עונת 2020/2021 בליגה הלאומית בכדורסל - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for עונת 2020/2021 בליגה הלאומית בכדורסל.

עונת 2020/2021 בליגה הלאומית בכדורסל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הליגה הלאומית בכדורסל 2020\2021
מספר משתתפות 15
מספר משחקים עונה סדירה: 28 מחזורים
רבע הגמר : הטוב משלושה
חצי הגמר : הטוב מחמישה
הגמר : הטוב משתיים
בית תחתון: שישה משחקים בשיטת ליגה.
http://ibasketball.co.il/league/4039
2021/2022 ←

עונת 2020\2021 בליגה הלאומית בכדורסל היא העונה ה-55 של הליגה השנייה בחשיבותה בכדורסל בישראל.

לאחר השביתה והמאבק שהתנהל בתחילת עונת 2018/19 החליט איגוד הכדורסל לשנות את מנגנון העולות והיורדות, כך שבמקום עולה אחת ויורדת אחת מליגת העל, החל מעונת 2019/20 יהיו שתי עולות ושתי יורדות, המהלך קיבל את אישור מנהלת הליגה הלאומית אך לא את אישור מנהלת ליגת העל, בהצבעה שנערכה באיגוד הכדורסל תמכו כל חברי הדריקטוריון שנכחו כ-15 במספר ללא מתנגדים, בין החברים התומכים היו נציגים מ-4 קבוצות ליגת העל : מכבי תל אביב, בני הרצליה, הפועל באר שבע והפועל תל אביב,[1] ההחלטה התקבלה לאחר שמנהלת ליגת העל דחתה את ההצעה להגדיל את ליגת העל ל-14 קבוצות יחד עם שינוי מספר העולות,[2] אך בסופו של דבר הוחלט כי בסיום עונת 2019/20 תעלנה שתי קבוצות מהליגה הלאומית וקבוצה אחת תרד מליגת העל, כך שליגת העל תגדל לעונה אחת ל-13 קבוצות והליגה הלאומית ל-15 קבוצות ובסיום עונת 2020/21 תעלה קבוצה אחת מהליגה הלאומית וירדו שתי קבוצות מליגת העל ולאחר מכן בעונת 2021/21 יהיו שתי עולות לליגת העל ושתי יורדות.

בעונת 2019/20 שונתה שיטת הפלייאוף בעקבות ההחלטה על שתי עולות, כאשר ברבע הגמר תשוחק שיטת הטוב מ-5 (במקום הטוב מ-3) בחצי הגמר הטוב מ-5 ובגמר משחק בית ומשחק חוץ כאשר המנצחת בסיכום שני המשחקים היא האלופה[3] העונה יצאה לדרך ב-29 באוקטובר וקודם לכן ב-23 באוקטובר שוחק הסבב הראשון של גביע המדינה. שיטה זו לא מומשה עקב הקפאת הליגה בעקבות משבר הקורונה ועליית שתי הראשונות שהיו מוליכות הטבלה בני הרצליה והפועל חיפה יעפילו לליגת העל, בעוד האחרונות בטבלה א.ס. רמת השרון והפועל חבל מודיעין יישארו בליגה ולא ינשרו לארצית[4]

בעקבות זאת בעונת זו ישחקו בליגה הלאומית 15 קבוצות. 12 הקבוצות שנשארו בליגה מהעונה שעברה, אליהן הצטרפו. היורדת מליגת העל:מכבי אשדוד, והעולות מהליגה הארצית: הפועל עכו ומכבי עירוני רמת גן

שיטת המשחקים בעונה זו זהה לעונה הקודמת אך הפעם עקב מספר אי זוגי של קבוצות, שלוש הקבוצות שיסיימו במקומות 15-14-13 ירדו לליגה הארצית.[5]

העונה הייתה אמורה להיפתח ב-5 באוקטובר לאחר טורניר גביע הליגה, אך עקב מגפת הקורנה והסגר שהטילה ממשלת ישראל, נדחו משחקי גביע הליגה, גביע המדינה ומשחקי הליגה, לאחר הסגר השני שהוטל בחגי תשרי, שוחק טורניר כדורסל 3x3 כתחליף למשחקי האימון וההכנה. בסופו של דבר החלה הליגה ב-17 בנובמבר, במשחק במסגרת המחזור ה-5 כאשר 4 המחזורים הראשונים יושלמו במהלך העונה.

קבוצות

קבוצה עיר אולם ביתי מושבים
אליצור "איתו" אשקלון אשקלון היכל הספורט העירוני אשקלון 3,000
אליצור יבנה יבנה רלף קליין 1,000
אליצור נתניה נתניה אולם ישורון 1,000
אליצור קריית אתא קריית אתא אולם חדש רמז 1,000
א.ס. רמת השרון רמת השרון קריית יערים 900
הפועל גליל עליון מ.א. גליל עליון הפיס כפר בלום 2,200
הפועל חבל מודיעין מועצה אזורית חבל מודיעין אולם ספורט נחשון 370
הפועל עכו/מטה אשר עכו ומ.א. מטה אשר אולם יצחק נבון [6] 600
הפועל עפולה עפולה אולם עירוני עפולה עלית 1,000
הפועל רמת-גן גבעתיים רמת גן וגבעתיים אולם זיסמן 1,500
מכבי אשדוד אשדוד היכל טוטו הקריה 2,200
מכבי הוד השרון הוד השרון אולם עתידים 400
מכבי עירוני רמת גן רמת גן אולם זיסמן 1,500
מכבי קריית מוצקין קריית מוצקין אולם יצחק נבון 600
עירוני רעננה רעננה מטרווסט 1,650

צוות ונותני חסות

קבוצה בעלים/נשיא מאמן קפטן יצרנית תלבושות נותנות חסות ראשיות ומשניות
אליצור "איתו" אשקלון עיריית אשקלון חנן הירשוביץ' פול דילייני PEAK מכללת אשקלון
אליצור יבנה שאול דוד יניב בורגר אלעד הופמן PEAK ——
אליצור נתניה תומר ברזילי רובן נייברגר ברייס וושינגטון Derby קוסמוס נדל"ן
אליצור קריית אתא נפתלי בנטוב שרון אברהמי רועי נציה PEAK Broker
א.ס. רמת השרון אלון שפר גיא קנטור מוטי מוסקוביץ' Macron שיין נדל"ן
הפועל גליל עליון מועצה אזורית הגליל העליון ברק פלג אלון ספיר AND1 מבטח שמיר
הפועל חבל מודיעין עובד שטח נתי כהן גיא דותן PEAK מגה-אור
הפועל עכו/מטה אשר משה עקרי עמית תמיר ניב אוזן PEAK ——
הפועל עפולה עיריית עפולה ניר קפלן מוריאל לוטטי PEAK ——
הפועל רמת גן/גבעתיים עמותת אורדון ועיריית גבעתיים מתן חרוש גיא פלטין And1 אורדונס
מכבי אשדוד אדמונד אסולין עופר רחימי רביב פיטשון Macron ——
מכבי הוד השרון אורי אשכנזי אלון שטיין אורן מנסקי PEAK סנו
מכבי עירוני רמת גן חן שנידרמן שמוליק ברנר יוני ניר Macron ——
מכבי קריית מוצקין משה גרוסמן שלומי אבוחצירא שלו לוגשי Derby ——
עירוני רעננה ערן טסל יוסי בונן ירין איינהורן Macron יובלים

שינויי מאמנים

קבוצה מאמן יוצא סיבת עזיבה תאריך עזיבה מיקום מאמן נכנס תאריך המינוי
אליצור יבנה שי סגלוביץ' התפטר 24 בדצמבר 2020 12 (4-2) יצחק אפטקר 24 בדצמבר 2020
אליצור יבנה יצחק אפטקר סיום אימון זמני 29 בדצמבר 2020 12 (5-2) יניב בורגר 29 בדצמבר 2020
הפועל עכו/מטה אשר עודד הנדלר פוטר 30 בדצמבר 2020 14 (6-1) עמית תמיר 4 בינואר 2021
מכבי קריית מוצקין רועי פרל פוטר 31 בדצמבר 2020 15 (6-1) שלומי אבוחצירא 1 בינואר 2021
הפועל עפולה רועי חגאי התפטר 4 במרץ 2021 11 (6-6) ניר קפלן 4 במרץ 2021
מכבי עירוני רמת גן אורי קוקיה פוטר 10 במרץ 2021 6 (7-8) שמוליק ברנר 12 במרץ 2021
מכבי עירוני רעננה עופר ברקוביץ' פוטר 2 באפריל 2021 15 (12-6) יוסי בונן 2 באפריל 2021

טבלת הליגה

עונה סדירה

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים זכות חובה הפרש נקודות הערות
1. אליצור "איתו" אשקלון (העפילה לפלייאוף) 24 20 4 2113 1876 237+ 44 שלב הפלייאוף
2. הפועל גליל עליון 25 15 10 2122 1979 143+ 40
3. מכבי אשדוד (העפילה לפלייאוף) 24 16 8 2051 1971 80+ 40
4. הפועל חבל מודיעין (העפילה לפלייאוף) 24 16 8 2173 2078 95+ 40
5. אליצור קריית אתא 24 15 9 2042 1970 72+ 39
6. מכבי עירוני רמת גן 25 13 12 2153 2137 16+ 38
7. הפועל רמת גן/גבעתיים 25 12 13 2137 2189 52- 37
8. אליצור נתניה 24 13 11 1923 1929 6- 37
9. הפועל עפולה 24 12 12 2011 2007 4+ 36 משחקי הבית התחתון
10. א.ס. רמת השרון 25 11 14 2019 2016 3+ 36
11. מכבי הוד השרון (בית תחתון) 26 10 16 2068 2221 153- 36
12. מכבי קריית מוצקין (בית תחתון) 26 7 19 2171 2362 191- 33
13. אליצור יבנה 24 8 16 1971 2063 92- 32
14. הפועל עכו/מטה אשר 24 8 16 2114 2190 76- 32
15. מכבי רעננה 24 8 16 1978 2058 80- 32

פלייאוף עליון

רבע הגמר

8 הקבוצות שהעפילו משלב העונה הסדירה מתמודדות בסדרות לפי דירוגן בסיום העונה הסדירה (מקום ראשון נגד מקום שמיני, מקום שני נגד מקום שביעי, מקום שלישי נגד מקום שישי ומקום רביעי נגד מקום חמישי). בסדרת הטוב מחמישה, כשהקבוצה המדורגת גבוה יותר תארח את המשחק הראשון, השלישי והחמישי (במידת הצורך) המדורגת נמוך יותר תארח את המשחק השני והרביעי (במידת הצורך).


קבוצה 1 תוצאה בסדרה קבוצה 2 משחק ראשון משחק שני משחק שלישי משחק רביעי משחק חמישי
אליצור "איתו" אשקלון[7] סדרה מספר 1 מקום 8 - - - -
מקום 2 סדרה מספר 2 מקום 7 - - - -
מקום 3 סדרה מספר 3 מקום 6 - - - -
מקום 4 סדרה מספר 4 מקום 5 - - - -

חצי גמר

ארבע המעפילות משלב רבע הגמר יתמודדו בסדרת הטוב מחמישה כשהקבוצה המדורגת גבוה יותר תארח את המשחק הראשון, השלישי והחמישי (במידת הצורך) המדורגת נמוך יותר תארח את המשחק השני והרביעי (במידת הצורך). המנצחת בסדרה הראשונה (מקום ראשון-מקום שמיני) תתמודד נגד המנצחת בסדרה הרביעית (מקום רביעי-מקום חמישי) ואילו המנצחת בסדרה השנייה (מקום שני-מקום שביעי) תתמודד נגד המנצחת בסדרה השלישית (מקום שלישי-מקום שישי)

שתי המנצחות בסדרת חצי הגמר יעפילו לליגת העל, אך קודם לכן ישתתפו בצמד משחקי גמר לקביעת אלופת העונה.

קבוצה 1 תוצאה בסדרה קבוצה 2 משחק ראשון משחק שני משחק שלישי משחק רביעי משחק חמישי
מנצחת סדרה מספר 1 סדרה מספר 1 מנצחת סדרה מספר 4 - - - -
מנצחת סדרה מספר 2 סדרה מספר 2 מנצחת סדרה מספר 3 - - - -

גמר

שתי המנצחות בסדרות חצי הגמר העפילו לליגת העל ובגמר ישוחקו צמד משחקים, כאשר כל קבוצה תארח משחק בודד בביתה, המנצחת בסיכום צמד המשחקים תוכרז כאלופת הליגה לעונה זו.


קבוצה 1 תוצאה בסדרה קבוצה 2 משחק ראשון משחק שני
מנצחת משחק 1 0-0 מנצחת משחק 2

הבית תחתון

שבע הקבוצות שסיימו את הליגה במקומות 15-9 יתמודדו בסיבוב פנימי אחד בשיטת ליגה הכולל שישה משחקים לכל קבוצה, כאשר הניקוד נמשך מהליגה הסדירה. בסיום הסבב הקבוצות שסיימו במקומות ה-5 ה-6 וה-7 בבית התחתון יורדות לליגה הארצית בעקבות צמצום קבוצת הליגה ב-1 בעונה הבאה. במידה ואחת משתי העולות מהליגה הארצית מוותרת על מקומה, הקבוצה שסיימה במקום ה-5 בבית התחתון תשאר בליגה, במידה ושתי העולות מהליגה הארצית יוותרו על העלייה, הקבוצות שסיימו במקומות 5 ו-6 ישארו בליגה.

קבוצה משחקים ניצחונות הפסדים זכות חובה הפרש נקודות הערות
1. 0 0 0 0 0 0 0
2. 0 0 0 0 0 0 0
3. 0 0 0 0 0 0 0
4. 0 0 0 0 0 0 0
5. (ירדה) 0 0 0 0 0 0 0 ליגה ארצית
6. (ירדה) 0 0 0 0 0 0 0
7. (ירדה) 0 0 0 0 0 0 0


מצטיין המחזור על פי בחירת הקהל

מחזור שחקן קבוצה מדד
נובמבר 2020
5 ארצות הבריתארצות הברית ג'רמי קומבס הפועל רמת-גן גבעתיים 32
6 ישראלישראל תומר לוינסון עירוני רעננה 30
7 ישראלישראל דניאל דנינו הפועל חבל מודיעין 20
דצמבר 2020
8 לא נבחר - -
9 ישראלישראל גיא פלטין הפועל רמת-גן גבעתיים 24
10 לא נבחר - -
11 ישראלישראל יריב עמירם הפועל חבל מודיעין 35
1 ישראלישראל גיא פלטין הפועל רמת-גן גבעתיים 27
פברואר 2021
19 ישראלישראל אופק מלכה עירוני רעננה 23
20 ישראלישראל הראל דדון מכבי הוד השרון 16
4 ישראלישראל דניאל דנינו הפועל חבל מודיעין 16
מרץ 2021
14 ישראלישראל שלו לוגשי מכבי קריית מוצקין 18
24 ישראלישראל גיל נויוביץ הפועל רמת-גן גבעתיים 18
15 ישראלישראל דניאל דנינו הפועל חבל מודיעין 19
29 ארצות הבריתארצות הברית אקסבייר מון מכבי הוד השרון 48
אפריל 2021
30 ישראלישראל יריב עמירם הפועל חבל מודיעין 23
2 ישראלישראל עידו שבת אליצור יבנה 27
16 ישראלישראל לירן מורן הפועל עכו/מטה אשר 20
17 ישראלישראל נועם לייש מכבי אשדוד 20

הערות שוליים

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
עונת 2020/2021 בליגה הלאומית בכדורסל
Listen to this article