16de uitreiking van de Premios Goya - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 16de uitreiking van de Premios Goya.

16de uitreiking van de Premios Goya

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

16de uitreiking Premios Goya
Datum 2 februari 2002
Locatie Madrid
Land
 Spanje
Presentator Rosa Maria Sardà
Vorige 15de
Volgende 17de
Officiële website
Portaal 
 
Film

De 16de uitreiking van de Premios Goya vond plaats in Madrid op 2 februari 2002. De ceremonie werd uitgezonden op TVE en werd gepresenteerd door Rosa Maria Sardà.

Winnaars en genomineerden

Beste film Beste regisseur
Beste acteur Beste actrice
Beste mannelijke bijrol Beste vrouwelijke bijrol
Beste debuterend acteur Beste debuterend actrice
Beste origineel scenario Beste bewerkt scenario
  • Salvajes — Jorge Juan Martínez, Carlos Molinero, Clara Pérez, Lola Salvador
    • Anita no perd el trenLluís-Anton Baulenas, Ventura Pons
    • L'illa de l'holandès — Dominic Harari, Sigfrid Monleón, Teresa Pelegri, Ferran Torrent
    • Son de mar — Rafael Azcona
Beste Spaanstalige buitenlandse film Beste Europese film
Beste debuterend regisseur Beste animatiefilm
  • Juan Carlos FresnadilloIntacto
    • Javier Balaguer — Sólo mía
    • Víctor García León — Mas pena que gloria
    • Carlos Molinero — Salvajes
  • El bosque animado
    • La leyenda del unicornio
    • Manuelita
    • Un perro llamado dolor
Beste camerawerk Beste montage
Beste artdirector Beste productiemanager
Beste geluid Beste speciale effecten
  • The Others — Tim Cavagin, Daniel Goldstein, Alfonso Raposo, Ricardo Steinberg
    • Sin noticias de Dios — José Antonio Bermúdez, Diego Garrido, Pelayo Gutiérrez, Antonio Rodríguez, Nacho Royo
    • Juana la Loca — David Calleja, Daniel Fontrodona, James Muñoz
    • Lucía y el sexo — Polo González Aledo, Agustín Peinado, Alfonso Pino, Santiago Thévenet
  • Buñuel y la mesa del rey Salomón — Reyes Abades, José María Aragonés, Carlos Martínez, Ana Núñez, Antonio Ojeda
    • The Others — Félix Bergés, Derek Langley, Pedro Moreno, Rafael Solórzano
    • Intacto — Félix Bergés, Pau Costa, Carlos Martínez, Ana Núñez, Antonio Ojeda, Raúl Romanillos
    • El espinazo del diablo — Reyes Abades, Carmen Aguirre, David Martí, Alfonso Nieto, Montse Ribé, Emilio Ruiz
Beste kostuums Beste grime en haarstijl
Beste filmmuziek Beste origineel nummer
  • El bosque animadoLuz Casal ("Tu Bosque animado")
    • El cielo abierto — Olga Román ("Again")
    • Sólo mía — Clara Montes ("Sólo mía")
    • Torrente 2: Misión en MarbellaJoaquín Sabina ("Semos diferentes")
Beste korte film Beste korte animatiefilm
  • Desaliñada — Gustavo Salmerón
    • Bamboleho — Luis Prieto
    • La mirada oblicua — Jesús Monllaó
    • La primera vez — Borja Cobeaga
    • Versión original — Antonia San Juan
  • Pollo — Manuel Sirgo
    • El aparecido — Diego Agudo
    • La colección — Dídac Bono
    • W.C. — Daniel Martínez Lara
Beste documentaire Beste korte documentaire
  • En construcción — José Luis Guerín
    • Extranjeros de sí mismos — José Luis López-Linares, Javier Rioyo
    • Asesinato en febrero — Eterio Ortega
    • Los niños de Rusia — Jaime Camino

Werd dit jaar niet uitgereikt.

Ere-Goya
Juan Antonio Bardem

Prijzen per film

Film Nominaties Prijzen
The Others 15 8
Juana la Loca 12 3
Lucía y el sexo 11 2
Sin noticias de Dios 11 0
Intacto 8 2
Sólo mía 4 0
Salvajes 3 1
El bosque animado 2 1
El cielo abierto 2 1
Sin vergüenza 2 1
Buñuel y la mesa del rey Salomón 2 1
Mas pena que gloria 2 0
Son de mar 2 0
Fausto 5.0 1 1

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
16de uitreiking van de Premios Goya
Listen to this article