורגנת על ידי אופ"א. שלב הבתים של התחרות החל ב-3 בספטמבר 2020, חצי הגמר והגמר ביוני 2021 והפלייאוף במרץ 2022.

מחזיקת התואר היא פורטוגל, שזכתה בתואר בעונה הראשונה.

מבנה התחרות

ב-24 בספטמבר 2019 הודיעה אופ"א, על תיקון הפורמט לקראת עונה זו, כך שמספר הנבחרות ישאר 55 ומספר הרמות (ליגות) ישאר ארבע, והחלוקה בין הרמות נקבעה מחדש.

55 הנבחרות החברות באופ"א שובצו לארבע ליגות, ליגות א', ב' וג' כוללות 16 נבחרות שחולקו לארבעה בתים של ארבע נבחרות וליגה ד' כוללת 7 נבחרות שחולקו לבית אחד של ארבע נבחרות ובית נוסף בן שלוש נבחרות. המשחקים בכל בית יערכו בשיטת משחקי בית וחוץ בין כל הנבחרות בבית. הנבחרות שובצו לכל ליגה לפי הדירוג הסופי של ליגת האומות 2018/2019.

ארבע הנבחרות בליגה א' שיסימו את שלב הבתים במקום הראשון יתמודדו בשלב הגמר של הטורניר ביוני 2021, שם תוכתר אלופת ליגת האומות. העליות והירידות בין הליגות יקבעו כך: ארבע המנצחות בליגות ב' וג' ושתי המנצחות בליגה ד' יעלו ליגה לקראת העונה הבאה וארבע האחרונות בליגה א' וב' ושתיים מארבע האחרונות בליגה ג' (יקבעו בפלייאוף) ירדו ליגה.

מוקדמות מונדיאל 2022

Postscript-viewer-shaded.png ערך מורחב – מוקדמות מונדיאל 2022 - אירופה

שתי נבחרות מליגת האומות יעלו לפלייאוף שיכלול את עשר הסגניות מהמוקדמות, כאשר מתוך 12 הנבחרות תעפלנה שלוש, ובכך תשלמנה את 13 העולות מאופ"א למונדיאל.

לוח זמנים

שלב סיבוב תאריך
שלב הבתים מחזור 1 3–5 בספטמבר 2020
מחזור 2 6–8 בספטמבר 2020
מחזור 3 8–10 באוקטובר 2020
מחזור 4 11–14 באוקטובר 2020
מחזור 5 12–14 בנובמבר 2020
מחזור 6 15–17 בנובמבר 2020
גמר ליגת האומות חצי הגמר 2–3 ביוני 2021
המשחק על המקום השלישי 6 ביוני 2021
הגמר
פלייאוף ליגה ג'[1] משחק ראשון 24–25 במרץ 2022
משחק שני 28–29 במרץ 2022

ההגרלה

מפת נבחרות ליגת האומות לפי ליגה:   ליגה א'   ליגה ב'   ליגה ג'   ליגה ד'
מפת נבחרות ליגת האומות לפי ליגה:
  ליגה א'
  ליגה ב'
  ליגה ג'
  ליגה ד'

כל 55 הנבחרות הלאומיות של אופ"א ישתתפו בטורניר. בגלל שינוי הפורמט של התחרות, אף נבחרת לא ירדה ליגה מעונת 2018/19. בנוסף לזוכות הבתים, קודמו גם הנבחרות במקום השני בליגות ג' ו־ד', יחד עם הנבחרת במקום השלישי הטובה ביותר בליגה ד'.

בדירוג הנבחרות של אופ"א לשנת 2020/21, דורגו הנבחרות בהתבסס על הדירוג הכללי של ליגת האומות 2018/19, פרט לכך שנבחרות שהורדו במקור ליגה בעונה הקודמת דורגו מתחת לנבחרות שקודמו לפני שינוי הפורמט. הרמות (ליגות) להגרלת הבתים התבססו על דירוג הנבחרות.

מקרא
עלתה ליגה עוד לפני שינוי הפורמט
הייתה אמורה לרדת ליגה אך בעקבות שינוי הפורמט נשארה בליגה
*
עלתה ליגה בעקבות שינוי הפורמט
ליגה א'
רמה נבחרת שינוי מס'
1 נבחרת פורטוגל בכדורגל פורטוגל (מחזיקת התואר) 1
נבחרת הולנד בכדורגל הולנד 2
נבחרת אנגליה בכדורגל אנגליה 3
נבחרת שווייץ בכדורגל שווייץ 4
2 נבחרת בלגיה בכדורגל בלגיה 5
נבחרת צרפת בכדורגל צרפת 6
נבחרת ספרד בכדורגל ספרד 7
נבחרת איטליה בכדורגל איטליה 8
3 נבחרת בוסניה והרצגובינה בכדורגל בוסניה והרצגובינה
9
נבחרת אוקראינה בכדורגל אוקראינה
10
נבחרת דנמרק בכדורגל דנמרק
11
נבחרת שוודיה בכדורגל שוודיה
12
4 נבחרת קרואטיה בכדורגל קרואטיה
13
נבחרת פולין בכדורגל פולין
14
נבחרת גרמניה בכדורגל גרמניה
15
נבחרת איסלנד בכדורגל איסלנד
16
ליגה ב'
רמה נבחרת שינוי מס'
1 נבחרת רוסיה בכדורגל רוסיה 17
נבחרת אוסטריה בכדורגל אוסטריה 18
נבחרת ויילס בכדורגל ויילס 19
נבחרת צ'כיה בכדורגל צ'כיה 20
2 נבחרת סקוטלנד בכדורגל סקוטלנד
21
נבחרת נורווגיה בכדורגל נורווגיה
22
נבחרת סרביה בכדורגל סרביה
23
נבחרת פינלנד בכדורגל פינלנד
24
3 נבחרת סלובקיה בכדורגל סלובקיה
25
נבחרת טורקיה בכדורגל טורקיה
26
נבחרת אירלנד בכדורגל אירלנד
27
נבחרת צפון אירלנד בכדורגל צפון אירלנד
28
4 נבחרת בולגריה בכדורגל בולגריה
*
29
נבחרת ישראל בכדורגל ישראל
*
30
נבחרת הונגריה בכדורגל הונגריה
*
31
נבחרת רומניה בכדורגל רומניה
*
32
ליגה ג'
רמה נבחרת שינוי מס'
1 נבחרת יוון בכדורגל יוון 33
נבחרת אלבניה בכדורגל אלבניה 34
נבחרת מונטנגרו בכדורגל מונטנגרו 35
נבחרת גאורגיה בכדורגל גאורגיה
36
2 נבחרת מקדוניה הצפונית בכדורגל מקדוניה הצפונית
37
נבחרת קוסובו בכדורגל קוסובו
38
נבחרת בלארוס בכדורגל בלארוס
39
נבחרת קפריסין בכדורגל קפריסין
40
3 נבחרת אסטוניה בכדורגל אסטוניה
41
נבחרת סלובניה בכדורגל סלובניה
42
נבחרת ליטא בכדורגל ליטא
43
נבחרת לוקסמבורג בכדורגל לוקסמבורג
*
44
4 נבחרת ארמניה בכדורגל ארמניה
*
45
נבחרת אזרבייג'ן בכדורגל אזרבייג'ן
*
46
נבחרת קזחסטן בכדורגל קזחסטן
*
47
נבחרת מולדובה בכדורגל מולדובה
*
48
ליגה ד'
רמה נבחרת מס'
1 נבחרת גיברלטר בכדורגל גיברלטר 49
נבחרת איי פארו בכדורגל איי פארו 50
נבחרת לטביה בכדורגל לטביה 51
נבחרת ליכטנשטיין בכדורגל ליכטנשטיין 52
2 נבחרת אנדורה בכדורגל אנדורה 53
נבחרת מלטה בכדורגל מלטה 54
נבחרת סן מרינו בכדורגל סן מרינו 55

ליגה א'

הנבחרות שיסיימו במקום הראשון בכל בית יעפילו לשלב הגמר של ליגת האומות, והנבחרות שיסיימו במקום האחרון בבית ירדו לליגה ב'.

הנבחרות

רמה 1: פורטוגל, הולנד, אנגליה ושווייץ.

רמה 2: בלגיה, צרפת, ספרד ואיטליה.

רמה 3: בוסניה והרצגובינה, אוקראינה, דנמרק ושוודיה.

רמה 4: קרואטיה, פולין, גרמניה ואיסלנד.

הבתים

בית א1

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
איטליה איטליה126330725
הולנד הולנד116321743
פולין פולין76213660
בוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובינה26024311-8
איטליה איטליה11בוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובינה
הולנד הולנד10פולין פולין
בוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובינה12פולין פולין
הולנד הולנד01איטליה איטליה
בוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובינה00הולנד הולנד
פולין פולין00איטליה איטליה
איטליה איטליה11הולנד הולנד
פולין פולין30בוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובינה
הולנד הולנד31בוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובינה
איטליה איטליה20פולין פולין
בוסניה והרצגובינה בוסניה והרצגובינה02איטליה איטליה
פולין פולין12הולנד הולנד


בית א2

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
בלגיה בלגיה15650116610
אנגליה אנגליה106312743
דנמרק דנמרק106312871
איסלנד איסלנד06006317-14
איסלנד איסלנד01אנגליה אנגליה
דנמרק דנמרק02בלגיה בלגיה
בלגיה בלגיה51איסלנד איסלנד
דנמרק דנמרק00אנגליה אנגליה
אנגליה אנגליה21בלגיה בלגיה
איסלנד איסלנד03דנמרק דנמרק
אנגליה אנגליה01דנמרק דנמרק
איסלנד איסלנד12בלגיה בלגיה
בלגיה בלגיה20אנגליה אנגליה
דנמרק דנמרק21איסלנד איסלנד
בלגיה בלגיה42דנמרק דנמרק
אנגליה אנגליה40איסלנד איסלנד


בית א3

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
צרפת צרפת1665101257
פורטוגל פורטוגל1364111248
קרואטיה קרואטיה36105916-7
שוודיה שוודיה36105513-8
פורטוגל פורטוגל41קרואטיה קרואטיה
שוודיה שוודיה01צרפת צרפת
צרפת צרפת42קרואטיה קרואטיה
שוודיה שוודיה02פורטוגל פורטוגל
קרואטיה קרואטיה21שוודיה שוודיה
צרפת צרפת00פורטוגל פורטוגל
קרואטיה קרואטיה12צרפת צרפת
פורטוגל פורטוגל30שוודיה שוודיה
פורטוגל פורטוגל01צרפת צרפת
שוודיה שוודיה21קרואטיה קרואטיה
קרואטיה קרואטיה23פורטוגל פורטוגל
צרפת צרפת42שוודיה שוודיה


בית א4

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
ספרד ספרד11632113310
גרמניה גרמניה962311013-3
אוקראינה אוקראינה65203510-5
שווייץ שווייץ3503268-2
גרמניה גרמניה11ספרד ספרד
אוקראינה אוקראינה21שווייץ שווייץ
ספרד ספרד40אוקראינה אוקראינה
שווייץ שווייץ11גרמניה גרמניה
ספרד ספרד10שווייץ שווייץ
אוקראינה אוקראינה12גרמניה גרמניה
גרמניה גרמניה33שווייץ שווייץ
אוקראינה אוקראינה10ספרד ספרד
גרמניה גרמניה31אוקראינה אוקראינה
שווייץ שווייץ11ספרד ספרד
ספרד ספרד60גרמניה גרמניה


גמר ליגת האומות

משחקי הגמר יערכו באיטליה, כאשר חצי-הגמר הראשון והגמר יערכו באצטדיון סן סירו, ואילו חצי-הגמר השני והמשחק על המקום ה-3 באצטדיון אליאנץ.


  חצי הגמר הגמר
6 ביוני 2021
 איטליהאיטליה איטליה    
 ספרדספרד ספרד    
 
10 ביוני 2020
     מנצחת חצי גמר 1  
   מנצחת חצי גמר 2  
המשחק על המקום השלישי
7 ביוני 2020 10 ביוני 2020
 בלגיהבלגיה בלגיה    מפסידת חצי גמר 1  
 צרפתצרפת צרפת      מפסידת חצי גמר 2  

ליגה ב'

הנבחרות שיסיימו במקום הראשון יעפילו לליגה א' והנבחרות שיסיימו במקום הרביעי ירדו לליגה ג'.

הנבחרות

רמה 1: רוסיה, אוסטריה, ויילס וצ'כיה.

רמה 2: סקוטלנד, נורווגיה, סרביה ופינלנד.

רמה 3: סלובקיה, טורקיה, אירלנד וצפון אירלנד.

רמה 4: בולגריה, ישראל, רומניה והונגריה.

הבתים

בית ב1

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
אוסטריה אוסטריה136411963
נורווגיה נורווגיה1063121275
רומניה רומניה8622289-1
צפון אירלנד צפון אירלנד26024411-7
נורווגיה נורווגיה12אוסטריה אוסטריה
רומניה רומניה11צפון אירלנד צפון אירלנד
אוסטריה אוסטריה23רומניה רומניה
צפון אירלנד צפון אירלנד15נורווגיה נורווגיה
נורווגיה נורווגיה40רומניה רומניה
צפון אירלנד צפון אירלנד01אוסטריה אוסטריה
נורווגיה נורווגיה10צפון אירלנד צפון אירלנד
רומניה רומניה01אוסטריה אוסטריה
אוסטריה אוסטריה21צפון אירלנד צפון אירלנד
רומניה רומניה30נורווגיה נורווגיה
אוסטריה אוסטריה11נורווגיה נורווגיה
צפון אירלנד צפון אירלנד11רומניה רומניה


נורווגיה לא התייצבה למשחק נגד רומניה בגלל מגפת הקורונה. ובעקבות החלטת אופ"א הפסידה 3–0.

בית ב2

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
צ'כיה צ'כיה126402954
סקוטלנד סקוטלנד106312541
ישראל ישראל86222770
סלובקיה סלובקיה46114510-5
סקוטלנד סקוטלנד11ישראל ישראל
סלובקיה סלובקיה13צ'כיה צ'כיה
צ'כיה צ'כיה12סקוטלנד סקוטלנד
ישראל ישראל11סלובקיה סלובקיה
ישראל ישראל12צ'כיה צ'כיה
סקוטלנד סקוטלנד10סלובקיה סלובקיה
סקוטלנד סקוטלנד10צ'כיה צ'כיה
סלובקיה סלובקיה23ישראל ישראל
סלובקיה סלובקיה10סקוטלנד סקוטלנד
צ'כיה צ'כיה10ישראל ישראל
צ'כיה צ'כיה20סלובקיה סלובקיה
ישראל ישראל10סקוטלנד סקוטלנד


בית ב3

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
הונגריה הונגריה116321743
רוסיה רוסיה86222912-3
סרביה סרביה66132972
טורקיה טורקיה6613268-2
רוסיה רוסיה31סרביה סרביה
טורקיה טורקיה01הונגריה הונגריה
הונגריה הונגריה23רוסיה רוסיה
סרביה סרביה00טורקיה טורקיה
רוסיה רוסיה11טורקיה טורקיה
סרביה סרביה01הונגריה הונגריה
רוסיה רוסיה00הונגריה הונגריה
טורקיה טורקיה22סרביה סרביה
טורקיה טורקיה32רוסיה רוסיה
הונגריה הונגריה11סרביה סרביה
הונגריה הונגריה20טורקיה טורקיה
סרביה סרביה50רוסיה רוסיה


בית ב4

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
ויילס ויילס166510716
פינלנד פינלנד126402752
אירלנד אירלנד3603314-3
בולגריה בולגריה2602427-5
בולגריה בולגריה11אירלנד אירלנד
פינלנד פינלנד01ויילס ויילס
ויילס ויילס10בולגריה בולגריה
אירלנד אירלנד01פינלנד פינלנד
אירלנד אירלנד00ויילס ויילס
פינלנד פינלנד20בולגריה בולגריה
פינלנד פינלנד10אירלנד אירלנד
בולגריה בולגריה01ויילס ויילס
בולגריה בולגריה12פינלנד פינלנד
ויילס ויילס10אירלנד אירלנד
אירלנד אירלנד00בולגריה בולגריה
ויילס ויילס31פינלנד פינלנד


ליגה ג'

הנבחרות שיסיימו במקום הראשון יעפילו לליגה ב'. הנבחרות שיסיימו במקום הרביעי, יתמודדו בפלייאוף, ושתי הנבחרות המפסידות ירדו לליגה ד'[1].

הנבחרות

רמה 1: יוון, אלבניה, מונטנגרו וגאורגיה.

רמה 2: מקדוניה הצפונית, קוסובו, בלארוס וקפריסין.

רמה 3: אסטוניה, סלובניה, ליטא ולוקסמבורג.

רמה 4: ארמניה, אזרבייג'ן, קזחסטן ומולדובה.

הבתים

בית ג1

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
מונטנגרו מונטנגרו1364111028
לוקסמבורג לוקסמבורג106312752
אזרבייג'ן אזרבייג'ן6613224-2
קפריסין קפריסין46114210-8
אזרבייג'ן אזרבייג'ן12לוקסמבורג לוקסמבורג
קפריסין קפריסין02מונטנגרו מונטנגרו
קפריסין קפריסין01אזרבייג'ן אזרבייג'ן
לוקסמבורג לוקסמבורג01מונטנגרו מונטנגרו
לוקסמבורג לוקסמבורג20קפריסין קפריסין
מונטנגרו מונטנגרו20אזרבייג'ן אזרבייג'ן
אזרבייג'ן אזרבייג'ן00קפריסין קפריסין
מונטנגרו מונטנגרו12לוקסמבורג לוקסמבורג
אזרבייג'ן אזרבייג'ן00מונטנגרו מונטנגרו
קפריסין קפריסין21לוקסמבורג לוקסמבורג
לוקסמבורג לוקסמבורג00אזרבייג'ן אזרבייג'ן
מונטנגרו מונטנגרו40קפריסין קפריסין


בית ג2

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
ארמניה ארמניה116321963
מקדוניה הצפונית מקדוניה הצפונית96231981
גאורגיה גאורגיה76141660
אסטוניה אסטוניה3603359-4
מקדוניה הצפונית מקדוניה הצפונית21ארמניה ארמניה
אסטוניה אסטוניה01גאורגיה גאורגיה
ארמניה ארמניה20אסטוניה אסטוניה
גאורגיה גאורגיה11מקדוניה הצפונית מקדוניה הצפונית
ארמניה ארמניה22גאורגיה גאורגיה
אסטוניה אסטוניה33מקדוניה הצפונית מקדוניה הצפונית
אסטוניה אסטוניה11ארמניה ארמניה
מקדוניה הצפונית מקדוניה הצפונית11גאורגיה גאורגיה
מקדוניה הצפונית מקדוניה הצפונית21אסטוניה אסטוניה
גאורגיה גאורגיה12ארמניה ארמניה
ארמניה ארמניה10מקדוניה הצפונית מקדוניה הצפונית
גאורגיה גאורגיה00אסטוניה אסטוניה


בית ג3

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
סלובניה סלובניה145410817
יוון יוון125320615
קוסובו קוסובו5612346-2
מולדובה מולדובה16015111-10
מולדובה מולדובה11קוסובו קוסובו
סלובניה סלובניה00יוון יוון
סלובניה סלובניה10מולדובה מולדובה
קוסובו קוסובו12יוון יוון
יוון יוון20מולדובה מולדובה
קוסובו קוסובו01סלובניה סלובניה
יוון יוון00קוסובו קוסובו
מולדובה מולדובה04סלובניה סלובניה
מולדובה מולדובה02יוון יוון
סלובניה סלובניה21קוסובו קוסובו
קוסובו קוסובו10מולדובה מולדובה


בית ג4

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
אלבניה אלבניה116321844
בלארוס בלארוס1063121082
ליטא ליטא8622257-2
קזחסטן קזחסטן4611459-4
ליטא ליטא02קזחסטן קזחסטן
בלארוס בלארוס02אלבניה אלבניה
קזחסטן קזחסטן12בלארוס בלארוס
אלבניה אלבניה01ליטא ליטא
קזחסטן קזחסטן00אלבניה אלבניה
ליטא ליטא22בלארוס בלארוס
בלארוס בלארוס20קזחסטן קזחסטן
ליטא ליטא00אלבניה אלבניה
אלבניה אלבניה31קזחסטן קזחסטן
בלארוס בלארוס20ליטא ליטא
אלבניה אלבניה32בלארוס בלארוס
קזחסטן קזחסטן12ליטא ליטא


משחקי הפלייאוף

נבחרת א' תוצאה נבחרת ב' משחק 1 משחק 2
נבחרת מולדובה בכדורגל מולדובה נבחרת קזחסטן בכדורגל קזחסטן 24–25 במרץ 2022 28–29 במרץ 2022
נבחרת קפריסין בכדורגל קפריסין נבחרת אסטוניה בכדורגל אסטוניה 24–25 במרץ 2022 28–29 במרץ 2022

ליגה ד'

הנבחרות שיסיימו במקום הראשון יעפילו לליגה ג'.

הנבחרות

רמה 1: גיברלטר, איי פארו, לטביה וליכטנשטיין.

רמה 2: אנדורה, מלטה וסן מרינו.

הבתים

בית ד1

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
איי פארו איי פארו116330954
מלטה מלטה96231862
לטביה לטביה76141844
אנדורה אנדורה26024111-10
לטביה לטביה00אנדורה אנדורה
איי פארו איי פארו32מלטה מלטה
אנדורה אנדורה01איי פארו איי פארו
מלטה מלטה11לטביה לטביה
איי פארו איי פארו11לטביה לטביה
אנדורה אנדורה00מלטה מלטה
איי פארו איי פארו20אנדורה אנדורה
לטביה לטביה01מלטה מלטה
מלטה מלטה31אנדורה אנדורה
לטביה לטביה11איי פארו איי פארו
אנדורה אנדורה05לטביה לטביה
מלטה מלטה11איי פארו איי פארו


בית ד2

נבחרתנקודותמשחקיםניצחונותתיקוהפסדיםשערים
זכותחובההפרש
גיברלטר גיברלטר84220312
ליכטנשטיין ליכטנשטיין54121321
סן מרינו סן מרינו2402203-3
גיברלטר גיברלטר10סן מרינו סן מרינו
סן מרינו סן מרינו02ליכטנשטיין ליכטנשטיין
ליכטנשטיין ליכטנשטיין01גיברלטר גיברלטר
ליכטנשטיין ליכטנשטיין00סן מרינו סן מרינו
סן מרינו סן מרינו00גיברלטר גיברלטר
גיברלטר גיברלטר11ליכטנשטיין ליכטנשטיין


מוקדמות מונדיאל 2022 פלייאוף

לפי פורמט העפלה למונדיאל 2022, שתי קבוצות, מנצחות בתים, המדורגות הכי גבוה שלא סיימו באחד משני המקומות הראשונים בבית המוקדמות למונדיאל, יעפילו לפלייאוף.

ליגה הנבחרת המקום
א' נבחרת צרפת בכדורגל צרפת 1-4
נבחרת בלגיה בכדורגל בלגיה
נבחרת איטליה בכדורגל איטליה
נבחרת ספרד בכדורגל ספרד
ב' נבחרת ויילס בכדורגל ויילס 17
נבחרת אוסטריה בכדורגל אוסטריה 18
נבחרת צ'כיה בכדורגל צ'כיה 19
נבחרת הונגריה בכדורגל הונגריה 20
ג' נבחרת סלובניה בכדורגל סלובניה 33
נבחרת מונטנגרו בכדורגל מונטנגרו 34
נבחרת אלבניה בכדורגל אלבניה 35
נבחרת ארמניה בכדורגל ארמניה 36
ד' נבחרת גיברלטר בכדורגל גיברלטר 49
נבחרת איי פארו בכדורגל איי פארו 50

מלכות שערים

מקום שחקן לאום כמות שערים
1 ארלינג הלאנד נבחרת נורווגיה בכדורגל נורווגיה 6
2 רומלו לוקאקו נבחרת בלגיה בכדורגל בלגיה 5
ערן זהבי נבחרת ישראל בכדורגל ישראל 5
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ליגת האומות 2020/2021 בוויקישיתוף

הערות שוליים

  1. ^ 1 2 משחקי הפלייאוף בליגה ג' ישוחקו באותם תאריכים של פלייאוף מוקדמות המונדיאל, לכן אם אחת מהמשתתפות תעפיל לפלייאוף המוקדמות, הפלייאוף יבוטל והירידה תקבע על פי דירוג הנבחרות (הנבחרות המדורגות במקומות 47 ו-48 ירדו לליגה ד').
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
ליגת האומות 2020/2021
Listen to this article