12de uitreiking van de Premios Goya - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 12de uitreiking van de Premios Goya.

12de uitreiking van de Premios Goya

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

12de uitreiking Premios Goya
Datum 31 januari 1998
Locatie Madrid
Land
 Spanje
Presentator El Gran Wyoming
Vorige 11de
Volgende 13de
Officiële website
Portaal 
 
Film

De 12de uitreiking van de Premios Goya vond plaats in Madrid op 31 januari 1998. De ceremonie werd uitgezonden op TVE en werd gepresenteerd door El Gran Wyoming.

Winnaars en genomineerden

Beste film Beste regisseur
Beste acteur Beste actrice
Beste mannelijke bijrol Beste vrouwelijke bijrol
  • Pepe SanchoCarne trémula
    • Antonio Valero — El color de las nubes
    • Juan Jesús Valverde — Las ratas
Beste debuterend acteur Beste debuterend actrice
  • Andoni ErburuSecretos del corazón
    • Manuel Manquiña — Airbag
    • Fernando Ramallo — Carreteras secundarias
  • Isabel OrdazChevrolet
    • Paulina Gálvez — Retrato de mujer con hombre al fondo
    • Blanca PortilloEl color de las nubes
Beste origineel scenario Beste bewerkt scenario
Beste Spaanstalige buitenlandse film Beste Europese film
Beste debuterend regisseur Beste animatiefilm
  • Fernando León de AranoaFamilia
    • Mireia Ross — La Moños
    • Fernando Cámara, David Alonso — Memorias del ángel caído
  • Megasónicos
Beste camerawerk Beste montage
  • Airbag — Pablo Blanco
Beste artdirector Beste productiemanager
  • Secretos del corazón — Félix Murcia
    • El color de las nubes — Antonio Cortés
    • En brazos de la mujer madura — Josep Rosell
Beste geluid Beste speciale effecten
  • Secretos del corazón — Gilles Ortion, Alfonso Pino, Bela María Da Costa
    • El tiempo de la felicidad — Daniel Goldstein, Ricardo Steinberg, Eduardo Fernández
    • Martín (Hache) — Daniel Goldstein, Ricardo Steinberg, Carlos Garrido, Ángel Gallardo
Beste kostuums Beste grime en haarstijl
  • Perdita Durango — José Quetglas, Mercedes Guillot
    • La herida luminosa — Cristóbal Criado, Alicia López Medina
    • The Disappearance of Garcia Lorca — Miguel Sesé, Francisca Guillot
Beste filmmuziek Beste origineel nummer

Prijs werd pas vanaf de 15de uitreiking uitgereikt.

Beste korte film Beste korte animatiefilm
  • Cazadores — Achero Mañas
    • Campeones — Antonio Conesa
    • En medio de ninguna parte — Javier Rebollo
    • Hola mamá — Pablo Fernández
    • Pasaia — Mikel Aguirresarobe

Prijs werd niet uitgereikt.

Beste documentaire Beste korte documentaire

Prijs werd pas vanaf de 16de uitreiking uitgereikt.

  • Confluencias — Pilar García Elegido
Ere-Goya
Rafael Azcona

Prijzen per film

Film Nominaties Prijzen
Secretos del corazón 9 4
La buena estrella 7 5
El color de las nubes 6 1
La femme de chambre du Titanic 5 2
Perdita Durango 4 2
Martín (Hache) 4 1
Airbag 3 2
Carne trémula 3 1
Familia 2 1
Carreteras secundarias 2 0
En brazos de la mujer madura 2 0
Territorio comanche 2 0
The Disappearance of Garcia Lorca 2 0
Chevrolet 1 1

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
12de uitreiking van de Premios Goya
Listen to this article