10de uitreiking van de Premios Goya - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 10de uitreiking van de Premios Goya.

10de uitreiking van de Premios Goya

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

10de uitreiking Premios Goya
Datum 27 januari 1996
Locatie Madrid
Land
 Spanje
Presentator Verónica Forqué
Javier Gurruchaga
Vorige 9de
Volgende 11de
Officiële website
Portaal 
 
Film

De 10de uitreiking van de Premios Goya vond plaats in Madrid op 27 januari 1996. De ceremonie werd uitgezonden op TVE en werd gepresenteerd door Verónica Forqué en Javier Gurruchaga.

Winnaars en genomineerden

Beste film Beste regisseur
Beste acteur Beste actrice
Beste mannelijke bijrol Beste vrouwelijke bijrol
  • Luis CigesAsí en el cielo como en la tierra
    • Fernando Guillén Cuervo — Boca a boca
    • Federico Luppi — La ley de la frontera
Beste debuterend acteur Beste debuterend actrice
  • Rosana PastorLand and Freedom
    • Amara Carmona — Alma gitana
    • María Pujalte — Entre rojas
Beste origineel scenario Beste bewerkt scenario
  • Historias del Kronen — Montxo Armendáriz, José Ángel Mañas
    • El palomo cojo — Jaime de Armiñán
    • El porqué de las cosas — Ventura Pons
Beste Spaanstalige buitenlandse film Beste Europese film
  • El callejón de los milagros
     Mexico
Beste debuterend regisseur Beste animatiefilm

Prijs werd dit jaar niet uitgereikt.

Beste camerawerk Beste montage
Beste artdirector Beste productiemanager
Beste geluid Beste speciale effecten
  • El día de la bestia — Reyes Abades, Juan Tominic, Manuel Horrillo
    • El niño invisible — Juan Ramón Molina, Juan Tominic, Manuel Horrillo
    • La cité des enfants perdus — Yves Domenjoud, Jean-Baptiste Bonetto, Olivier Gleyze, Jean-Christophe Spadaccini
Beste kostuums Beste grime en haarstijl
  • La leyenda de Balthasar el castrado — Pablo Gago Montilla
Beste filmmuziek Beste origineel nummer

Prijs werd pas vanaf de 15de uitreiking uitgereikt.

Beste korte film Beste korte animatiefilm
  • La madre — Miguel Bardem
    • Entre vías — Juan Vicente Córdoba
    • Escrito en la piel — Judith Colell
    • Hábitos — Juan Flahn
    • Sólo amor — José Javier Rodríguez Melcón
  • Caracol, col, col — Pablo Llorens
    • Las partes de mí que te aman son seres vacíos — Mercedes Gaspar
Beste documentaire Beste korte documentaire

Prijs werd pas vanaf de 16de uitreiking uitgereikt.

Prijs werd dit jaar niet uitgereikt.

Ere-Goya
Federico Gutiérrez-Larraya

Prijzen per film

Film Nominaties Prijzen
El día de la bestia 14 6
Nadie hablará de nosotras cuando hayamos muerto 10 8
Boca a boca 8 1
La flor de mi secreto 7 0
Antártida 4 1
Historias del Kronen 2 1
La leyenda de Balthasar el castrado 2 1
La ley de la frontera 2 0
El porqué de las cosas 2 0
Así en el cielo como en la tierra 1 1
Land and Freedom 1 1

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
10de uitreiking van de Premios Goya
Listen to this article