עונת 1999/2000 בליגת האלופות
טורניר כדורגל / ויקיפדיה האנציקלופדיה encyclopedia
עונת 1999/2000 בליגת האלופות הייתה העונה ה-45 של התחרות האירופית לקבוצות כדורגל והשמינית במסגרת ליגת האלופות. היא אורגנה על ידי אופ"א. המשחק הראשון התקיים ב-19 ביולי 1999 ותחרות הסתיימה ב-24 במאי 2000.
מארחת | אצטדיון סטאד דה פראנס |
---|---|
תקופת התחרות | 13 ביולי 1999 – 24 במאי 2000 (45 שבועות ויומיים) |
מספר משתתפות | 71 |
הזוכה | ספרד ריאל מדריד |
מספר משחקים | 157 |
מספר שערים | 442 (2.82 בממוצע למשחק) |
מלך השערים |
ספרד ראול ברזיל ריבאלדו ברזיל מריו ז'רדל (10 שערים כל אחד) |
בתחרות השתתפו 72 קבוצות.
משחק הגמר נערך בסטאד דה פראנס, צרפת. התחרות הסתיימה בניצחון של ריאל מדריד בפעם השמינית בתולדות המועדון.
בתחרות השתתפו 72 קבוצות. מ-14 מדינות השתתפו יותר מנציג אחד:
- 4 - גרמניה, איטליה, ספרד (מהם שני נציגים לא השתתפו בשלבים המוקדמים)
- 3 - אנגליה, צרפת, הולנד (מהם שני נציגים לא השתתפו בשלבים המוקדמים)
- 2 - צ'כיה, יוון, נורווגיה, פורטוגל (ממדינות אלו מנצחת אליפות המדינה העפיל ישירות לשלב הבתים), אוסטריה, קרואטיה, דנמרק, טורקיה
גם ריאל מדריד, כמנצחת של העונה הקודמת נכנסה לתחרות ישירות לשלב הבתים. לאחר הסיבובים המוקדמים, הקבוצות חולקו ל-8 בתים. לאחר מכך הוקמו 4 בתים בהם שיחקו 16 קבוצות. מבתים אלו הקבוצות הועלו למשחקי שמינית הגמר (4 מנצחי בתים ו-4 קבוצות שהגיעו למקום השני).
כל המשחקים למעט משחק הגמר היו בשיטת משחק בית ומשחק חוץ לקביעת הקבוצה שתעפיל לשלבי ההמשך. חוק "שער חוץ", היה בתוקף לכל שלבי התחרות. במקרה שאין אפשרות להגיע להכרעה תוך יתרון שער חוץ, המנצח נקבע בסדרת בעיטות עונשין.
למנצחת במשחק הוענקו שלוש נקודות.
שלב המוקדמות הראשון
קבוצה א' | תוצאה | קבוצה ב' | סיבוב ראשון | סיבוב שני |
---|---|---|---|---|
איסלנד איי. בי. וי. | 3–1 | אלבניה קיי אף טיראנה | 1–0 | 2–1 |
בולגריה ליטקס לובץ' | 5–0 | צפון אירלנד גלנטורן | 3–0 | 2–0 |
ליטא ז'לגיריס וילנה | 5–0 | ארמניה ארקס אררט | 2–0 | 3–0 |
איי פארו HB טורסהאבן | 1–7 | פינלנד האקה | 1–1 | 0–6 |
סרביה ומונטנגרו פרטיזן בלגרד | 10–1 | אסטוניה פלורה טאלין | 6–0 | 4–1 |
לוקסמבורג ג'אוניס אש | 0–10 | לטביה סקונטו ריגה | 0–2 | 0–8 |
מקדוניה סלוגה | 2–2 (ח) | אזרבייג'ן קאפאז | 1–0 | 1–2 |
ויילס בארי טאון | 2–3 | מלטה ולטה | 0–0 | 2–3 |
אירלנד סנט פטריקס אתלטיק | 0–10 | מולדובה זימברו קישינב | 0–5 | 0–5 |
שלב המוקדמות השני
קבוצה א' | תוצאה | קבוצה ב' | סיבוב ראשון | סיבוב שני |
---|---|---|---|---|
אוסטריה ראפיד וינה | 5–0 | מלטה ולטה | 3–0 | 2–0 |
קפריסין אנורתוסיס פמגוסטה | 3–2 | סלובקיה סלובן ברטיסלאבה | 2–1 | 1–1 |
סרביה ומונטנגרו פרטיזן בלגרד | 6–1 | קרואטיה רייקה | 3–1 | 3–0 |
רוסיה צסק"א מוסקבה | 2–4 | נורווגיה מולדה | 2–0 | 0–4 |
בולגריה ליטקס לובץ' | 5–5 (2–3 פ) | פולין וידזב לודז' | 4–1 | 1–4 (ה) |
פינלנד האקה | 1–7 | סקוטלנד ריינג'רס | 1–4 | 0–3 |
גאורגיה (1990–2004) דינמו טיביליסי | 2–3 | מולדובה זימברו קישינב | 2–1 | 0–2 |
בלארוס דנייפר מוהילב | 0–3 | שוודיה א.י.ק סולנה | 0–1 | 0–2 |
מקדוניה סלוגה | 0–2 | דנמרק ברונדבי | 0–1 | 0–1 |
רומניה ראפיד בוקרשט | 4–5 | לטביה סקונטו ריגה | 3–3 | 1–2 |
טורקיה בשיקטש | 1–1 (ח) | ישראל הפועל חיפה | 1–1 | 0–0 |
אוקראינה דינמו קייב | 3–0 | ליטא ז'לגיריס וילנה | 2–0 | 1–0 |
איסלנד איי. בי. וי. | 1–5 | הונגריה מ.ט.ק. הונגריה | 0–2 | 1–3 |
סלובניה מריבור | 5–4 | בלגיה גנק | 5–1 | 0–3 |
שלב המוקדמות השלישי
קבוצה א' | תוצאה | קבוצה ב' | סיבוב ראשון | סיבוב שני |
---|---|---|---|---|
מולדובה זימברו קישינב | 0–2 | הולנד פ.ס.וו. איינדהובן | 0–0 | 0–2 |
רוסיה ספרטק מוסקבה | 5–1 | סרביה ומונטנגרו פרטיזן בלגרד | 2–0 | 3–1 |
אנגליה צ'לסי | 3–0 | לטביה סקונטו ריגה | 3–0 | 0–0 |
אוסטריה ראפיד וינה | 0–4 | טורקיה גלאטסראיי | 0–3 | 0–1 |
איטליה פיורנטינה | 5–1 | פולין וידזב לודז' | 3–1 | 2–0 |
דנמרק אולבורג | 3–4 | אוקראינה דינמו קייב | 1–2 | 2–2 |
סקוטלנד ריינג'רס | 2–1 | איטליה פארמה | 2–0 | 0–1 |
דנמרק ברונדבי | 3–6 | פורטוגל בואבישטה | 1–2 | 2–4 (ה) |
יוון א.א.ק. אתונה | 0–1 | שוודיה א.י.ק סולנה | 0–0 | 0–1 |
ישראל הפועל חיפה | 0–4 | ספרד ולנסיה | 0–2 | 0–2 |
גרמניה הרטה ברלין | 2–0 | קפריסין אנורתוסיס פמגוסטה | 2–0 | 0–0 |
אוסטריה שטורם גראץ | 4–3 | שווייץ סרבט ז'נבה | 2–1 | 2–2 |
נורווגיה מולדה | 1–1 (ח) | ספרד מיורקה | 0–0 | 1–1 |
צרפת ליון | 0–3 | סלובניה מריבור | 0–1 | 0–2 |
קרואטיה קרואטיה זאגרב | 2–0 | הונגריה מ.ט.ק. הונגריה | 0–0 | 2–0 |
צ'כיה טפליצה | 0–2 | גרמניה בורוסיה דורטמונד | 0–1 | 0–1 |
משחקי שלב הבתים הראשון נערכו בין 14 בספטמבר 1999 לבין 3 בנובמבר 1999. בהם השתתפו 16 קבוצות שעברו את השלבים המוקדמים ו-16 קבוצות שהעפילו ישירות לשלב זה.
שתי הקבוצות שסיימו במקומות הראשונים בבית העפילו לשלב הבתים השני, הקבוצות שסיימו במקום השלישי בבית נשרו לשלב השלישי בגביע אופ"א
בית א' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
איטליה לאציו | 6 | 4 | 2 | 0 | 13 | 3 | 10 | 14 |
אוקראינה דינמו קייב | 6 | 2 | 1 | 3 | 8 | 8 | 0 | 7 |
גרמניה באייר לברקוזן | 6 | 1 | 4 | 1 | 7 | 7 | 0 | 7 |
סלובניה מריבור | 6 | 1 | 3 | 2 | 2 | 12 | 10− | 4 |
בית ב' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
ספרד ברצלונה | 6 | 4 | 2 | 0 | 19 | 9 | 10 | 14 |
איטליה פיורנטינה | 6 | 2 | 3 | 1 | 9 | 7 | 2 | 9 |
אנגליה ארסנל | 6 | 2 | 2 | 2 | 9 | 9 | 0 | 8 |
שוודיה א.י.ק סולנה | 6 | 0 | 1 | 5 | 4 | 16 | 12− | 1 |
בית ג' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
נורווגיה רוזנבורג | 6 | 3 | 2 | 1 | 12 | 5 | 7 | 11 |
הולנד פיינורד | 6 | 1 | 5 | 0 | 7 | 6 | 1 | 8 |
גרמניה בורוסיה דורטמונד | 6 | 1 | 3 | 2 | 7 | 9 | 2− | 6 |
פורטוגל בואבישטה | 6 | 1 | 2 | 3 | 4 | 10 | 6− | 5 |
בית ד' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
אנגליה מנצ'סטר יונייטד | 6 | 4 | 1 | 1 | 9 | 4 | 5 | 13 |
צרפת אולימפיק מרסיי | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 8 | 2 | 10 |
אוסטריה שטורם גראץ | 6 | 2 | 0 | 4 | 5 | 12 | 7− | 6 |
קרואטיה קרואטיה זאגרב | 6 | 1 | 2 | 3 | 7 | 7 | 0 | 5 |
בית ה' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
ספרד ריאל מדריד | 6 | 4 | 1 | 1 | 15 | 7 | 8 | 13 |
פורטוגל פורטו | 6 | 4 | 0 | 2 | 9 | 6 | 3 | 12 |
יוון אולימפיאקוס | 6 | 2 | 1 | 3 | 9 | 12 | 3− | 7 |
נורווגיה מולדה | 6 | 1 | 0 | 5 | 6 | 14 | 8− | 3 |
בית ו' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
ספרד ולנסיה | 6 | 3 | 3 | 0 | 8 | 4 | 4 | 12 |
גרמניה באיירן מינכן | 6 | 2 | 3 | 1 | 7 | 6 | 1 | 9 |
סקוטלנד ריינג'רס | 6 | 2 | 1 | 3 | 7 | 7 | 0 | 7 |
הולנד פ.ס.וו. איינדהובן | 6 | 1 | 1 | 4 | 5 | 10 | 5− | 4 |
בית ז' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
צ'כיה ספרטה פראג | 6 | 3 | 3 | 0 | 14 | 6 | 8 | 12 |
צרפת בורדו | 6 | 3 | 3 | 0 | 7 | 4 | 3 | 12 |
רוסיה ספרטק מוסקבה | 6 | 1 | 2 | 3 | 9 | 12 | 3− | 5 |
הולנד וילם II | 6 | 0 | 2 | 4 | 7 | 15 | 8− | 2 |
בית ח' | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש שערים | נקודות |
אנגליה צ'לסי | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 3 | 7 | 11 |
גרמניה הרטה ברלין | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 10 | 3− | 8 |
טורקיה גלאטסראיי | 6 | 2 | 1 | 3 | 10 | 13 | 3− | 7 |
איטליה מילאן | 6 | 1 | 3 | 2 | 6 | 7 | 1− | 6 |
משחקי שלב הבתים השני נערכו בין 23 בנובמבר 1999 לבין 22 במרץ 2000. בהם השתתפו 16 קבוצות שחולקו ל-4 בתים.
בית א'
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש | נקודות |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ספרד ברצלונה | 6 | 5 | 1 | 0 | 17 | 5 | 12 | 16 |
פורטוגל פורטו | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 8 | 0 | 10 |
צ'כיה ספרטה פראג | 6 | 1 | 2 | 3 | 5 | 12 | 7- | 5 |
גרמניה הרטה ברלין | 6 | 0 | 2 | 4 | 3 | 8 | 5- | 2 |
בית ב'
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש | נקודות |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
אנגליה מנצ'סטר יונייטד | 6 | 4 | 1 | 1 | 10 | 4 | 6 | 13 |
ספרד ולנסיה | 6 | 3 | 1 | 2 | 9 | 5 | 4 | 10 |
איטליה פיורנטינה | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 8 | 1- | 8 |
צרפת בורדו | 6 | 0 | 2 | 4 | 5 | 14 | 9- | 2 |
בית ג'
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש | נקודות |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
גרמניה באיירן מינכן | 6 | 4 | 1 | 1 | 13 | 8 | 5 | 13 |
ספרד ריאל מדריד | 6 | 3 | 1 | 2 | 11 | 12 | 1- | 10 |
אוקראינה דינמו קייב | 6 | 3 | 1 | 2 | 10 | 8 | 2 | 10 |
נורווגיה רוזנבורג | 6 | 0 | 1 | 5 | 5 | 11 | 6- | 1 |
בית ד'
קבוצה | משחקים | ניצחונות | תיקו | הפסדים | שערי זכות | שערי חובה | הפרש | נקודות |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
איטליה לאציו | 6 | 3 | 2 | 1 | 10 | 4 | 6 | 11 |
אנגליה צ'לסי | 6 | 3 | 1 | 2 | 8 | 5 | 3 | 10 |
הולנד פיינורד | 6 | 2 | 2 | 2 | 7 | 7 | 0 | 8 |
צרפת אולימפיק מרסיי | 6 | 1 | 1 | 4 | 2 | 11 | 9- | 4 |